Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
cattipo
Udzielaj±cy się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: cattipo »

Od dłuższego czasu obserwuję to forum. :) Mam 27 lat i stwierdzoną endometriozę.
O endometriozie dowiedziałam sie niedawno, ponieważ jakieś 4 miesiące temu. Od kiedy pamietam miałam bardzo bolesne miesiączki i pewnego pieknego słoneczmego dnia poprostu dostałam takich bolesci że nie byłam w stanie o własnych siłach przejść z pokoju do pokoju. Na nastepny dzień poszłam do Ginekologa bo bóle nie ustawały. Moja wtedy Pani gin. powiedziała, że minie jak bede w ciaży, za miesiąc jak przyszłam z tym samym problemem to przepisała mi leki antykoncepcyjne "przy czym nie przypominam sobie abym miała robione jakiekolwiek badania, oprócz morfologi". Bóle mineły, ale zaczełam tyć. W lipcu 2008 znów dostałam okropnych bóli, ale tym razem Pani gin zrobiła mi usg i się wystraszyła, niemówiąc mi co podejzewa wyslala mnie na konsultacje do szpitala. Na początku zdjagnozowali mnie jako osobę z nowotworem jajknika. Zaczełam więc konsultować z innymi lekarzami. (było ich 14-tu) Trafiłam do lekarza, który stwierdził, że to torbiel i że trzeba go usunąć operacyjnie i po operacji sie okaże czy to nowotwór czy jakiś inny guz. Poszłam do szpitala i tam stwierdzili że nie będą operować. Następnie rodzice namówili mnie na jeszcze jedną konsultacje lekarską i to był lekarz który wykonał cytologię (moją pierwsza w życiu) skierował mnie do szpitala ponieważ torbiel tak urosła ze miałam ataki bóli które powodowały że nie wiedziałam jak sie nazywam. Zoperowano mnie i badania H-P wykazały że jest to endometrioza. Teraz będę miała przeprowadzone leczenie lekiem Provera. Tyle o mnie, Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Karolina
Udzielaj±cy się
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 29 maja 2009, 10:23

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: Karolina »

Cześć, no ciekawa historia i do tego taka świeża. To cały czas się powtaża, że chcesz się leczyć - to pamiętaj że sam się musisz leczyć i upierać przy tym aby pilnować lekarzy. Myślę że to jest po prostu problem każdej kobiety z endo. Pozdrawiam Cię serdecznie, a skąd jestes ? i kto cię leczy ?
Pozdrawiam
cattipo
Udzielaj±cy się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: cattipo »

Witam Ponownie!
Obecnie jeżdzę do dr Jędrzejko w Sosnowcu. Nie chce zapeszać, ale jak narazie to najbardziej konkretny lekarz u jakiego byłam. Na ostatniej wizycie okazało się że znów mam cystę i to juz dosyć sporą dlatego wprowadzamy tabletki, muszę sie takrze zgłosić do paru innych specjalistów i zrobic dodatkowe badania, ale myslę, że uda mi się "pokonać potwora" :lol: . Pozdrawiam.
DOROTA1
Pocz±tkuj±cy
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2009, 02:17

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: DOROTA1 »

Cześć, jestem tu nowa a endo stwierdzili mi jakieś 1,5 tyg. temu. 16 lipca idę na konsultację przedoperacyjną i trochę się boję, nie samej operacji a c.d.... boję się że później nie będę mogła zajść w ciążę (tym bardziej że wraz z mężem staraliśmy się o drugie dziecko od 2 lat i nic) no i powrotów. Z tego co czytałam to się zdarza dość często. A jeśli chodzi o diagnozę to mój lekarz skierował mnie na usg do szpitala bo podejrzewał wyrostek więc ogólnie ciekawie... :lol:
pozdrawiam cieplutko :)
Awatar użytkownika
Priti
Pocz±tkuj±cy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 11 lipca 2009, 18:17

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: Priti »

Witam, również jestem nowa. Z endo walczę już kilkanaście lat i efekt jest taki, że straciłam już jeden jajnik i teraz walczę o drugi. Z powodu zakrzepu w nodze musiałam odstawić hormony i we wtorek na wizycie dowiem się co dalej. Czarno to widzę.
Awatar użytkownika
Karolina
Udzielaj±cy się
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 29 maja 2009, 10:23

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: Karolina »

Cześć Priti miło Cię poznać. Witaj wśród nas.

