Witam wszystkich:)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Paulla84
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2012, 10:42

Witam wszystkich:)

Post autor: Paulla84 »

Cześć dziewczyny:) Mam na imię Paula i trafiłam na to forum gdyż mam podejrzenie endo. U mnie sprawa wygląda w ten sposób: zaczęło się od bólów brzucha który nie mijał po okresie, cały czas czułam taki ucisk w dole brzucha a gdy zbliżał się okres ból się wzmagał i pojawiały się skurcze. Trafiłam na dobrego lekarza który dał mi tabletki hormonale na uregulowanie okresu( miałam co 35dni straszne obfite). Teraz mam co 28dni ale ból albo pojawia się równo tydzień przed albo tak jak teraz trwa cały miesiąc. Czy to może być endo?? Mam rozważyć laparoskopie. Przez wzięciem tabletek pojawiały mi się małe torbiele ale szybko dostałam hormony wiec myślę że hamują rozwój torbieli itp. Jedyne co to ból=przez cały miesiąc mam takie uczucie jakbym zaraz miała dostać okres=w taki sposób boli. Z mojego otoczenia nikt nie ma takiego problemu- czy którejś z was to się wydaje znajome???:)
Dziękuję za wszystkie odp.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: magma »

Witam Cie serdecznie na Forum...:)
Mam wrażenie, że zastosowane leczenie jest nie do końca skuteczne, świadczy o tym bol jaki odczuwasz...

Czy lekarz stwierdził jakieś cysty/torbiele na jajnikach?Czego miałaby dotyczyć laparoskopia?CZy ktoś zasugerował Ci, że mozesz mieć endo?

pozdrawiam :)
Paulla84
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2012, 10:42

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Paulla84 »

:)
Biorę tabletki Yasminelle i od tego czasu żadne torbiele się nie pojawiają-przedtem miałam małe torbieliki. Laparoskopia miałaby pokazać czy mam endo czy nie. W tym momencie mam te bóle mimo przyjmowania tabletek to chyba świadczy o tym że coś się tam dzieje.Zapytałam lekarza czy może to być endo a on powiedział że jest taka szansa. Mam też przeciwazapalne leki ale one tylko delikatnie łagodzą ból.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: magma »

wydaje mi się, że gdyby "coś" tam było, byłoby to "coś" widać na usg...nie bardzo rozumiem co lekarz chce wycinać...a może to ma być laparoskopia "zwiadowcza"...
Paulla84
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2012, 10:42

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Paulla84 »

Tak tak zwiadowcza, z tego co wiem ogniska zapalne endo nie są widoczne na usg a skoro jest ból musi tam coś.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: magma »

hmmm...nie miałam endo w narządach rodnych, w tej sprawie wypowiedzą się na pewno dziewczyny...moja endo widoczna jest na usg bardzo wyraźnie...ale stwierdzić czy to endo na 100%może tylko histopatologia a do tego potrzebny wycinek...Ja juz teraz bez wycinku moge siebie zdiagnozowac na 100% :) objawy są tak charakterystyczne...
a może Twój ból to wynik tabletek i "aklimatyzacji" organizmu do nowego poziomu hormonow...daj sobie czas...
poproś o diclac w czopkach, jest skuteczny na ból i może wypróbuj no-spę....sama nie wiem co Ci poradzić...
powodzenia...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: gosiak76 »

Jezeli jest to laparoskopia zwiadowcza to moze warto sie zdecydowac na to aby sprawdzic co jest przyczyna bolow - dzieki temu ze lekarz moze pobrac wycinki do badania histopatologicznego to bedzie mozna na 100 % stwierdzic czy to jest endo. Moze byc rowniez tak ze oczuwasz bole a zmiany beda na tyle male ze czasem nawet niezauwazalne i trudno byloby zdiagnozowac gdzie tkwi problem ale najwazniejsze aby ustalic gdzie tkwi problem i podjac odpowiedni plan leczenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Paulla84
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2012, 10:42

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Paulla84 »

Zdecydowałam się zrobić tą laparo bo bez niej nie będę wiedzieć czy mam to cholerstwo czy nie a podejrzenie zostaje. Dziwi mnie tylko że nie mam innych objawów jak tylko ten ból okresowy czasem trwający cały miesiąc. Ale podobno endo takim się charakteryzuje - czasem już sama się w tym gubię.
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: optymistka82 »

