Tez mam endo

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Tez mam endo

Post autor: rivombroza »

Ja w wieku 19 i 20 lat poszłam do gina do przychodni!!!!jedna wielka pomyłka!!!!!powiedział żebym poszła do gastrologa i przepisał mi leki na rematoidalne zapalenie stawów!!!!dopiero w prywatnym gabinecie okazało się na usg że mam obustronne torbiele po 3 i 6cm.I szereg opowieści dziewczyn wiąże się z jedną rzeczą- zła diagnoza i olewanie...byle szybciej.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Tez mam endo

Post autor: rivombroza »

Ale z tą diagnozą ...Guz jajnika to przesadzili, to nie jest odpowiednie określenie chyba że sprawia im przyjemnośc straszenie pacjentek.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

rivombroza nawet nie wiesz jak mnie nastraszyli!
Bałam się o tyle bardziej że moja babcia zmarła na raka szyjki macicy.
A ten głupi lekarz powiedział to bardzo żartobliwie.
Leżąc w szpitalu zapytałam się czy coś już wiadomo?
A on do mnie " a co byś się chciała dowiedzieć czy masz raka?" (śmiech)
Ja na to że właśnie tego bym nie chciała się dowiedzieć!
Tego samego dnia przyszedł tylko wieczorem i zapytał czy chce coś wiedzieć?
Odp: jasne że chce wiedzieć przecież na darmo tu nie leże.
A on na to : To muszę cię zmartwić! (nogi mi się ugięły)
Nie masz raka - powiedział!(głupi uśmiech)
Mam się zmartwić że nie mam raka???????????!!!!!!!!!!!!!!
Same widzicie jakimi idiotami są niektórzy lekarze.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Tez mam endo

Post autor: rivombroza »

No Palanty.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

założyłam nowy wątek w pytaniach i odpowiedziach pomożecie mi?
Czy Visanne pomoże?
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Tez mam endo

Post autor: rivombroza »

karolina 794 stosowała V i zaszła w ciąże prześledz jej historię ....teraz karolina częściej przebywa w wątku ''jestem w ciąży'' :D
ja Ci nie pomogę bo nie stosowałm V.wiem tylko tyle że jest refundowany...a kosztował naprawde duużo.
A czy pomoże? Jest to lek na endo-więc nie zaszkodzi napewno.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Tez mam endo

Post autor: vwd »

a to byl mlody lekarz? a do innych pacjentek tez tak zartowal?
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

vwd pisze:a to byl mlody lekarz? a do innych pacjentek tez tak zartowal?
O dziwo to był starzy lekarz wydawało by się że doświadczony ale cóż.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Witam kobietki!
Proszę Was powiedzcie mi czy przy takich wynikach Visanne coś pomoże?
Czy mam się spodziewać kolejnej laparoskopii?
13.06.2012 wyszłam ze szpitala.
Prawy jajnik 45 X 35 mm. Lewy jajnik 54 X 30 mm z torbielą średnicy 40 mm. Ślad płynu z zatoce Douglasa.
Bardzo podobne wyniki miałam przed pierwszą laparoskopią, z tym że nie było wiadomo czy to jest endo..
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endo

Post autor: agachod1 »

alcia28 pisze:Lewy jajnik 54 X 30 mm z torbielą średnicy 40 mm
Kurde, wyszlas ze szpitala po laparo z torbiela czy zle zrozumialam? Na podstawie tego opisu trudno powiedziec jak bardzo endo jest zaawansowana. Visanne rozpuszcza niewielkie ogniska, ale potrzeba na to czasu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

agachod1 laparoskopie miałam w styczniu tego roku miałam torbiela 6 cm na lewym jajniku który przyrósł do jelita razem z jajnikiem skręcając go w lewo do tyłu. Teraz byłam w szpitalu bo znowu trafiłam z okropnymi bólami. I znowu jest to samo co przed laparo.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endo

Post autor: agachod1 »

A po laparo bralas leki na zatrzymanie @? Jezeli tak, nic nie powinno ci urosnac. Jezeli nie, to znaczy ze endo wrocilo. No chyba, ze lek nie byl trafiony, co tez dosyc czesto sie zdarza i na ciebie nie zadzialal.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Po laparoskopii brałam 3- dniowy antybiotyk i czopki doclac. Pytałam czy mam coś brać anty albo coś innego - to lekarz z przychodni powiedział że nie ma potrzeby. To właśnie przez niego wszystko wróciło. Mało tego że mi żle przeczytał wynik histo to też nie powiedział że mam endo...Zawaliłam że nie poszłam do mojego lekarza który rozpoznał u mnie endo.. No cóż zaufałam temu komu nie powinnam. Mam nauczkę. Mam teraz 26 lipca wizytę u mojego lekarza (tego zaufanego) i zobaczymy co wyjdzie na usg.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Witajcie kobietki
Od kilku dni jest o wiele gorzej...
Codziennie rano jak wstanę czuję się tragicznie.
Piszę rano bo już od kilku dni nie mogę się wypróżnić bezboleśnie. Dzisiaj się aż pobeczałam z bólu...
Czuję każdy mm jelita... niesamowite rżnięcia, kłucie aż nie mogę usiąść. Jakby mi ktoś wszystko złapał i wykręcał.
Samopoczucie do kitu, jakaś depresja i w ogóle nie wiem co jeszcze. Jestem strasznie rozdrażniona, i jednocześnie chce mi się wyć!!!!!
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endo

