Endo-początek

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
aj1105
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:22

Endo-początek

Post autor: aj1105 »

Witam. Znalazłam te forum przez przypadek i cieszę się że nie jestem sama:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo-początek

Post autor: gosiak76 »

Witaj i prosze opisz nam swoja historie. Jak dowiedzialas sie ze chorujesz na endo i jakie badania mialas zanim zdiagnozowano Cie z choroba. Jak wyglada Twoje leczenie ? Jak sie czujesz ??Pytaj a my postaramy sie odpowiedziec na Twoje pytania. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
aj1105
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:22

Re: Endo-początek

Post autor: aj1105 »

Moja krotka historia. Zaczęło sie oczywiscie od nasilających bólów podczas miesiaczki jakieś pół roku temu. Były już tak silne że mdlałam, wczesniej też miałam bóle ale nie aż takie. Zadziwiające było tez to że w czasie miesiączki miałam bóle w okolicach pępka więc najpierw wizyta u internisty od niego skierowanie na usg jamy brzusznej które nic nie wykazało. Mój doktor (pierwszego kontaktu) stwiedził po moich objawach że to może byc endometrioza i kazał iśc doginekologa,wiec poszłam. Było to po świetach Wielkanocnych. Ginekolog po opowiedzenie moich dolegliwości tez stwierdził że to moze byc endo ale nie mógł mi tego na 100% powiedziec-tylko wstępnie tak przypuscił. No ale po badaniu usg wyszło ze mam torbiela 5 cm i konieczna operacja. Operacja wyznaczona na 18 maja. Jeszcze 14 maja wizyta (niewiem po co) ale nic sie nie zmieniło i 17 maja do szpitala. Wiadomo w tym dniu tylko badania. Noc przespana super bo tabletki dostałam na sen i w piatek rano sie zaczęło :( najpierw cewnikowanie które nie wspominam dobrze- ból niesamowity i ok 10 na sale operacyjna.Tam znieczulenie w kregosłup coś na spanie dostałam bo sie ocknełam pod sam koniec jak już prawie mnie wywozili z sali operacyjnej. I sie zaczęło- ból,wiec podawali mi srodki przeciwbólowe i kroplówki. Do tego przez chwilę miałam odruchy wymiotne ale one na szczescie dosyc szybko ustapily ale bóle niestety nie. Dawały mi położne cały czas kroplówki, zastrzyki, morfine dwa razy i ciagłe bolało. noc nie przespana w sobote rano juz kazały wstac i juz troszke lepiej ale bolalo. I tak do poniedziałku leżałam w szpitalu , bóle troszke ustepowały ale niecałkowicie. Jak już mnie wypisali to w domu tak jakby lepiej.Dostałam zwolnienie na dwa tygodnie i powoli dochodziłam do "zdrowia". Po dwóch tygodniach juz był wynik histopatologiczny który potwierdził endometrioze wiec poszłam do doktora, zrobił usg i wszystko ok. Goiło sie ładnie na jajnikach nic nie było ale jeszcze na trzy tygodnie dostałam L4. I tak z dnia na dzień coraz lepiej się czułam tylko martwił mnie ciagle bóle i guzek ktory był przy ranie( miałam ciecie-tak jak przy cesarce. oczywiscie myslałm ze to tak ma byc, że to zginie(ten guzek i te bóle). I dzis (25 czerwiec) poszłam jeszcze na kontrole bo jutro juz do pracy i tylko chciałam sprawdzic i sie upewnic czy wszystko jest ok. No i znowu niestety nie ten guzek to niewiadomo moze to byc ta endometrioza i na drugim jajniku mam juz torbiela 4 cm. Szok przez trzy tygodnie taki sie zrobil. Na razie dostałam czopki ktore maja wchłonac ten guzek bo doktor ma nadzieje ze to nie endo i dlatego najpierw te czopki a z tym torbielem hmm. Sam niewiedział czy znowu zrobic operacje ale po przemysleniu przepisał Qlaira i zobaczymy co sie bedzie działo . Do pracy nie puscił mnie jeszcze. Tak wygląda mój poczatek z endo.
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Endo-początek

Post autor: patrycja89 »

Witaj na forum :)

Przykro mi, że i Ty musisz podjąć walkę o swoje zdrowie. Twoja historia z endo nie jest długa, ale na pewno już dała Ci się nieźle w kość. Jak sama piszesz, lekarze nie umieją sami jeszcze potwierdzić czy rzeczywiście borykasz się z endometriozą - życzę Ci aby to nie była ona, a Twoje problemy okazały się tylko przejściowe. Pamiętaj, że nadzieja zawsze umiera ostatnia :)
Dobrze, że trafiłaś do Nas, może nie mamy możliwości być przy Tobie w rzeczywistości, ale możesz zawsze liczyć u Nas na wsparcie, dobre słowo, możesz pisać kiedy chcesz i o czym tylko chcesz.. Jesteśmy tu po to by sobie pomagać na wzajem, dlatego liczę że odnajdziesz tu wszystko to czego potrzebujesz.
Szkoda, że wczorajsza wizyta kontrolna nie przyniosła Ci dobrych wieści, ale może uda się by za pomocą przepisanych medykamentów zmniejszyć torbiel i druga operacja nie będzie konieczna. W każdym razie bardzo proszę, abyś stosowała się do zaleceń lekarza - jeśli masz wolne od pracy to wykorzystaj to w najlepszy sposób jaki tylko mozesz.. odpoczywaj, nie przemęczaj się.. Od operacji nie minęło tak wiele czasu więc nie warto się nadwyręzać.. Skup się na sobie i na swoim samopoczuciu ay było w tak trudnym dla Ciebie czasie jak najlepsze..

