Brak estrogenów - przesuszenie okolic intymnych

Przytyłaś? Schudłaś? Jak sobie z tym radzisz? Stałaś się wybuchowa? A może zaobserwowałaś inne zmiany? Napisz jakie!
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Brak estrogenów - przesuszenie okolic intymnych

Post autor: Lilla23 »

Zakładam nowy wątek, choć pisałam już trochę o tym problemie w dziale "Pytania i odpowiedzi".
Brak estrogenów podczas leczenia hormonami np. Visanne, może być przyczyną przesuszenia pochwy i okolic intymnych, które - tak jak u mnie - może prowadzić do infekcji i podrażnień. Dwa produkty, które moża zakupić w aptece i które mogą nam pomóc:
- płyn do higieny intymnej dla kobiet z menopauzą - http://www.soraya.pl/product.php?group=body&id=827
Mnie na razie dość szczypie podczas stosowania, ale jestem w trakcie infekcji. Uczucie szczypania jednak bardzo szybko mija i mam wrażenie, że potem jest lepiej.

- globulki Feminella Hyalosoft. Zawierają kwas hialurynowy, który nawilża błonę śluzową oraz zioła, działające łagodząco. Globulki są na szczęście glicerynowe, czyli łatwo się je aplikuje. Minusem jest konieczność częstych zmian wkładek, gdyż mogą zabrudzić bieliznę (zatłuścić).Dostępne są bez recepty.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Brak estrogenów - przesuszenie okolic intymnych

Post autor: vwd »

dzieki, ze sie z nami podzielilas swoimi spostrzezeniami
Wiem, ze problem, kt. poruszylas moze spotkac kazda z nas...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Brak estrogenów - przesuszenie okolic intymnych

Post autor: domowniczka »

ratunku!!!! co z tym zrobic?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Brak estrogenów - przesuszenie okolic intymnych

Post autor: gosiak76 »

Dziewczyny ja moge polecic angielski produkt ktory jest personalnym lubrykantem okolic intymnych - nazywa sie SYLK i sklada sie tylko wylacznie z naturalnych skladnikow. Fluid nawilzajacy zrobiony jest z ekstraktu winorosli owocu kiwi. Zalecany jest do nawilzania okolic intymnych dla osob ktore odczuwaja suchosc pochwy po zabiegach zwiazanych z problemami nowotworowymi i sa w okresie wczesnej menopauzy a takze dla kobiet w okresie menopauzy.
Wiecej informacji mozna znalezc tutaj http://www.sylk.co.uk/about-sylk (informacje w jezyku angielskim - jak cos to postaram sie przetlumaczyc niektore rzeczy jezeli ktoras z Was bedzie zainteresowana tym produktem).
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Brak estrogenów - przesuszenie okolic intymnych

Post autor: domowniczka »

nie bede go sciagac, a u nas go nie dostane, zreszta nie wiem czy i tak by pomogl
Myslalam raczej o czyms ogolnie dostepnym w aptece, np. konkretnych czopkach... sama nie wiem...
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Brak estrogenów - przesuszenie okolic intymnych

Post autor: domowniczka »

Lilla23, dziewczyny!...
czy macie nowe pomysly w temacie jak wyzej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Efekty uboczne stosowania leków - jak z tym walczyć?”