witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: witajcie

Post autor: rivombroza »

Gosiu mam prośbę , zobacz swoim okiem wątek w "artykułach"dąłaczony przez hercik w sprawie herbatki na endometriozę ..co o tym sadzisz?...to jakiś Czeski produkt.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis opanowala mnie jakas masakra - oprocz tego ze w nocy sie budze 2-3 razy na sikanie to dzis w ciagu dnia zaliczylam toalete 15 razy zeby sie wysikac. Z oproznieniem jelita bylam 9 razy - byly zaparcia i byl rowniez bardzo cienki stolec. Bol jest staly a do tego czuje dyskomfort w dolnej partii brzucha. Na wieczor wystepuja ogrom gazow i dosc duzy brzuszek.

Dzis wzielam ostatnia tabletke Yasminu z drugiego opakowania wiec bede wiedziala juz wkrotce jak wyglada kolejne @ z odstawienia - czy troszke sie zmieni czy bedzie podobne do tego pierwszego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

15 razy? a do konca dnia daleko... niedlugo zamieszkasz w lazience ;) naprawde Ci nie zazdroszcze
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dobrze ze wizyte mam juz w ten czwartek - tak naprawde to nie moge sie juz doczekac zeby mi pomogli.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Juz jutro wizyta w szpitalu u ginekologa onkologa, bede tez miala mozliwosc porozmawiania na temat ostatnio dreczacych mnie mysli o tym jak rozmawiac z rodzina o chorobie oraz w pracy z kadra menadzerska by w jakis sposob zrozumieli moja chorobe a nie oferowali mi leki zebym przyszla na nadgodziny bo to jest chore.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Gosiu czekamy na wiadomości od lekarza.Trzymam jak zwykle kciuki aby wszystko było pozytywnie.Co do rozmowy na temat choroby to podziwiam cię że odważasz się rozmawiać z przełożonym o tym.Ja nie próbuję nawet :( .Wiem że naprawdę nikt nie jest w stanie nas zrozumieć i naszej choroby.Co oni mogą wiedzieć o bolu ,gdy rano wstajesz,z oczu płyną ci łzy bo nie jesteś w stanie podnieść się z łóżka :( a do pracy trzeba iść.Ja wiem,że rozumie mnie mój mąż bo on jest ze mną blisko i wie co się dzieje.Nikt nie jest w stanie tego pojąć.mam nadzieję że przekonasz wszystkich i uda ci się wbić im do głowy że my nie symulujemy,tylko naprawdę cierpimy
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wiem ze mi sie uda bo zarowno rak jak i endo sa chorobami niewidzialnymi dla innych - ja w anglii jestem prawnie chroniona ze wzgledu na diagnoze z rakiem jajnika. Ten kto nie przeszedl przez takie choroby nigdy nas nie zrozumie - moja pielegniarka przekaze mi broszurki dotyczace tematy choroby rakowe i praca.
Dzis zamierzam pokazac moja diagnoze ze nie symuluje - duzo osob uwazxa ze mialas operacje to powinnas czuc sie dobrze ale tak naprawde operacja powoduje spustoszenie w organizmie poprzez ingerencje, u mnie powracaja symptomy ktore moga byc powiazane z moja diagnoza z grudnia 2010 - podaje sie ze w przeciagu 5 lat choroba rakowa moze wrocic a pozniej juz powinno byc tylko lepiej jak uda Ci sie przebrnac przez te 5 pierwszych lat od momentu diagnozy.

Dzieki Gosiu za kciuki - jutro wieczorem dam znac co i jak.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

