Jestem nowa

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Jestem coraz bardziej przerażona jak slysze o wszystkich zabiegach które przechodziłyście brzmi strasznie... Zwłaszcza że nie nawidzę igieł, pobierania krwi itp. a nie wspomnę już o zabiegach i poddawaniu narkozie ( zwłaszcza że nigdy nie miałam z tym do czynienia)...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jestem nowa

Post autor: gosiak76 »

Nawet nie poczujesz jak podadza Ci narkoze i po prostu odlecisz w przeciagu kilku sekund - ja tez sie stresowalam jak pierwszy raz szlam do szpitala a do tego jeszcze w Anglii wiec stres byl wiekszy. Mam nadzieje ze pomimo stresu i strachu bedziesz dzielna bo tam beda chcieli pomoc Tobie zeby zatrzymac pozniej chorobe na dluzszy okres czasu a Ty zebys czula sie bardziej komfortowo i bez bolu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

nie wątpię:) dziękuje wam jesteście super:) dałyscie mi duzo do myslania i pierwsze co to czeka mnie zmiana lekarza:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jestem nowa

Post autor: gosiak76 »

Powodzenia i mam nadzieje ze teraz trafisz na dobrego specjaliste w swoich dalszych poszukiwaniach czego mocno Ci zycze i pisz jak masz jakies pytania badz watpliwosci.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Mam taką nadzieję:) odezwę się jak będą jakieś postępy :) Na razie dziękuję:)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Jestem nowa

Post autor: magma »

nowa pisze:Jestem coraz bardziej przerażona jak slysze o wszystkich zabiegach które przechodziłyście brzmi strasznie... Zwłaszcza że nie nawidzę igieł, pobierania krwi itp. a nie wspomnę już o zabiegach i poddawaniu narkozie ( zwłaszcza że nigdy nie miałam z tym do czynienia)...
nie taki diabeł straszny...najgorszy jest strach przed "pierwszym razem" bo nie wiesz czego się spodziewac...
wszystko jest do przeżycia i igły i narkoza to nic w porównaniu z bolem, z ktorym się zmagamy na codzien...
Warto dać się pociąc by potem zyć (w miarę) spokojnie
pozdrawiam :)
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Jestem nowa

Post autor: nowa »

Mam jeszcze takie pytanie:) W jakich miejscach robią cięcia? I czy zostają duże blizny?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jestem nowa

Post autor: gosiak76 »

Czy chodzi Tobie o ciecia laparoskopowe ? Jezeli tak to jedno jest w pepku i dwa w miejscach w okolicy jajnikow - blizny nie sa widoczne tak bardzo jak sie zagoja i nawet bedziesz mogla biegac w bikini na plazy.
Ja podczas mojej drugiej laparoskopii mialam 4 ciecia - 3 w tych miejscach o ktorych juz napisalam a czwarte w okolicy pecherza pionowo pod pepkiem.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

tak o nie mi chodzi:) Bo ja tańczę i brzuch jest dla mnie bardzo ważną częscią ciała
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Jestem nowa

Post autor: magma »

Brzuch na tym nie ucierpi, cięcia, choć trzy są malutkie...:) tycie, tycie...;)
W razie konieczności wykonania laparotomii (zeby dostać się do macicy, jajników): cięcie przeprowadza się bardzo nisko, majteczki od bikini je zakrywają...;)

spokojnie...;) brzuch na ingerencjach nie ucierpi...:) tzn jego uroda nie ucierpi...choć na chwilke będziesz musiała przestać tanczyc, z tym musisz się liczyć... :)
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

właśnie wiem to mnie martwi bo prowadze zespół i jestem choreografem :( ale damy rade:) dziękuję
marcys8885
Udzielaj±cy się
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2012, 16:41

Re: Jestem nowa

Post autor: marcys8885 »

