Cześć

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

Witaj...jak to dobrze, że my kobietki jestesmy coraz bardziej świadome siebie...gdyby nie to wiele z nas nadal czekałoby na diagnozę...
Ja też mam endo w bliźnie (po CC), był jeden guz, sa dwa...czekam na laparotomię.
Pozdrawiam i proszę napisz coś więcej, z racji podobnych okoliczności posiadania endo jestem ciekawa szczegółów...Jak to jest u Ciebie? Jakie podjeto leczenie? itp itd...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Witaj AKKM i prosze opisz wiecej jak doszlo do zdiagnozowania endo u Ciebie gdyz 2 lata zanim postawiono diagnoze to dlugi okres czasu. Jakie jest postepowanie w Twoim leczeniu i dalsze zalecenia lekarzy?
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

To rzeczywiscie dziwne ze lekarze ktorzy powinni wiedziec o endometriozie sugerowali zupelnie co innego - dobrze ze teraz jestes pod opieka lekarza ktory wie co to jest endometrioza a pacjentki do niego idace moga spojrzec na ten plakat i dowiedziec sie troche wiecej na temat tej choroby rowniez. Mam nadzieje ze Visanne pomoze we wchlonieciu sie guzka i bedziesz czula sie duzo lepiej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

AKKM: ja tez mam guzy na bliźnie po cc... mi zrobiły się po drugiej cesarce,w pewnym odstępie czasu: najpierw pierwszy, potem kolejny ( ten drugi,choć mały jest dokuczliwy, to już nie jest "punktowy ból" jak w przypadku pierwszego "guzka", a "rozchodzacy" się po jamie brzusznej.) Tak się "rozchodził" , że oszukał lekarzy: wycieli mi wyrostek, podejrzewając jego ostre zapalenie :lol: (wtedy nie było mi do smiechu)

Mi lekarz gin zaproponował inne rozwiązanie: najpierw wycinanie endo, potem leczenie...Mam dylemat czy dobrze robie, że zgadzam się na taka drogę, ale dzięki Dziewczynom z forum jest łatwiej...sama się o tym przekonasz, są cudowne i niezastąpione, lepsze od niejednego lekarza.
Jestem tu nowa, ale szybko przekonałam się, że z tym forum jest łatwiej przetrwać trudne chwile ;)
Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na Twoje relacje z postępowania leczenia...będziemy mogły porównać skuteczność metod ;)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

Mój wiekszy guzek jest widoczny i bez problemu wyczuwalny pod palcem...ten drugi, malutki znalazł lekarz przy okazji robienia USG. może i Ty spróbuj się wybrać na USG, sprawdzisz, będziesz spokojniejsza...Ja takich małych zgrubien wyczuwam więcej, ale tylko jedno małe było endo...Stopnia zaawansowania też nie znam. (może to lepiej).
Trzymaj się.:)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

Mam nadzieję, że obydwie metody leczenia, Twoja i moja, okażą się skuteczne...Tego Tobie i sobie zyczę...;)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

Witam cie na forum. Dobrze, ze lekarzom wreszcie udalo sie zdiagnozowac przyczyne twoich dolegliwosci. Mysle, ze Visanne ci pomoze. Napisz prosze jak dlugo jestes na tym leku? Jestem ciekawa, poniewaz napisalas, ze guzek sie zmniejszyl. Pozdrawiam cie mocno i zycze duzo zdrowka. :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Oby lek poczynil zmiany na lepsze a skoro guzek sie zmniejsza to jest to dobra wiadomosc.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

Witaj. Coz efekty uboczne to najmniej przyjemna rzecz. Ciekawe jest to, co napisalas, ze lepiej brac tabletki na noc, a wachania nastrojow sa mniej wyczuwalne. Nie wiem czy ktos jeszcze o tym slyszal? Mozna by sprawdzic na watku o Viasnne. Jezeli chodzi o tycie, to moze miec zwiaze z podwojna dawka jaka przyjmowalas przez pierwszy miesiac. Ja przyjmuje Visanne od prawie dwoch lat i nie zauwazylam wzrostu wagi. No ale kazdy organizm jest inny. Bardzo dobrze, ze mimo wszystko jestes pozytywnie nastawiona, a to juz polowa sukcesu. Zycze powodzenia w walce z endo. Pozdrawiam. :D
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

