Cześć

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

wiec musisz pamietac zeby je brac - staraj sie informowac lekarza o tym co sie dzieje jak tylko odstawiasz leki - podejrzewam ze jak zaczyna sie plan leczenia to w sumie lekarz decyduje na poczatku jak leczyc po tym co zobaczy podczas laparoskopii i on decyduje kiedy je odstawic zeby zobaczyc jak dalej bedzie wszystko funkcjonowac.
czy tak to wlasnie jest domowniczko ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

pewnie lekarz ma jakies wizje :) ale ja jestem 1.niecierpliwa 2.zapominalska 3.czasem skutki uboczne leczenia sa dla mnie b.meczace niz sama choroba
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

skutki uboczne lekow sa najgorsze - jak przypomne sobie jak zylam bez lekow jeszcze rok temu - to byly czasy kiedy moglam zrobic wszystko i nie czulam sie az tak jak teraz
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Droga Domowniczko,

nic tylko przełożyć przez kolano i lać:D hihi! Nie no żartuję.
Czytam sobie Twoj post: "pewnie lekarz ma jakies wizje :) ale ja jestem 1.niecierpliwa 2.zapominalska (...)"
i się usmiecham.. ale nagle dociera do mnie że dotyczy to brania leków. Jesteś pewna, że dobrze robisz, na własną rekę odstawiając leki? Wiem, ze ich branie Cię męczy i masz dość efektów ubocznych jakie wywołuje wikszość tej chemii, ale musisz byc ostrożna. Jednak lekarz posiada jakąs wiedze, no chyba, że został lekarzem za masło, ale wierzymy , że tak nie jest. Pamiętaj by przed każdą próbą odstawienie samowolnie leków poinformować lekarza, zapytać się, doradzić, powiedz mu co ci nie odpowiada, co się dzieje, jeśli stwierdzi, że możesz je odstawić to on Ci w tym pomoże, z jego pomoca odstawisz je stopniowo a nie tak radykalnie jak robisz to sama.. Mam nadzieję, że już nie bedziesz musiała się meczyć tak z tymi lekami.. i że w koncu trafisz na środek ktory zamiast zaszkodzic naprawde ci pomoze:*:*:*

Ps. Dziękuję za wiadomość :*

Pozdrawiam:*
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

jasnowidz z tej Patrycji, czy co? 1. pomyslalam o Tobie a Ty sie zjawiasz 2. dziekujesz za wiadomosc, a przeciez ja przed sekunda ja wyslalam :P Brakowalo mi na forum tych konkretow typu
patrycja89 pisze:nic tylko przełożyć przez kolano i lać
Masz racje, ze mna jest cos nie tak... moze potrzebny mi wstrzas ;)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

no chyba tak :)

Bardzo się cieszę, że o mnie pamiętacie :)

Domowniczko skorzystam z twojego postu jak z gołębia pocztowego :
Pawle bardzo dziękuje za wiadomość, u mnie jest ok, do drugiego zabiegu który miałam mieć w październiku nie doszło, ponoć nie było takiej potrzeby,(powinnam więć byc dobrej myśli prawda?) we wtorek odstawiłam wszystkie leki ( domowniczko tylko ze nie samowolnie). Czuję się jakby było we mnie więcej życia :)
Dlatego wróciłam tu uporawszy się ze złymi emocjami by tchnąć trochę życia w inne kobietki (i panów też) :)
mam nadzieję, że to się uda! :)

Pozdrawiam cieplutko :)
-Patrycja
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Pati to wspaniale wiadomosci - super ze obylo sie bez operacji i ze czujesz sie lepiej - to najwazniejsze teraz. Zawsze jest wspaniale miec Cie tu bo wiemy ze Ty rowniez potrzebujesz od nas wsparcia i jestesmy wtedy z Toba :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Ja też się cieszę :):)

Gosiu teraz razem musimy wstrząsnąć domowniczką :p żeby wypadły jej wszystkie dziwne pomysły (związane z lekami) z głowy! :D

Domowniczko strzeż się! :D
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
interadmin
Moderator
Moderator
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2009, 09:46

Re: Cześć

Post autor: interadmin »

Fajnie dziewczyny, że tak się wspieracie. Przy endo to konieczność. Pamiętam kiedyś robiłem takie wywiady z kobietami chorymi na endo na uniwersytecie - i z każdego wywiadu można było wyraźnie odczuć, że każda kobieta z endo potrzebuje wsparcie. W sumie to normalne bo po to też nam są inni ludzie, że w trudnych chwilach można się na nich oprzeć.

