działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Przytyłaś? Schudłaś? Jak sobie z tym radzisz? Stałaś się wybuchowa? A może zaobserwowałaś inne zmiany? Napisz jakie!
kasia
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: środa, 16 września 2009, 15:23

działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: kasia »

Witam!
Od 2 tygodni mam stwierdzoną endometriozę , a od 10 dni stosuję Cilest. I mam ogromny problem z działaniami ubocznymi, ponieważ od prawie 30 lat choruję również na cukrzycę 1 typu. Hormony zostały mi przepisane z powodu obezwładniających bólów w czasie miesiączki. Jaki da to efekt-zabaczyc mam po 3 miesiącach stosowania. Ale jak na razie, nie radzę sobie z działaniami ubocznymi, do których zaliczam:
bóle, zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunka-problemy z jedzeniem-jestem na kaszy mannie i sucharkach,bóle żołądka, oblewanie gorącem i zimnem, problemy ze spaniem, zmniejszona wrażliwość na insulinę-podwyższone poziomy cukru, ogólne osłabienie-co wiążę też ze sposobem jedzenia.Dodatkowo są dni z tak nasilonymi objawami depresji, że tylko siąść i płakać-określam je jako dół bez dna. Większość osób , którym opisywałam objawy (łącznie z ginekologiem ,który wiedząc o cukrzycy wysłał mnie do mądrzejszego kolegi-dr.nauk med.) utwierdza mnie w przekonaniu, że jeśli wytrzymam te objawy , to będą się one zmniejszać wraz z długością stosowania hormonów. Próbuję tak robić , ale są dni , kiedy nie jestem w stanie wstać z łóżka, nie mówiąc już o pracowaniu. Bardzo proszę o mądrą radę, zwłaszcza kogoś kto ma doświadczenie w leczeniu endometriozy przy współistniejącej długoletniej cukrzycy.Z góry dziękuję.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: vwd »

Czesc Kasiu :-) Jestem ciekawa jak sobie radzisz z endo w cukrzycy? Wysylam Ci na priva namiary na specjaliste, kt. specjalizuje sie w leczeniu takich wlasnie polaczen. A moze Ty tez juz trafilas na odpowiedniega lekarza? kt. odpowiednio dobral Ci leki :-) Skad jestes? Pzdr. serdecznie :-)
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: Slodka30 »

Ja rownież choruje na cukrzycę insulinozalezna i tez przez to przechodzilam. Cukry miałam tragiczne przez cały okres leczenia Synarella. Jestem ciekawa jak teraz sie czujesz Kasiu? Bo już trochę czasu minęło od Twojego ostatniego wpisu. Pozdrawiam gorąco i życzę zdrowia.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: domowniczka »

Slodka30 czy dlugo chorujesz na cukrzyce?
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: Slodka30 »

Choruje 12 lat i od początku biorę insuline
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: vwd »

B. Ci wspolczuje, ze musisz sie borykac z cukrzyca i endo jednoczesnie :( Mysle, ze to powazna sprawa. Czy leki, kt. stosowalas nie wykluczaly sie wzajemnie?! Rozumiem, ze to bylo przyczyna szukania alternatywnych metod leczenia. Pzdr. i zycze duzo zdrowia :)
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: Slodka30 »

Podobno leczenie hormonalne nie ma wplywu na przebieg cukrzycy ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Leczenie Synarella powodowało u mnie bardzo duże wahania cukru z którymi nie mogłam sobie poradzić. Na początku trwania kuracji w momencie napadu gorąca miałam wrażenie ze spada mi cukier.w nocy zdazalo sie ze robiłam pomiar cukru nawet kilkanaście razy z obawy ze może to być hipoglikemia. A najgorsze było to ze cukier był albo ciagle bardzo wysoki albo bardzo niski. To było bardzo męczące.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: gosiak76 »

No to widze ze przeszlas wiele stresujacych momentow w okresie leczenia Synarella. Trzymam kciuki i mam nadzieje ze nie ebdzie juz takich sytuacji w Twym zyciu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: Slodka30 »

