Cześć Wszystkim

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

Cześć wszystkim!
Mam 23 lata, mieszkam w Lublinie i dołączam do Waszego grona – tak, ja też mam endometriozę. Potwierdziła ją laparoskopia (29 października). Miesiączki praktycznie od zawsze miałam bolesne, choć te najgorsze zaczęły się jakoś 2 lat temu. Oczywiście wszyscy uspokajali, że to pewnie wina stresu, że okres musi boleć i to normalne, że po ciąży i porodzie przejdzie. Tylko jak wierzyć, że to normalne, gdy co miesiąc miałam wrażenie, że ktoś próbuje mi ze środka wszystko wyrwać? Miesiące mijały, ból nie, lekarze dalej uspokajali. Mijały kolejne miesiące, do stycznia tego roku, gdy karetka musiała mnie z pracy na SOR odtransportować , oczywiście w trakcie okresu – mój organizm już nie wytrzymywał ciągłego bólu. Tam jednak kolejny raz: „Okres musi boleć, nic Ci nie jest” no i do domu. Skierowania na badania od lekarza rodzinnego, usg jamy brzusznej i na prawym jajniku była już torbiel czekoladowa. Szukanie kolejnego ginekologa, luty - wizyta i na usg tv już nie jedna, ale dwie torbiele. Na 3 miesiące dostałam leki. Ból częściowo odpuścił, „moje czekoladki” miały się świetnie i ciągle rosły. Skierowanie na laparoskopię, początkowo termin na 16.09, wizyta na oddziale, kolejne usg i są już trzy torbiele, jednak ze względu na złe wyniki hormonów tarczycy anestezjolog nie zgadza się na znieczulenie. Więc znowu czekam, brzuch oczywiście dalej boli, kolejny termin 29.10. Laparoskopia i ogniska endometriozy na całej otrzewnej, torbiele z prawego jajnika usunięte, znalezioną w trakcie torbiel okołojajowodową lewą usunęli. Miałam też histeroskopię: usunięte trzy polipy endometrialne (na usg widoczny był 1). Czekam jeszcze na wyniki badań histopatologicznych, wizytę kontrolną mam 23.11. Po operacji lekarz uspokajał, że będzie ok, żeby szukać „dobrych genów” i o dzidziusia się starać jak najszybciej, a póki co czekać na wyniki i wtedy startujemy z leczeniem.
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie :)
balbinka1
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 10 października 2015, 03:39

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: balbinka1 »

Witam Cie Madziu wsrod endokobitek i trzymam kciuki za wyniki no a pozniej to juz do roboty.heh :) :P
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: vwd »

dzien dobry :)
Witaj na forum :)
powodzenia!
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Drobi »

Cześć Madzia!
Gdzie przepadlaś? Mam nadzieję, że starania o dzidziusia odciągają Cię od komputera:)
Jak wyniki? Trzymam kciuki, żeby po usunięciu tylu ognisk choroby, endo odpuściła i daŁa Ci się cieszyć dobrym zdrowiem:)
Powodzenia w "działaniach"
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

Cześć Drobi!
Korzystając jeszcze z uroków L4 przepadłam w przygotowaniach do Świąt, ale na forum zaglądam oczywiście :)
Starania o maleństwo odłożone. Niestety, ale endo mi nie odpuszcza. Wszystkie objawy i potworny ból w trakcie miesiączki wróciły w pierwszym cyklu po laparoskopii, musiały zostać jakieś ogniska endo. Od 14.12 biorę Visanne - mam nadzieję, że będzie lepiej. A wyniki w porządku, poza endometriozą oczywiście, ale to już wiedziałam wcześniej.
PS. Gratuluję i trzymam za Was kciuki :)
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: Drobi »

Oby tabletki pomogły wyciszyć chorobę i złagodziły ból. Ile potrwa kuracja-pół roku?
Dziękuję i również trzymam kciuki za Ciebie. Czas sprzyja życzeniom więc życzę, aby nowy rok obfitował w miłe niespodzianki, przyniósł ulgę, siłę, zdrowie i upragnionego dzidziusia:)
Ściskam :)
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

Cały czas wierzę, że pomogą. Inaczej być nie może :) Jak długo będę je brać - na razie wiem tyle, że przynajmniej pół roku.
Za życzenia bardzo dziękuję. Korzystając z okazji również życzę Wszystkim przede wszystkim zdrowia, siły i wytrwałości, a Tobie Drobi oczywiście zdrowego i silnego Maluszka :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: vwd »

madzia bedzie dobrze! V.pomoze :) tego Ci zycze w Nowym Roku!!!
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

Vwd dziękuję :-* oczywiście ja też w to wierzę, bez tego ani rusz :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: vwd »

a jak sie czujesz?
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

Przy pierwszym opakowaniu V. męczył mnie potworny ból głowy, teraz na szczęście jest już o niebo lepiej. Ogólnie nie jest źle, ale zrobiłam się strasznie drażliwa i nerwowa. Martwi mnie tylko to, że odkąd wróciłam do pracy, to wrócił ból jajników. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy jedno z drugim ma coś wspólnego. Ale mimo wszystko wierzę, że wszystko jest ok.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: vwd »

pewnie stres
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

pewnie tak, mam nadzieję, że nic więcej
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: vwd »

a jak w lutym? jakas poprawa?
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

