jestem tu nowa ibardzo zielona

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

witam,właśnie dowiedziałam się że mam endometriozę jestem zupełnie załamana.mam guza wysoko nad macicą 3cm 12 maja mam wyznaczony zabieg.dziewczyny proszę o pomoc bo to co czytam w necie jest przerażające,mój lekarz powiedział że po wycięciu guza trafi on na badania histopatologiczne czy to oznacza że to jakiś rak?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: vwd »

Witaj,
jesli to torbiel to nie jest zaden rak!
Kochana, nie martw sie na zapas!
Spokojnie!
A w ogole WITAJ NA FORUM
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

dzięki ale w badaniach mam napisane guz wielkości 30mm,byłam u lekarza pierwszy raz z dolegliwościami które mam od przeszło pół roku i odrzau dostałam skierowanie na operację
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: vwd »

i b.dobrze, ze od razu trafilas na takiego lekarza, kt. nie boi sie dzialac.
To bedzie laparo? Kiedy?
a jakie sa dokladnie Twoje dolegliwosci?
wycinek zawsze bierze sie do bad. histo-pat. to normalne. Lekarz powiedzial, ze podejrzewa endometrioze?
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

lekarz zrobił mi szereg badań i stwierdził że to endometrioza i niestety guz jest niemały i trzeba go wyciąć.obiawy mam straszne brzuch jak cegła twardy pod pępkiem ból nie do opisania chodzę skulona jak kobieta ok90 letnia zaczyna się ok 4 dni przed okresem i kończy po 2-3 tyg tak więc prawie cały miesiąc odczuwam boleści.lekarz martwi się że guz jest bardzo wysoko umiejscowione i muszą raczej mnie otwierać,boję się i martwię że to coś złego,jak zapytałam lekarza czy to rak powiedział ze muszą zrobić badania histo-pat ale na pocieszenie powiedział że endometrioza nieraz bywa gorsza od raka to mnie po prostu pocieszył
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

u lekarza byłam 19.03 a operację mam 12.05
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: gosiak76 »

Witaj Moniko,
guz po wycieciu zostanie wyslany do badania histopatologicznego, aby na 100% miec pewnosc ze jest to endometrioza gdyz bez tego lekarz nie jest w stanie ustalic jakie leki beda odpowiednie aby przeciwdzialac chorobie. Widze ze trafilas na dobrego lekarza, skoro od razu zaczal dzialanie i najwazniejsze ze nie musisz czekac zbyt dlugo na zabieg. Do tej pory wiele kobiet bardzo sie meczylo gdyz lekarze uwazali ze to normalne symptom i odsylali pacjentki do innych specjalistow.
Czy bedziesz brala jakies leki do terminu zabiegu ? Czy lekarz zlecil Ci jeszcze jakies badania zanim bedziesz miec wykonany zabieg ?
Pozdrawiam - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

Dziękuję za wsparcie i słowa otuchy.lekarz wspominał cos o terapii hormonalnej dość długiej o dodatkowych badaniach nic nie wspominał,otwarcie powiedział że operacja jest konieczna.
Anna1
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2014, 14:48

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: Anna1 »

Witaj Moniko wiesz już coś więcej?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: vwd »

coz...
skoro operacja jest konieczna to trzeba ja przezyc i juz :)
my tu prawie wszystkie po operacji...
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

witam.niestety nic nowego nie wiem,lekarz u którego byłam martwił się troszeczkę tym iż guz jest dość wysoko zaraz przy pępku.a teraz znów mam te ostre bóle które wycinają mnie z normalnego życia.
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

macie może jakiś dobry lek na ból?
Anna1
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2014, 14:48

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: Anna1 »

Mi lekarz mówił że jak bardzo boli to lepiej wziąść nawet 4 ibupromy niż jeden ketanol, jeśli boli Cie brzych to również nospa i masaż brzucha ruchy koliste dookoła pępka i ktoś bliski do przytulenia... Trzymaj się kochana
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: vwd »

Anna1 pisze:4 ibupromy niż jeden ketanol
mnie tez ostatnio 2 lekarzy polecalo Ibuprom i faktycznie od jakiegos czasu stosuje
monikaendo pisze:macie może jakiś dobry lek na ból?
o bolu mamy caly dzial i sporo w nim watkow - dotarlas do tego zakatka forum?
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

