Dzien dobry!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Gruba
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2016, 12:04

Dzien dobry!

Post autor: Gruba »

Poszukuje diagnozy i pokrótce opisze swój problem. 2,5 roku temu trafiłam z bólem w jamie brzusznej na wysokości pępka po prawej stronie, poszłam do lekarza wew. i na usg nie podobał mu sie jajnik.... do konsultacji... poszłam do ginekologa... usg i nic... moze jelita.... wyniki i tu niespodzianka podwyższone amylazy i dalsza diagnostyka trzustki.... kolonoskopia wszystko Ok, gastroskopia ok, tomografia jamy brzusznej ok, ale jak to radiolog stwierdził mam jakis bałagan w sprawach kobiecych i do konsultacji ginekologicznej skąd wyszłam jakieś 3 tyg wczesniej. Ogólnie wtedy w drugiej połowie cyklu miałam wzdęcia, i parcie na pęcherz... pojechałam do Wrocławia do ginekologa onkologa i ten stwierdził jakieś zwapnienie , narośl na lewym jajniku do obserwacji... ból wtedy na wysokości pompka promieniujący na lewa strone przeniósł sie na lewo. Zaczęto leczenie zachowawcze trzustki tj dostałam enzym trawienny Kreon ktory przyjmowałam oraz dieta niskotłuszczowa na ktorej jestem do dzis. Ale w grudniu 2015 zle sie czułam, bolały mnie zebra, staw lewej ręki, drętwienie lewej pachwiny i ból az do biodra, poszłam do ginekologa w styczniu 2016 torbiel ( dziwna) do wycięcia ... wyniki marker cea125 powyżej normy... skierowanie do szpitala ... po miesiączce zabieg usunięcia torbieli... pojechałam do Wrocławia i umówiłam sie na wizytę dzien przed miesiączka i tu zaskoczenie bo torbiel miała juz centymetr, zabieg odwołany.., odsyłam disteptaze a po miesiączce nie było prawie śladu po dorbieli jedynie jakis zrost czy zwapnienie. Natomiast co jakis czas co jakieś 2/3 miesiące sytuacja sie powtarza.... objawy identyczne.... ból jelit ( w różnych miejscach) , uczucie ciała obcego w lewym podbrzuszu,wzdęcia, ból drętwienie w lewej pachwinie. Jutro kolejny raz ide do ginekologa. Nikt nie proponuje mi laparoskopii ... jestem u ginekologa 2 razy do roku u gastrologa 3.... zle sie czuje ... juz dawno myślałam o endometriozie ze to ona moze byc przyczyna moich dolegliwości jelitowych i podwyższonych amylaz. W styczniu rownież robiłam rezonans miednicy małej wyszła ta torbiel wg mri krwotoczna ze bakiem zapytania ( malutka 1,5cm) oraz liczne żylaki przymaciczne.
Pomocy ... czy to moze byc endometrioza?
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Dzien dobry!

Post autor: vwd »

Dzien dobry :)
Witam nowa forumowiczke (foremke - jak niektore tu mowimy).
Widze, ze sama nie wiesz co robic, co sadzic - wcale sie nie dziwie.
Mnie pasuje to co piszesz do endometriozy, ale...
potrzebna laparoskopia.
A jakie sa Twoje przemyslenia z ostatnich dni?
Jak sie czujesz???
Gruba
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2016, 12:04

Re: Dzien dobry!

Post autor: Gruba »

Hej! Jestem po wizycie u gina, na usg okazało sie ze ciałko żółte pękło zamiast na zew to do wewnątrz, nie powinno to powodować takich objawów tj. Parcie na pęcherz , i ten cholerny ucisk i drętwienie w pachwinie promieniujący na nogę.... ogólnie czuje sie zle głównie przez ta pachwinę. Ginekolog powiedziała ze mam duże żylaki macicy ( 2 ciąże ) i te wszystkie czynniki mogą sie składać na te symptomy przed miesiączka na która wlasnie oczekuje. Nie wykluczonona endo, nie wykluczona skłonność do torbieli dermoidalnych ( ostatnia w styczniu taka przypominała i rownież sie wchłonęła).
Chyba musze poszukać jakiegoś konkretnego lekarza w większym mieście i sama sie tym zająć.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Dzien dobry!

Post autor: vwd »

trzymam kciuki za Ciebie!
zycze powodzenia, szukaj, pytaj.... bo kto kto inny zrobi to w Twoim imieniu?!
jak bedziesz wiedziala cos wiecej - daj znac
powodzenia
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Dzien dobry!

Post autor: gosiak76 »

Witaj na forum. Co u Ciebie ?? Jakie dalsze postepowanie Cie czeka - czy gin zaproponowal co zamierza zrobic w tej sytuacji ?? Mysle ze powinni cos z tym zrobic oraz zdiagnozowac co tak naprawde dzieje sie u Ciebie w Jamie brzusznej by moc Tobie jakos pomoc wrocic do normalnego zycia bez kolejnych bolow.
Czy dostalas jakies leki ? Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”