Witam się!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
alaa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2012, 16:29

Witam się!

Post autor: alaa »

Witam!
Staramy się o trzecie dziecko sporo ponad rok i dziś odebrałam diagnozę adenomozji.....

Lekarz zaproponował Mirenę. Myślicie, że to dobry pomysł?
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam się!

Post autor: magma »

Adenomioza...ech...

witam Cię serdecznie.

nie pomogę w kwestii Mireny, ale mam pytanie: jak lekarz zdiagnozował schorzenie? Jakie masz objawy choroby?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam się!

Post autor: patrycja89 »

Ja również Ciebie witam alaa bardzo serdecznie :)

Wiem, że na forum jest założony dział poświęcony odmianie endometriozy jaką jest adenomioza - nie wiem czy znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące Cię pytania ale myślę że warto zajrzeć.

Czy mogłabyś napisać coś więcej o swoim stanie zdrowia? Czy dopiero zaczynasz leczenie czy też może leczysz się już dłużej. Jeśli podzielisz się z nami swoją historią może łatwiej będzie nam Ci pomóc :)

Pozdrawiam:)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam się!

Post autor: gosiak76 »

Witaj w naszym gronie.
Jak to sie stalo ze postawioni u Ciebie diagnoze adenomiozy ?? Jakie badania mialas przeprowadzane zanim uslyszalas o tej chorobie ?? Czy lekarz wytlumaczyl dlaczego w tej kwestii zasugerowal Tobie mirene ??
Skoro chcialabys miec trzecie dziecko to musisz porozmawiac na ten temat z lekarzem gdyz po zalozeniu spiralki mireny nie bedziesz mogla starac sie o dziecko przez jakis czas jeszcze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
alaa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2012, 16:29

Re: Witam się!

Post autor: alaa »

Oczywiście wiem, że Miren to antykoncepcja hehe w koncu- więc strania zawiesić trzeba.

Zmieniłam właśnie lekarza- od poprzedniego dowiedziałam się jedynie, że "mi antykoncepcja nie ejst potrzebna"! :shock: Ale nie wyjaśnił co miał na myśli.

Jestem po cc, potem po dwóch zabiegach łyżeczkowania, pon ciężkim porodzie sn po którym zostało mnóstwo zrostów na szyjce macicy, pochwie- ziarnina itd.

Po ostatnim poronieniu i łyżeczkowaniu nie udaje sie zajść w ciążę od roku.

Postanowiłam odłożyć starania na jakiś czas zatem- chciałam się zbadać też itd. I dziś po badaniu USG- dr zadał pytania właśnie o cc czy było kiedyś itd, bo "macica ma widoczne cechy adenomyozy."

Rozważam Mirenę- na co mi dr odpowiedział, że w moim przypadku ( dłuuugich bardzo, bolesnych i obfitych miesiączek) byłaby wskazana.
No i teraz czytam- co to. I co dalej? jeśli założę Mirenę- czy to coś pomoże. ( ma hormony- więc endometrium nie bedzie przyrastać=poprawa na logikę)
A dalej? jak już ją wyjmę za jakiś czas ( za rok?)- Laparo? jak sie to leczy?
alaa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 5 czerwca 2012, 16:29

Re: Witam się!

Post autor: alaa »

Watek oczywiście też już przeczytałam;)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam się!

Post autor: agachod1 »

Witam cie na forum. Moze lekarz chce antykoncepcja uspokoic burze hormonow, ktora rozpetala sie w twoim organizmie po porodach. Wydaje mi sie, ze na razie mozesz na to isc, a potem bedziesz mogla z powrotem zaczac starania. Moze wtedy endometrium nie bedzie tak szybko przyrastac, a ty nie bedziesz narazona na kolejne niemile zabiegi. Pozdrawiam i zycze duzo zdrowka. :D :D :D
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: Witam się!

Post autor: kawa1981 »

Mi lekarz powiedział, że adonemioza jest o tyle "dobra", że nie nacieka na inne narządy jak endometrioza :/ Sama nie wiem czy jest się z czego cieszyć. Sama miałam podejrzenie tego cholerstwa - na macicy. Ale okazało się, że mój guz na pęcherzu był taki duży, że dawał cień na macicę i stąd były podejrzenia, że to adonemioza :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”