Bardzo dziękuje za wsparcie i pomoc,faktycznie ibuprom w dużej działce pomaga.przynajmiej mogę coś zrobić w domu.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: vwd »

no tak
chociaz tyle
nie mozna jednak brac p.bol. ciagle
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

oczywiście wiem że środków przeciwbólowych nie mogę brać non stop tym bardziej że ja od kilkunastu lat choruję na SM,tak więc nie bardzo mogę faszerować się czym popadnie ale niestety troszeczkę nie mam wyjścia staram się robić to w rozsądnie aby pomóc sobie w bólu nie zaszkodzić SM.Ostatnio kupiłam w aptece lek IBUPAR FORTE i dziewczyny muszę powiedzieć że działa naprawdę super ma 400mg ibuprofenu tak więc 2 tabletki i ból jest znośny.Polecam Wam go bardzoooo :P
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: vwd »

tak, ja wiem o tym, ale dzieki, ze to napisalas :D
pozdrawiam Cie serdecznie
i... nie jestes juz taka zielona jak w tytule ;)
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

witam.właśnie wyszłam ze szpitala operację miałam w poniedziałek.guz okazał się naciekający do otrzewnej i był bardzo duzy.ale najważniejsze że już mam to za sobą,chociaż nie ukrywam że po operacj bol był niesamowity...teraz czeka mnie kuracja hormonalna i oby do przodu.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: vwd »

i jak po operacji??? jakies dolegliwosci?
czy masz juz wlaczone leczenie farmakologiczne?
jak samopoczucie? lepsze niz przed operacja?
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

witam dziewczyny!!!tak więc czuję się w miarę ok zaraz po operacji włączone zostały hormony vissane podobno na pół roku.zobaczymy co potem samopoczucie jako tako czasami zbyt nerwowa jestem ale oprócz tego nie mam na razie żadnych skutków ubocznych. trochę nadal pobolewa brzuch ale taki bol to nie ból, oby nie wróciło to co przechodziłam. Guz był naciekający do otrzewnej tak więc lekarz powiedział że najgorszy scenariusz jaki brał pod uwagę się sprawdził po operacji było kiepsko praktycznie mało im nie zeszłam problemy z ciśnieniem, okropny ból i ogólnie podobno było źle tak mi mówiono bo ja mało co pamiętam, teraz żyję nadzieją na lepsze jutro i że nie uda im się zahamować endo. No i jeszcze czekam na histopatologię mam nadzieję że będzie ok. pozdrawiam was wszystkie bardzo serdecznie :P :P :P
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: vwd »

bad his.-pat. bedzie ok
dobrze, ze masz juz te wszystkie przezycia za soba
z tym cisnieniem to zabrzmialo jak koszmar
a teraz, gdy bierzesz V. to jak sie czujesz?
monikaendo
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 13:35

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: monikaendo »

witam dziewczyny!!!biorąc v czuję się bardzo dobrze sama jestem zdziwiona (pozytywnie)bo gdy czytałam o skutkach ubocznych byłam przerażona. Teraz z dnia na dzień czuję się coraz lepiej wczoraj odebrałam histopatologie a w piątek mam wizyte u lekarza.wynik histopatologii jest następujący:obraz makroskopowy-materiał o wymiarach 4*3,5cm*2,5cm,na przekrojach włóknisty rozpoznanie patomorfologiczne-ENDOMERIOSIS EXTERNA jeśli któraś z was potrafi mi powiedzieć co to oznacza dokładnie będę wdzięczna.pozdrawiam wszystkie endo-dziewczyny i całą resztę tu na forum
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: jestem tu nowa ibardzo zielona

Post autor: gosiak76 »

Witaj Moniko - dobrze ze masz operacje juz za soba. Wynik hito - pato wskazuje ze mialas endometrioze zewnetrzna ale dokladniej wytlumaczy Tobie to lekarz w trakcie wizyty kontrolnej. Pytaj o wszystko lekarza - zapisz sobie pytania zeby o czyms nie zapomniec gdyz czesto bywa tak ze pamietamy o co chcemy zapytac dopoki nie znajdziemy sie w gabinecie. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”