Nowa przerażona na forum...

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: gosiak76 »

Araju jezeli krwawisz juz 2 tygodnie i masz szeleszczace szumy w uchu to moze porozmawiaj ze swoim lekarzem - najwazniejsze zeby to wyjasnic i uzyskac odpowiedzi na to co sie dzieje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

W środę idę do lekarza, więc popytam...Miałam się wybrac w zeszły piątek, ale że krwawiłam to stwierdziłam, że jeszcze poczekam, te 3 czy 4 dni mnie nie zbawi... A miałam się pojawić po miesiączce, ze względu na leczenie nadżerki, no ale nie wiem nawet kiedy mi się skończyła... Dla tego też, teraz już nie czekam tylko idę...:)
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Dobre wieści :) szyjka wyleczona.:) wystarczyły leki :) A i z resztą sobie radzę coraz lepiej.Ustąpiło mi sporo skutków ubocznych, tylko zmęczenie mnie dobija... Na urlopie zrobiłam sobie mały sprawdzian ile snu potrzebuje teraz mój organizm.. Jestem przerażona :shock: 12h dzień w dzień przez 2 tygodnie... Nic dziwnego że już na drugi dzień po powrocie z urlopu do pracy szłam jak zoombi...:P
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: alcia28 »

Ja również witam na forum moją imienniczkę :D
Alicja l.28, Chrzanów
Bardzo Ci współczuję z twoich początków z endo. Mam jednak nadzieję że visanne pomógł Ci ''podleczyć'' endo. Mi pomógł i to bardzo. Brałam go tylko 2 miesiące. Jak długo masz go brac?
Masz jeszcze jakieś objawy brania visanne?
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Cześć Alcia :) Tak, miałam inne, opisałam je w wątku moja historia... Visanne biorę 3 opakowanie. Na początku lekarz mówił, że 6 miesięcy, ale po ostatniej wizycie powiedział, że najprawdopodobniej skrócimy o 1 miesiąc, sprawdzimy drożność jajowodów i jeśli będzie któryś drożny to podejmiemy próbę zajścia w ciążę... :D
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: alcia28 »

Będę musiałam poczytać twoja historię.
Trzymaj za mnie kciuki bo ja czekam na @ i starania o dzidzię.
Tobie życzę kochana żebyś przetrwała okres brania visanne i oby pomógł.
Życzę ci tego z całego serca.
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Oj słońce, będę trzymała kciuki z Ciebie i udaną pierwszą próbę tak mocno, że aż kłykcie zbieleją... :) Tylko napisz kiedy, żebym nie chodziła cały czas z zaciśniętymi pięściami, bo nie będę mogła pracować... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: alcia28 »

:lol: :lol: :lol: udana jesteś:)
Kochana właśnie dzisiaj dopadła mnie @ .
Między 9 - 12 dniem cyklu mam przyjść na monitorowanie owulacji.
Jak sama się dowiem to napiszę. Mój mąż ma teraz mnóstwo wyjazdów za granicę więc nie wiem czy się załapię w przerwie między tymi wyjazdami. :lol: Jak nie to się schowam w aucie zanim pojedzie - jako bagaż... :D
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: agachod1 »

Araja79 pisze:Vwd 33... I chyba nigdy do niej nie dojrzeję...
A wiec jestesmy z tego samego rocznika. W sumie to ja tez za woda nie przepadam, a jezeli juz pije to tylko zubrowke i to trzy kielichy i dalej stop. Taka mam generalnie zasade. A tak ogolnie, to dawno nie pilam i wcale mi tego nie brakuje. Brak okazji o checi. Czasem wole lyk piwka w to miejsce.
Widze, ze Visanne sporo ci dokuczalo na poczatku, ale dorze ze postanowilas dzialac szybko i sprawdzilas to u lekarza. Ciesze sie, ze teraz jest lepiej z toba. Trzymam kciuki za starania w przyszlosci. Buziaczki. :D
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Alcia to nabierz "na zapas" trzymaj w strzykawce w zamrażarce, a jak nadejdzie odpowiednia chwila, a męża nie będzie...:) będzie strzykawka :lol: Tylko problem z wytłumaczeniem później mężowi...:P skąd to dziecko, skoro mnie nie było... :lol: żartuję oczywiście :)

