Witam

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Witajcie. Nie wiem od czego zacząć i jak napisać żeby nie pomieszać. U mnie różnie bywa.
Byłam u lekarza ok 3 tygodnie temu. Według usg torbiel endometrialna zmieniła się w torbiel prostą . Rozmiar wciąż 3cm. Nadal biorę tabletki anty Seasonique jest ich 90 i miesiączka jest raz na 3 miesiące, dzięki temu torbiel nie urosła. Dostałam na tą torbiel leki przeciwzapalne - czopki oraz Apo-napro 2x1tabl i tak 10 dni.
Po tabl anty czuję się dobrze i o dziwo nie mam plamień jak po innych.. Raz miałam ból brzucha z niewyjaśnionych przyczyn ale szybko przeszło po lekach rozkurczowych. W tamtym tygodniu zaczęłam brać białe tabletki z pierwszego opakowania i oczekiwałam krwawienia. Pierwszy dzień w normie ale następne dwa dni krwawienie było obfite ze skrzepami. W dniu trzecim silne bóle podbrzusza nawet pisałam na forum pytanie w tym temacie. Ból skurczowy , podczas oddawania moczu ból macicy, podczas oddawania kału jeszcze gorzej bo bóle i skurcze jelit (dodam że bóle jelit mam często w pierwszym dniu miesiączki nie wiem z jakiej przyczyny ale nie aż tak silne). Brałam leki przeciwbólowe i nie przechodziło. Później krwawienie było skąpe a ból już słabszy nadal się utrzymywał, lecz po lekach przechodziło . Jednak podczas chodzenia ból znów się nasilał więc lepiej leżeć.. Lecz nie na prawym boku bo boli(torbiel). Wizyta u lekarza ja przerażona czy aby mi ta torbiel nie pękła bo już nie krwawie a boli i boli. Badanie okropnie bolesne.. Usg również.. Boli macica i jajniki.. Uff nie pękła torbiel nadal jest 3cm. Według lekarza mam stan zapalny od razu antybiotyk. Mam się oszczędzać i unikać słońca. Znów lekarz zaczął temat endometriozy ale według niego nie ma sensu usuwać laparoskopowo torbieli ponieważ jest mała i lepiej nie naruszać jajnika. Więc czekamy dalej..
Dodam że mam silne tyłozgięcie macicy co może dodatkowo powodować bóle. Macica i ścianka jest obniżona (poród waga dziecka 4kg).
Dziwne jest to że brałam leki przeciwzapalne od 8 do 17 lipca a bóle zaczęły się 21 lipca.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Czy lekarz wyjasnil dlaczego bole wystapily po przyjeciu lekow przeciwzapalnych?
Jak sie czujesz po przyjeciu antybiotyku?
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Właśnie nie. Nie wiem czy to możliwe że rozchorowalam się w tak szybkim czasie i to jeszcze po tabletkach przeciwzapalych. Chyba ze stan zapalny rozwijał się wcześniej ale podczas brania przeciwzapalnych trochę się podleczylo a dało znać o sobie podczas krwawienia. Zrobiłam crp jest podwyzszone ale nie duzo bo wynik 8 mg/l oraz badanie ogólne moczu- mam bakterie i erytrocyty. Wychodzi na to że skumulowalo się zapalenie narządów rodnych i jeszcze jakaś infekcja moczowa. Może dlatego takie bole. Dzwonilam do lekarza kazał brać dodatkowo uro furaginum. Po antybiotyku czuje się dużo lepiej. Wczoraj dopiero o 18 zaczęło mnie kluc i wzielam tabletke. Dzisiaj nie brałam leków przeciwbolowych :-) staram się nie przemeczac, mam nadzieję że to szybko minie.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Przeszlo? Wiesz... na pochyle drzewo wszystkie kozy skacza... bylas oslabiona, a co teraz u Ciebie?
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Przeszło przeszło :-) miałam wizytę kontrolna u lekarza torbiel się zmniejsza ma 2 cm. Czasem kłuję mnie ale da się przeżyć. Dalej biorę tabletki antykoncepcyjne i właśnie mam tydzień białych, zaczęłam krwawic bóle jak zawsze silne bez leków przeciwbolowych nie da się nic zrobić.. Na moje szczęście biorę leki i mam co 3 miesiące..
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

