WARSZAWSKIE WARSZTATY - ZAMIEŃ ENDO NA ENDORFINY

Co zrobić, gdy dowiesz się, że masz endometriozę. Jak z tym żyć - porady i wskazówki.
KasiaZ
Udzielający się
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 17 maja 2011, 21:51

WARSZAWSKIE WARSZTATY - ZAMIEŃ ENDO NA ENDORFINY

Post autor: KasiaZ »

Tytuł działu to "Mam endometriozę i co dalej?"
No właśnie, co dalej.
Ano musimy się nauczyć z nią żyć. Nie walczyć, nie godzić się - poprostu żyć "pomimo"
Nie zawsze jest to łatwe, ciężko wykrzesać z siebie odrobinę optymizmu jak ból odbiera nam resztki sił. Jesienna aura też nastaraja raczej pesymistycznie. Stąd pomysł na cykl warsztatów pod znamiennym tytułem "ZAMIEŃ ENDO NA ENDORFINY" Wiemy, że zwłaszcza teraz przyda się nam taki energetyczny kop.
Więcej szczegółów na stronie PSE. Warsztaty sa bezpłatne, zapraszamy wszystkie chętne, śpieszcie się bo ilość miejsc ograniczona.

Polskie Stowarzyszenie Endometrioza.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: WARSZAWSKIE WARSZTATY - ZAMIEŃ ENDO NA ENDORFINY

Post autor: gosiak76 »

Wspanialy pomysl Kasiu - mam nadzieje ze te dziewczyny ktore sa z Warszawy beda chcialy skorzystac z tych warsztatow :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: WARSZAWSKIE WARSZTATY - ZAMIEŃ ENDO NA ENDORFINY

Post autor: hercik17 »

Chętnie bym skorzystała ale za daleko... :(
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: WARSZAWSKIE WARSZTATY - ZAMIEŃ ENDO NA ENDORFINY

Post autor: domowniczka »

Czesc :)
Nadganiam zaleglosci w czytaniu i pisaniu :)
Mysle, ze warto cos zrobic, by poprawic nastroj :) i samopoczucie :)
poszukac endorfin w sobie :D o co w tym chodzi? ;)

Endorfiny – grupa hormonów peptydowych, wywołują doskonałe samopoczucie i zadowolenie z siebie oraz generalnie wywołują wszelkie inne stany euforyczne (tzw. hormony szczęścia). Tłumią odczuwanie drętwienia i bólu. Są endogennymi opioidami.
[...] odkryto kilkanaście różnych endorfin produkowanych w mózgu i rdzeniu kręgowym, wpływających na odczuwanie bólu, stan uczuć i świadomości. Nazwano je molekułami emocji. Najwięcej receptorów emocji znaleziono w mózgu, w obszarach uważanych za siedzibę uczuć i ośrodki odczuwania przyjemności. W latach 60. w eksperymentach na szczurach pokazano, że elektryczna stymulacja tych miejsc budzi w zwierzętach doznania tak intensywnej ekstazy, że wolą paść z wyczerpania niż przerwać doświadczenia. Emocjom doświadczanym podczas zbliżeń seksualnych towarzyszy również wzrost poziomu endorfiny we krwi - w krótkim czasie nawet o 200 proc.
zrodlo: Wikipedia

Tam tez znalazlam to co wg mnie dla nas najwazniejsze :D
Niektóre bodźce, powodujące wydzielanie endorfin, to:
poczucie zagrożenia (zjawisko analgezji spowodowanej stresem)
śmiech a nawet myślenie o śmiechu
wysiłek fizyczny (chociaż niektórzy naukowcy twierdzą, iż to udział w rywalizacji sportowej ma na to znaczący wpływ); przypuszcza się, że przedłużony intensywny wysiłek powoduje wzmożone wydzielanie endorfin, objawiające się euforią biegacza
niedotlenienie - Na tej drodze istnieje hipoteza działania euforyzującego alkoholu na organizm poprzez zwiększone powinowactwo tej substancji do tlenu (patrz również: euforia biegacza)
niektóre (głównie pikantne) przyprawy, np. papryka chili
w niektórych przypadkach akupunktura
czekolada
efekt placebo
orgazm
zakochanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mam endometriozę i co dalej?”