Czesc

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Jolanta89
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 18 kwietnia 2013, 19:50

Czesc

Post autor: Jolanta89 »

Witam,

Wczoraj dowiedziałam się po ginekol. badaniu USG, że mam to cholerstwo.
Mam taki opis USG:
OM - 07.04.2013 Trzon macicy w tyłozgięciu o wymiarach 43x29mm. Jama macicy pusta, endometrium 5mm, homogenne, zarysy równe, echo środkowe widoczne. Struktura mięsnia jednorodna. Szyjka 19mm, kanał o równym obrysie. Jajnik prawy 36x23mm, z pęcherzykiem o gęstej treści 20mm, lewy 34x26mm, z analogicznym pęcherzykiem 24mm, obustronnie położone za macicą. Zatoka Douglasa zawiera ślad płynu, widoczne zrosty. Obraz wskazuje na obecność endometriozy.

Ginekolog robiący USG zapytał czy mam dzieci, jak odp że nie to zrobił mnie jakby mu mnie było zal :(
Od wczoraj czuje się fatalnie, nie mogę przestać o tym myśleć. Boję się, ze nie będę mogła zajść w ciążę.
Jestem mężatką, mam 24 lata i dotąd nie chciałam mieć zbyt wcześnie dzieci, ale postanowiliśmy, że za miesiąc zaczynamy-strach przed bezpłodnością wziął nade mną górę.
Czy któraś z Was miała podobnie? pomóżcie bo czuję że wariuje :( :(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czesc

Post autor: gosiak76 »

magma pisze:Jolu, cuda się zdarzają...Psikusek poświadczy...głowa do gory... ;)
Pewnie ze sie zdarzaja i sa tu dziewczyny ktore oczekiwaly na cud - obecnie sa mamusiami i sa bardzo szczesliwe :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Czesc

Post autor: vwd »

Czesc! :) jak sie dzis czujesz? Czy troszke sie otrzasnelas z pierwszego szoku dot. info o chorobie?
Mialysmy podobnie, niestety tez przez to przechodzilysmy...
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Czesc

Post autor: alcia28 »

Jolu co tam u Ciebie?
Nic się nie odzywasz, jak się czujesz?
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: Czesc

Post autor: Araja79 »

A ja się dopiero pierwszy raz przywitam :)
Witam Cię serdecznie :) Chyba każda z nas panikowała jak się dowiedziała o chorobie. Wiem, że niewielki to pocieszenie. Głowa do góry. Ja po zabiegu udrożnienia jajowodów (to było w styczniu tego roku) usłyszałam od swojego lekarza: " Ale wie Pani, że to nie jest na wieczność?? To jest jak na siłe otwarta furtka z systemem samozamykającym i zardzewiałym zamkiem" i też zaczęliśmy starania zaraz po wyjściu ze szpitala.Starajcie się, trzymam za Was kciuki
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Czesc

Post autor: gosiak76 »

Co u Ciebie obecnie - jak sie czujesz ??? Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”