ale przy antykach masz silne bole? co 3 mies., tak?
a jakie stosujesz?
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Tak. Biorę seasonique. Ale chyba będę musiała zmienić bo powtarza się sytuacja z ostatniej miesiaczki. Dzisiaj wzielam 3 tabletke z nowego opakowania, krwawienia już nie ma a boli :-( nie mogę się normalnie załatwić bo mam silny ból podbrzusza i prawej strony-wydaje mi się że jajnik. Dzisiaj od rana silny ból nawet przy chodzeniu do tego miałam ból głowy i musiałam wziac leki przeciwbolowe było dobrze do wieczora, teraz znów ból przy chodzeniu :-( już w lozku leżę, do tego mi niedobrze :-( może mi nie wskazane mieć co 3 miesiące krwawienie.. A co do bóli przy tabl anty to zawsze mam podczas krwawienia ale mam wrażenie że są słabsze niż jak jestem bez tabletek. Nie mam już sił. Naprawdę mam serdecznie dość. Na co mi ten okres.. Jak brałam tabl to było ok dopóki nie krwawienie... Usunelabym wszystko dla świętego spokoju.. Dodatkowo robię badania u innego specjalisty związanego z innymi bólami i naprawdę nie mam do tego wszystkiego sił :-(
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

przykro tego sluchac :(
poczytaj o wprowadzeniu w sztuczna menopauze!
ja stosowalam takie leczenie - dla mnie rewelacja! bole ustaly, zylam normalnie!!!
a po jakims czasie (pol roku, roku) wracalam do zwyklych cykli i... bylo ok
az do czasu... kiedy znow bylo ciezej i ciezej
i wowczas znow szukalo sie skutecznego leku
ale te kilka/kilkanascie miesiecy bez bolu - to odskocznia, kt. dawala kopa do dalszego zycia :)
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

W ciągu dnia zależy co robię jak chodzę lub stoję to boli. Siadam co jakiś czas żeby tak nie bolalo. Wieczorem boli niezależnie czy leżę czy chodzę i to boli bardziej niż w ciągu dnia. Zastanawiam się czy to mogą być skutki uboczne tych leków.. Myślę nad konsultacją z innym lekarzem.
Sztuczna menopauza- mówisz.. Muszę poczytać i pomyśleć :-) wiesz u mnie są tylko takie momenty.. Jak brałam pierwsze opakowanie tych anty to było ok, trzy miesiące spokoju, aż się odzwyczailam :-) dopóki nie pierwsze krwawienie..Wtedy wyszedł w badaniu krwi jakiś stan zapalny i bakterie w moczu.. Może tym razem to samo...
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Witajcie. Ze względu na moje dolegliwości przede wszystkim ból przy oddawaniu moczu postanowiłam brać parę dni uro furaginum, po 3 dniach brania zrobilam ogólne badanie moczu wyszlo " krew w moczu-10 erytrocyty(norma 0-10) ",( 3 miesiące temu jak się tak źle czulam również robiłam badanie moczu tam miałam "krew w moczu- erytrocyty 25" stąd pomysł o badaniu ogólnym moczu). Myślę czy to skutek uboczny leków anty- wyczytałam że może być zapalenie pęcherza. Dzisiaj trafiłam na artykuł odnośnie wyników moczu i pisze ze krew w moczu może być powiązana z endo.. Ja jeszcze nie mam potwierdzonej więc nie wiem co o tym myśleć. Muszę napomnieć lekarzowi na wizycie że biorę te tabl anty a brzuch przy krwawieniu boli okropnie plus te wyniki moczu. Na tą chwilę uro furaginum biorę już 5 dzień i kłuję mnie prawa strona promieniuje na nogę i plecy, wieczorem boli najbardziej ale jest już lepiej :-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Czesc
nie wiem co ci poradzic
ale normalne to nie jest
zycze sil i oby szybko bylo lepiej :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam

Post autor: gosiak76 »

