Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Witajcie kochane.
Dzisiaj, po 12 dniach pobytu w szpitalu wróciłam do domu.
W poniedziałek, 23 lipca pojechałam na oddział ginekologii na konsultację do pani dr, która operowała mnie pierwszy raz z ordynatorem oddział w zesżłym roku w listopadzie.
Pani dr od razu po zrobieniu usg wypisała skierowanie do szpitala, kazała mi już zostać i tego samego dnia, o 20 miałam zabieg drenażu zatoki douglasa, w której miałam 3,5 cm płynu.
We wtorek, na następny dzień miałam czyszczenie macicy.
Ordynator bardzo mnie skrzyczał, za to, że dopuściłam do tego, że miałam pół roku miesiączkę.
Przez te 12 dni na noc codziennie musiałam dostawać doralgan, w dzień ketonal i diklak.
Zresztą do tej pory, mam tkliwe prawe przydatki, ale wypisali mnie do domu, bo nie wiedzą od czego, na usg stwierdzili tylko policystyczne jajniki.
Przerwałam branie visanne, bo jak powiedział mi ordynator bezpiecznie można ją przyjmować 3 - 5 miesięcy maksymalnie. Nie dłużej, tym bardziej, że u mnie wystąpiło krwawienie z macicy.
Mam łeb jak sklep, tylko półek brak, nie wiadomo dlaczego wciąż boli mnie prawy jajnik, kazali czekać do pierwszej miesiączki i na razie nie przyjmować żadnych leków hormonalnych, może wszystko się samo unormuje.
A endometrioza nie wymaga ponoć leczenia.
Mam dosyć, chciałabym doprowadzić się wreszcie do stan, który pozwoli mi normalnie funkcjonować.
I na dodatek każdy lekarz mówi co innego.

Całuję.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: magma »

Witaj Madzia...
Bardzo Ci współczuję tych nieprzyjemnych przeżyc...wierzę, że teraz wychodzisz na prosta i wszystko się unormuje...
Wydaje mi sie, że ból ma jeszcze prawo przez chwilkę się utrzymac, jestes w końcu po zabiegu...czekaj spokojnie, mysle, że wszystko sie w koncu uspokoi...

Trzymam kciuki i myślę podobnie jak Aneta, szkoda pieniędzy na wizyty u Twojej pani dr...swoim "leczeniem" doprowadziła Cię do takiego stanu...pomachaj jej przed nosem karta wypisu ze szpitala, niech wie jaki z niej "specjalista"...
buziaki.
pozdrawiam
zdrowiej szybko
m. :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Poziomko moze rzeczywiscie warto zmienic lekarza i na kontrole z tymi wynikami udac sie do kogos innego a byc moze wszystko wytlumaczy bardzo dokladnie i otoczy prawidlowa opieka lekarska a wtedy powrocisz do stanu, ktory pozwoli Ci normalnie funkcjonowac. Zycze duzo zdrowka i znalezienia bardzo dobrego specjalisty ktoremu zaufasz w czasie dalszego leczenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Ja rowniez ci zycze duzo zdrowka i duzo sil by znalezc dobrego specjaliste, ktory bedzie umial cie wysluchac i dobierze ci leki tak, by ci pomagaly, a nie szkodzily tobie. Pozdrawiam i trzymaj sie. :D
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Dziękuję Wam bardzo za słowa wsparcia :-)
Pomalutku wracam do siebie, ale jestem niesamowicie słaba, nie mam siły zarówno psychicznej jak i szczególnie fizycznej.
Odebrałam dziś wypis ze szpitala, w rozpoznaniu napisali "Ostre zapalenie jajowodów i zapalenie jajników", wynik badania histopatologicznego:
kanał szyjki macicy: fragmenta endocervicis
jama macicy: fragmenta endocervicis et endometrii dyshomonotici.
Czyli tak myślę, i tak podpowiada wujek gugiel, wyskrobiny z kanału szyjki macicy są ok, coś jest nie tak z wyskrobinami z jamy macicy, chyba coś z hormonami?
Mam l4 do 17. sierpnia.
I kompletnie nie wiem do jakiego lekarza teraz powinnam chodzić, w sensie do którego ginekologa, tak, żeby wreszcie wyjść na prostą, przecież w listopadzie będzie równo rok jak żyję w tym jajnikowym koszmarze.
Po odstawieniu visanny mojej jajniki szaleją i gospodarka hormonalna też, oj czuję to jak nic.
Chyba mam jajeczkowanie, bo obserwuję przypływ śluzu, ciekawe kiedy i jaką dostanę pierwszą miesiączkę.

