Witam!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam!

Post autor: domowniczka »

ogolnie :)
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Witam!

Post autor: Araja79 »

Będzie dobrze :)
Pola83
Udzielaj±cy się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2012, 10:10

Re: Witam!

Post autor: Pola83 »

domowniczka pisze:ogolnie :)
Denerwuje mnie zawiść, brak szacunku ludzi wobec siebie.
Pola83
Udzielaj±cy się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2012, 10:10

Re: Witam!

Post autor: Pola83 »

Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć! Wyniki mam ok (morfologie, nocy i CRP). Lekarka na usg jednoznacznie nie stwierdziła endo. Jedynie z moich objawów tak stwierdziła. Przepisała mi Visanne, ale nie kazała jeszcze wykupować. Jutro będę dzwonić i dowiem się co mam dalej robić. Jeżeli okaże się że to nie endo tylko np. z jelitami jest coś nie tak, to nie chce brać tabletek. Naczytałam się skutków ubocznych i trochę się wystraszyłam.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam!

Post autor: gosiak76 »

Endo mozna tylko stwierdzic na 100% po pobraniu wycinku do badania histopatologicznego a u Ciebie to tylko przypuszczenia lekarki z opisu Twoich dolegliwosci.
Kazdy lek ma jakies skutki uboczne ale to nie oznacza ze one wszystkie moga u Ciebie wystapic.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Witam!

Post autor: Araja79 »

Ja niestety też nie mam pewności w 100% i brałam visanne 5 opakowań.. Skutków ubocznych też się strasznie bałam, bo są strasznie opisane, ale nie wszystkie występują a te które wystąpiły u mnie dało się przeżyć... No ale tak czy inaczej musisz mieć zalecenie lekarza żeby wziąć tabletki, bo może akurat stwierdzi że nie ma takiej potrzeby... A nie kazała Ci zrobić CA 125?
Pola83
Udzielaj±cy się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2012, 10:10

Re: Witam!

Post autor: Pola83 »

Araja79 pisze:Ja niestety też nie mam pewności w 100% i brałam visanne 5 opakowań.. Skutków ubocznych też się strasznie bałam, bo są strasznie opisane, ale nie wszystkie występują a te które wystąpiły u mnie dało się przeżyć... No ale tak czy inaczej musisz mieć zalecenie lekarza żeby wziąć tabletki, bo może akurat stwierdzi że nie ma takiej potrzeby... A nie kazała Ci zrobić CA 125?

Też myślałam, że będę musiała zrobić CA 125. Właśnie mam pytanie odnośnie tego badania... Czy robi się je zawsze żeby mieć więcej pewności czy to endo. Czy może jak są torbiele? Może dlatego że na usg nie było widać torbieli, to nie dała mi skierowania na to badanie.
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Witam!

Post autor: Araja79 »

Lekarzem nie jestem, ale ja torbieli nie mam i nie miałam a dostałam skierowanie... W zależności od poziomu...można mieć więcej pewności... Ale dokładnie jak to jest to nie wiem... Może jak Ci nie dał na to skierowania, to idź i prywatnie sobie to zrób...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam!

Post autor: vwd »

Pola83 pisze:Też myślałam, że będę musiała zrobić CA 125. Właśnie mam pytanie odnośnie tego badania...
Pola, na temat bad. CA 125 znajdziesz duzo info od naszych forumowiczek wykorzystujac funkcje szukaj - wpisujesz "CA 125" i pokaza Ci sie wypowiedzi na ten temat :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam!

Post autor: vwd »

Przyklad elci25 swiadczy o tym, ze jednak bez badan sie nie obejdzie! Predzej czy pozniej i tak do nich dochodzi, aby potwierdzic endo. Pytanie brzmi: Czy odwlekac to w czasie czy jednak lepiej predzej to miec za soba i wiedziec?! - to moje slowa z innego watku w tej sprawie ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam!

Post autor: gosiak76 »

Ja bym nie odwlekala niczego w czasie bo im predzej sie dowiesz i bedzie to we wczesnym stadium to bedzie latwiej z tym walczyc. Ja tego nie odwlekalam - dostalam skierowanie na laparo i lekarz nawet nie sprawdzal mi poziomu markera CA-125 gdyz on nie swiadczy o niczym czy ma sie endo czy nie - dzieki operacji zostalam uratowana a marker nawet nie byl podwyzszony.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”