Mysle ze powinnas udac sie do lekarza jak najszybciej oraz wspomniec o tych badaniach moczu. Postaraj sie udac z tymi wynikami do swego lekarza a takze do jeszcze innego lekarza zeby uzyskac druga opinie. Jak sie czujesz na dzisiejsza chwile ? Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Witajcie. Trochę mnie tu nie było. Odstawiłam leki anty i trochę odpuściłam lekarzy. No i sobie narobiłam... wczoraj z silnym bólem podbrzusza trafiłam do lekarza, powiedział że jajniki na usg wyglądają dobrze i nie wie czy to zapalenie jajnika czy wyrostek więc dał od razu skierowanie do szpitala. Niestety podczas badania wyczuł guzek na sklepieniu szyjki macicy wielkości fasoli, obejrzał i mówi że albo guz endometrialny albo jakiś inny. W szpitalu potwierdzone z jajnikiem prawym- stan zapalny a guz według Pani doktor jest endometrialny. Narazie leczymy jajnik a kiedy ten guz to nie wiem. Dzisiaj dostanę wyniki krwi będę wiedziała coś więcej.
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Witajcie. Jestem po szpitalu. Wszystkie wyniki dobre więc stanu zapalnego nie było. Jedynie wysokie badanie ca125- 110. Zabieg chwilowo przesunięty ponieważ dostałam okresu . Ma być wykonany za 2 tygodnie. Rozmawiałam z lekarka mówi że nie wytna mi całego guza ponieważ jest na tylnym sklepieniu pochwy ( dodatkowo mam tylozgiecie i obniżoną macice). Wycięty zostanie kawałek i poddany badaniu histopaologicznemu . Lekarka twierdzi że choroba jest już prawdopodobnie rozsiana w całej miednicy małej. Jedyne wyjście to leki Ale dopiero po zabiegu. Nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam ale chyba chodzi o menopauze farmakologiczna . Mam nadzieję że wszystko się uspokoi.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Witaj :)
oczywiscie ze wszystko sie uspokoi
Jesli to endo, a zapewne tak jest, bedzie ok
Sa leki! Bedzie dobrze! :)
Mocno pozdr. i czekam na wiesci od Ciebie
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Witajcie. Bóle minęły razem z miesiączką. Jestem już umówiona na zabieg usunięcia guzka(lekarka nazwała to polipem a ja się nie znam :) ) . Moja lekarka mowi że usunie jak najwięcej ale w całości raczej się nie uda, podczas badania zauważyła już ogniska endo na szyjce i jest zdziwiona bo podobno rzadko się zdarza żeby endo była w pochwie - może dlatego że nie mieszkam w dużym mieście to rzadko zdarza się taki przypadek ;) . A co do leków po zabiegu to jakieś hormony , nie sztuczna menopauza jak myślałam wcześniej. Nazwy leków nie znam . Odezwę się jak będę wiedziała więcej
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

czesc
to przynajmniej juz cos wiecej wiesz i masz lekarza, kt. bedzie cie prowadzil w chorobie.
Sa rozne sposoby leczenia, zapewne lekarz wybierze to co dla Ciebie najlepsze
Powodzenia! i daj znac co dalej z toba
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Cześć. Jestem już po zabiegu , wyszłam w ten sam dzień. Czuje się bardzo dobrze :) lekarka mówi że udało usunąć się całego polipa :) czekam na wyniki histo i wizytę u lekarza . Trochę się boję kolejnej miesiączki ale może po usunięciu polipa będzie dobrze :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

i jak? dobrze???
bylas juz na wizycie kontrolnej?
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Czuje się lepiej :) miesiączka niestety nie bez bolu i leków ale mniej bolesna niż wcześniejsze.. Badanie histopatologiczne potwierdziło endometrioze. Zaczynam przygodę z visanne , lekarka mówi że dobrze gdybym brała minimum rok. Po zabiegu wszystko ładnie się goi a co ciekawe mam torbiel endometrialna na prawym jajniku o wielkości 4 cm.. przed zabiegiem nic nie było i od tego czasu miałam tylko jedna miesiaczke .. Zobaczymy co dalej..
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

serdecznie pozdr. i trzymam kciuki
mysle, ze bedzie dobrze!!! V. pomaga! tobie tez pomoze :)
a psychicznie jak to wszystko znosisz?
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Hej Vwd :) również Cię pozdrawiam i dziękuje za wsparcie :)
Mówisz że V pomaga? Mam nadzieję że mi też pomoże. Biore 3 tygodnie i najbardziej na tą chwilę denerwują mnie plamienia, najpierw miałam krwawienia a później plamienia trwa to już 3 tygodnie :| mam nadzieję że szybko zacznie się to u mnie wyciszać bo boli mnie brzuch przy każdym dotyku, mam też wrażenie że znów zrobił polip , do tego ta torbiel na jajniku. Czasem brakuje mi do tego sił ale staram się nie martwić. Mam przecież leki i będzie tylko lepiej ! :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

