Witam;)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
kobietka
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2014, 22:04

Witam;)

Post autor: kobietka »

W sumie to nie wiem czy trafiłam na odpowiednie forum, ale może mi pomożecie;)
Mam 35 lat, ok 3 lat temu zaczęły się bardzo obfite miesiączki, bolesne były zawsze.
Wędrówki po lekarzach były bezskuteczne.
Dopiero kilka miesięcy temu jeden z lekarzy zobaczył polip z trzonie macicy.
Miałam łyżeczkowanie, ponieważ polip nie zawsze był widoczny na USG ( lekarze nie potrafią wytłumaczyć dlaczego) nie zrobiono histeroskopii.
Wczoraj odebrałam wynik, może potraficie go dobrze przetłumaczyć?:

Fragmenta polyposa mucosae coli uteri(kanał)- jeśli dobrze rozumiem to jest ok?
Polypus fibroso-glanduluris endometrialis et fragmenta endometrii in stadio prolifęrationis(jama)- czy dobrze rozumiem, że to polip endometrialny?

Miałam zdiagnozowaną mięśniakowatą macicę ale po kuracji hormanalnej mięśniaki się wchłonęły, obfite miesiączki zniknęły, jednak pozostał ból w podbrzuszu, w dole pleców i strasznie bolą mnie kości miednicy.

Mam wzdęcia, zaparcia i biegunki, często nudności.
Już sama nie wiem gdzie szukać przyczyny tego samopoczucia, najbardziej dokuczliwy jest ból miednicy.
Kilka lat temu na jajniku była spora torbiel, wyglądała na endometrialną ale pękła.
Lewy jajnik też jest zawsze dużo większy od prawego:
Prawy 22x12 cm a lewy 40x20 cm.
Miesiączki mam regularne ale zawsze poprzedzone plamieniami, plamienia częto zdarzały się w połowie cyklu.

Co mam robić?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam;)

Post autor: vwd »

Witam Cie serdecznie na forum :)
polip moze byc fragmentem endometrium i nie musi to miec zwiazku z endometrioza
Wazniejsze sa Twoje objawy i zle samopoczucie - sa przeslanki, by twierdzic, ze to endometrioza. Aby to jednoznacznie stwierdzic potrzebna jest laparoskopia.
Co robic? 1) isc do lekarza, zrobic ponownie USG i pytac
2) isc do lekarza, kontrolowac sie, zastosowac kuracje farmakolog
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam;)

Post autor: vwd »

3) w razie, gdyby nie bylo poprawy isc do innego lekarza
Zycze Ci zdrowia!!!!! zycze Ci, bys trafila na dobrego lekarza, kt. pokieruje dobrze Twoje leczenie
Czy mialas laparo?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam;)

Post autor: gosiak76 »

Witaj na forum i prosze napisz co u Ciebie. Czy lekarz powiedzial Tobie co oznacza wynik histopatologiczny I czy zostalo podjete jakies dlasze postepowanie w tej sytuacji ? Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam;)

Post autor: vwd »

kobietka pisze:W sumie to nie wiem czy trafiłam na odpowiednie forum, ale może mi pomożecie;)
Mam 35 lat, ok 3 lat temu zaczęły się bardzo obfite miesiączki, bolesne były zawsze.
Wędrówki po lekarzach były bezskuteczne.
Dopiero kilka miesięcy temu jeden z lekarzy zobaczył polip z trzonie macicy.
Miałam łyżeczkowanie, ponieważ polip nie zawsze był widoczny na USG ( lekarze nie potrafią wytłumaczyć dlaczego) nie zrobiono histeroskopii.
Wczoraj odebrałam wynik, może potraficie go dobrze przetłumaczyć?:

Fragmenta polyposa mucosae coli uteri(kanał)- jeśli dobrze rozumiem to jest ok?
Polypus fibroso-glanduluris endometrialis et fragmenta endometrii in stadio prolifęrationis(jama)- czy dobrze rozumiem, że to polip endometrialny?

Miałam zdiagnozowaną mięśniakowatą macicę ale po kuracji hormanalnej mięśniaki się wchłonęły, obfite miesiączki zniknęły, jednak pozostał ból w podbrzuszu, w dole pleców i strasznie bolą mnie kości miednicy.

Mam wzdęcia, zaparcia i biegunki, często nudności.
Już sama nie wiem gdzie szukać przyczyny tego samopoczucia, najbardziej dokuczliwy jest ból miednicy.
Kilka lat temu na jajniku była spora torbiel, wyglądała na endometrialną ale pękła.
Lewy jajnik też jest zawsze dużo większy od prawego:
Prawy 22x12 cm a lewy 40x20 cm.
Miesiączki mam regularne ale zawsze poprzedzone plamieniami, plamienia częto zdarzały się w połowie cyklu.

Co mam robić?
odezwiesz sie jeszcze? co u Ciebie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”