Witam wszystkich:)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Drobi »

Osobiście jestem zdziwiona, że lekarz wiedząc o przebytej operacji i znając charakter Twojej pracy nie zalecił dodatkowych środków ostrożności. Nie wiem, co o tym myśleć :(
Obserwuj reakcje swojego organizmu, sama będziesz wiedzieć najlepiej, gdzie leżą granice i co jest ponad Twoje siły. W tej kwestii nikt nie zdecyduje lepiej na co możesz sobie pozwolić.

Mam nadzieję, że kłucie minie i kolejna torbiel się nie pojawi.
Uważaj na siebie.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: vwd »

ojej dziewczyny, gdzie sie podzialyscie?
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Drobi »

Dark, gdzie zniknęłaś?
Jak się czujesz?
Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie w porządku-?
Daj znać jak zdrówko i jak sobie radzisz w pracy.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

Hej,
wszystko dobrze :-)
no właśnie wróciłam do pracy i zapominam o forum, ogólnie dobrze, czuję się coraz lepiej bez @, plamień już nie mam dawno po tamtych na początku, rzadko już mam te zimne poty w nocy, zaczynam się cieszyć że wakacje będę miała spokojne 8) ciekawa jestem tylko co jak skończę brać...
ogólnie po pracy mnie pobolewa tam po lewej stronie, 12h robi swoje niestety, ale skoro powiedziała lekarz że nic to nie przeszkadza to przestałam się przejmować i zaczynam myśleć że wie co robi.
w pracy od dziś uczę się na nowy dział, niestety też produkcja, ale co chwilę się coś zmienia i kogoś szukają więc myślę że niedługo i ja się załapię.
Jak u Was dziewczyny? :P
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: vwd »

DarkAngel pisze:no właśnie wróciłam do pracy i zapominam o forum
wlasnie widzimy 8) ale z jednej strony to dobrze, bo swiadczy o tym, ze czujesz sie dobrze :) Jednak bedzie nam milo, gdy zajrzysz do nas czasami :)
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

Staram się jak mogę, kolejny ciężki tydzień mnie czeka, bo będę zastępować kierownika, który idzie na urlop.
Byłam niedawno na kontroli u swojej ginekolog, powiedziała że mam czysto, żadnych płynów w zatoce douglasa, jajnik mały jak przed operacją, natomiast te niepokojące kłucia czasami w tym jajniku to moga być zrosty :/ na razie nic z tym nie robię, bo nie staram się o dziecko... po skończeniu visanne za dwa miesiące mam zrobić sobie miesiąc-dwa przerwy. powiedziała że mogę wrócić do visanne lub przejść na antykoncepcyjne... nie wiem, ale chyba będę coś brała, bo boję się że mi spowrotem jakaś torbiel wyrośnie :roll:
Jak tam u Ciebie vwd?
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: vwd »

Dzieki, ze pytasz :D
u mnie ostatnio normalniej :)
a ja b. lubie normalnosc! Pracuje, po pr. odpoczywam - jest ok :)
pozdr. Cie b.goraco i zycze normalnosci w zyciu :) :)
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

Bardzo mnie to cieszy, że u Ciebie normalniej,oby tak dalej, dzięki :)
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

Hej Kochane,

chyba potrzebuję pogadać... nie wiem co robić, skończyłam brać Visanne 21-go, miałam problemy z pęcherzem ostatnio, wyszła jakaś bakteria i liczne kryształki szczawianu wapnia, dostałam antybiotyk na 10 dni Nolicin... mam powtórzyć badania. Ten antybiotyk brałam do niedzieli, w poniedziałek zaczął się ból macicy, jakby skurcze i jajnika który był operowany. spanikowałam, pobiegłam do ginekologa bo myślałam że znowu coś tam wyrosło, uczucie napinania jajnika jak przed operacją. Usg wyszło w porządku. Natomiast doktor zapytała czy miałam problemy z pęcherzem- mówię że tak, stwierdziła że po antybiotyku może mnie boleć bo zwalczał bakterię. Powiedziała też że jeżeli będzie mnie bolało dalej to mam przyjść po skierowanie do gastrologa i że może endo zaatakowała jelita, ale jak? skoro nie mam problemów z wypróżnianiem, bólu itd, raz w tym roku miałam ostrą biegunkę kilka dni ale to chyba jakieś zatrucie.
Do tego mam jakieś upławy, kupiłam iladian.