Witaj:) fajnie że tu dołączyłaś, tutaj wszystkiego sie dowiesz o endo. Tez jestem zdania że powinnaś znaleść specjaliste od endo, ja do takiego trafiłam i odrazu na laparoskopie. Laparoskopia jest właśnie dla kobiet które nie rodziły dzieci. Leki uciszą chorobe ale jej nie zlikwidują, każdy lekarz mi to powiedział. U ciebie była dość duża ta torbiel, dobrze że sie wchłoneła ale jak widzisz powstaja nowe i to jest znak że powinnaś poszukać specjalisty bo jeżeli endo jest nie leczone to robi szkody w organizmie. Ja też mam 22 lata i jestem juz po laparoskopii, miałam torbiel 5cm i liczne zrosty jak to przy endo. Jestem teraz na leczeniu pół roku a pozniej mam czas pół roku na zajście w ciażę i tak też zrobie, ponieważ z ta choroba to nigdy nie wiadomo. Nie bój sie nic , damy rade:))) i jeszcze jedno lekarz mi powiedział że dobrze że teraz wykryliśmy ta chorobe, im wcześniej leczona tym lepiej:) pozdrawiam
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Super:) Ciesze sie że znalazła się tu tak młoda osoba jak ja:) Ciesz się że możesz teraz starać się o dziecko:) Ja mam chłopaka ale on jest na studiach ja też nie bylibyśmy w stanie teraz zagwarantować mu dobrego bytu... dlatego jeszcze bardziej się boje ze jak juz będziemy mogli to będzie za późno:(
marcys8885
Udzielaj±cy się
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2012, 16:41

Re: Jestem nowa

Post autor: marcys8885 »

Jeżeli zaczniesz sie leczyć to nie bedzie za pozno, dlatego znajdz specjaliste i zacznij walke:))) on ci powie co dalej robić
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Jestem nowa

Post autor: hercik17 »

Witaj czytając twoje wpisy i wszystko to co mówią ci lekarze to zastanawiam się co ci lekarze robili na studiach.Czasem mam wrażenie,że my wiemy więcej od nich.Ale chyba każda z nas trafiła na jakiegoś idiotę,który w zupełności nie umie zająć się kobietą z endo.Nie chcę nikogo urazić,ale czasem to już się nie da wytrzymać jak czyta się jak traktują nas lekarze.Musisz znaleźć lekarza od endo i zacząć się leczyć .To normalne że obawiasz się zabiegu,ale głowa do góry :) zobacz ile nas tu jest i wszystkie jakoś dajemy radę.A więc powodzenia :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Jestem nowa

Post autor: agachod1 »

nowa pisze:Jestem coraz bardziej przerażona jak slysze o wszystkich zabiegach które przechodziłyście brzmi strasznie... Zwłaszcza że nie nawidzę igieł, pobierania krwi itp. a nie wspomnę już o zabiegach i poddawaniu narkozie
Ja tez na sama mysl o pobieraniu krwii dostawalam mdlosci i prawie mdlalam, a jak to sie wszystko u mnie zaczelo, laparo, badania przedoperacyjne itd, to sie okazalo, ze nie dzialaja na mnie ani igly, ani dreny, ani cewnik. Po prostu to sie dzieje obok mnie, a ja wiem, ze lekarze chca mi pomoc i intuicyjnie poddaje sie tym wszystkim rzeczom, zeby tylko byc zdrowa. Mysle, ze i u ciebie tak bedzie. Zobaczysz, najwazniejsze to znalezc dobrego specjaliste, ktory odpowiednio cie poprowadzi. Pozdrawiam.
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Mam jeszcze pytanie czy torbiele w endometriozie się mogą wchłonąć? bo mój pierwszy o średnicy ok 6 cm się wchłoną co prawda pojawiały się na jego miejscu nowe ale podobno też się wchłaniały
marcys8885
Udzielaj±cy się
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2012, 16:41

Re: Jestem nowa

Post autor: marcys8885 »