Gosiu, jestesmy z Toba!!!!! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

dziekuje domowniczko :) :****
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Gosiu ja to wszystko wiem i jestem z tobą.u nas w Polsce jest inaczej...przyznasz się że jesteś chora to wiesz czym to grozi :( przechodziłam to i wiem.A za ciebie trzymam kciuki.Szkoda że u nas tak nie podchodzą do spraw.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Gosienko i masz racje ze w Polsce jest inne podejscie.
Ja jestem po rozmowie z menadzerka - wysluchala mnie co mam do powiedzenia, wiedziala ze mam wizyte, pomyslala ze moge zle sie czuc na powrot do pracy to zaproponowala ze jezeli chce to moge wziac urlop a jak bede przygnebiona po wizycie w szpitalu to prosila mnie o telefon zebym nie siedziala sama z myslami a porozmawiala z nia o tym. Mysle ze zrozumiala moja sytuacje - wiem ze dzwonic nie bede do firmy tylko wypoczne po wizycie a jak cos to porozmawiam jutro.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Ginekologicznie czysto - nie ma guzow zadnych - lekarz porozmawial ze mna, zbadal wezly chlone na szyi, zbadal brzuch, obejrzal szyjke macicy przy uzyciu wziernika i przeprowadzil badanie palpacyjne.
Powiedzial ze teraz czekamy na wyniki z cytologii i wizyte na gastroenterologii - i jak tylko bede miec wyniki to mam meldowac. Moj onkolog rowniez przekaza wiadomosci na temat moich chorob do specjalisty d spraw jelitowych zeby wiedzial co sie dzieje ze mna.
Kolejna wizyta na ginekologii onkologicznej za 6 m-cy - chyba ze cos sie edzie dzialo to mam meldowac i beda przesuwac wizyte.

A wiec kolejna wizyta jest 29 wrzesnia na gastroenterologii. Moj onkolog przekaze inormacje do specjalisty od spraw jelita na moj temat, wiec bedzie wiecej wiedzial o mnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

gosiak76 pisze: a jak bede przygnebiona po wizycie w szpitalu to prosila mnie o telefon zebym nie siedziala sama z myslami a porozmawiala z nia o tym
Chociaż tyle. Zawsze dobrze wiedzieć że ma się kogoś po swojej stronie. Bardzo fajnie podeszła do tematu.
Czyli czekamy do 29 września... Mam nadzieję że po tej wizycie wszystko się wyjaśni i dojdą do przyczyny Twojego samopoczucia. Tulę bardzo mocno :mrgreen:
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Cieszę się że ci się udało przekonać przełożonych.Jesteś szczęściarą! Ja sobie o bólu mogę tylko pomruczeć przy biurku i udawać że jest wszystko ok.Wszyscy sądzą że miałam operację więc jestem zdrowa.
No i fajnie że u ciebie jest wszystko dobrze aby tak dalej Gosiu :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Kasienko dziekuje za przytulaski :)
Tez sie ciesze ze mi sie udalo przekonac przelozonych i sa po mojej stronie - dobrze ze nie sa glusi i nie maja zamknietych oczu. Ale mimo wszystko podjelam ten temat rozmowy rowniez z moja pielegniarka ktora powiedziala mi ze powinnam rozmawiac z przelozonymi o moim samopoczuciu aby miec w nich wsparcie a takze przekazala mi broszurke odnosnie tematu praca i rak. Zamierzam wziac ja do pracy i na przerwie sobie poczytac.

Kazdy wokol mnie mowi ze sporo schudlam - moj kolega z ktorym jezdze, kolezanka z pracy ktorej nie widzialam przez dlugi okres bo jezdze obecnie do innej placowki tej samej firmy a wczoraj uslyszalam to jeszcze od mojego lekarza.
Badania mialam skrupulatne od sprawdzenia wezlow chlonnych poprzez badanie brzucha do bad. ginekologicznego. Na sczescie kolo mnie byla pielegniarka i mialam jej reke na moim ramieniu a takze ze mna rozmawiala zebym nie myslala o badaniu. Lekarz jak i pielegniarka sa naprawde fantastyczni. Moja pielegniarka jest prawdziwym aniolem - wiem ze jak bedzie sie cos dzialo to mam dac znac i jest mozliwosc przelozenia wizyty na wczesniejsza w takim przypadku gdyz kolejna moja wizyta jest za 6 m-cy.
Rozmawialam z nia nie tylko o tym co mnie trapi ale takze o moim prywatnym zyciu - ma naprawde super podejscie a ja wiem ze moge sie przed nia otworzyc.