Powoli zaczynam mieć dość odkąd trafiłam do szpitala, non stop biegam po lekarzach, nie wiem ile już brałam antybiotyków w tym roku i ciągle coś nowego wynika. Mam ciągle wizyty u Urologa, Ginekologa, Laryngologa, alergologa, czekam do okulisty, dentysty, ciągle badania moczu, posiew, usg układu moczowego które na szczęście wyszło dobrze, wyszło, bo z tego co czytałam endometrioza tam też atakuje.a jeszcze rtg zatok. Nie wspominając o tym że u internisty już byłam z 10 razy minimum.

Powiedzcie mi, czy taki dziwny ból, nawet nie ból a uczucie napięcia po stronie operowanego jajnika (lewej) to normalne, czy to może od tej infekcji i upławów,czy bakterii na którą brałam antybiotyk, czy nieszkodliwe zrosty bo póki co dolegliwości żadnych nie miałam? czy faktycznie powinnam iść do gastrologa?
Któraś z Was miała podobne dolegliwości?
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: vwd »

nie wiem... co powinnas
a co zrobilas?
jak sie teraz czujesz?
bierzesz obecnie jakies leki?
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Drobi »

Hej Dark:)
Jak zdrówko i jak operowany jajnik-przestał boleć? Wyjaśniło się, czy powodem faktycznie był antybiotyk?
Skoro lekarz zasugerował taką możliwość, nie wiedząc wcześniej o infekcji pęcherza, to znaczy że rzeczywiście leczenie mogło być źródłem bólu. Mam nadzieję, że jest już lepiej, napisz koniecznie.
Z endometriozą, jak pokazują historie na tym forum, niestety tak bywa, że wciąż znajduje sposób, by poprzeszkadzać i nie dać o sobie zapomnieć, trzymam kciuki, żeby w Twoim przypadku była to jednak zwykła infekcja pęcherza.
Ja też mam kryształki szczawianu wapnia w moczu, do tego coś nie tak z przejrzystością, ale w ciąży parametry mogą być różne. Póki co antybiotyku nie dostałam, lekarz stwierdził, że pewnie mało piję, a badania mam powtórzyć za miesiąc. No, ale to tak na marginesie:)
Życzę zdrowia i co raz rzadszych wizyt u lekarzy.
A jak w pracy?
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

Hej,
Drobi zacznę od końca, w pracy raz lepiej raz gorzej, dostałam podwyżkę ale za to mnie blokują ze zmianą stanowiska :/
na pierwszych zmianach mam spiny, na nocach ostatnio mega chill...

Z tym pęcherzem, zrobiłam kolejny posiew, bakterii już nie ma, kryształków nie ma, też mi mówił lekarz że zależy od zpozywanej ilości płynów że im mniej się pije, tym więcej się wytrąca itd.
Dolegliwości się zmniejszyły, nie biegam tak często, wydaje mi się że to coś w mózgu, jak nie mam czasu mysleć to nie chodzę i nie odczuwam potrzeby, a przed snem wydaje mi się że powinnam iść i chodzę. powiedział że badania ok, za pół roku na wizytę, na razie kazał brać żurawinę a jakby sie coś działo przyjść i nie brać antybiotyków bez posiewu od internisty, tylko najpierw skierowanie na badania.

miałam pierwszy okres po odstawienu Visanne, okropny ból, jak widać niewiele mi pomogło, teraz zbliża mi się kolejny i od kilku dni boli mnie jajnik...znowu lewy, odczuwam w nocy.

rozmawiałam z moja siostrą cioteczną która ma endo 15 lat, do tego miała raka szyjki macicy, która jej usunęli, torbiel ma od kilku lat jeszcze większą od mojej, nigdy nie brała żadnych hormonów na to i żyje, powiedziała mi żebym zmieniła lekarza, że może nie mam tego, bo podobno tylko bardzo dobry ginekolog może stwierdzić na podstawie usg, to co mi mówiła lekarz, że torbiel endometrialna=endometrioza...nie wiem co o tym myśleć...wszystkie inne dolegliwości mam i bóle,ale może nie musze brac hormonów.
podczas brania visanne nie przytyła, jak tylko je odstawiłam przytyłam już 7kg :shock:

Drobi a jak tam u Ciebie, jak ciąża, jak się czujesz, jak zdrowie?
również Tobie życzę zdrowia i zdrowego dzidziusia :P
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

vwd juz skończyłam po tym antybiotyku,
na endo nic nie biorę na razie, skończyłam Visanne, wizytę mam w grudniu dopiero kolejną u ginekologa...
teraz biorę tylko jakiś ibuprom jak mam okres, bo znowu marnie się czuję... :roll: albo zapomniałam przez te pon ad pół roku jak to jest mieć okres, albo wydaje mi się że mnie boli jeszcze bardziej niż przed kuracją...

a jak u Ciebie, mam nadzieję, że dalej jest normalnie ;-)
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: vwd »

tak, u mnie ok
ale moja przyjaciolka ma raka jajnika :(
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Witam wszystkich:

Post autor: Drobi »

Hejka;) u mnie nadal dobrze, powoli rosnę:) maluch rozwija się prawidłowo, a czas leci jak szalony. Cały czas jestem na zwolnieniu i odczuwam ogromną ulgę psychiczną. Muszę pomyśleć nad zmianą pracy, bo ta nawet na odległość wywołuje stres;)
DarkAngel jak Twoje dolegliwości bólowe? Ustąpiły trochę w kolejnym cyklu? Daj znać jak się czujesz no i odezwij się po wizycie.

