Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Przytyłaś? Schudłaś? Jak sobie z tym radzisz? Stałaś się wybuchowa? A może zaobserwowałaś inne zmiany? Napisz jakie!
Zaklinka1989
Moderator
Moderator

Re: Jakie znacie sposoby aby radzić sobie z objawami ubocznymi ?

Postautor: Zaklinka1989 » wtorek, 13 kwietnia 2010, 07:44

Dziekujemy Soni za rade :) Nastepnym razem, jak zlapie mnie bol sprobuje i dam znac czy pomoglo :) Buziaki :*
Żaklina

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » wtorek, 13 kwietnia 2010, 11:06

bralam Marwelon, Cilest, Mercilon i wiele in. hormonalnych, doustnych srodkow antyk., mialy mi one lagodzic objawy bolesnego @, niestety leki te nie lecza endo, wyciszaja nasza czujnosc, a nastepstwa moga byc takie o jakich pisze Soni
Tutaj link dot. Marwelonu:
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1356
poczytajcie uwaznie o skutkach ubocznych i przeciwskazaniach! :-(

patrycja89
Ekspert

Postautor: patrycja89 » wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:08

wiecie co.. te wszystkie leki to jak oszukiwanie nas.. Tu Ci mowia ze lek pomaga a tu guzik prawda, tu mowia ze on leczy endometrioze, a tak naprawde to my tylko mamy tak myslec.. Kazdy lekarz podaje lek ktory zna.. ktory wczesniej przepisal, bo nikt sie na niego nie skarzyl - z tym ze tylko do tego lekarza nikt nie przychodzil z zazaleniem.. Wszystkie leki powodje jakies efekty uboczne i tak naprawde to tych efektow ubocznych jest wiecej niz tej pomocy.. Bo organizm zamiast sie leczyc dostaje coraz to nowsze konsekwencje z ktorymi musi walczyc
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."

domowniczka
Ekspert

Postautor: domowniczka » poniedziałek, 10 maja 2010, 13:18

...na jedno pomaga - na drugie szkodzi...
A co to są analogi?

Zaklinka1989
Moderator
Moderator

Postautor: Zaklinka1989 » poniedziałek, 10 maja 2010, 16:18

Żaklina

patrycja89
Ekspert

Postautor: patrycja89 » niedziela, 16 maja 2010, 13:09

Bardzo wiele mozna sie dowiedziec przez to forum.. Do tej pory spotykalam sie z okresleniem "analogi" .. ale zawsze bylo to slowo z daleka ode mnie.. używasz go w rozmowach i wydaje ci sie ze wiesz co znaczy.. a nagle dowiadujesz sie o nich rzeczy ktorych wczesniej nie wiedzialas :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."

Zaklinka1989
Moderator
Moderator

Postautor: Zaklinka1989 » niedziela, 16 maja 2010, 18:23

Ja tutaj dowiedzialam sie wielu rzeczy na temat endo, o ktorych wczesniej nie mialam pojecia :)
Żaklina

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » wtorek, 22 czerwca 2010, 15:01

Dziewczyny, z tymi objawami ubocznymi bywa roznie. :-)
Np. wszyscy strasza Danazolem, ze lek starej generacji, ze duzo objawow ubocznych, a ja wszystkim odpowiadam: Danazol dla mnie byl najlepszym lekiem :-) Czulam sie swietnie!!!!

patrycja89
Ekspert

Postautor: patrycja89 » piątek, 25 czerwca 2010, 16:55

Każdy organizm jest inny, każdy organizm reaguje inaczej. Akurat w tymd ziale trudno jest komu coś radzic, bo tak naprawdę nie wiemy co na która z nas działa

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » piątek, 23 lipca 2010, 19:24

W ogole trudno cokolwiek radzic... Gdy cos komus radzisz bierzesz jakby odpowiedzialnosc za to co moze wyniknac z zastosowania Twej rady... Zawsze jednak mozemy porozmawiac i opowiedziec co nam pomaga, co nam sluzy i co my stosujemy... A wnioski i decyzje niech kazdy podejmuje na wlasne ryzyko :wink:

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » sobota, 24 lipca 2010, 00:16

Ja na razie stosuje tylko pigulki antykoncepcyjne w schemacie 3 miesiecznym bez przerwy a pozniej po tych 3 miesiacach przerwa na 7 dni - jednak juz teraz wiem ze chyba moj organizm potrzebuje czasu na przestaawienie sie - nie wiem sama - gdyz czulam sie swietnie do tej pory przez 1,5 miesiaca a teraz okazuje sie ze po tym okresie organizm buntuje sie i mam niesamowite bole miesiaczkowe oraz @.
Nie wiem jak to bedzie wygladac pozniej - dzis walka z bolem wygladala w taki sposob ze wzielam 3 Panadole - 1 przed praca i 2 w pracy - niestety zbyt duzego efektu nie daly :(

Ale jak kiepsko sie czuje to klade sie do lozeczka i staram sie duzo wypoczywac - to daje mi sile i energie do dalszego dzialania w pracy :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 września 2010, 15:29 przez gosiak76, łącznie zmieniany 1 raz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » wtorek, 7 września 2010, 12:12

Z przyjemnoscia informuje, ze czytacie teraz posty na trzecim, co do popularnosci odslon (1065), watku naszego forum :-) Zycze wszystkim milej lektury i zachecam do wypowiadania sie! :)
Przy okazji, moim objawem ubocznym ostatniej terapii jest to, ze urosly mi piersi :) troche mnie to zaskoczylo :)

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » sobota, 27 listopada 2010, 15:33

Ponawiam pytanie: Jakie znacie sposoby na radzenie sobie z objawami ubocznymi? Odstawic leki? ;)!

Awatar użytkownika
gosiak76
Moderator
Moderator

Postautor: gosiak76 » sobota, 27 listopada 2010, 17:53

mysle ze jezeli ktoras z nas chce odstawic leki w przypadku endo to powinna skonsultowac sie z lekarzem i wspolnie podjac inna decyzje dotyczaca dalszego leczenia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz

Wróć do „Efekty uboczne stosowania leków - jak z tym walczyć?”