Post autor: agachod1 »

alcia28 pisze:Pytałam czy mam coś brać anty albo coś innego - to lekarz z przychodni powiedział że nie ma potrzeby. To właśnie przez niego wszystko wróciło.
Typowy blad. Lekarze mysla, ze zoperuja to gowno i bedzie po sprawie. Ale to swiadczy tylko o tym, ze oni nie maja pojecia co jest istota endometriozy. Brak slow.
alcia28 pisze:No cóż zaufałam temu komu nie powinnam. Mam nauczkę. Mam teraz 26 lipca wizytę u mojego lekarza (tego zaufanego) i zobaczymy co wyjdzie na usg.
To jest chyba najbardziej przykre. Kiedy oddajemy sie w opieke lekarzowi, ktory nie ma pojecia co to jest endo, placimy za to ogromna cene. Nie dosc, ze choroba wraca i mecza nas jej objawy, to jeszcze musimy zaczynac leczenie praktycznie od nowa. Mam na mysli operacje np. Kochana, wytrzymaj do wizyty. Wiem, ze to trudne. Wiem jak cierpisz, bo sama mam endo na jelitach. Czasami jak mnie zlapie bol to tak, jak opisujesz, zginam sie w pol i czekam jak pusci. Czuje sie jakby mnie ktos schwycil w imadlo i zacisnal z calej sily. Na szczescie to sie trafia raz na jakis czas, ale i tak musze wyciac zrosty.
Zycze ci powodzenia. Nie zalamuj sie. Przed wizyta zapisz sobie wszystkie twoje dolegliwosci i pytania. To na pewno pomoze ci rozwiac wszystkie obawy i upewni cie, ze jestes w dobrych rekach. Pozdrawiam i czekam na wiesci.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Jestem po wizycie i muszę powiedzieć kochane że jestem szczęsliwa!!!
jajniki w porządku bez żadnych torbieli - Visanne porządnie podziałał.
Żadnych widocznych zmian endometrionalnych. Mam dokończyć drugie opakowanie Visanne i poczekać na naturalną miesiączkę. Między 8 - 12 dniem cyklu mam przyjść na monitorowanie owulacji i starać się o dzidziusia.
Nareszcie jakieś dobre wieści!!!
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Tez mam endo

Post autor: optymistka82 »

Piękne wiadomości :)) Trzymam kciuki, a Ty trzymaj za mnie, bo na tym samym etapie jesteśmy :)))
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Będę trzymać kciuki optymistko:)
Wiem jakie to jest ważne dla Nas wreszcie poczuć że coś się ma ku lepszemu!
Ściskam mocno i trzymam kciuki:-)
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

agachod1 Muszę powiedzieć że naprawdę los obdarzył mnie wspaniałym lekarzem.
agachod1 pisze: Przed wizyta zapisz sobie wszystkie twoje dolegliwosci i pytania. To na pewno pomoze ci rozwiac wszystkie obawy i upewni cie, ze jestes w dobrych rekach. Pozdrawiam i czekam na wiesci.

Zrobiłam tak jak radziłaś.
Zapisałam wszystko na kartce i zadawałam pytanie po pytaniu. Na wszystko co chciałam uzyskałam wyczerpujące odpowiedzi. Siedziałam w gabinecie ponad godzinę. Mój gin sam mówił: "Proszę pytać po to tu jestem żeby pomóc".
Traktował mnie tak jakbym była jedną jedyną jego pacjetka. (Znany jest z indywidualnego podejścia do kazdej pacjetki). Dowiedziałam się również że w moim przypadku na dzień dzisiajszy musimy się skupić na zajściu w ciąże a nie na leczeniu endo..., poza tym mam za bardzo zniszczone jajniki po kilkunastu latach odwiecznych stanów zapalnych (bo dopiero od 1 roku wiem o tym ze mam endo..) Także kończe opakowanie visanne i do dzieła!
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endo

Post autor: agachod1 »

Bardzo sie ciesze, ze wizyta przebiegla pomyslnie, a ty zostalas wysluchana przez twojego lekarza. To jest wlasnie bardzo wazne zeby moc z lekarzem normalnie porozmawiac, zapytac, rozwiac swoje watpliwosci, dowiedziec sie czegos wiecej o chorobie. Fajnie, ze masz takiego wspanialego lekarza. Ciesze sie razem z toba. Trzymam kciuki za twoje zdrowka na razie, a potem za starania o dzidziusia. Caluje mocno. :D
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Tak sobie pomyślałam żeby rzucić ten visanne przed zakonczeniem opakowania bo strasznie mnie boli brzuch i znowu mam plamienia - a skoro jest "czysto" i nie ma żadnych torbieli to może powinnam już sie zacząć starać?!
Nie ukrywam że brakuje mi już "przytulana" hehe bo tych tabletkach to niestety libido spadło......oj bardzo spadło.
Stęskniłam się już...poprostu.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endo

