Witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Oliwia75
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 10:00

Witam

Post autor: Oliwia75 »

Witam,
mam 37 lat kilka dni temu dowiedziałam się, iż mogę mieć endometriozję. Znalazłam Waszą stronę i trochę mi to pomogło. W okresie ostatnich 2 lat miałam 2 torbiele -jedna była mała-sama się wchłonęła, druga pół roku temu duża 6 cm-pękła. Torbiele te były prawie bez objawowe. Trochę czasami bolało mnie po lewej stronie. Innych skutków ubocznych nie miałam. Teraz mam trzecią torbiel -5 cm z podejrzeniem torbieli krwotocznej i endometriozy. Boli mnie od 3 tygodni z lewej strony brzucha. Mama napady słabości i zmęczenia. Moja lekarka kazała mi czekać na okres, żeby zobaczyć czy ta torbiel też pęknie. Problem jest w tym ,iż już powinnam miec okres a tu nic. Nigdy z tym nie miałam problemu. Ból jest, ale nie tragiczny-teraz pieczenie. Bardziej uczucie słabości. Wyniki krwi i moczu mam dobre. Co to może być ? Co mam robić? Będę wdzięczna za rady. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Witaj na naszym forum i przykro mi ze spotykamy sie z powodu choroby.
Mysle ze najlepiej byloby sie skontaktowac z lekarzem w tej sprawie i porozmawiac o braku @ a takze o Twoich dolegliwosciach w obecnej chwili. Skoro jest to torbiel krwotoczna z podejrzeniem endo to nie nalezy zostawiac jej bez zadnych interwencji ze strony lekarza bo jezeli dojdzie do jej pekniecia (lepiej zeby nie doszlo) to endo rozsieje sie po calym organizmie. Jezeli ufasz temu lekarzowi to porozmawiaj a jezeli nie masz zbytniego zaufania to udaj sie do innego lekarza po druga opinie. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam

Post autor: magma »

Witam Cię serdecznie...
Wypada Ci jedynie cierpliwie czekac na okres...i wtedy będzie wszystko wiadomo...a z tym okresem to zwykle tak bywa, że jak chcemy, żeby przyszedł to ma to w .....
;)
trzymaj się i daj znać jak mają się sprawy...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Oliwia75 pisze:Witam,
mam 37 lat kilka dni temu dowiedziałam się, iż mogę mieć endometriozję. Znalazłam Waszą stronę i trochę mi to pomogło. W okresie ostatnich 2 lat miałam 2 torbiele -jedna była mała-sama się wchłonęła, druga pół roku temu duża 6 cm-pękła. Torbiele te były prawie bez objawowe. Trochę czasami bolało mnie po lewej stronie. Innych skutków ubocznych nie miałam. Teraz mam trzecią torbiel -5 cm z podejrzeniem torbieli krwotocznej i endometriozy. Boli mnie od 3 tygodni z lewej strony brzucha. Mama napady słabości i zmęczenia. Moja lekarka kazała mi czekać na okres, żeby zobaczyć czy ta torbiel też pęknie. Problem jest w tym ,iż już powinnam miec okres a tu nic. Nigdy z tym nie miałam problemu. Ból jest, ale nie tragiczny-teraz pieczenie. Bardziej uczucie słabości. Wyniki krwi i moczu mam dobre. Co to może być ? Co mam robić? Będę wdzięczna za rady. Pozdrawiam
A jak sie dzis czulas ?? Czy nastapily jakies zmiany ??
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Oliwia75
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 10:00

Re: Witam

Post autor: Oliwia75 »

Ogólnie czuję się dobrze. Czasami mnie boli po lewej stronie, nie tragicznie, czuję pieczenie oraz zmęczenie.
Torbiel chyba dalej jest :).Trochę się boję, co będzie dalej.Dalej czekam na @
W przyszłym tygodniu idę do innego ginekologa i do lekarza pierwszego kontaktu. Przeczytałam na formum jakie powinnam mieć zlecone badania krwi-bo mam tylko podstawowe ( są o.k.), które ewentualnie potwierdzą mi ednometriozę. Z wynikami wrócę jeszcze do tej mojej pierwszej lekarki (u niej leczę sie od kilku lat i w razie konieczności skierowania do szpitala myślę, iż się mną zajmie).
Zobaczymy, co dalej. Zaczynam myśleć, iż może ja mam taką budowę i te torbiele tak sobie mi odrastają-moja mama też tak miała. Pozdrawiam Was wszystkie.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam

Post autor: magma »