Zobaczymy co wykaza kolejne badania - chcialabym byc juz po tych badaniach i miec mala odskocznie pomiedzy wizytami.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Dobrze jest z kimś pogadać o wszystkim i fajnie że masz taką możliwość.Ja jakoś ciągle czuję że mnie nikt nie rozumie.Każdy kiwa głową że rozumie i współczuje ale ja nie potrzebuję współczucia tylko wsparcia! Walcz dalej Gosiu i trzymaj się :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Gosienko tu u nas masz wsparcie - ludzie ktorzy nie chorowali na takie choroby nie wiedza jak nam pomoc i ze nie potrzebujemy wspolczucia a rozmowy - rozmowy duzo daja naprawde bo czlowiek czuje sie inaczej i wie ze ma wsparcie gdy zacznie sie dziac troszke gorzej w zyciu.
Walcze nadal ale troszke sie pogubilam wczoraj z tym wszystkim - dzis pomimo dyskomfortu, bolu i problemu z jelitem stanelam do ponownego starcia by dotrwac do kolejnej wizyty.

Wczoraj ogladalam film "A little bit of heaven" i sie poplakalam ze wzruszenia - film opowiada o pacjentce chorej na raka jelita ktora zakochala sie z wzajemnoscia w swoim lekarzu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Aaaa ..... wczoraj siedzialam i myslalam o pewnej rzeczy zwiazanej z uswiadamieniem o mojej chorobie i zaczelam szukac maskotek poswieconych temu tematowi lecz niestety nie znalazlam niczego ciekawego ale naszedl mnie pewien pomysl bo mozna samemu poprosic o spersonalizowanie pluszaka to znaczy ze w moim przypadku podobaja mi sie takie szare misie z serii "Me to you" wiec one sa zwyklymi misiami i ten mis bedzie mial kremowa koszulke z niebieskim napisem "Fighting ovarian cancer" - bedzie to cos innego i zamierzam mojemu misiowi zrobic foteczke i umiescic ja na stronie facebooka na moim profilu a takze na stronce poswieconej mojemu typowi raka jajnika, zamierzam tez wejsc na strony raka jajnika gdzie sa fora i przedstawic moj indywidualny i unikatowy pomysl - maskotka natomiast bedzie mi przypominac ze mam walczyc z moja choroba :)
Oto przyklad takiego misia ktorego dostalam od kolezanki podczas pobytu w szpitalu po operacji przeprowadzonej przez ginekologa onkologa
poczuj sie lepiej wkrotce
poczuj sie lepiej wkrotce
get_well_soon.jpg (68.04 KiB) Przejrzano 8311 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

jaki slodki misiaczek :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

sa naprawde przepiekne :)
pomysl niecodzienny ale to taka mala odskocznia z moja choroba ;) ostatnio sie pogubilam troszke i mam nadzieje ze misiak bedzie mi przypominal ze mam walczyc i sie nie poddawac.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wyniki cytologii prawidlowe - skrinning w kierunku HPV nie wykazal infekcji tym wirusem w moim organizmie. W tym jednak momencie stwierdzono ze moje ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy jest niskie i kolejne badania cytologiczne za 3 lata okolo 31.08.2014.
Ciesze sie ze jest ok ale nie wiem czy cieszyc sie ze kolejne badania za 3 lata - ewentualnie bede robila za rok prywatnie u mojego lekarza w Polsce.

Kolejna wizyta kontrolna w klinice ginekogii onkologicznej za pol roku i wyznaczona na 8 marca 2012 - po prostu bosko :shock: - wolalabym miec innego dnia niz akurat wlasnie tego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Gosiu świetne wiadomości! Cieszę się razem z tobą.Będziemy dalej walczyć i się nie poddawać mimo ciągłego bólu,prawda? :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Jasne ze bedziemy dalej walczyc mimo ciaglego bolu.