Post autor: agachod1 »

Bole brzucha i plamienia w pierwszych mcach zazywania Visanne to normalna sprawa. Potem wszystko ustepuje. Uwazam, ze zrobisz jak bedziesz uwazala, ale jezeli lekarz najpierw przepisal ci ten lek, a dopiero potem zalecil starania, to nie zrobil tego ot tak bez powodu. Nalezy pamietac, ze Visanne jest lekiem, ktory zatrzymauje @ i wycisza chorobe. Bez tego po operacji torbiele bardzo szybko odrastaja i choroba nawraca. Mysle, ze lepiej przetrwac ten nieprzyjemny okres zazywania Visanne i powstrzymac chorobe przed szybkim nawrotem. Ja po pierwszej laparo nie chcialam brac antykoncepcji mimo, iz zalecal mi to lekarz. No i po trzech mcach urocla mi nowa torbiel. Po rozpoczeciu kuracji nie zmniejszyla sie i trzeba bylo znowu ciac. Mysle, ze lepiej nie tracic czasu na kolejne zabiegi i kolejne terapie. Chyba lepiej dotrwac do konca tej terapi i rozpoczac starania o maluszka. Zycze ci duzo wytrwalosci i pogody ducha. Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

Kończę jutro kuracje Visanne. Jutro ostatnia tabletka i zobaczymy co będzie. Zdążyłam się przyzwyczaić do tych tabletek i znoszę je bardzo dobrze. Boję się co będzie jak je odstawie. Z tego co czytałam niektóre z Was dość kiepsko zniosły odstawienie Visanne. Wiem że te tabletki obniżają poziom estrogenu do minimum, dlatego się boję że mój organizm zacznie szaleć jak to odstawie.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endo

Post autor: agachod1 »

Kuracja trwala krotko, ale mam nadzieje, ze spelnila swoje zadanie. A odstawienia sie nie boj. Przyjmowalas Visanne naprawde bardzo krotko, wiec mysle ze organizm tak bardzo nie odczuje, kiedy je odstawisz. Pozdrawiam i trzymam kciuki za starania teraz. :D
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

A ja trzymam kciuki teraz za Ciebie!
Udanego wekeendu :D
Buziaki
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Oj endo endo.....

Post autor: alcia28 »

Witajcie kobietki:)
Czekam po zakończeniu Visanne juz 3 tydzień na pojawienie się @ i dalej cisza.
Boli mnie brzuch, boli mnie często głowa i czasem jest mi nie dobrze.
Czuję kłucia w okolicy pępka, i bardzo bolą mnie krzyże. Mam upławy od kilku dni ale jakoś mnie nie bierze.Tak jakoś dziwnie się czuję i nadal czekam.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Tez mam endo

Post autor: agachod1 »

A co mowil ci lekarz na ostatniej wizycie? Czy tlumaczyl jak to powinno wygladac? Mi sie wydaje, ze jezeli taki stan bedzie sie utrzymywal dluzej, umow sie na wizyte. Trzy tygodnie takich dolegliwosci to nie jest normalne. Ja bym to sprawdzila. Pozdrawiam i trzymaj sie.
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Tez mam endo

Post autor: alcia28 »

agachod1 po odstawiniu Visanne nic mi nie było. Od ponad tygodnia się tak czuję. Właśnie niedawno się obudziłam, bo przespałam całe popołudnie. Obudziłam się i zaś jest tak samo.
Głowa ściśnięta, uczucie mdłości, brzuch jak balon, cały czas mi zimno.Czuję się tak jakbym miała coś zalegającego w żołądku, nawet jak nic nie zjem. Dzisiaj w pracy bałam się coś podnosić, bo czułam że brzuch mi pęknie. Mierzyłam temp. mam 36.6. Okresu dalej nie mam. Wczoraj wieczorem od 20.00 - 23.00 byłam około 20 razy sikać nawet nic nie pijąc.Wyczytałam tu na forum że po visanne @ przychodzi najpózniej do okolo 3 tygodni. Lekarz mi mówił że po 2 miesiącach zażywania visanne nie powinno być problemu z @. Kazał mi dzwonić jakby się coś działo. Jutro pojadę i wcisnę się w kolejkę. Zaczynam się denerwować bo nie dam rady tak funkcjonować.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Tez mam endo

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze skoro tak dziwnie sie czujesz to wizyta u lekarza jest jak najbardziej wskazana zeby sprawdzic jak wyglada sytuacja.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”