Witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Anna11
Udzielający się

Re: Witam

Postautor: Anna11 » wtorek, 11 lipca 2017, 09:25

Witajcie. Bóle minęły razem z miesiączką. Jestem już umówiona na zabieg usunięcia guzka(lekarka nazwała to polipem a ja się nie znam :) ) . Moja lekarka mowi że usunie jak najwięcej ale w całości raczej się nie uda, podczas badania zauważyła już ogniska endo na szyjce i jest zdziwiona bo podobno rzadko się zdarza żeby endo była w pochwie - może dlatego że nie mieszkam w dużym mieście to rzadko zdarza się taki przypadek ;) . A co do leków po zabiegu to jakieś hormony , nie sztuczna menopauza jak myślałam wcześniej. Nazwy leków nie znam . Odezwę się jak będę wiedziała więcej

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » czwartek, 13 lipca 2017, 09:47

czesc
to przynajmniej juz cos wiecej wiesz i masz lekarza, kt. bedzie cie prowadzil w chorobie.
Sa rozne sposoby leczenia, zapewne lekarz wybierze to co dla Ciebie najlepsze
Powodzenia! i daj znac co dalej z toba

Anna11
Udzielający się

Postautor: Anna11 » czwartek, 20 lipca 2017, 09:53

Cześć. Jestem już po zabiegu , wyszłam w ten sam dzień. Czuje się bardzo dobrze :) lekarka mówi że udało usunąć się całego polipa :) czekam na wyniki histo i wizytę u lekarza . Trochę się boję kolejnej miesiączki ale może po usunięciu polipa będzie dobrze :)

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » piątek, 11 sierpnia 2017, 10:19

i jak? dobrze???
bylas juz na wizycie kontrolnej?

Anna11
Udzielający się

Postautor: Anna11 » wtorek, 15 sierpnia 2017, 13:09

Czuje się lepiej :) miesiączka niestety nie bez bolu i leków ale mniej bolesna niż wcześniejsze.. Badanie histopatologiczne potwierdziło endometrioze. Zaczynam przygodę z visanne , lekarka mówi że dobrze gdybym brała minimum rok. Po zabiegu wszystko ładnie się goi a co ciekawe mam torbiel endometrialna na prawym jajniku o wielkości 4 cm.. przed zabiegiem nic nie było i od tego czasu miałam tylko jedna miesiaczke .. Zobaczymy co dalej..

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » wtorek, 5 września 2017, 14:17

serdecznie pozdr. i trzymam kciuki
mysle, ze bedzie dobrze!!! V. pomaga! tobie tez pomoze :)
a psychicznie jak to wszystko znosisz?

Anna11
Udzielający się

Postautor: Anna11 » piątek, 8 września 2017, 11:59

Hej Vwd :) również Cię pozdrawiam i dziękuje za wsparcie :)
Mówisz że V pomaga? Mam nadzieję że mi też pomoże. Biore 3 tygodnie i najbardziej na tą chwilę denerwują mnie plamienia, najpierw miałam krwawienia a później plamienia trwa to już 3 tygodnie :| mam nadzieję że szybko zacznie się to u mnie wyciszać bo boli mnie brzuch przy każdym dotyku, mam też wrażenie że znów zrobił polip , do tego ta torbiel na jajniku. Czasem brakuje mi do tego sił ale staram się nie martwić. Mam przecież leki i będzie tylko lepiej ! :)

vwd
Moderator
Moderator

Postautor: vwd » środa, 13 września 2017, 11:01

bedzie lepiej!
ale kontroluj sie systematycznie
ja skonsultowalabym to jeszcze z in. lekarzem

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”