Dziękuje bardzo za wsparcie. Niestety jak sie już do mnie przyczepi jakieś chorubsko to po czasie przyplatuje sie coś innego. Dzisiaj sie dowiedziałam ze mam zapalenie mięśnia :(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: gosiak76 »

Slodka30 pisze:Dzisiaj sie dowiedziałam ze mam zapalenie mięśnia :(
przykro mi bardzo - mam nadzieje ze dasz sobie z tym rade - dobrze ze nie lekcewaysz tego co u Ciebie wytepuje i walczysz z tym jak tylko potrafisz - trzymaj sie dzielnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: vwd »

zapalenie miesnia? ktorego? to z wysilku? mam nadzieje, ze szybko minie :)
Slodka30 pisze:Podobno leczenie hormonalne nie ma wplywu na przebieg cukrzycy
Mnie sprawdzano czy nie mam cukrzycy kilka razy w szpitalu, wiec chyba to jednak ma znaczenie dla dalszego leczenia. Im wiecej chorb sie naklada tym trudniej sie leczyc...
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: Slodka30 »

Mięsień który trzyma kość udowa(wiem tylko jak to sie nazywa fachowo po szwedzku). Podobno takie zapalenie rozwija sie bardzo długo i wywołuje je ten sam czynnik który wywołał u mnie cukrzycę. W przyszłym tygodniu idę do kolejnego lekarza wiec może w końcu dowiem sie czegoś wiecej. Jak na razie od 4 miesięcy biorę bardzo silne leki przeciwbólowe bo bez nich nie jestem w stanie wstać z łóżka :(
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: vwd »

od 4 miesiecy? brzmi to wszystko niedobrze... mam nadzieje, ze jestes pod dobra opieka lekarska Dbaj o siebie :)
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: Slodka30 »

Wlasnie nie jestem. Lekarze odsylaja mnie jeden do drugiego i tak na prawdę nikt mi nie chce pomoc. Jestem na etapie rehabilitacji i umówionej wizyty u kolejnego lekarza.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze kolejny lekarz bedzie w stanie pomoc Tobie. Daj znac jak przebiegla wizyta.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: domowniczka »

To co Ci Slodka poradzic?... zwlaszcza tak na odleglosc... Musisz sie jakos trzymac!!! bieganie po lekarzach jest uciazliwe, ale nikt za Ciebie tego nie zrobi... Badz dobrej mysli :) :) :)
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: Slodka30 »

Jestem dobrej myśli tym bardziej, ze byłam dzisiaj u mojej ginekolozki. Poraz kolejny potwierdziła, ze jestem zdrowa. Stwierdziła, ze jestem zadkim przypadkiem, dlatego tez umowi mnie na spotkanie z lekarzem, który jest ekspertem od endo.
Odnośnie mojego zapalenia mięśnia, jutro idę na akupunktore. Podobno takie zapalenie bardzo długo sie leczy i trzeba być cierpliwym zanim przyjdzie upragniony efekt. Myśle, ze to na pewno mi nie zaszkodzi. :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: vwd »

czyli ginekologicznie jest ok :)
miesien tez sie wyleczy!!! :)
tylko ta cukrzyca zostanie... ale juz ja oswoilas, wiec sobie poradzisz :)
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: Slodka30 »

Z czukrzyca nigdy chyba sie nie pogodze- daje mocno w kość. Ale może kiedyś... Rownież ja wylecze? Bardzo bym chciała...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: gosiak76 »

Wobec tego zycze aby sie udalo wyleczyc takze i cukrzyce w Twoim przypadku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: Slodka30 »

Dzięki bardzo i Tobie rownież życzę powrotu do zdrowia :-)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: działania uboczne leczenia hormonami w cukrzycy

Post autor: gosiak76 »

Slodka30 pisze: i Tobie rownież życzę powrotu do zdrowia :-)
Dzieki serdeczne :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Efekty uboczne stosowania leków - jak z tym walczyć?”