Do usłyszenia :):)

buziaki
Patrycja
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
aj1105
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:22

Re: Endo-początek

Post autor: aj1105 »

Endometrioze niestety mam- potwierdził to wynik histopat. Dziwi mnie to, ze po tak krótkim czasie kolejna torbiel ( w trzy tygodnie) i taka duza juz jest wiec co dalej... Niewiadomo, jedyne co mam to nadzieje ze tabletki jakos zadzialaja i sie wchłonie. Zastanawiam sie czy nie isc do innego ginekologa na konsultacje, czy powie mi cos innego, czy jest w ogóle sens jeśli wynik to potwierdza? Pozdrawiam Ania.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endo-początek

Post autor: vwd »

Oj aj1105 :) To sie porobilo... 1/Witaj na forum :D 2/Konsultacja u innego lekarza nigdy nie zaszkodzi 3/Ta torbiel na zdrowym janiku... nie bylo jej wczesniej? :shock: Badz dzielna! Nie denerwuj sie! Wg mnie powinnas powtorzyc bad. USG na innym sprzecie, u innego lekarza. Pzdr. serdecznie :) pisz jak sie czujesz :)
aj1105
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:22

Re: Endo-początek

Post autor: aj1105 »

Trzy tygodnie temu byłam na kontroli usg i nic nie było. Na razie musze sie oswoic z ta nowa torbiela i pogodzic sie ze znowu jest. Cały czas jednak odczuwam bóle ale są do zniesienia, od wczoraj biore Distreptaze, wiec mysle ze w koncu mina.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endo-początek

Post autor: vwd »

Pewnie, nie ma co panikowac. Nalezy podejsc do wszystkiego z namyslem, uwaga i spokojem :) W wolnej chwili poczytaj sobie watek optymistki http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic. ... 99097c2b8e Wszystko sie ulozy, zobaczysz! :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo-początek

Post autor: gosiak76 »

Kochana zastosuj sie do zalecen lekarza a kolejna wizyta u innego specjalisty nie zaszkodzi - tylko zeby to byl ktos kto mial do czynienia z leczeniem endo bo nie wszystcy lekarze wiedza co to za choroba. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w leczeniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endo-początek

Post autor: agachod1 »

Witaj na forum. Z tego, co pisalas wynika, ze niestety ale masz endo; potwierdzil to wynik HP. Bylam zdziwiona dlaczego przy tak niewielkiej torbieli normalne ciecie, a nie np laparoskopia. Poza tym jak wyglada u ciebie dalsze leczenie i wyciszenie choroby? Nic o tym nie napisalas. Kolejna torbiel mogla powstac z powodu nie zatrzymania u ciebie @. W takich sytuacjach wielu lekarzy zaleca hormony, zeby wyciszyc endo, zeby tak szybko nie powrocilo. Moze byc, ze ta nowa torbiel to nawrot. Mysle, ze mozesz spokojnie udac sie do innego spocjalisty i zapytac sie o dalsze postepowanie w twoim przypadku. Zycze powodzenia i pisz dalej co u ciebie. Pozdrawiam. Agnieszka. :D
aj1105
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:22

Re: Endo-początek

Post autor: aj1105 »

Mój ginekolog zaproponował mi albo cięcie albo laparo więc to ja miałam wybór i dlatego to cięcie gdzie on miał dokładnie mozliwośc sprawdzenia gdzie jeszcze może byc endo no i była jeszcze przy pecherzu i wyczyscil co widzial. Mam hormony ale czy zadziałaja odpowiednio-czas pokaze. Zobaczymy jak to dalej bedzie. Na razie staram sie jakos nie myslec za duzo, bo wiadomio im czesciej sie mysli tym gorzej dla samej choroby.Dziekuje że jestescie ze mna a ja oczywiscie jestem z Wami. Pozdrawiam.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Endo-początek

Post autor: domowniczka »

aj1105 pisze:Dziekuje że jestescie ze mna a ja oczywiscie jestem z Wami. Pozdrawiam.
:) Siedzimy w tym razem (az po same uszy) :) Pzdr. i zycze powodzenia w leczeniu! :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endo-początek

Post autor: agachod1 »

Jezeli dostalas hormony to miejmy nadzieje, ze wszystko sie uspokoi. Zycze ci duzo zdrowka i duzo radosci. Caluje. :)
aj1105
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:22

