Witajcie :)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Witajcie :)

Post autor: kawa1981 »

Jestem tutaj nowa, szukam pomocy jeżeli chodzi o endo. Piszcie i dzielcie się doświadczeniami, pozdrawiam serdecznie! :)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witajcie :)

Post autor: magma »

Witaj Kawa...
sprecyzuj o jaką pomoc Ci chodzi a my postaramy się jej udzielić...
Doświadczenia każdej z nas znajdziesz na naszych wątkach...

Pytaj śmiało!
:)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witajcie :)

Post autor: patrycja89 »

Kawa witaj serdecznie na forum:)

Pierwsze co mnie zaskoczyło, to to że piszesz z prośbą o pomoc dotyczącej endo a mimo to uśmiechasz się - to bardzo budujące:)
Będzie Nam bardzo miło, jeśli podzielisz się z Nami swoją historią.
Wtedy łatwiej będzie Nam pomóc Ci w odpowiedniej kwestii :)

Życzę miłego dnia
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: Witajcie :)

Post autor: kawa1981 »

Witajcie

Swoją historię opisała w innym dziale. Pod tytułem: Moja historia z endo. Poczytajcie sobie i pomożcie, bo u mnie psycha nawala :(
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: Witajcie :)

Post autor: kawa1981 »

Wszędzie tylko czytam o endo na jajnikach, ale nie mogę nic znaleźć o endometriozie na pęcherzu moczowym i zabiegu elektroresekcji wycięcia tego paskudztwa przez cewkę :( Możecie pomóc, jeżeli dłużej tutaj jesteście?
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witajcie :)

Post autor: patrycja89 »

Ledwo Cię pochwaliłam, za budujące podejście do choroby a Ty mi już dwa smutasy wysyłasz? oj :*:*
Teraz idę poczytać Twoją historię i odezwę się później. Ja niestety o zabiegu elektroresekcji nic ci nie powiem, chociaż postaram się czegoś dowiedzieć. Mam nadzieję, że dziewczyny będą bardziej pomocne:*
pozdrawiam
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Witaj kawo,
chcialabym Cie powitac. Twoj przypadek jest nietypowy ale chcialabym odeslac Cie do watku na temat endometriozy narzadow ukladu moczowego http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php? ... 37472c4efb i mam nadzieje ze uzyskasz troszke informacji na ten temat ktore beda przydatne w Twoim przypadku.
Pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: Witajcie :)

Post autor: kawa1981 »

No niestety, nie jest mi za wesoło. Tym bardziej, że o układzie moczowym jakoś mało się tutaj piszę :( A o tej paskudnej elektroresekcji też :(
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witajcie :)

Post autor: agachod1 »

Witaj na forum. Fajnie, ze jestes. Dobrze, ze co jakis czas wpisuja sie osoby, ktore maja rozne odmiany endometriozy, bo w ten sposob wiemy wiecej o tej okropnej chorobie. Ja np mam endo na jelicie, a o tym tez nie za duzo sie pisze. Przewaznie tak jak napisalas, dziewczyny maja niespodzianki na jajnikach, albo endo w bliznie po cesarce. Moze twoj przypadek zmobilizuje nas do podjecia tematu endo na pecherzu moczowym, co przyczyni sie do wzbogacenia wiedzy na ten wlasnie temat. Jednoczesnie licze na to, ze znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujace cie pytania, ze bedziemy mogly ci pomoc. Zycze zdrowka i pedze czytac twoja historie. Pozdrawiam. Agnieszka.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witajcie :)

Post autor: vwd »

Witaj kawa :) Jak dzis Twoje samopoczucie? Rzeczywiscie mniej jest na forum o ukladzie moczowym, ale to nie oznacza, ze nas to nie obchodzi. Wrecz przeciwnie, wiele z nas ma rozne dolegliwosci (w tym rowniez ze strony ukl. mocz.), czesto nie jestesmy do konca zdiagnozowane... Chetnie poszerzymy swoja wiedze, a Ty mozesz nam w tym pomoc :) Bede Ci bardzo kibicowac!!! Trzymam mocno kciuki i wysylam :D swoj usmiech na dobry poczatek tej znajomosci :D
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: Witajcie :)

Post autor: kawa1981 »