w sumie to bez większych zmian, jest mi praktycznie ciągle zimno (odkąd zaczęłam brać tabletki), jajniki nie pozwalają o sobie zapomnieć, jedyne co się zmieniło to (odpukać!) plamienia mi odpuściły, bo wcześniej co chwilę mnie męczyły. Staram się jak najwięcej odpoczywać, bo po 6-8 godz w pracy czuję się jakby mnie walec drogowy przejechał :P ale to żadna nowość :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: domowniczka »

madzia, tez tak mam. Rozumiem Cie doskonale, ale trzeba szukac plusow i cieszyc sie z drobiazgow - ja sie tego ucze :)
madzia, zadam Ci pyt.: Co Cie najbardziej denerwuje?
Prosze Cie o odp.
Nastepnie prosze Cie o wytypowanie 3 osob z forum, ktorym Ty zadasz to pyt.
Trzeba je zadac na ich watkach, co Ty na to? Wymyslilam taka zabawe, zeby rozruszac troche forum :lol:
Zaczynam: Co Cie najbardziej denerwuje?
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

domowniczko człowiek całe życie się uczy :) ja też staram się i szukam plusów wszędzie gdzie się da, chociaż tam gdzie się nie da też próbuję :mrgreen:
Dołączam do Twojej zabawy :) a wracając do pytania to najbardziej denerwuje mnie brak szacunku, brak zrozumienia i przede wszystkim głupota ludzka :roll:
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: domowniczka »

Madzia2991 pierwsza dolaczylas do mojej zabawy :lol: dzieki! Wytypowalas: Anette26, Anne11 i madzore14 Zobaczymy jak to sie dalej potoczy i kto przerwie lancuszek ;)
madzia2991 pisze:w sumie to bez większych zmian, jest mi praktycznie ciągle zimno (odkąd zaczęłam brać tabletki)
a spawdzalas moze tarczyce? bo przy niedoczynnosci czlowiekowi jest ciagle zimno. Pzdr. Cie mocno. Badzmy w kontakcie. hej!
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

Domowniczka "Kto pierwszy ten lepszy!" :lol: ktoś musiał pomóc Ci w rozkręceniu tego wszystkiego :P mam nadzieję, że więcej dziewczyn się dołączy w najbliższym czasie.
Moją tarczyce mam teraz na stałe pod kontrolą, bo leczę się na nadczynność, ale ostatnie wyniki w końcu były w normie. Też Cię pozdrawiam :-)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: domowniczka »

Czesc! no, rozkreca sie hihi
chyba sobie rozrysuje kto kogo typuje, bo juz sie gubie ;)
Ale ciesze sie, ze chwycilo, bo ciagle tylko o chorobie, i o chorobie... a tak mozna troszke odskoczyc
I poznac inne foremki wchodzac na ich watki :mrgreen:
Pozdr. Cie i zycze, abys nie czula sie tak jakby Cie walec przejechal 8)
Ostatnio zmieniony środa, 24 lutego 2016, 13:01 przez domowniczka, łącznie zmieniany 1 raz.
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

domowniczka pisze:zycze, abys nie czula sie tak jakby Cie walec przejechal 8)
domowniczko dziękuję! Mam nadzieje, że się wkrótce tak będzie
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: domowniczka »

bedzie! bedzie!
madzia2991 pisze:Przy pierwszym opakowaniu V. męczył mnie potworny ból głowy, teraz na szczęście jest już o niebo lepiej. Ogólnie nie jest źle, ale zrobiłam się strasznie drażliwa i nerwowa. Martwi mnie tylko to, że odkąd wróciłam do pracy, to wrócił ból jajników. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy jedno z drugim ma coś wspólnego. Ale mimo wszystko wierzę, że wszystko jest ok.
nadal bierzerz V. Obserwujesz jakies skutki uboczne?
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

Dzięki :-) Tak, V. biorę nadal. Jestem dopiero w trakcie trzeciego opakowania. A skutki uboczne niestety ale obserwuję :cry: Ale staram się nie myśleć za dużo o tym i brać wszystko na klatę :P
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: domowniczka »

jasne, piers do przodu :P
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

cześć Dziewczyny :-) dawno tu nie pisałam, ale jakoś tak wyszło. Mam pytanie do Was: czy któraś miała tak albo może słyszała coś takiego że mimo ciągłego przyjmowania tabletek (Visanne) pojawiły się nowe zmiany i ogniska endo? Pozdrawiam Was cieplutko, bo pogoda nie rozpieszcza niestety, przynajmniej u mnie
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: vwd »

Dzien dobry :-)
nie, raczej nie jest to mozliwe
a co? masz jakies nowe ogniska?
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

vwd pisze:raczej nie jest to mozliwe
no właśnie zawsze pojawia się to raczej albo chyba. W sumie pewności, że to znowu endo to nie mam, ale jednak coś jest nie tak
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: vwd »

i co sie okazalo? jest dobrze?
madzia2991
Udzielający się
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 16:57

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: madzia2991 »

Póki co nie wiem nic nowego, oprócz tego że jajniki i podbrzusze zaczynają boleć coraz częściej i mocniej. Mam do końca wybrać Visanne (aktualnie 12 opakowanie, jeszcze na 3 tygodnie), czekać na powrót miesiączki i wtedy po wizycie okaże się co dalej :roll:
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć Wszystkim

Post autor: domowniczka »

Czesc!
a co zamierzasz po V.?
masz przygotowane jakies sugestie dla lekarza?

pozdr. mocno :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”