Czy mówicie ludziom z otoczenia, że macie endometriozę ?

Co zrobić, gdy dowiesz się, że masz endometriozę. Jak z tym żyć - porady i wskazówki.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy mówicie ludziom z otoczenia, że macie endometriozę ?

Post autor: agachod1 »

Zgadzam sie Gosiu i dlatego wlasnie to jest traszne, kiedy sie choruje mimo mlodego wieku. :(
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: Czy mówicie ludziom z otoczenia, że macie endometriozę ?

Post autor: kawa1981 »

Ja o swojej chorobie mówię bez problemu. Ludzie różnie reagują, ale najczęściej są to pozytywne odniesienia. Najbardziej zastanawiające w tym wszystkim jest to, że komu nie powiem o mojej chorobie, to nikt zupełnie nie wie co to jest, gdzie jest itp. Zresztą ja też wcześniej nigdy o endometriozie nie słyszałam.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy mówicie ludziom z otoczenia, że macie endometriozę ?

Post autor: agachod1 »

A ja ostatnio uslyszalam od osoby z ktora mieszkam, ze gdybym byla naprawde chora, to bym nie pracowala, tylko siedziala w domu. Troche to przykre, kiedy sie spotyka z czyms takim. Ja musze planowac sobie swoje obowiazki w pracy i w domu tak, zeby na drugi dzien ponosic przykrych konsekwencji w postaci np ogromnego zmeczenia. No ale to juz jest zbyt skomplikowane do zrozumienia dla nie ktorych. Szkoda. Nie mowie kazdemu o tym, ze jestem chora, bo i tak mi nikt nie wierzy, ze musze uwazac zeby sie nie przepracowac, bo potem bede zdychac kilka dni i klasc sie do spania juz o 20stej. Przeciez jestem mloda i na dodatek niezle wygladam z zewnatrz. Przykre, ale prawdziwe. Czasem chcialabym wygladac naprawde zle, to moze wtedy inni by zrozumieli, ze naprawde cos mi dolega, ze ja naprawde mam problemy ze zdrowiem. :(
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czy mówicie ludziom z otoczenia, że macie endometriozę ?

Post autor: vwd »

chcialabys wygladac zle? eee, chyba nie mowisz tego powaznie ;) rob swoje, nie przejmuj sie glupim gadaniem :D tylko Ty znasz swoje cialo, swoje problemy :) Nie bierz sobie takich tekstow do serca! Masz jak masz i juz :) A pracowac trzeba ;) bo z czegos trzeba zyc ;)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy mówicie ludziom z otoczenia, że macie endometriozę ?

Post autor: agachod1 »

Swieta prawda. Szczerze powiem, to mam gdzies to, co inni mysla o mojej chorobie. Moze gdybym ja byla na ich miejscu, to tez bym nie uwierzyla, ze ktos inny moze byc powaznie chory. :D
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Czy mówicie ludziom z otoczenia, że macie endometriozę ?

Post autor: hercik17 »

Dla ludzi z zewnątrz nasza choroba jest nie widoczna.Cierpimy w środku i nikt tego nie widzi.Też mam złe doświadczenia z ludźmi jeśli chodzi o ten temat i już nawet nikomu nie próbuję nic tłumaczyć :(
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Czy mówicie ludziom z otoczenia, że macie endometriozę ?

Post autor: agachod1 »

Czasami faktycznie tak jest lepiej. Ale trzeba chociaz probowac. Nigdy nie wiadomo, jak ktos zareaguje. Jezeli ktos jest w porzadku, od razu widac to po jego pierwszej reakcji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mam endometriozę i co dalej?”