Powiem Wam szczerze, że ja chciałabym tylko normalnie sikać. Dla niektórych to zwykła sprawa, ale nie dla mnie. Mój nastrój jest różny, w zależności od dnia i aury. Zastanawiam się czy będę mogła mieć dzieci. Bo z mężem jeszcze nie próbowaliśmy, ale kto wie :( A wiecie, że jak poszłam do ginekologa bo te hormony to pojechałam z koleżanką. Też się swego czasu leczyła na endo, ale przerwała kurację, nie wiem dlaczego. I wiecie co? Jest w 10 tygodniu ciąży i... ma cztery ogniska endo na... macicy. Uwierzycie? :) Jakie życie przynosi niespodzianki :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Moze przerwala bo chciala starac sie o dzidziusia i sie jej udalo ... najwazniejsze ze Ty wiesz ze lekarz jest w stanie pomoc by mozna bylo zajsc w ciaze :) Powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witajcie :)

Post autor: agachod1 »

kawa1981 pisze:Powiem Wam szczerze, że ja chciałabym tylko normalnie sikać. Dla niektórych to zwykła sprawa, ale nie dla mnie.
Tak jakbym siebie slyszala. Ja bym chciala normalnie sie zalatwiac, to znaczy bez bolu. Lekarz, ktory mnie operowal jeszcze przed operacja powiedzial mi, ze nie gwarantuje, ze nie bedzie mnie bolalo. Jestem juz dwa mce po, a bol mam nadal. Najgorsze jest to, ze mi to przeszkadza podczas stosunku. Widzisz wiec, ze nie jestes sama w swoich rozwazaniach. Nie martw sie. Musimy byc silne i nie poddawac sie. Handra nie moze nas zniszczyc. Trzeba wierzyc, ze pewnego dnia to wszystko minie, a my bedziemy mogly normalnie sikac, zalatwiac sie i wspolzyc. Bez malinowych kropelek, bolu, dyskomfortu. Nie martw sie, jestem z toba. Goraco pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: Witajcie :)

Post autor: kawa1981 »

Ja nie miałam problemu ze współżyciem, a zmiana była dość duża bo prawie 4 cm. Ciekawe jak teraz będzie. Na razie nie współżyłam z mężem bo jest w pracy za granicą, szczerze mówiąc trochę mnie to martwi, że będę miała jakaś blokadę :/ W końcu cewka jest blisko pochwy :/
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witajcie :)

Post autor: agachod1 »

Ale generalnie mamy problem z czyms, co dla wiekszosci ludzi jest normalne, jak jedzenie, mycie sie, czesanie wlosow itd. Mamy problem, ktory nie pozwala nam normalnie funkcjonowac. Ale najwazniejsze, ze obie jestesmy juz po zabiegach i powoli wszystko zaczyna sie normowac. Trzeba wierzyc, ze bedzie dobrze i nie poddawac sie. Trzymam kciuki za ciebie zeby bylo normalnie, bez bolu i malinowych kropelek. Calusy. :D :D :D
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: Witajcie :)

Post autor: kawa1981 »

13 lipca jestem umówiona z moim urologiem. Zobaczymy co mi powie na temat moich "kropelek". Ech... Czasami są takie chwile, że całkiem o tym zapominam, że jestem chora. Czasami znowu mi się wszystko przypomina i zastanawiam się, czy moje endo nie zaatakuje innych narządów :/ Wiecie co, jakoś nie mam zaufania do tych moich tabletek co teraz biorę. Chociaż do mojego ginekologa zaufanie mam - mam nadzieję, że wie co robi.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Kciuki za wizyte i daj znac co lekarz powiedzial o tych "kropelkach". A jak sie czujesz obecnie na tych lekach ?? Zaufanie do lekarza to podstawa bo bez zaufania nie bedzie wspolpracy a to nie doprowadziloby do sukcesu w leczeniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: Witajcie :)

Post autor: kawa1981 »

Po tych tabletkach czuje się bardzo dobrze, zero skutków ubocznych. W sumie to "tylko" tabletki antykoncepcyjne, dlatego nie wiem czy mi pomogą. Ale dokładnie - do lekarza mam zaufanie, więc pozostaje mi czekać i mieć nadzieję, że to "gówno" nie pojawi się znowu na pęcherzu, bo to na prawdę nic przyjemnego :/ Dobrze, że nie mam i nie miałam żadnych boleści.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

kawa1981 pisze:Dobrze, że nie mam i nie miałam żadnych boleści.
I to jest najwazniejsze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witajcie :)

Post autor: agachod1 »

Jezeli bierzesz tabletki antykoncepcyjne i nie masz @, to mozesz miec pewnosc, ze endo zostalo zatrzymane. Oczywiscie zdarza sie, ze mimo wstrzymania okresu, dolegliwosci dokuczaja, ale jezeli napisalas, ze czujesz sie dobrze, trzebas byc dobrej mysli. Wierze, ze na jakis czas to gowno da ci troche spokoju. Tylko od ciebie zalezy na jak dlugo chcesz pozbyc sie choroby z organizmu. Ja nie miesiaczkuje juz dwa lata i szczerze powiedziawszy wcale mi sie do tego nie spieszy. Na mysl o nawrocie choroby dostaje dreszczy. Pozdrawiam i zycze milego weekendu. :D
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Witajcie :)