Aguś, zdradzę Ci tajemnicę...;) upiłam się :) taką miałam ochotę i wszystkiego dość, że wystarczyły mi 3 drineczki i nie pamiętam jak mnie mąż kładł do łóżka...:P :oops: :oops: Ale chyba leki mają dobre działanie bo nawet kaca nie miałam na drugi dzień...:) :lol: 8)
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: alcia28 »

:lol: :lol: :lol: :lol: Powiedziałam mojemu że sobie przechowam.. to mi powiedział żebym sobie krem zrobiła, to zaoszczędzimy :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Dużo białka i dobrze nawilża...;) na wyschniętą skórę w sam raz... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: hercik17 »

Hehe rozśmieszyły mnie te wasze wpisy :lol: :lol: :lol: ale jakoś trzeba sobie radzić.Będę trzymała kciuki żeby się udało
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Nie zawsze trzeba się tylko smucić i narzekać... Czasem trzeba powiedzieć, napisać coś głupiego, bo dla nas śmiech też duże ma znaczenie...:) Także czekamy teraz na "historię kolejnej "kijanki" " która dotrze do celu i uszczęśliwi przyszłą mamę, która z niecierpliwością oczekuje 2 kreseczek, ale za to nie wie jak jej ta kijaneczka później da popalić...;P
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: agachod1 »

Araja79 pisze:Aguś, zdradzę Ci tajemnicę...;) upiłam się
Kurcze. Ja sie jeszcze nigdy w zyciu nie upilam i nie wiem sama czy mam czego zalowac, czy lepiej powinnam sie z tego cieszyc. No ja pisalam, ze pije zazwyczaj trzy kielichy i potem stop. Trudno sie upic taka iloscia alkoholu. Ale tak na powaznie, to naprawde mnie nie ciagnie. Wole piwko.

Araja, ciesze sie, ze u ciebie humorek dopisuje i oby tak dalej. Caluje mocno. Trzymaj sie.
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Aguś mi właśnie 3 kielichy w tych drinkach wystarczą...Także za zwyczaj staram się w ogóle nie pić... Bo jak po lekach osłabnę tak, że jeden wystarczy żeby "pozamiatać"? a jak jeszcze nie daj boże nie będzie to w domu i bez męża to co?? :shock: :shock: wyląduję gdzieś w rowie, a ludzie powiedzą "ta to się dopiero nachlała"... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: alcia28 »

Araja79 Tobie chociaż 3 kielichy a ja to już po jednym piwie mam w czubie :lol:
Od kiedy zaczęłam brać leki moja głowa jest masakrycznie cienka. :)
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Alcia właśnie moja też, dla tego unikam, ale czasem mam ochotę tak okazjonalnie sobie łyknąć i w tedy się okazuje... Wychodzi szydło z worka...:P
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: vwd »

alcia28 pisze:Araja79 Tobie chociaż 3 kielichy a ja to już po jednym piwie mam w czubie :lol:
przynajmniej jestescie dziewczyny b.ekonomiczne :) nie musiecie wiele wypic, zeby miec dobry humorek :lol: ja uwielbiam piwo :) i lekkosc, kt. czuje po wypiciu :D czasem starcza mi jedno, a czasem pol i juz mi sie kreci w glowie, a czasem i po 2 nie widze zadnej zmiany :)
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