VWD jak Twoja koleżanka? Jakie rokowania przy jej nowotworze? Mam nadzieję, że trzyma się i walczy o siebie!
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: vwd »

Drobi pisze:VWD jak Twoja koleżanka? Jakie rokowania przy jej nowotworze? Mam nadzieję, że trzyma się i walczy o siebie!
to cudowna dziewczyna, b. ciepla, b.serdeczna i b.dobra, a teraz okazalo sie, ze jeszcze b.dzielna. Bierze chemie, nie narzeka, ale to przykra sprawa.
DarkAngel pisze:wizytę mam w grudniu dopiero kolejną u ginekologa
ktorego grudnia? daj znac co i jak po wizycie, ok?!
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

Przykro mi vdw :-(

moja siostra cioteczna po wycięciu raka szyjki macicy czeka na najważniejsze wyniki, podobno ma mieć pod koniec grudnia, po usunięciu szyjki macicy i w ogóle raka podobno do trzech czy tam iluś miesięcy mogą się zrobić przerzuty, jeśli będzie czysto to znaczy że wszystko okej, jeśli się pojawiły to kolejna operacja usunięcia całej macicy a następnie chemia. Ja już się boję o nią, boję się także że to u mnie rodzinne, to ze strony mojego ojca są te przypadki.

Drobi moje dolegliwości bólowe powtarzają się, cykle są najgorsze, wcześniej i przed operacją i po operacji-przed kuracją visanne aż tak mnie nie bolało, 1-2 dni ale znośnie, odzwyczajałam się od tabletek przeciwbólowych.... teraz boli mnie po 3-4 dni cały czas z przerwami na kilka godzin po wzięciu tabletki przeciwbólowej.
jajnik zakłuwa dalej... niezależnie od tego czy mam owulację, czasami boli mnie jak poćwiczę na brzuch, a czasami zupełnie bezpodstawnie....
w czasie miesiączki mam ciągle skrzepy- co jest nie tak? też to miewacie?

wizytę mam dopiero 21 grudnia, nie wiem czy brać skierowanie do gastrologa, boję się tych badań i zastanawiam się żeby poszukać jakiegoś dobrego specjalisty w warszawie...
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Drobi »

DarkAngel dziś tak na szybko-podrzucę tylko linka
http://pse.aid.pl/projekty/poradnie/
Znajdziesz w nim adresy klinik endometriozy w Warszawie, może warto spróbować u lekarzy, którzy interesują się tematem i wciąż dokształcają w tym kierunku. Dawaj znać jak się czujesz, jak leczenie, na jakiego lekarza się zdecydowałaś. Trzymam kciuki za wizytę, oby badanie nie wykazało nic niepokojącego. Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

Hej Drobi,
dzięki za linka:*

jeszcze trzy dni do wizyty u mojej lekarz, porozmawiam z nią i poproszę o skierowanie do gastrologa, podpytam czy mogłaby też polecić kogoś kto zna się na endometriozie.
chciałabym pójść i żeby było czysto w macicy i jajnikach, ale znowu mnie ogarnia strach, wczoraj całą noc bolało mnie podbrzusze, dziwne bo nie mam już miesiączki, a takich bóli nie miewałam bez powodu.
może zdecyduję się znowu na Visanne, przynajmniej byłam spokojniejsza, a tak co ból to zaraz się nakręcam i nie śpię...

Życzę Tobie i Maluszkowi dużo zdrówka :)
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: vwd »

CZESC Zblizaja sie Swieta, wiec juz dzis zycze Wesolych Swiat! :)
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

Hej vdw,
baaaaaaaaaaaaaaardzo dziękuję i z góry przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.
Tobie również życzę Wesołych Świąt, dużo zdrowia przede wszystkim i tej normalności:*

No i Wam dziewczyny również myślę, że dużo więcej nie potrzeba jak zdrowia i tej siły
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: vwd »

swieta, swieta... i po swietach ;)
ale bylo milo, a przed nami jeszcze swieta noworoczne :D
i znowu zyczenia
b.lubie ten czas zyczen :)
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Drobi »