A z tymi lekami to proszę uważać. :) Pozdrawiam dla Domowniczki i Patrycji. Trzymajcie się dziewczyny.
Wzajemnie Sobie Pomagając
Pomagamy Sobie Samym
www.endometrioza.org
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Pati,

chetnie Ci w tym pomoge ;) Domowniczko - nie mozesz non stop zazywac lekarstw bo to szkodliwe dla organizmu - a poza tym jak zaczynasz kuracje to nie odstawiaj lekow na wlasna reke (tak jak wspominala Pati), tylko telefon do lekarza i wyjasnienie co sie dzieje ze lek nie odpowiada ;)
Dopilnujemy Cie razem z Pati :)

Buzka
Gosia :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Cześć

Post autor: karolina794 »

Hej
Pati super,że obyło sie bez operacji u ciebie,zazdroszczę :)
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Karolinko ja też się cieszę, że ta druga operacja nie była konieczna.. jednak chwilami mam wątpliwości.. i coś czuję, że wszystko wróci jak będzie się zbliżać moja wizyta kontrolna.
Jakoś tak dziwnie się czuję.. najpierw zapowiedzi że operacja będzie na pewno, ze jest konieczna bla bla bla a potem sie okazuje ze nagle juz nie jest potrzebna.. Zostawią Cie z takim wyrażeniem, a ty myslisz czy oby na pewno, czy lekarz sie nie myli.. bo czasami jednak lepiej zeby ta dodatkowa operacja sie odbyla...
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Pati,

jak pojdziesz na kontrole to prosze porozmawiaj z lekarzem co on tak naprawde uwaza o Twojej sytuacji i dowiedz sie na ile on uwaza kolejna operacje jako potrzebna - podziel sie z nim swoimi watpliwosciami - rozmawiaj z nim zeby wspolnie podejmowac decyzje ktore zadowola obie strony - nie chce zebys myslala czy bylo to sluszne ze odstapil od tej decyzji - niech poda ci powody dla ktorych to zrobil zebys o tym wiedziala.

Buziaki - jezeli masz do niego pytania to sobie zapisuj zebys nie zapomniala o niczym
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Na pewno go o wszystko wypytam :)
Jak tylko będę wiedzieć cokolwiek to napiszę do Was :)
Moja wizyta kontrolna odbędzie się dopiero pod koniec listopada ze względu na to iż, rozmawiałam z lekarzem i kazał mi przyjść zaraz po skończeniu @.. Po lekach zmienił mi się cały cykl i nie wiem kiedy mogę się jej spodziewać - nie lubię takich sytuacji.. Myślę jednak, że będzie ona właśnie pod koniec listopada :)

Domowniczko, gdzie Cię wcięło?
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

Pati,
wiec bedziemy czekac na wiesci od Ciebie ;) :*

Mam nadzieje ze leki pomogly Tobie i teraz bedzie lepiej - wysylam cieple usciski :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

patrycja89 pisze:Domowniczko, gdzie Cię wcięło?
Jestem :) boje sie odezwac, bo gdy mnie nie ma... z mojego watku robi sie kafejka internetowa :D , a gdy cos napisze to albo cisza, albo
patrycja89 pisze:Domowniczko strzeż się!
chca bic i krzyczec ;) wiec moze lepiej sie nie odzywac :P
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

odzywaj sie odzywaj - my tylko pilnujemy Ciebie zeby bylo wszystko w porzadku - zebys nie zapominala o waznych sprawach jakim jest zdrowie przede wszystkim ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Ale Ty przebiegła jesteś! Tak wyciągnąć te teksty z kontekstu no ładnie :)
A swoją drogę powinnaś się cieszyć ze tutaj taki ruch, bo to znaczy, że nam dobrze u Ciebie :)
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

patrycja89 pisze:Ale Ty przebiegła jesteś!
jestem :)
patrycja89 pisze:powinnaś się cieszyć ze tutaj taki ruch, bo to znaczy, że nam dobrze u Ciebie
ciesze sie :) Bedziecie ze mnie dumne:umowilam sie z dr na pon. ;)od 3 dni caly czas podnosilam tel. i odkladalam - taka jestem zdecydowana hihi ale jakos sie przemoglam (jak ja nie lubie chodzic do lekarzy!!!!!!)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