Całuję.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: magma »

Mnie skutecznie stawia na nogi Iskial albo supradyn...Zaaplikuj sobie coś co pomoże wrócić do formy...
duzo wypoczywaj, to podstawa...ale to akurat wiesz...;)
Buźka...
;)
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Witajcie moje drogie Panie :-)

Dziś będzie z nutką optymizmu, bo odkąd nie biorę visanny czuję się całkiem przyzwoicie :-)
Przede wszystkim wypróżniam się jak dawniej, bez żadnych problemów, jelita też odpuściły, a ciągle jestem na diecie lekkostrawnej. Mam więcej poweru do życia, podniosło mi się libido i nie jestem już taka przygaszona jak przez ostatnie pół roku.
Cieszę się, że koniec końców przestałam brać v., bo z perspektywy czasu widzę, że suma skutków ubocznych działania tego leku na mój organizm była zatrważająco dużo.
Nie wiem natomiast co z moją endometriozą teraz nie leczoną i co z nią w przyszłości?
Czekam na miesiączkę, po łyżeczkowaniu macicy może pojawić się dopiero za 6. tygodni, ja jestem trzy tygodnie po zabiegu.
Z bólem jajników, który teraz momentami jest b. silny nauczyłam się żyć, zdarza się, że sięgam po diclak lub coś mocniejszego na noc...
Wczoraj byłam na usg brzucha (miałam stare skierowanie od rodzinnego), podroby wszystkie są zdrowe, natomiast pan dr, który wykonywał usg nie był pewien czy w rzucie lewych przydatków widział torbiel czy jajnik (bo jajnik powinien być jak stwierdził podobnych kolorów co macica a u mnie był jaśniejszy).
Znowu też mam dość sporą ilość płynu w zatoce douglasa, pan dr napisał n opisie, że wskazane jest usg macicy i przydatków.
Nie wiem skąd u mnie ciągle bierze się ten płyn, przecież nie z jajeczkowania, bo ja mam go za każdym razem na obrazie usg kiedy je robię czasem kilka razy w miesiączku. Jajeczka pękają przez cały miesiąc? :shock:
Byłam wczoraj również u mojego lekarza rodzinnego z moimi pośladkami, mam takie zrosty i guzy, że ciężko mi leżeć w łóżku na pupie./
Pani dr od razu dała mi skierowanie n cito na rehabilitację tychże, bo powiedziała, że jak jest stara tak nie widziała dupska w takim stanie ;)
Masuję je maścią z heparyną, ibuprofenem żelem, altacetem ale na nie wiele się to zdaję.

Całuję Was mocno wierząc głęboko, że to po lewej stronie to nie torbiel a jajnik ;)

p.s. wczoraj odebrałam ksero mojej karty choroby od pani dr, której się leczyłam od stycznia do maja. Byłam łącznie u pani dr 13 razy, z czego 6. krotnie w odstępach czasu pani dr stwierdzała torbiele. No.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: hercik17 »

No miło słyszeć że samopoczucie ok :D Jak ty się nauczyłaś żyć z tymi bólami jajników???? Ja jakoś nie mogę.Ciągle boli i boli.A najciekawsze że boli tam gdzie nie ma jajnika.Czasem też chcę odpuścić i mówię sobie że tak juz musi być,ale przecież życie z bólem to nie jest normalne zjawisko :D Pozdrawiam no i niech się pupa goi :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Poziomko ciesze sie ze Twoje samopoczucie jest ciut lepsze bo to jest najwazniejsze - dobrze ze pani doktor skierowala Cie na rehabilitacje ktora mam nadzieje pomoze Ci wyleczyc problemy. Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Poziomko, ciesze sie, ze humorek troche lepszy. Ja rowniez mam nadzieje, ze reh pomoze na ta pupe. Szkoda, ze wczesniej nie byla masowana. To zapobiega zrostom po zastrzykach, no ale teraz nie ma co biadolic. Oby wszystko sie zagoilo bez problemow i zebys poczula sie lepiej. Calusy. :D
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Kochane, bardzo dziękuję za słowa wsparcia :*