Serdecznie witam na forum :))
Mam nadzieję, że decyzja jaką podjęłaś wyjaśni Ci wszystko. Lepiej podjąć jakieś działanie, niż siedzieć bezczynnie, przynajmniej będziesz miała pewność, czy to edno. Trzymam kciuki, żeby nie było to endo.
Pozdrawaim
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: alcia28 »

Ja również witam cię serdecznie!
Cieszę się że zdecydowałaś się na laparoskopie. Jest to najmniej inwazyjny ale też jedyny sposób aby się dowiedzieć w 100% czy jest endo czy też nie. Ja chodziłam z takimi samymi bólami jak Ty kilkanaście lat do lekarzy i nic. Masz dużo szczęścia że trafiłas na skrupulatnego lekarza który "chce" i próbuje Cię w jakiś sposób zdiagnozować. Mam nadzieje że nie będzie to endometrioza.
Pozdrawiam Alicja
Paulla84
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2012, 10:42

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Paulla84 »

Alcia napisz mi czy masz endo???? Czułaś taki ucisk, skurcze w dole brzucha które się nasilały przed okresem???
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: alcia28 »

Witaj Paula!
Tak mam endo. Od samego początku moje @ były masakryczne. Na 1 @ wylądowałam w szpitalu z krwotokiem. Następne były nawet niezłe. Zaczęło się po około 2 latach od pierwszej@. W pierwszy dzień było mi niedobrze, wymiotowałam, byłam aż zielona na twarzy. Przeszywający, rozrywający ból, który pomimo tabletek przeciwbólowych nie przechodził, i tak jakoś przez pierwsze 2 dni. Kilka dni pózniej znowu - powtórka z rozrywki. Owulacja - masakra. Ból dolnej części pleców, przy siadaniu. Czułam jakby mi jajniki podskakiwały do góry. Tak cały czas lekarze mówili że przejdzie mi kiedy urodzę. W końcu znalazłam lekarza z "pojęciem o tym czym się zajmuje" i po laparo już było wszytko jasne. Mam to draństwo. Nie bój się laparoskopii - to jest naprawdę pikuś, a przynajmniej bedziesz pewna czy to masz czy nie. Wszystkie kobietki na tym forum Ci dobrze radzą!
U każdej z Nas endo objawia się różnie więc trudno się porównywać, ale im wcześniej się dowiesz tym czy masz to draństwo czy też nie tym lepiej dla ciebie. Wcześnie wykryta i leczona nie spustoszy ci organizmu i nie narazi cię na niepotrzebne cierpienie.
Buziaki :)
Paulla84
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2012, 10:42

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Paulla84 »

O kurcze to ja tak aż nie mam strasznie tylko czy to wyklucza endo to nie wiem... w każdym razie dostałam @ i mam wrażenie że mi brzuch rozerwie wczoraj 4 razy brałam tabletki przeciwbólowe.. a słyszałam też że przy hormonach to @ jest super. Niedługo się będę umawiać do lekarza niech decyduje czy robić laparo.
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: hercik17 »

witaj na forum.Po objawach o jakich piszesz można by powiedziec że to endo.Ale pewności nigdy nie ma.Laparoskopia jest jedynym wyjściem.Po za badaniem CA 125 które nie daje jednak pewności.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: agachod1 »

Witaj na forum. Potwierdzam wszystko co napisaly dziewczyny. Uwazam, ze laparo to jedyny sposob na 100% zdiagnozowanie endo. Ciesze sie, ze podjelas juz decyzje. Przynajmniej bedziesz pewna co jest przyczyna twoich dolegliwosci. Ja rowniez mialam bole przed @. Mylilo mnie to, bo nigdy nie wiedzialam czy to naprawde okres, czy tylko ten dziwny bol, ktory mijal po wyproznieniu sie. Czasem na darmo faszerowalam sie tabletkami. Kalendarzyk ulatwil sprawe, a ze @ zawsze mialam regularne jak diabli wiec nie mialam pojecia, ze moze mi cos dolegac. Pozdrawiam i zdrowka zycze. Agnieszka.

A ty miesiaczkujesz na hormonach?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”