Z tego co mi lekarz mówił to moga sie wchłaniac, ale i tak beda powstwać na nowo, musisz też liczyc sie z tym ze przy endo powstaja zrosty które niestety mozna usunąć tylko operacyjnie
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Jestem nowa

Post autor: agachod1 »

Zgadzam sie z moja przedmowczynia. Torbiele beda sie odnawiac i tworzyc dodatkowo zrosty, a to gowno jest wlasnie najgorsze i mozna je usunac tylko operacyjnie. Pozdrawiam.
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Dziękuję za odpowiedź:)
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Chciałam zapytać bo słyszałm że leczenie hormonalne powoduje u każdego burzę humorów, zerowy wskaźnik libido czy to prawda? Czy u was tez tak jest?
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Czy któraś z was zna prof. Klimka? w przyszłym tygodniu mam u niego wizytę chciałam zapytać czy ktoś go zna i może mi coś o nim powiedzieć?
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Jestem nowa

Post autor: magma »

http://www.znanylekarz.pl/marek-klimek/ginekolog/krakow zaglądałaś tutaj? Wygląda nieźle.Jest też opinia dziewczyny po operacji na endo...
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

O super dzięki:) Czuje się pocieszona:)
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Jestem nowa

Post autor: magma »

Cieszę się, że udało mi się Ciebie pocieszyć...;)
Tak naprawdę musisz sama wyrobić sobie swoje zdanie na podstawie przebiegu własnego leczenia, ale pozytywne opinie świadczą, że jest szansa na satysfakcję i odzyskanie zdrowia...;)
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Jestem nowa

Post autor: agachod1 »

nowa pisze:Chciałam zapytać bo słyszałm że leczenie hormonalne powoduje u każdego burzę humorów, zerowy wskaźnik libido czy to prawda?
U mnie burzy raczej nie bylo. Libido spadlo, ale teraz po tak dlugim czasie stosowania Visanne, trudno mi powiedziec jak bardzo, gdyz roznica sie zatarla. Jezeli chodzi o wage, nic sie nie zmienilo, choc tego wlasnie najbardziej sie obawialam. W moim przypadku hormony wyciszyly burze, ktora rozpetala sie po mojej pierwszej laparo, kiedy moje okresy byly bardzo obfite w nadzwyczajnej wielkosci skrzepy.
marcys8885
Udzielaj±cy się
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2012, 16:41

Re: Jestem nowa

Post autor: marcys8885 »

hmmm... ja tam takiej strasznej burzy hormonów nie mam, wszystko jest normalnie, na poczatku miałam straszny tradzik i czułam sie starsznie ale po 2 opakowaniach to wszystko znikło a co do libida to akurat u mnie spadło do zera :? to tak naprwde zależy od organizmu, kazda z nas ma inaczej:)
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

dzięki za odpowiedzi:)
nowa
Udzielaj±cy się
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 września 2012, 23:44

Re: Jestem nowa

Post autor: nowa »

Witam:) znowu mam pytanie:) za tydzień mam wizytę u lekarza i kazał mi do wizyty rano przed wstaniem z łóżka mierzyć temperaturę ciała... Nie wiecie w jakim celu?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Jestem nowa

Post autor: gosiak76 »

W ten sposob mozna okreslic termin owulacji.
Codzienne pomiary temperatury ciała umożliwiają określenie dnia jajeczkowania. Od dnia jajeczkowania dochodzi bowiem do podwyższenia podstawowej temperatury ciała. Dzieje się tak dlatego, iż w jajniku, w miejscu powstawania komórki jajowej (pęcherzyku jajnikowym) po wystąpieniu owulacji (uwolnieniu jaja), komórki rozpoczynają produkcję progesteronu - hormonu utrzymującego ciążę, który odpowiada również za podwyższenie temperatury ciała.
Wiecej informacji mozesz znalezc tutaj http://agnieszka.com.pl/antykoncepcja_m ... miczna.htm i mam nadzieje ze pomoze Ci to w uzyskaniu wyczerpujacej odpowiedzi na Twoje pytanie.
Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”