Endomeometrioza?

Co zrobić, gdy dowiesz się, że masz endometriozę. Jak z tym żyć - porady i wskazówki.
Gosiuniia
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:39

Endomeometrioza?

Post autor: Gosiuniia »

Witam Was serdecznie,

już kiedyś przy przedstawianiu się opisywałam swoją historię mojej endometriozy, znajdując pocieszenie dzięki Wam kochane Forumowiczki, znów potrzebuję wiedzy tych z Was, które zmagają się z chorobą dużo dłużej ode mnie. PO laparotomii i wycięciu torbieli jajników jestem już ponad 1,5 roku, po wyjściu ze szpitala 6 miesięcy zgodnie z zaleceniem przyjmowałam Visanne, później mój lekarz prowadzący stwierdził, że warto dać popracować jajnikom i możemy zrobić przerwę, poczekamy co się wydarzy. Nie przyjmowałam tabletek od lutego 2012. W listopadzie przechodziłam kolejne rutynowe usg kiedy okazało się, że endo wróciła i na moim lewym jajniku znów pojawiła się 7 cm torbiel, natomiast lekarz powiedział mi, że to go nie martwi najbardziej, a nowa "odmiana" endo, którą nazwał Endomeometriozą, która po prostu pokrywa ( w postaci kilku małych torbieli endo) ściany mojej macicy. Przeszukałam pół internetu :) a nie znalazłam ani słowa na ten temat. Czy rzeczywiście jest to jakaś odmiana? Podzielcie się proszę kochane czy któraś z Was jest w takiej sytuacji. Nie chciałabym się wybierać tak szybko na kolejną operację, a okazuje się, że jak narazie Visanne nie powstrzymuje wzrostu nowych torbieli :(
czekam na newsy od Was
pozdrawiam ciepło
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endomeometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Przykro mi, zle nie spotkalam sie jeszcze z takim okresleniem endo - jednakze postaram sie poszukac jakichs informacji dla Ciebie na ten temat. Przykro mi ze tak cos dziwnego powstalo u Ciebie - nie poddawaj sie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Gosiuniia
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:39

Re: Endomeometrioza?

Post autor: Gosiuniia »

WItam,

byłabym Ci Gosiu bardzo wdzięczna, do tej pory wydawało mi się, bez względu na to gdzie torbiele występują to zawsze jest Endo, zaskoczył mnie lekarz, który powiedział, że jest tym zaniepokojony. Na pewno ktoś już ma torbiele tego typu - na ściankach macicy, może jeszcze się odezwie :) narazie jestem nastawiona pozytywnie, bo już mniej więcej po pierwszej operacji wiem co może mnie czekać, za pierwszym razem było dużo gorzej.

Pozdrawiam Ciepło
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endomeometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Gosiuniu gdybym nie znalazla nic na ten temat, to moze dopytaj lekarza o ta odmiane bo byc moze lepiej Ci wytlumaczy. Pozdrawiam serdecznie - Gosia :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Gosiuniia
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:39

Re: Endomeometrioza?

Post autor: Gosiuniia »

:)

Wiem, że powinnam. Byłam jednak pewna , że na pewno znajdę coś w internecie, więc później będę mogła tylko dopytać o szczegóły a zaskoczenie było duże gdy nic nie znalazłam :)


Dziękuję Ci za odpowiedź i pozdrawiam
Gosiuniia
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:39

Re: Endomeometrioza?

Post autor: Gosiuniia »

:)

mam jeszcze jedno pytanko, jeśli dobrze się doczytałam w postach, też jesteś z Olsztyna, mogłabym zapytać u kogo byłaś operowana i w jakim szpitalu?

pozdrawiam
Gosia
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endomeometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Gosiu to dobre informacje znalazlas - to prawda ze jestem z Olsztyna i bylam operowana w Wojewodzkim Szpitalu Specjalistycznym. Co do tego, kto mnie operowal to moge napisac w wiadomosci prywatnej. Pozdrawiam cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Endomeometrioza?

Post autor: magma »

Witaj
a lekarz nie powiedział przypadkiem, że to ADENOMIOZA? Jestem na 99,9% pewna, że mam rację...

http://adenomioza.pl/index.php?option=c ... &Itemid=33
Gosiuniia
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:39

Re: Endomeometrioza?

Post autor: Gosiuniia »

Witam,

lekarz nie mówił nic na temat ademinozy, wygląda na to, że będę musiała następnym razem dłużej posiedzieć i się dowiedzieć co to jest. Dziękuję za link, zabieram się do lektury, może dowiem się czegoś nowego.

Pozdrawiam
Gosia
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: Endomeometrioza?

Post autor: lara »

Witaj Gosia,
a możesz powiedzieć, po wykonaniu laparotomii u Ciebie po jakim czasie zaczełaś brac leki? po miesiacu czy jak to u Ciebie wyglądało?

pozdrawiam!
Gosiuniia
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:39

Re: Endomeometrioza?

Post autor: Gosiuniia »

Cześć Lara,

ja miałam robioną laparotomię w lipcu 2011, miesiąc po wyjściu ze szpitala (musiałam poczekać na pierwszą miesiączkę) zaczęłam przyjmować Visanne i przyjmowałam je przez 7 miesięcy, aż lekarz zaproponował, że warto odpocząć. Od maja aż do listopada, regularnie miałam miesiączki kiedy okazało się, że znów mam torbiele.

Po raz pierwszy od początku tej choroby odczuwam tak silne bóle, praktycznie co dziennie. Zaczynam właśnie wątek jak radzić sobie z bólem, wiem, że doświadczenia innych osób mogą bardzo pomóc.

Strasznie ubolewam, że tak wiele kobiet musi cierpieć z powodu endo.

Pozdrawiam Was Wszystkie ciepło
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Endomeometrioza?

Post autor: magma »

Gosiunia czy wyjasniłas już sprawę tej dziwnej odmiany endo?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endomeometrioza?

Post autor: gosiak76 »

Gosiu czy to wlasnie u Ciebie jest adenomioza ??? Jak sie czujesz - napisz prosze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Gosiuniia
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 5 września 2011, 00:39

Re: Endomeometrioza?

Post autor: Gosiuniia »

Witam Dziewczyny,

wstyd się przyznać, ale jeszcze nie wyjaśniłam z lekarzem co dokładnie mi dolega, bo nie miałam czasu się do Niego wybrać. Wizytę mam umówioną na najbliższy wtorek, zmusza mnie do tego ciągły ból jaki odczuwam. Od mniej więcej dwóch tygodni. Nie pomagają mi żadne tabletki, skurczowo boli mnie całe podbrzusze, czasem tylko okolice jajników i promieniuje do bioder. Z początku się nie przejmowałam bo przecież u Nas - chorujących na endo to zupełnie normalne, ale z reguły bolesne miałam miesiączki, nie cały czas.

Podpowiedzcie mi proszę kochane, bo szczerze mówiąc sama już nie pamiętam, po 1,5 roku, czy gdy na jajnikach są torbiele ten ból jest ciągły?

Czytałam wątek o radzeniu sobie z bólem i koniecznie poproszę o jakieś tabletki przeciwbólowe, może o czopki, które polecacie. W ostateczności położę się do szpitala szybciej. Zwlekam, bo mam teraz przedłużenie umowy i kiepski okres w pracy na długie zwolnienia :( a podobno zdrowie jest najważniejsze.

Pozdrawiam Was Ciepło
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mam endometriozę i co dalej?”