Z tymi badaniami krwi jest róznie...U mnie marker CA 125 był w normie a badanie histopatologiczne po operacji wykazało enometriozę...Każda z dziewczyn powie Ci, że tylko histopato potwierdzi diagnozę na 100%...
Gdybym miał dzisiejszą wiedzę, nie wydawałabym niepotrzebnie kasy na markery...
Dobry lekarz pozna na USG z czym ma do czynienia i wstepnie zdiagnozuje...
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Jestem echem magmy - marker CA-125 nie zawsze wykaze ze cos sie dzieje a czesto tez wskazuje na stan zapalny nie zwiazany z endo i tak jak magma powiem Ci ze tylko wycnek pobrany podczas zabiegu laparoskopowego da 100% wynik ze to jest badz nie jest endo. Moja historia jest calkiem inna ale u mnie marker CA-125 tego nie wykazal.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Oliwia75 pisze:Ogólnie czuję się dobrze. Czasami mnie boli po lewej stronie, nie tragicznie, czuję pieczenie oraz zmęczenie.
Torbiel chyba dalej jest :).Trochę się boję, co będzie dalej.Dalej czekam na @
W przyszłym tygodniu idę do innego ginekologa i do lekarza pierwszego kontaktu. Przeczytałam na formum jakie powinnam mieć zlecone badania krwi-bo mam tylko podstawowe ( są o.k.), które ewentualnie potwierdzą mi ednometriozę. Z wynikami wrócę jeszcze do tej mojej pierwszej lekarki (u niej leczę sie od kilku lat i w razie konieczności skierowania do szpitala myślę, iż się mną zajmie).
Zobaczymy, co dalej. Zaczynam myśleć, iż może ja mam taką budowę i te torbiele tak sobie mi odrastają-moja mama też tak miała. Pozdrawiam Was wszystkie.
Witaj Oliwia na forum :) Dziekujemy za pzdr. i ja w imieniu forum tez Cie pzdr. ;) Natomiast chcialabym zamiescic male sprostowanie - otoz zadne bad. krwi nie potwierdzi Ci endo :| Nie wiem o czym myslisz, piszac to, moze o CA 125, ale powtarzam: zadne bad. krwi nie potwierdza w 100% endometriozy.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

Oliwia :) Czesc :) Napisz prosze: Co Cie najbardziej denerwuje?
Oliwia75
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 10:00

Re: Witam

Post autor: Oliwia75 »

Denerwują mnie kolejki u lekarzy -ale to szczegół.
Moje dziecko ostatnio znowu bardzo choruje więc spędzam godziny pod gabinetami lekarskimi.
Dostałam @. Torbiel dalej jest :). Wynik badania Ca125 w normie 18, przy poprzedniej torbieli miałam wynik 5.
Ogólnie czuję się dobrze. Boli, ale nie tragicznie.
Wizytę ponowną u ginekologa ( tego drugiego ) mam 10 grudnia. Zobaczę, co on mi powie. O endiometrozie nie chce na razie ze mną rozmawiać. Póżniej udam się do mojego pierwszego lekarza.
Jak myślicie, co mam robić? Może to zostawić i zobaczyć, co będzie się działo. Od tego się chyba nie umiera.
Jestem zmęczona już tym wszystkim.
Od kilku lat mam problemy ze zdrowiem ( ale innego rodzaju), teraz doszło to.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze nie powinnas tego tak zostawiac gdyz jezeli masz endo to ona naprawde moze sie rozprzestrzenic w organizmie i poczynic szkody a jezeli jej nie masz to moze warto dowiediec sie co jest przyczyna tego co dzieje sie u Ciebie.
To ze lekarz nie chce rozmawiac z Toba o endo moze swiadczyc o tym ze nie posiada zbyt wielu informacji na temat tej choroby i proponuje zebys udala sie do innego jeszcze lekarza na konsultacje gdyz przypuszczenia a potwierdzenie choroby to dwie rozne rzeczy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Oliwia75 pisze:Denerwują mnie kolejki u lekarzy -ale to szczegół.
Moje dziecko ostatnio znowu bardzo choruje więc spędzam godziny pod gabinetami lekarskimi.
Dostałam @. Torbiel dalej jest :). Wynik badania Ca125 w normie 18, przy poprzedniej torbieli miałam wynik 5.
Ogólnie czuję się dobrze. Boli, ale nie tragicznie.
Wizytę ponowną u ginekologa ( tego drugiego ) mam 10 grudnia. Zobaczę, co on mi powie. O endiometrozie nie chce na razie ze mną rozmawiać. Póżniej udam się do mojego pierwszego lekarza.
Jak myślicie, co mam robić? Może to zostawić i zobaczyć, co będzie się działo. Od tego się chyba nie umiera.
Jestem zmęczona już tym wszystkim.
Od kilku lat mam problemy ze zdrowiem ( ale innego rodzaju), teraz doszło to.
Chorowanie jest zalamujace :| Trzeba naprawde miec mocna psychike, aby sobie z tym dobrze radzic. Najgorzej, gdy choruje dziecko, bo dorosly trudno, musi umiec to zniesc, wytlumaczyc sobie. Cierpiace dziecko to zalamka dla matki, wiec zycze Ci wiele sil na bieganie po doktorach i zycze duzo zdrowia :) :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

Oliwia75 pisze:Denerwują mnie kolejki u lekarzy -ale to szczegół
ok, a co jeszcze? skoro to szczegol ;) Denerwuje Cie sama choroba?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”