Niedługo pewnie bedę wczytywała się w Wasze posty o visanne...zakładam, że po wycięciu endo lekarz wymysli jakąs kurację, żeby dziadostwo nie wróciło a poki co... boli mnie okolica blizny jakby ktoś zaszył mi tam skalpel... co się rusze to dźgnięcie...coraz dziwniejsze i bardziej urozmaicone mam objawy...i wcale nie jestem w trakcie @...
Powiedz, czy Ciebie boli wyłącznie sam guzek czy bol "promieniuje" na dół brzucha?
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Cześć

Post autor: hercik17 »

Witaj na forum.Przeczytałam twoją historię i utwierdzam się w przekonaniu,że ile nas jest tyle różnych przypadków :) Ja też przytyłam po visanne :x :x :x no ale cóż! Pozdrawiam serdecznie
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
asik25
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2012, 12:39

Re: Cześć

Post autor: asik25 »

dziewczyny ja właśnie tez od dziś zaczynam brać visanne jeśli chodzi o tycie to troche tez sie tego obawiam no ale coż coś za coś nie????? :wink: ja mam brać je 6 miesięcy a potem projekt dzidzia ale invitro :( zapisała sie własnie na wizytę do invicty w gdańsku za tydzień by ocenili szanse.jest moze ktoś z was kobitki co tez jest z trójmiasta??
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

Powiedz mi jeszcze jedną rzecz...(my kobitki z endo w bliźnie mamy nieco inne problemy niż reszta... dlatego moje pyt kieruję do Ciebie) Czy przed braniem vissane Twoje @ wyglądały anormalnie tzn były zbyt obfite,"gęste",miałaś np krotki cykl itp...?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć

Post autor: vwd »

AKKM pisze:I wtedy usłyszałam coś co trochę poszarpało moje nerwy: to raczej nie jest przepuklina, tylko jakiś guzek w bliźnie, ale i tak trzeba otworzył i zobaczyć co to.
[...]Lekarze potwierdzili moje obawy[...]już się nie boję[..]
U ginekologa, który potwierdził moje przypuszczenia na ścianie jest wielki plakat o endometriozie :)
Witaj :) Na wstepie przepraszam, ze tak poszatkowalam Twoja wypowiedz, ale chcialam cos pokazac.
1.nalezy szukac odp., probowac, pytac :)
2.dzisiaj lekarze duzo wiedza o endometriozie, rozpoznaja ja i potrafia leczyc :)
3.gdy sie juz wie - latwiej zniesc to co nas czeka, latwiej odsunac strach :)
magma pisze:my kobitki z endo w bliźnie mamy nieco inne problemy niż reszta
to prawda, teraz to widze wyrazniej niz kiedys
agachod1 pisze:Pozdrawiam cie mocno i zycze duzo zdrowka
i ja takze :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

Kazdy przypadek jest inny. Ja biore Visanne od prawie dwoch lat i nie przytylam za bardzo. W kazdym badz razie na pewno nie od brania tego leku. Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

No to rzeczywiscie bardzo dziwnie mialas z tymi @. Mysle ze kazde krwawienie badz plamienie w srodku cyklu powinno zaalarmowac nas ze jest cos nie tak i spowodowac zeby zglosic sie do lekarza i to sprawdzic - nie zawsze to wlasnie nadzerka moze byc przyczyna takiej sytuacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Cześć