Re: Endo-początek

Post autor: aj1105 »

Dziękuję za słowa otuchy od was dziewczyny. :D Na razie nic innego mi nie pozostaje jak czekac na efekty leczenia. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo-początek

Post autor: gosiak76 »

Licze na pozytywne efekty leczenia i prosze tylko myslec w ten sposob :) Nie bierzemy pod uwage zadnej innej opcji :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Endo-początek

Post autor: hercik17 »

Witaj na forum.Konsultacja z innym specjalistą na pewno nie zaszkodzi.Trzymam kciuki,żeby hormony pomogły i dzielnie się trzymaj.pozdrawiam
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
aj1105
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:22

Re: Endo-początek

Post autor: aj1105 »

Witajcie! Nie było mnie troszke ale juz jestem :D U mnie sytuacja wyglada tak: Byłam wczoraj na wizycie i okazało sie że ta torbiel pekła sobie mam jakies płyny ale najwazniejsze ze jej nie ma.... dla mnie to troszke dziwne ze sama pekla i co z tymi plynami przeciez z tego co slyszalam czasem jest to niebezpieczne jak peknie. No ale mój dr niestety za duzo mi nie powiedzial ( po raz kolejny zreszta) i w poniedzialek ide znowu na wizyte. Cały czas mnie boli brzuch jakos tak dziwnie no ale dr powiedzial ze tak bedzie... Dziewczyny czy któras miala taki przypadek jesli chodzi o torbiel? Co robic w takich sytuacjach, czy jest to grozne?...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endo-początek

Post autor: agachod1 »

Jezeli torbiel peka, to boli brzuch i jest plamienie albo nawet krwawienie. Nie ma sie czym przejmowac jezeli oczywiscie te objawy nie sa silne. W przeciwnym razie lepiej udac sie do lekarza i sprawdzic co sie dzieje. Pozdrawiam. :D
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Endo-początek

Post autor: domowniczka »

ja tak nie mialam, ale na forum dziewczyny pisaly, ze im sie torbiele wchlonely, wiec jest to mozliwe. Obserwuj sie dokladnie i gdyby cos naprawde zlego sie dzialo to idz szybko do gina :) Ufam, ze bedzie dobrze! i ze nam napiszesz, ze juz czujesz sie dobrze :D
aj1105
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:22

Re: Endo-początek

Post autor: aj1105 »

Witam. Byłam na kontroli i okazało sie ze po torbieli nie ma sladu i cale szczescie :D Pocieszajacy jest tez fakt ze nawet bóle odpuscily wiec wszystko wskazuje na to ze juz bedzie oki. Troszke jeszcze zaczęla mi rana ropiec ale to prawdobodobnie moze szwy sie jeszcze nie rozpuscily...Oczywiscie biore tabletki na razie przez pol roku a pozniej zobaczymy. Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Endo-początek

Post autor: vwd »

nie ma sladu? :) no, to super, prawda?! :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endo-początek

Post autor: agachod1 »

Bo ta torbiel pekla i ulotnila sie wraz z krwawieniem. Tak czasem bywa. Super, ze nie ma po niej sladu. Mam nadzieje, ze lepiej sie teraz czujesz. Caluje.
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Endo-początek

Post autor: svergie »

Ciesze sie bardzo, ze po torbieli nie ma sladu. Rowniez mam nadzieje, ze choroba i bol nie powroca :)

Pozdrawiam serdecznie :)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Endo-początek

Post autor: agachod1 »

Co u ciebie? Jak sie czujesz?
aj1105
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2012, 22:22

Re: Endo-początek

Post autor: aj1105 »

Witajcie :) Niestety ostatnio nie czuje sie zbyt dobrze tzn. ból podczas miesiaczki minał tylko na chwile. Znowu mam te bóle co wcześniej podczas miesiaczki i jak jej nie mam to tez ale nie tak mocno. Martwi mnie to tymbardziej ze doktor zapewnial ze miesiaczka bedzie trwała krocej- zaledwie dwa,trzy dni i tak bylo przez dwa cykle ale ostatnio dostalam po dwoch tygodniach i niestety jest bolesna i obfita... I co ja mam myslec o tym wszystkim? Byc moze to antykoncepcja tak dziala. Jade za nie caly miesiac na wizyte do innego lekarza podobno jest dobrym specjalista i mam nadzieje ze czegos sie dowiem wiecej. Mało mnie tu ale to przez prace po ktorej jestem tak zmeczona ze rzadko siadam do kompa...Pozdrawiam i dziekuje za troske :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Endo-początek

Post autor: gosiak76 »

Jezeli jest to z powodu antykoncepcji to mysle ze warto porozmawiac o tym z lekarzem bo byc moze akurat ta antykoncepcja nie jest dla Ciebie i dlatego organizm tak reaguje. Warto zrobic badania hormonalne z krwi i dobrac wlasciwe leki antykoncepcyjne aby nie dochodzilo do krwawien w trakcie przyjmowania leku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”