tradzik

Przytyłaś? Schudłaś? Jak sobie z tym radzisz? Stałaś się wybuchowa? A może zaobserwowałaś inne zmiany? Napisz jakie!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

tradzik

Post autor: vwd »

Jak walczyc z tradzikiem? Czy macie jakies babcine sposoby? A moze rewelacyjne masci?
Pytam, poniewaz ktos prosil mnie o rade, a ja nie mam w tym doswiadczenia (choc to jedno mnie nie dopadlo). Swoja droga, przezyc okres dojrzewania bez problemu, a doswiadczyc tego po 30 to tez niemale zaskoczenie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: tradzik

Post autor: gosiak76 »

moja bratowa mowila ze dobrymi kosmetykami pomagajacymi w walce z tradzikiem (bo jej siostrzenica ma tradzik) sa kosmetyki Neutrogeny z pomaranczowej serii - nie wiem czy latwo jest je dostac w Polsce bo bratowa prosila mnie zebym je przywiozla z Anglii jak bede leciec do Polski a nie sa drogie w przeliczeniu na polskie zlotowki - kosztuja okolo 10 zl a z tego co wiem to kosmetyki neutrogeny sa dobre.

Wiem rowniez ze kosmetyki zawierajace zielona herbate sa rowniez dobre w walce z tradzikiem.

Nie wiem co jest jeszcze pomocne - ja obecnie nie stosuje tego rodzaju kosmetykow wiec trudno mi doradzic. Ale moze w aptece beda mogli w jakis sposob pomoc.
Gosia :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: tradzik

Post autor: domowniczka »

wit. PP brac codziennie i kupic jakies smarowidlo w aptece na noc i zel na wypryski np. z Avonu ;)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: tradzik

Post autor: domowniczka »

masc ichtiolowa zastosowac :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: tradzik

Post autor: agachod1 »

A ja walczylam z pryszczami w roznych dziwnych miejscach np: na szyi, w uszach. Mnie pomaga GARNIER ANTYPICKEL. Jest to preparat gojacy, a jednoczesnie maskujacy jak korektor. Moze nie powstrzyma powstawania nowych krost, ale szybko wygoi te, ktore juz wylazly. Kiedys zanim sie zagoilo trwalo nawet 3 tyg, a teraz 3,4 dni i sytuacja opanowana. Mozna kupic w Rossmanie. Caluski. Aga
Viktoria
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 25 maja 2012, 11:50

Re: tradzik

Post autor: Viktoria »

Ja do niedawna radziłam sobie maseczką z mleka i drożdży - rewelacyjna, każdego wieczora nakładałam coś takiego na buzie na jakieś 10-15 min, od czasu do czasu robiłam sobie tak przez 10 dni, później cera była cudna, polecam :)

Jeśli chodzi o nawilżanie + oczyszczanie to robie sobie olejowanie: przygotowuje mieszanke oliwy z oliwek (lub innego oleju) i olejku rycynowego w proporcjach ok. 30% olejku rycynowego. Coś takiego wmasowuje się w twarz ze szczególnym uwzględnieniem "brzydkich" okolic i następnie na buzie nakłada się ręcznik zwilżony ciepłą wodą robiąc coś na zasadzie parówki, jak ostygnie, nawilżamy znowu ciepłą wodą i tak ok 3 razy, póżniej już buzi nie myjemy i jest bardzo fajnie nawilżona :) i mniej więcej co 2-3 dzień

A zamiast toniku używam naparów z ziół np lipy, zielonej herbaty lub wody przegotowanej z sokiem z cytyryny.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: tradzik

Post autor: vwd »

co z tymi pryszczami? po co one wracaja?
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: tradzik

Post autor: madzia2991 »

dobre pytanie... gdyby ktoś znał odpowiedź niech koniecznie da znać :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Efekty uboczne stosowania leków - jak z tym walczyć?”