Przede mna kolejne badania u specjalisty od schorzen jelita - 29 wrzesien a wiec to juz za 2 tygodnie.
Zobaczymy jak tu sie sprawy poukladaja bo ciezko tak z ciaglym bolem i dyskomfortem - nawet juz czuje sie zmeczona pomimo ze przespalam noc.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis juz nie wiedzialam co mam ze soba zrobic - leki przeciwbolowe nie sa skuteczne niestety, czuje dyskomfort i bole w dolnej czesci brzucha, w pracy myslalam ze nie wyrobie a co wzielam leki to zero odpoczynku od bolu - naprzemiennie mam zaparcia i biegunki plus stolec jest olowkowaty, mdlosci oraz jestem zmeczona. W pracy przekazalam menadzerowi ze nie czuje sie najlepiej ale mimo tego pracowalam, jednakze jak juz konczylam prace to tylko poinformowalam menadzera ze jak mi sie stan nie poprawi do jutra to bede dzwonila zeby ich poinformowac ze nie przyjde - wtedy takze pojde do lekarza jak uda mi sie dostac - potrzebuje silniejszych lekow przeciwbolowych i chyba przydaloby sie zw. lekarskie. Szkoda ze jeszcze 2 tygodnie do wizyty na gastroenterologii - nie wiem czy dam rade jezeli taki bol bedzie sie dluzej utrzymywal.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Nie przespalam nocy z powodu bolu - wzielam 1 tabletke Tramalu i tez nic nie poskutkowalo. Dzis zamierzam wypoczac - najpierw dzwonie do lekarza i zobacze co osiagne ... a pozniej do pracy ze nie dam rady sie pojawic w pracy z powodu bolu i nieprzespanej nocy. W nocy zmierzylam sobie temp. i o godz. 3.15 wyniosla 35,9. Jestem dzis oslabiona co bardzo odczuwam a do tego nadal utrzymujacy sie bol.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Gosiaczku kochany i jak ja mam ci pomóc.Jedyne co mogę zrobić to cię pocieszyć dobrym słowem.Chciałabym móc zrobić coś więcej ale nie mogę :( Ból jest naszym towarzyszem życiowym i musimy jakoś sobie z nim radzić.Jeśli nie dajesz rady to idz na zwolnienie,nie męcz się,to nie ma sensu.Życzę ci słoneczka i jeszcze więcej chęci do walki z bólem .Nie poddawaj się pamiętaj-jestem myślami z tobą :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

najpierw nas ucieszylas
gosiak76 pisze:Wyniki cytologii prawidlowe - skrinning w kierunku HPV nie wykazal infekcji[...]ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy jest niskie i kolejne badania cytologiczne za 3 lata Kolejna wizyta kontrolna w klinice ginekogii onkologicznej za pol roku i wyznaczona na 8 marca 2012 - po prostu bosko :shock: - wolalabym miec innego dnia niz akurat wlasnie tego.
to super wiadomosci! a Ty obchodzisz 8 marca? i Anglicy tez obchodza? :shock: a ze za 3 lata to znaczy, ze uwazaja, ze jestes zdrowa, ale oczywiscie dla pewnosci zrob prywatnie za rok :) ja tez robie prywatnie co roku :)

a potem nas zmartwilas, ze boli, ze zle sie czujesz i ze wciaz nie tak jak powinno byc!
Gosiu, kurcze jak Ci pomoc???????????
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Umowilam sie wlasnie na wizyte do lekarza jako pilna (emergency appointment) - wizyte mam umowiona na godz. 10.20 czyli za 1 godzine wg mojego czasu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

vwd pisze:najpierw nas ucieszylas
gosiak76 pisze: Kolejna wizyta kontrolna w klinice ginekogii onkologicznej za pol roku i wyznaczona na 8 marca 2012 - po prostu bosko :shock: - wolalabym miec innego dnia niz akurat wlasnie tego.
to super wiadomosci! a Ty obchodzisz 8 marca? i Anglicy tez obchodza? :shock: a ze za 3 lata to znaczy, ze uwazaja, ze jestes zdrowa, ale oczywiscie dla pewnosci zrob prywatnie za rok :) ja tez robie prywatnie co roku :)

a potem nas zmartwilas, ze boli, ze zle sie czujesz i ze wciaz nie tak jak powinno byc!
Gosiu, kurcze jak Ci pomoc???????????
Z jelitem to mam problemy od dluzszego czasu - takze to nie jest niespodzianka ze wszystko zaczyna sie pogarszac a do tego bez lekow bo nie reagowalam na leki ktore dostalam od lekarza rodzinnego.

A co do Dnia Kobiet to jest to miedzynarodowy Dzien Kobiet i rowniez obchodzony jest przez Anglikow.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

super, ze sie umowilas do lekarza! :) mnie sie tez dzis udalo zarejestr. i jestem z tego powodu b.szczesliwa :)
a co do Dnia Kobiet, jak obchodza go Anglicy? 14 lutego tez swietuja?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”