Witam się poświątecznie:) Wierzę, że miło spędziłyście święta:)
Vwd, Ty to taki dobry duszek tego forum jesteś:) o swojej chorobie za dużo nie piszesz, ale dla każdej dziewczyny znajdziesz słowa pocieszenia i dobrą radę:) Mam nadzieję, że oswoilas swoją chorobę przynajmniej na tyle, by żyć bez bólu i niepokoju.
DarkAngel, czy wizyta Cię uspokoiła? Co powiedział lekarz? W macicy i jajnikach czysto?
Dostałaś namiary na specjalistę od endo? Jesli nie, to w przesłanym wczesniej linku znajdziesz. W internecie sporo o dr Ewie Barcz piszą, ponoć warta polecenia...
Pewnie jeszcze zajrzę przed sylwestrem, ale gdybym nie znalazła czasu na pisanie-już teraz życzę Wam, dziewczyny, udanej zabawy oraz szczęścia w nowym roku, nie tylko wygranej z chorobą, ale i wielu mniejszych radości ;)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: vwd »

Drobi pisze:Vwd, Ty to taki dobry duszek tego forum jesteś:) o swojej chorobie za dużo nie piszesz, ale dla każdej dziewczyny znajdziesz słowa pocieszenia i dobrą radę:) Mam nadzieję, że oswoilas swoją chorobę przynajmniej na tyle, by żyć bez bólu i niepokoju
Dzieki za te slowa, jest dokladnie tak jak piszesz jesli chodzi o endo, a co do forum... staram sie ;) Co u Ciebie w Nowym Roku?
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: balbinka1 »

Witaj napisz jak tam po wizycie ? Jak sie czujesz i czy dostajesz moje wiadomosci na pw, bo mi jakos nie wychodza.
Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: vwd »

DarkAngel pisze:Hej vdw,
baaaaaaaaaaaaaaardzo dziękuję i z góry przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.
lepeij pozno niz wcale hahaha
Co u Ciebie???
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: Anna11 »

Witaj. Jak się czujesz??
Czy dołączysz do naszej zabawy? Wystarczy, że odpowiesz na pytanie: Co Cię najbardziej denerwuje? A później wywołasz do odpowiedzi trzy kolejne osoby. Pozdrawiam :) :)
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

Hej Wam Dziewczynki :-)


oczywiście że dołączę, co mnie denerwuje najbardziej?

miesiączki, ból, bezsilność, endometrioza, to że ciągle o tym myślę, brak zrozumienia, niepunktualność, ludzie którzy nie doceniają tego co mają, mój dyrektor-dyktator, jak sobie z czymś nie radzę, jak nie mam na coś wpływu, to że świat zmierza w złym kierunku i nic z tym nie robimy...

wylałam z siebie frustracje :p


Co mnie uszczęśliwia?

ludzie, na których zawsze mogę polegać
wiosna
dni kiedy jest normalnie i takie chwile, że nie myślisz o niczym innym, leżysz na ławce i gapisz się w słońce słuchając śpiewu ptaków...
czekolada :P
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
Awatar użytkownika
DarkAngel
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 21 kwietnia 2015, 17:19

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: DarkAngel »

lepeij pozno niz wcale hahaha
Co u Ciebie???


vdw, dziękuję Kochana że jak zwykle sie interesujesz nami wszystkimi :)
praca i odpoczywam, nic specjalnego, nie odebrałam jeszcze wyników markerów i cytologii, czekam w marcu na wizytę w poradni leczenia endometriozy w Warszawie u dr Siekierskiego, poczytałam trochę i się zapisałam, biorę aktualnie vibin, ale żałuję że już nie Visanne bo przynajmniej miałam spokój od miesiączek...

chciałabym zadać Tobie pytanie z naszej zabawy, gdyż nie mogę naleźć Twojego wątku, a więc:
Co Cię najbardziej denerwuje? proszę wytypuj trzy kolejne osoby do zabawy:)
i jeśli możesz wrzuć linka do twojego wątku :-P

Pozdrawiam :-)
"wczoraj jest historią... jutro tajemnicą... dziś jest darem..."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam wszystkich:)

Post autor: domowniczka »

Dark Angel, dzieki ze dolaczylas do zabawy na forum - to ja ja rozpoczelam :oops:
Nawet napisalas co Cie uszczesliwia! 8) naprawde lepiej sie to rozkreca niz myslalam :lol:
czekolada :mrgreen: ja nie wiem czy mnie uszczesliwia, ale jest mi czasem niezbedna
(Gdy okazalo sie, ze zmarla moja znajoma kupilam 5 gorzkich czekolad i zjadlam je w ciagu 2 dni)
Ty wolisz gorzka czy inna?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”