Post autor: magma »

hmmm...mój gin twierdzi, że guzy endo umiejscowione w powłokach nie powinny mieć wpływu na wygląd i przebieg @...wspomniał, że przyczyną anormalniej @ może być adenomioza, ale nie diagnozowano mnie w tym kierunku...najpierw wycinamy endo potem mamy działać dalej...
Ja mam regularne, krotkie (26-28) dniowe cykle, @ trwa ok.4-5 dni i wygląda jak "maź ze skrzepami"...bleeee...
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Cześć

Post autor: hercik17 »

Tycie po leku rzeczywiście nie zawsze musi wystąpić.Ja odkąd zaczęłam kurację visanne zauważyłam,że nie tyję cała.Górę ciała mam nadal szczupłą,nogi też niczego sobie,ale brzuch.Robi mi się tak zwana "oponka" co podobno jest charakterystycznym objawem przy braniu hormonów.Moja mama też tak ma.Jest już parę lat na hormonach,bo wszystko miała usunięte i również ma ten problem.I tu jeszcze mój problem się nie kończy.Moje piersi znacznie się powiększyły.Dla niektórych z pewnością jest to dobra wiadomość ,ale dla mnie nie!Przeraziałm się kupując ostatnio biustonosz :oops:

AKKM rzeczywiście u ciebie z tymi @ jest nieciekawie.Ja nie miałam większych problemów z @.Jedynie ból i jeszcze raz ból mi dokuczał.Ale jak widać każdy przypadek jest tak inny...pozdrawiam
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

AKKM pisze:Raz nie miałam okresu przez 6 m-cy, ale to była ekstrema.
Juz wtedy powinnas byla isc do lekarza. Ja tez raz nie mialam okresu przez trzy mce, a potem o malo nie dostalam krowotku. Poszlam do gina, zeby dal cos na zatrzymanie krwawienia. Potem okazalo sie, ze mam duza cyste. Z tym nie ma zartow. A w ogole, to naprawde u ciebie nie za ciekawie to wygladalo.
hercik17 pisze:Ja odkąd zaczęłam kurację visanne zauważyłam,że nie tyję cała.Górę ciała mam nadal szczupłą,nogi też niczego sobie,ale brzuch.Robi mi się tak zwana "oponka" co podobno jest charakterystycznym objawem przy braniu hormonów.
U mnie jest tak samo, z ta roznica ze ja tzw oponke zaczelam miec od trzeciej klasy szkoly sredniej. Normalnie szok. Mysle, ze to nie od brania hormonow, poniewaz nigdy przedtem nie bralam zadnych pigulek. Ten wzdety brzuch to od endo. No ale kazdy organizm jest inny i byc moze, ze u ciebie sytuacja moze wygladac inaczej, niz u mnie. Natomiast po usunieciu narzadow rodnych faktycznie kazda kobieta wyglada w sposob charakterystyczny - z powiekszonym brzuchem. Z tym sie zgodze.
AKKM zycze ci duzo zdrowka. Nie martw sie, ze po Visanne przytyjesz. Nie zawsze tak sie musi stac. Kazdy organizm reaguje inaczej. Badz dobrej mysli. Pozdrawiam. :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

Z tym tyciem to jest naprawde roznie. Ja zawsze bylam szczupla. Do trzeciej klasy szk. sredniej. A potem nagle, nie wiem z jakiego powodu zaczal mi rosnac brzuch. Najgorzej bylo po jedzeniu. Wygladalo to jak czwarty miesiac ciazy i czulam sie z tym okropnie. Teraz juz wiem, ze to moglo byc od endo. U mnie to gowno przyczepilo sie do jelit i stad moje wzdecia. Wtedy myslalam, ze przybieram na wadze. W kazdym badz razie, to okropne uczucie kiedy ma sie wszystko normalne, a brzuch po jedzeniu jak w zaawansowanej ciazy. Nikomu tego nie zycze. To juz wolalabym byc cala okragla, a nie tylko w srodkowej partii ciala. :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Cześć

Post autor: agachod1 »

Mam nadzieje, ze po usunieciu zrostow, po jedzeniu nie bede miala juz tych okropnych wzdec. Mysle pozytywnie. Pozdrawiam. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”