VWD to wszystko zależy jeszcze od dnia... Ostatnio byłam na weselu i mogłam pochłonąć litry alkoholu... Raczej po bardzo dużej ilości wypitej w krótkim czasie zadziałałoby... Także teraz wiem, że są takie dni, kiedy mogę sobie pozwolić na "chwileczkę zapomnienia" ;)
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Zbliżam się do "końca kuracji" i dowiaduję się coraz to nowszych rzeczy... Ale skąd? oczywiście z forum... :? jestem trochę zła na mojego lekarza, że nie powiedział mi o tym czy o tamtym... A ja nie zapytałam, bo nie przyszło mi do głowy żeby zapytać... Wydaje mi się, że lekarz powinien objaśnić pacjentce wszystko... Zyłam w przeświadczeniu, że po odstawieniu visanne od razu dostanę @ tak jak po antykoncepcyjnych, a tu się okazuje, że to nie tak...:( Miałam nadzieję na jaknajszybsze badanie HSG a tu lipa... Jak byłam u niego wczoraj po ostatnią receptę na V to mi powiedział, że na @ mogę czekać nawet 3 miesiące, bo to nie przychodzi tak od razu... Po czym poinformował mnie, że jego nie będzie od połowy listopada. Zdziwiłam się trochę, że mi o tym mówi skoro mam przyjść do niego dopiero jak dostanę @ (bo skoro dostanę ją dopiero po 2-3 miesiącach to chyba już wróci do tego czasu)... A tu czytam że może wystąpić już po 3 tygodniach... No to nic dziwnego że mnie powiadomił, bo mogę dostrać właśnie w tedy jak jego nie będzie... Jakby nie mógł powiedzieć normalnie... To samo z testem owulacyjnym, wcześniej mi mówiono, że trzeba będzie monitorować owulację...Zastanawiałam się jak to zrobić... Teraz wiem, że jest coś takiego jak test owulacyjny... Mój lekarz dobrze wie, że nie chcę zajść w ciążę przed HSG bo się obawiam powtórnej ciąży pozamacicznej, to mógł mi powiedzieć, żebym sobie kupiła test w tedy będzie mi łatwiej się zabezpieczyć... Zwłaszcza że gumek nie lubię i nie chcę, tak jak i mój mąż a nic anty. brać nie będę mogła... :twisted: :twisted: Jestem poprostu zła...
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: hercik17 »

Kochana tak już z tymi lekarzami jest :( i nie dziwię ci się,że jesteś zła.Co do @ po visanne to ja akurat dostałam dosyć szybko.Jeśli dobrze pamiętam to czekałam właśnie coś około 3 tygodni.No ale wiadomo rożnie może być.Jeśli chodzi o sprawdzanie owulacji,to ja jeździłam do lekarza i on mi mówił na usg co i jak i kiedy mam działać :D z testami nie mam doświadczenia,więc nie wypowiem się na ten temat
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Po pierwszej @ to tak, mam się do niego zgłosić, ale ja cały czas myślę o tym jak to będzie po odstawieniu V a zanim jeszcze dostanę @, bo lekarz mi powiedział że może się tak zdarzyć że w tym czasie zajdę w ciążę... a ja się boję, bo nie mam pewności że moje jajowody są drożne i że nie będzie znów pozamacicznej...Tego najbardziej bym nie chciała...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: vwd »

oczywiscie! Nikt nie chce takich przypadkow! Rozumiem Twoj niepokoj, ale czy zamartwianie sie na zapas cos da? albo dzialaj, albo odpusc sobie, bo sie wykonczysz niepewnoscia i stresem...
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

VWD nie wiem czy potrafię i obawiam się że nie... Zeświruję...:P
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: vwd »

:lol: to zeswirujemy razem 8) co Ty na to? :P
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Dam znać jak już zacznę dusić klientów w pracy... Póki co zaczyna mi jakoś brakować słów do wyjaśnienia ludziom, albo zaczyna mi się plątać język i mówię zupełnie co innego niż powinnam(przekręcam słowa) irytuje mnie to bardzo a ludzie się patrzą jak na walniętą... więc już zaczynam chyba świrować:P
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: vwd »

podczas glosnej wypowiedzi wskakuja Ci inne slowa? np. "do widzenia" zamiast "dzien dobry"? ja tak czasem miewam :oops:
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: hercik17 »

vwd pisze:odczas glosnej wypowiedzi wskakuja Ci inne slowa? np. "do widzenia" zamiast "dzien dobry"? ja tak czasem miewam

:lol: :lol: :lol: dokładnie tak nie raz w myślach sobie mówię :lol: :lol: :lol: w
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Nowa przerażona na forum...

Post autor: Araja79 »

Np. zamiast "zanieś ręczniki na scenę" to "zanieś ręczniki na stację" i tak kilka razy próbuję powiedzieć co mam na myśli i nie wychodzi...:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”