domowniczka pisze:Bedziecie ze mnie dumne:umowilam sie z dr na pon. ;)od 3 dni caly czas podnosilam tel. i odkladalam - taka jestem zdecydowana hihi ale jakos sie przemoglam (jak ja nie lubie chodzic do lekarzy!!!!!!)
Super decyzja - przynajmniej bedzie podjeta decyzja co do dalszego postepowania w Twojej sytuacji - prosze daj znac jak przebiegla wizyta.
Bede trzymac kciuki zeby wszystko bylo dobrze

Pozdrawiam cieplutko i moge powiedziec ze wszystkie tak mamy z tym zdecydowaniem - ja nie raz nie moglam sie przemoc zeby porozamwiac z lekarzem lub umowic sie w szpitalu na wizyte - szczegolnie odkladalam telefon zeby umowic sie na wizyte do kliniki kolposkopowej - balam sie bardzo ale w koncu kilka osob nacisnelo na mnie i to zrobilam - nie zaluje teraz gdyz usunieto mi paskudztwo z szyjki macicy ostatecznie - mam nadzieje ze nie wroci chociaz mam czestsze rutynowe kontrole po tym jak odkryto zmiany przedrakowe, wiec ciesze sie ze jednak zdecydowalas sie umowic - duzy plus dla Ciebie :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Cześć

Post autor: karolina794 »

domowniczka pisze:
patrycja89 pisze:Ale Ty przebiegła jesteś!
jestem :)
patrycja89 pisze:powinnaś się cieszyć ze tutaj taki ruch, bo to znaczy, że nam dobrze u Ciebie
ciesze sie :) Bedziecie ze mnie dumne:umowilam sie z dr na pon. ;)od 3 dni caly czas podnosilam tel. i odkladalam - taka jestem zdecydowana hihi ale jakos sie przemoglam (jak ja nie lubie chodzic do lekarzy!!!!!!)
Super Domowniczko,cieszę sie bardzo.Trzymam kicuki za wizytę :D
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: Cześć

Post autor: patrycja89 »

Kochana moja!
Jestem z Ciebie dumna :*
Zrobiłaś kolejny krok w walce z chorobą, a to bardzo wiele:*
Najgorzej się przełamać a Ty to zrobiłaś uparciuszku:*
Mam tylko nadzieję, że wizyta przebiegnie pomyslnie, czego Ci z całego serca życzę.
Oczywiście czekamy tutaj na wieści od Ciebie:*:*
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Ksenia
Ekspert
Posty: 127
Rejestracja: sobota, 16 października 2010, 02:45

Re: Cześć

Post autor: Ksenia »

Rowniez jestem z Ciebie dumna ze podjelas decyzje o pojsciu do lekarza - bedziesz wiecej wiedziala o swoim stanie zdrowia za kilka dni - mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze a Ty na wlasciwej drodze jezeli Twoja sytuacja bedzie wymagala leczenia :*
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

a moze nie pojde... ;)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Cześć

Post autor: karolina794 »

domowniczka pisze:a moze nie pojde... ;)

Tylko spróbuj :wink: :wink: :wink: :wink:
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

domowniczka pisze:a moze nie pojde... ;)
idz idz i nie wymiguj sie - ucieczka w niczym nie pomoze a moze pogorszyc sytuacje :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Cześć

Post autor: marzenka86 »

Nawet tak nie myśl że nie pojdziesz!!!
Musisz iść napewno to na dobre wyjdzie!! :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Cześć

Post autor: domowniczka »

dzieki kochane! :) bylam!
zaluje, ze nie jestem ginem ;) sama bym sie leczyla :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Cześć

Post autor: gosiak76 »

domowniczka pisze:zaluje, ze nie jestem ginem ;) sama bym sie leczyla :)
wiec jak przebiegla wizyta ??? czemu uwazasz ze moglabys sie sama leczyc gdybys byla ginem ?? czyzbys byla bardziej obeznana w tej sprawie niz Twoj lekarz ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Cześć

Post autor: marzenka86 »

No i jak po wizycie???Chyba nie było aż tak źle co???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”