Serdecznie Cię pozdrawiam.
cattipo
Udzielaj±cy się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: cattipo »

Witam, jestem już w trakcie leczenia proverą, ostatnio miałam wizytę i jest duża poprawa, jajniki nie sa już opuchnięte i cysta też się zmniejszyła. Jestem zadowolona i mam nadzieję że dalsze leczenie ustabilizuje mnie na tyle że będę mogła zacząć myśleć o potomku. Pozdrawiam serdecznie i życzę poprawy równiez u was. :D
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: interadmin »

I tak trzymać ;)
Pozdrawiamy !
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
cattipo
Udzielaj±cy się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: cattipo »

Witam, Witam! Kuracja hormonalna na razie zakończona i na szczęście pomogła. W prawdzie nie wiem na jak długo sie uspokoiło, ale przynajmniej wiem, że w moim przypadku leki pomogły. O potomku narazie nie moge myślec ponieważ muszę ustabilizować sie na tyle, aby nie było komplikacji w trakcie ciąży. Ale wszystko jest na dobrej drodze. Pozdrawiam serdecznie wszystkich...
Anuś
Udzielaj±cy się
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 13:58

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: Anuś »

Witam serdecznie i...duuuużo wytrwałości życzę :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: vwd »

Bianka pisze:Czekoladowe cysty, a zakładam ze takie miałaś i masz maja to do siebie, ze z reguły odrastają [...] Operacja nie usuwa przyczyn, a tylko na moment oczyszcza "pole widzenia"[...]Polecam natomiast zapoznać sie z dieta przy endometriozie, mi to bardzo dużo pomogło.
Co z ta dieta? Ktos ja stosowal?
DOROTA1 pisze:boję się że później nie będę mogła zajść w ciążę (tym bardziej że wraz z mężem staraliśmy się o drugie dziecko od 2 lat i nic)
wlasnie! Malo sie o tym mowi, ale wiele kobiet ma problemy z powtornym zajciem. Stad tylu jedynakow ;)
cattipo pisze:Kuracja hormonalna na razie zakończona i na szczęście pomogła. W prawdzie nie wiem na jak długo sie uspokoiło, ale przynajmniej wiem, że w moim przypadku leki pomogły
nutka optymizmu :) oby wiecej takich postow :) :D :)
cattipo
Udzielaj±cy się
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 3 lipca 2009, 22:59

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: cattipo »

Witam! Długo mnie nie było na forum, ale czasem tak bywa. Provera pomogła, Danazol pomógł ale nie na tyle ile byśmy chcieli z panem Doktorem teraz jestem na etapie Decapeptyl depot już trzecia dawka za mną i jak narazie poprawa jest, a po zakończeniu kuracji będzie wiadomo czy trzeba ingerować chirurgicznie. Muszę się pochwalić iż w moim przypadku brak skutków ubocznych z czego jestem b. zadowolona :lol: a co najistotniejsze nie przytyłam, a nawet udało mi się zgubić parę kilo. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzonka dla wszystkich Kobietek!
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: domowniczka »

Witaj! :)
wiec czujesz sie dobrze? :) A jaki jest ten lek, kt. teraz stosujesz?...
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: vwd »

hej!hej! :) :)
cattipo pisze:jestem na etapie Decapeptyl depot już trzecia dawka za mną
opisz to prosze jak tylko Ty to potrafisz w dziale o lekach :) Naprawde, super wiadomosc, ze 1.nie przytylas (choc jest tu ktos na forum kto b.b.chce przytyc, wiec roznie bywa z tym tyciem); 2.masz lekarza, kt.utozsamia sie z Toba w chorobie; 3.nie masz skutkow ubocznych :D 4.bierzesz dzielnie leki i jest nadzieje, ze skalper Cie ominie ;) Napisz prosze jakie dawki leku stosowalas/stosujesz i co widac na USG? :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: gosiak76 »

Witaj cattipo,

milo ze do nas powrocilas i dzielisz sie swoim doswiadczeniem z nami co jest bardzo pomocne. Mam nadzieje ze dzieki temu lekowi operacja nie bedzie konieczna a Twoj stan sie ustabilizuje na tyle ze bedzesz mogla rozpoczac starania o potomka - zycze duzo sukcesu w walce z endo. Super ze masz lekarza ktory wie jak postepowac w Twojej sytuacji - wspolpraca w tej sytuacji miedzy pacjentka a lekarzem jest najwazniejsza.

Pozdrawiam cieplutko - Gosia ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Witam Serdecznie Wszystkich!!!

Post autor: patrycja89 »

Cattipo witaj ponownie :)
Ja również życzę Ci dużo szczęścia i powodzenia w walce z choroba, a nade wszystko cierpliwości i siły bo ona jest w tej walce niezbędna :)

Buziaczki moja droga :*:* :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”