bedzie lepiej!
ale kontroluj sie systematycznie
ja skonsultowalabym to jeszcze z in. lekarzem
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Byłam na konsultacji z innym lekarzem. Mówi że jest dobrze. Na szyjce widać tylko kilka ognisk ale mam się nie martwić. Torbiel jest mniejsza. Narazie mam brać dalej Visanne. Zrobiły mi się zrosty chyba po zabiegu.
Dzisiaj troche odetchnęłam z ulgą bo bardzo się bałam że nie ma poprawy.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Zrosty to my wszystkie mamy przy endo.
Najwazniejsze, zebys sie dobrze czula.
Skoro skonsultowalas leczenie to jestem o Ciebie spokojniejsza.
Zycze Ci powodzenia i dobrego zycia bez chorowania.
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Długo się nie nacieszyłam tym że jest lepiej :(
Mówiłam na konsultacji tej drugiej lekarce że wyczuwam coś w pochwie , bałam się że znów polip, ona mnie uspokoiła powiedziała że to tkanki pewnie po zabiegu. Dzisiaj za to byłam znów u swojej lekarki i ona mówi że to nie po zabiegu bo polip był na środku a te tkanki są po lewej stronie. Na usg tego nie widać, za to boli przy badaniu i usg w tym miejscu. Ta lekarka mówi że jej zdaniem jest ognisko endometriozy. Zabiegu przez pochwe nie da sie zrobić bo tego sie nie usunie a laparotomia jest ryzykowna w takim miejscu. Narazie mam brac Viasanne. Według niej hormony będę brać już cały czas. Mówiła coś że to endo naciekające .
Skąd brać siłę na to wszystko? Skoro lekarze mówią co innego.
Cieszę się ze Visanne znoszę dość dobrze i mogę brać:) narazie czekam ale chyba poszukam jeszcze innego lelarza żeby sie skonsultować.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam

Post autor: vwd »

Anna11 pisze:Według niej hormony będę brać już cały czas. Mówiła coś że to endo naciekające .
Skąd brać siłę na to wszystko? Skoro lekarze mówią co innego
Witaj w naszej rzeczywistosci, niestety :(
Brak sił na to wszystko... znam to...
i jak tu sie rownac z tymi co narzekają, że zimno na dworze lub z tymi co narzekaja, ze przytyly 2 kg. Chcialybysmy miec takie problemy!
Z drugiej strony, pozostaja te, ktorym strasznie wspolczujemy, ktore mowia, ze biora chemie ale wyniki coraz gorsze i kiepskie rokowania :( :| :cry:
Dlatego, glowa do gory! Trzeba sie cieszyc tym co sie ma, wykorzystywac kazdy dobry dzien, myslec pozytywnie :)
Dbac o siebie! i poszukac takiego lekarza, do kt. ma sie zaufanie!!!
Powodzenia Aniu!
I powodzenia wszystkim tym, kt. beda to czytac! :D
Anna11
Udzielający się
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 3 grudnia 2015, 13:37

Re: Witam

Post autor: Anna11 »

Dziękuję że odpisałaś bardzo mi miło :)
Ostatnio miałam za dużo stresów a tu jeszcze to :( będę musiała chyba sięgnąć po ziołowe leki uspokajające bo odczuwam nerwobóle w klatce piersiowej. Narazie staram się uspokoić i poczekać na działanie Visanne. Skoro operacja byłaby dla mnie niebezpieczna bo podobno jest dużo naczyń biodrowych i ciężko się dostać do tego ogniska to wolałabym się z tym wstrzymać jak najdłużej. Lekarka powiedziała że narazie nie będzie mnie operować zobaczymy jak Visanne będzie na to wpływać. Ale jak zapytałam o to czy udać sie z moimi objawami jelitowymi do gastrologa to powiedziała że podczas operacji wszystko dokładnie obejrzą. Narazie czekam i licze na Visanne , w razie konieczności poszukam lekarza do konsultacji narazie nie mam na to sił.
Pozdrawiam cie bardzo serdecznie i dziękuję za wpsarcie :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam

Post autor: domowniczka »

Dzien dobry Aniu,
Czesc
:) ja tez cie chce wesprzec! i tez uwazam, ze wszystko sie ulozy.
Serdecznie pozdr.
Milego dnia!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”