Bardzo się cieszę, bo jutro wreszcie wracam do pracy :-)

Byłam dziś w szpitalu zrobić morfologię i crp. I tu już się tak nie cieszę :(
CRP mam w normie, ale mam anemię i i za małą liczbę płytek krwi (83 tysiące przy normie od 140 tysięcy).
Nie wiem skąd te zmiany, skoro jeszcze dwa tygodnie temu w szpitalu, miałam dobre wyniki :(
Ręce i cycki opadają.

Całuję.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Staraj sie to wyjasnic i mam nadzieje ze sa dodatkowe sposoby wsparcia aby Twoj organizm znow produkowal prawidlowa ilosc wszystkich skladnikow krwi. U mnie jest troszke inaczej bo przy normie od 150 do 350 moj stan plytek krwi wynosi 423 i bede to jutro wyjasniac u lekarza ogolnego. Trzymaj sie dzielnie i powodzenia w pracy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Poziomko, mi sie wydaje, ze to moze byc reakcja organizmu po tym, co ostatnio przeszlas. Przeciez tak dlugo krwawilas. Moze lepiej skonsultowac to z lekarzem. Mysle, ze wiecej witamin, zelazo, owoce i warzywa, pomoga na te anemie i juz wkrotce poczujesz sie lepiej. Zycze duzo zdrowka. Glowa do gory, wswzystko sie unormuje. Buziaki. :wink:
poziomko
Ekspert
Posty: 131
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2012, 20:10

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: poziomko »

Witajcie moje drogie Panie :-)

Stało się i w zeszły wtorek dostałam swój pierwszy "normalny" okres po 6. miesiącach zażywania Visanny i po lipcowym łyżeczkowaniu.
Wszyscy przekonywali mi, że pierwsza miesiączka po czyszczeniu macicy będzie lajtowa i skąpa a ja przed 5 dni odczuwałam bardzo silne skurcze macicy i bóle podbrzusza.
Nigdy wcześniej, nawet przy torbielach tak mocno mnie nie bolało, właściwie przez cały tydzień, 24 h na dobę byłam na lekach przeciwbólowych.
Krwawienie było bardzo obfite, przez trzy pierwsze dni walczyłam z osłabieniem i biegunką.
To chyba była najboleśniejsza miesiączka jaką miałam przez całe życie.
We wtorek albo czwartek pojadę do pani dr ginekolog żeby zobaczyła czy wszystko jest dobrze z jajnikami i macicą.
I myślę, że jeśli następna miesiączką będzie taka ciężka poproszę o tabletki antykoncepcyjne.

Całuję mocno.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: gosiak76 »

Przykro mi ze meczylas sie tak bardzo z ta pierwsza @ po zabiegu. Mam nadzieje ze nastepne beda mniej bolesne a Ty nie bedziesz musiala brac lekow przeciwbolowych czego mocno Ci zycze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: magma »

Hejka...
Mam wielką nadzieje, że teraz będzie już tylko lepiej....Trzymam kciuki!
buziaki :)

a w pracy delikatnie, bez przeciązania i przemęczania...;)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: hercik17 »

Współczuję i mam nadzieję że następna @ nie będzie tak upierdliwa pozdrawiam
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: agachod1 »

Ciezka sprawa. Koniecznie pokaz sie ginowi. Mozesz na oslabienie brac zelazo. Przydaje sie w znacznym uplywie krwi. Clausy.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Krótka historia jak bardzo zmieniło się moje życie

Post autor: vwd »

poziomko.... halo, halo... mamy Nowy Rok :) gdzie Ty jestes? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”