Witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
żyrafa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 10 stycznia 2013, 23:04

Witam

Post autor: żyrafa »

Hej - jestem tutaj zeby sprawdzić czy jestem przewrazliwiona tak jak mówią lekarze bo przecież endometrioza to "takie nic". Mam endometriozę w mięśniach brzucha - po cc. Jestem obecnie po drugiej operacji (3 tyg temu) ale wcale nie jest lepiej. Okropny ból pozostał a lekarz, który mnie operował stwierdził, że widocznie "coś jeszcze zostało, bo to taka choroba" :(
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam

Post autor: magma »

witaj w klubie
byłam w takiej samej sytuacji jak Ty...to się podobno często zdarza, bardzo trudno usunąć endo w całości, bardzo łatwo zostawić 1mm, ktory rośnie, rosnie i nadal boli...

miałaś już 2 razy wycinaną endo z blizny?w jakich odstępach czasu?

mój lekarz nigdy nie powiedziałby, że jestem przewrażliwiona...może powinnas poszukac innego specjalisty...
aaa i wcale nie jesteś przewrażliwiona, bo jeśli boli to boli...to fakt a nie urojenie. Jest tylko nadzieja, że będzie lepiej...u mnie tak było, na początku do bani a teraz jest ok...3 tyg po operacji ma prawo boleć, pierwszy okres po operacji ma prawo boleć.Daj sobie czas...to moja rada.
Pozdrawiam i służę wsparciem jakby coś, nas dziewczyn z endo w bliźnie jest tu niewiele...niby to też endo ale jednak "inna bajka".

:)
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Witam

Post autor: hercik17 »

Witaj tu na pewno znajdziesz wsparcie bo jest tu sporo dziewczyn które maja endo po cc. Jesteś świeżo po operacji i musisz sobie dać czas ale zapewne twoje obawy sa zupełnie normalne.Lekarz powinien ci wytłumaczyć ci i jak i dlaczego boli a nie zostawiać cię w nieświadomości,a Ty boisz się co dalej.Proponuję zastanowić się nad zmianą lekarza.Pozdrawiam Gosia
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Witaj, tu na pewno znajdziesz pomoc a dziewczyny starannie odpowiedza na pytania na podstawie wlasnych doswiadczen. Lekarz powinien wytlumaczyc Ci, na czym polega choroba - jezeli uwaza, ze jestes przewrazliwiona to lepiej znajdz naprawde dobrego specjaliste, ktory dokladnie sie Toba zajmie a do tego wszystko wyjasni.
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
żyrafa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 10 stycznia 2013, 23:04

.....

Post autor: żyrafa »

Dzieki za miłe slowa. co do lekarza to podobno specjalista właśnie m.in. od endometriozy ale niestety przekonałam się że bez łapówki ma amnezję. Choruję już 7 lat i ciągle słysze że to nic takiego. Po poprzedniej operacji usłyszałam od lekarki która prawdopodobnie przyczyniła się do endo że przeciez ta operacja to taki zabieg kosmetyczny. Teraz po operacji tez "wywalili' mnie z sali pooperacyjnej z powodu braku miejsca, bo to przecież takie nic. To TYLKO endometrioza. A lekarz, który mnie wypisywał ze szpitala na drugi dzień rano po operacji nie chciał mi nawet przepisać recepty na lek przeciwbólowy bo na coś takiego wystarczy paracetamol. Moja mama też za bardzo tego nie rozumie, że są dni kiedy nie mogę się ruszyć. Przykre.
żyrafa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 10 stycznia 2013, 23:04

Post autor: żyrafa »

A i lekarz, który mnie operował i u którego byłam zapytać czemu mnie boli stwierdził, że w zasadzie to ja juz moge iść do pracy moge normalnie dźwigać jakby nigdy nic. Nawet nie ważnie, że rana dwa tygodnie po operacji mi zropiała bo zostawili mi kawałek (2,5 cm) szwu. Jestem już cudownie ozdrowiona - tylko ja dalej nie mogę się ruszać, siedzieć, kaszleć.
żyrafa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 10 stycznia 2013, 23:04

do magma

Post autor: żyrafa »

pierwszą operację miałam dwa lata po cc a teraz drugą po 5 latach. Pierwsza operacja jeden guz w powłokach brzusznych teraz cztery.
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam

Post autor: magma »

Nasuwa mi się tylko jedna rada...zmień lekarza...na innego "specjalistę od endo"
Może nasza "baza" Ci pomoże w dokonaniu wyboru...: http://forum.endoendo.pl/viewforum.php? ... cbf72b1ae4

Jeśli rana zropiała po operacji to teraz musi zagoić się na nowo...cierpliwości...może sprawa się unormuje, tak jak pisałam wcześniej...
a brzuch boli cały czas czy tylko podczas @?
żyrafa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 10 stycznia 2013, 23:04

Post autor: żyrafa »

narazie od operacji boli cały czas, przy @ i po bardziej. Teraz @ minęła tydzień temu biorę 4 dzień vissane ale ból nie mija, może tylko trochę się zmienił na bardziej kłujący.
Dzięki wszystkim za odpisy
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam

Post autor: magma »

jak sytuacja?lepiej?
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: Witam

Post autor: lara »

