Witajcie dziewczyny!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
magda88
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 maja 2013, 11:04

Witajcie dziewczyny!

Post autor: magda88 »

Witajcie!!
Dołączyłam do Was dopiero dzisiaj, niecały tydzień od diagnozy...dwa tygodnie po ślubie. I tak nasz weekend miodowo-majowy spędziłam z mężem w szpitalu...
Pierwsze objawy endometriozy pojawiły się w grudniu. Trafiłam do szpitala, a nawet dwóch, bo chirurdzy odbijali piłeczkę z ginekologami. Nikt nie wiedział co mi jest...idealne wyniki krwi i moczu, wodobrzusze, omdlenia, bóle typowo wyrostkowe, jednak tomografia wykluczyła jego zapalenie. Co lekarz to inna diagnoza: zapalenie przydatków, torbiel czekoladowa, zespół drażliwego jelita itp.. W końcu dostałam antybiotyki, woda się wchłonęła, wróciłam do domu. Miałam nadzieję, że był to incydent...niestety...sytuacja się powtórzyła. Jestem 5 dni po laparoskopii. Diagnoza: endometrioza miednicy małej i jajnika lewego. Jest to dopiero początek choroby, na usg i tomografie nic nie było widać. Lekarze namawiają mnie do zajścia w ciążę, bo może to wyleczyć chorobę. Mam 25 lat, jeszcze studiuję, nie mam pracy i ze względów finansowych nie myśleliśmy jeszcze o dziecku, dlatego chciałabym się skonsultować ze specjalistą. Obecnie mieszkam we Wrocławiu, mój ginekolog jest z innego miasta i częstsze wizyty niż raz na pół roku nie wchodzą w grę. Czy mogłybyście kogoś polecić?
Jestem przerażona tym co przeczytałam na temat choroby :(

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Magda
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witajcie dziewczyny!

Post autor: gosiak76 »

Witaj Magda,
przykro mi ze masz taka diagnoze - najwazniejsze ze wykryto co tak dokladnie bylo przyczyna Twojego zlego samopoczucia. Zajrzyj do dzialu szukasz specjalisty - tam dziewczyny dziela sie informacjami o specjalistach, ktorych warto jest odwiedzic by byc pod dobra i fachowa opieka.
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Witajcie dziewczyny!

Post autor: EveLondon »

Witaj podpisuje sie po tym co Gosia napisala i koniecznie znajdz specjaliste !! mam tyle lat co Ty ale nie lecze sie w POlsce i pewnie dziewczyny potwierdza moje slowa " ciaza nie jest lekarstwem" . wiadomo przy endo trzeba myslec o macierzynstwie ale nie jest powiedziane ze juz natychmiast musisz! Ja zostalam zdiagnozowana prawie dwa lata temu i zatrzymuje endo sztuczna menopauza, torbiele zmalaly i lekarz mowi otwarcie ze wierzy ze kiedy bede gotowa na dziecko spokojnie moge zaczac starania nie musze nic na juz! Dltaego spokojnie oswoj sie z nowym stanem znajdz specjaliste i poznaj swoja endo bo tak naprawde kazda z nas przechodzi ja niby podobnie a jednak inaczej. Trzymam kciuki i dawaj znac :) pozdrawiam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witajcie dziewczyny!

Post autor: vwd »

Witaj Magda88 :)
Nie badz przerazona! :) To tak po pierwsze ;) To co poczytalas o endo nie musi sprawdzic sie u Ciebie :) Bywaja bardzo lagodne przypadki endometriozy i znam kilkanascie(!) dziewczyn dla ktorych endometrioza nie stanowi problemu w normalnym funcjonowaniu i prowadzeniu zwyczajnego zycia. Oczywiscie, jak najbardziej powinnas trafic do dobrego lekarza blisko miejsca zamieszkania. Niestety, to wiaze sie z kosztami - ja nie znam ginekologa, kt. dobrze leczy endo na NFZ. We Wrocku warta polecenia jest m.in. Poliklinika na Grobli (071) 338-00-78, poliklinika@poliklinika.com.pl - zadzwon do nich lub napisz, wypytaj o wszystko, sprawdz ceny.
A gdzie mialas robione laparo?
Czy masz juz wynik hp?
Co powiedzieli Ci w szpitalu? Jak oni widza dalsze leczenie?
...a z ciaza... coz, to sa Twoje decyzje, Twoje zycie :) zreszta, nikt nie przewidzi jak sie potoczy przyszlosc, nawet najlepszy lekarz nie da pewnosci co do tego czy jesli zajdziesz to pomoze Ci w endo i czy za kilka lat bedziesz miala wieksze klopoty zajsc niz teraz i czy w ogole teraz jestes w stanie zajsc... tak wiec to wszystko jest gdybaniem ;)
jak sie obecnie czujesz??? czy dalej Cie to wszystko przygnebia?
magda88
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 maja 2013, 11:04

Re: Witajcie dziewczyny!

Post autor: magda88 »

Hej! Dziękuję za przywitanie i odpowiedzi :)

Laparoskopie miałam robioną w Jeleniej Górze. Wyniki hp do odebrania za tydzień. Lekarz, który ją wykonywał stwierdził, że jest tylko od diagnozy i nie będzie w żaden sposób kontynuował leczenia...z resztą cały oddział ginekologii tamtejszego szpitala nadaję się do serialu "Daleko od noszy"... To, co się tam dzieje to czeski film! W każdym razie polecił mi ginekologa z Wrocławia, który jest jego bardzo dobrym kolegą...i teraz pytanie czy faktycznie jest dobrym specjalistą, czy tylko podsunął koledze kolejne źródło dochodu...Jutro mam wizytę, jak nie wzbudzi mojego zaufania, to chociaż ściągnie mi szwy :D Planuję jeszcze odwiedzić kilku lekarzy i wybrać najlepszego, chociaż wiem, że jednorazowa wizyta nie może być wyznacznikiem :/ Poza endo mam jeszcze wielotorbielowatość nerek i fajnie by było jakby znał się trochę na przebiegu ciąży przy tym schorzeniu :)
Obecnie jestem bardzo pozytywnie nastawiona, co ma być to będzie, a chwilowo staram się o tym nie myśleć :) A Wasze odpowiedzi jeszcze bardziej mnie uspokajają :)
Pozdarwiam :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witajcie dziewczyny!

Post autor: vwd »

Ciesze sie, ze nasze odpowiedzi Cie uspokoily :) Rozmowa z drugim czlowiekiem duzo moze zdzialac :) A dobre psychiczne nastawienie pomaga w wielu kwestiach, zwlaszcza podczas leczenia. Bardzo mnie ciekawi jakie wrazenie zrobi na Tobie lekarz, do kt. sie wybierasz :) Co on tez Ci powie?! Jak myslisz? Czego sie po nim spodziewasz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”