Post autor: Araja79 »

Witam Cię Kawa:D Ja również jestem nowa na tym forum i dowiaduję się coraz to nowszych rzeczy... Tak jak np. przed chwilą dowiedziałam się o tym, że niektóre z dziewczyn nie mają @, że tabletki to wstrzymują... Mi lekarz przepisał visanne i nie wiem, czy one też wstrzymują miesiączki?? :shock: Nikt mi o tym nie powiedział...
Czytając historie dziewczyn, oczy mi wychodzą w tak wielkim szoku jestem...
Ktoś może powiedzieć "to przecież normalne że nie ma się okresu przy talbletkach, bo to hormony" etc. w innym wątku czytam, że krwawią cały czas, nie wiem co myśleć. Ja na prawdę jestem jeszcze zielona w tym temacie... Pomimo mojego wieku nigdy nie brałam żadnych tabletek..Wszystko jest dla mnie nowością, ale nowością którą przyjmuję z pokorą i wzmacniam się w walce :) Czego i Tobie życzę :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witajcie :)

Post autor: agachod1 »

Araja79 pisze:dowiedziałam się o tym, że niektóre z dziewczyn nie mają @, że tabletki to wstrzymują... Mi lekarz przepisał visanne i nie wiem, czy one też wstrzymują miesiączki??
Zatrzymanie @ w przypadku endo ma sens, poniewaz wtedy zatrzymana i wyciszona zostaje tez ta choroba. Niektore dziewczyny krwawia na lekach z roznych powodow. Czasami leki sa niedobrane i nie dzialaja tak, jak powinny, a czasami pekaja torbiele i organizm usuwa na zewnatrz to, co zbedne. Czasami, kiedy zmiany sa duze same leki nie wystarcza i potrzebny jest zabieg.
Mam nadzieje, ze troche rozwialam twoje watpliwosci. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Witajcie :)

Post autor: Araja79 »

Zobaczymy jak to będzie ze mną... Z tego co mi wiadomo, nie mam torbieli... Visanne nie jest antykoncepcją, nie można brać żadnych anty... hormonalnych, więc zastanawiam się jak się zabezpieczać...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witajcie :)

Post autor: agachod1 »

Zabezpieczac sie mozna przez prezerwatywy. Bedzie dobrze zobaczysz. Najwazniejsze, ze masz zalecone dalsze leczenie. Caluje.
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Witajcie :)

Post autor: Araja79 »

Niecierpię gumek...grrr
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witajcie :)

Post autor: agachod1 »

Ja nie lubie tych z latexu, ale mozna kupic bezlatexowe i te sa mozliwe.
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Witajcie :)

Post autor: Araja79 »

A co np z czopkami? wiecie coś na ten temat?? Ja nigdy nie stosowałam takich wynalazków... Na samą myśl o prezerwatywie mnie telepie... :x
Awatar użytkownika
kawa1981
Ekspert
Posty: 150
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2012, 10:18

Re: Witajcie :)

Post autor: kawa1981 »

Oj dziewczyny, nawet nie wiecie jak to jest mieć endo na pęcherzu :/ Co to w ogóle jest za cholerstwo - czasami sobie tak myślę!!! Na pęcherzu? Do dzisiaj pukam się w czoło skąd ja to mam :( Wiem, że w innych miejscach też dokucza, ale dlaczego? Skąd? Mój lekarz powiedział mi, że musiałabym chyba siedzieć u niego w gabinecie ze dwa dni, aby mi wyjaśnić dlaczego to wszystko mnie spotkało. Ale wiecie co? Z drugiej strony podejrzewali u mnie też coś gorszego :( Więc z dwojga złego wolę moją endo :(
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Witajcie :)

Post autor: Araja79 »

Jakby mieli mi wyjaśnić skąd mam chorobę to siedziałabym nawet te 2 dni... Z tego co usłyszałam, nie wiadomo skąd się to bierze...:/
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie :)

Post autor: gosiak76 »

Ja tez siedzialabym nawet 2 dni zeby tylko otrzymac wystarczajace wyjasnienia odnosnie choroby - mysle ze jak pojdziesz nastepnym razem to wypytaj o to dokladnie jezeli chcesz miec wiecej informacji na ten temat.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”