żyrafa,
przykre to co do Ciebie mowi lekarz:/ lekarz takie rzeczy gada, że człowiek jest przewrażliwiony? pomylił się z powołaniem..
ja tez jestem po operacji, cięzko z jedzeniem, lekka dieta caly czas bo jak zjem coś ciezkiego to mam wrazenie ze mi rozsadzi wszystko w środku! do wielu rzeczy straciłam apetyt... ale powiem Ci ze też usłyszałam coś podobnego ale nie od lekarza.. "ze sobie wmawiam ze nie moge jeść tego czy tamtego" albo "oj jak ja byłam po cesarce to musiałam opiekowac sie dzieckiem i nie użalałam nad sobą i jakoś mogłam jesc nic nie bolało" ale ja nie miałam cesarki miałam laparotomie, i w 100 procentach bym wolała byc po cesarce i patrzeć jak rośnie moje maleństwo..a nie zdychać z bólu i mieć świadomość ze pocieli mi brzuch przez jakąs durnowatą chorobę

3maj się, nie jesteś sama a tu jak sama zauważyłam każda każdą rozumie :)
żyrafa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 10 stycznia 2013, 23:04

Post autor: żyrafa »

do magma dzięki za odpis Nie bardzo jest lepiej - podobno mam jakieś nacieki na ranach (mam je dwie). mam ogrzewac i czekac - chyba na cud.
pozdrawiam

do lara dzieki za miłe słowa
ja miałam cesarkę i skakałam po niej już w trzecim dniu. Potrafilam busem dojeżdżać 60 km do szpitala bo tam zostało dziecko. A teraz nawet spać nie mogę bo jak się odwracam to boli i się budzę. Nie mogę tylko trafić na dobrego lekarza sami tacy mi sie trafiaja co mają kieszeń zamiast serca.
Tez słyszę na okoła - a ja to już dawno robiłam/robiłem to czy tamto a do bólu trzeba się przyzwyczaić i się ruszać. Tylko jak, jak przy każdym ruchu rozrywa brzuch.
pozdrawiam
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam

Post autor: magma »

Szczerze mówiąc Żyrafo, trochę niepokojące te Twoje objawy...robiłas ostatnio USG?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

żyrafa pisze:a do bólu trzeba się przyzwyczaić i się ruszać.
Do bolu nie powinnas sie przyzwyczajac tylko przeciwdzialac bolowi - lekarz ktory mowi ze nalezy sie do bolu przyzwyczaic chyba nigdy nie mial takiego bolu w swoim zyciu ze nie potrafilby nic zrobic. Skoro masz bole i sie cos nie goi to powinnas udac sie do innego lekarza, ktory sprawdzi co sie dzieje a najlepiej udaj sie na ratunkowa izbe przyjec w takiej sytuacji i nie wychodz stamtad poki nie sprawdza i nie dowiedza sie co jest nie tak.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
żyrafa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 10 stycznia 2013, 23:04

Post autor: żyrafa »

nie nie robiłam bo zaden lekarz na to nie wpadł. jak mówiłam, że boli mnie tak jakby coś jeszcze mi zostalo tez zaden, nawet ten co robił operację nie sprawdzil. A moze specjalnie nie sprawdzał bo minę mial nie za bardzo jak mówiłam, że boli mnie dalej tak samo. dostałam vissane ból jak przy endo zelżał (być może tez przez to ze okres skończył mi się tydzień temu) teraz ból rany. Kiedy to się skończy??????????????
lara
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2013, 19:54

Re: Witam

Post autor: lara »

Zyrafa, powiem szczerze, że ja nie pamiętam zebym po operacji się wyspała, nie tak wstane to odczuwam ból, kichnąc kaszlnąc tez nie jest łatwo, nałożyc skarpetki..przez cały okres mam dziwne bóle jak by w srodku coś było nie tak, pierwsze te dni oki pod względem wydzieliny,- krew, a 4 dzien ciemnobrązowa wydzielina jak wtedy gdy poszłam do lekarza i sie okazało ze mam torbiel..masakra jak coś mi się w środku dzieje i te niechciane endo coś mi znowu tam nabroiło to ją wykurze sama tym skalpelem!

lekarze na studiach pewnie jak mieli lekcje z endo i potem kolokwia i sesję to nie uważali i :shock: ściągali dlatego teraz tak ciężko tą "zołzę" wyleczyć...heh :lol:
żyrafa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 10 stycznia 2013, 23:04

!!!!!!!!!!!!!!!!!!pilnie błagam o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Post autor: żyrafa »

Czy znacie może lekarza który zna sie na endometriozie i przyjmuje na NFZ w Krakowie lub okolicach
żyrafa
Pocz±tkuj±cy
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 10 stycznia 2013, 23:04

hej

Post autor: żyrafa »

Byłam u lekarza który mnie operował - wepchałam się do niego i okazało się, że na usg widac jakiś duży jakby guz - prawdopodobnie stan zapalny raczej nie ropa ani nie endo. Mam to grzać brać leki przeciwzapalne a jak nie minie to -REOPERACJA
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Trzymam kciuki aby minelo - najwazniejsze ze dzialasz w tej sprawie i nie zostawilas tego. Trzymaj sie i walcz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam

Post autor: magma »

to pewnie ropień...tylko dziwne, że nie dostałaś antybiotyków...grzej a jeśli nie będziesz widziała rezultatów szybko wracaj do lekarza...
pozdrawiam
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

Witaj Zyrafa (tak przy okazji, bardzo jestes wysoka? ;) )
My sie jeszcze nie znamy - jestem domowniczka :)
Zmartwilo mnie to co napisalas :( Jak sie obecnie czujesz? Czy cos Ci pomoglo? Co robisz? Czy nadal boli?
Mam nadzije, ze juz wracasz duzymi krokami do sil! A moze masz juz tyle sil, ze biegasz? ;) Napisz! Pozdrawiam cieplutko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”