witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wlasnie wrocilam od lekarza - dostalam krem na infekcje Trimovate bo podobno te bole osadzone gleboko w pepku moga byc spowodowane infekcja.
Do tego rowniez otrzymalam silniejsze leki przeciwbolowe Co-codamol na bazie kodeiny phosphate zawierajace 30 mg Hemihydrate oraz 500 mg Paracetamolu.
Dzis i jutro zostaje w domku a po weekendzie sie okaze czy wroce juz do pracy czy jeszcze poleniuchuje - leniuchowac moge do tygodnia czasu bez zw. lekarskiego od lekarza a pozniej juz lekarz musi wystawic zw. lekarskie.

Co do Walentynek to przewaznie Anglicy wybieraja sie tego dnia do restauracji przewaznie a w Dniu Kobiet - kupuja bukiety kwiatkow :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Oto mis tatty teddy przypominajacy mi o walce z moja choroba
fighting ovarian cancer
fighting ovarian cancer
fighting_ovarian_cancer.jpg (51.34 KiB) Przejrzano 9238 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Dobrze, ze bylas u lekarza :) i mozesz odpoczac :) Bedzie dobrze!!! :) a czemu tak dziwnie ze zwolnieniem lek.? dlaczego od razu nie masz L-4 czy jak to sie nazywa u Was?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

W Anglii jest na takiej zasadzie ze do tygodnia czasu nie trzeba miec zw. lekarskiego jezeli zle sie czujesz ale dobrze by bylo zeby pojsc do lekarza lub izbe ratunkowa jezeli to nagly przypadek - tak jest po prostu wprowadzone w Anglii ze trzeba dzwonic do firmy i ich poinformowac ze nie czujesz sie dobrze i ze nie pojawisz sie w pracy ale musisz dzwonic codziennie poki nie zjawisz sie w firmie. Jezeli jednak to bedzie juz ponad 7 dni to wtedy trzeba udac sie do lekarza i on wystawi zw. lek. na dalszy okres czasu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

słodki. Uwielbiam te misie. Korzystaj i dużo odpoczywaj :D
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Kasienko ja tez je uwielbiam :) i obiecuje ze bede wypoczywac.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

dziwne tak nie chodzic do pr. bez zwolnienia, u nas trzeba brac w takim wypadku urlop :| Ludzie tego nie naduzywaja?! Nie wiedzialam tez, ze w Wielkiej Bryt. obchodzi sie Dzien Kobiet ;) Tyle sie od Ciebie dowiaduje... :) :) :)
A misiaczek przesliczny, czyli masz teraz dwa (do pary) Sciskam Cie i zycze milego dnia! :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Nie naduzyjesz takiego zwolnienia - mozesz wziac cos takiego tylko dwa razy w roku do 7 dni - lekarz wystawia zw. lekarskie dopiero po okresie tygodnia jak choroba utzrymuje sie nadal - jest to dobre bo sa stany awaryjne ze zle sie czujesz i nie zawsze dstaniesz sie do lekarza tego samego dnia.
W firmie u mnie jest takie podejscie ze epiej zebys byla w domu jak musisz gdyz kazda infekcja i stycznosc z instrumentami medycznymi moze sie zle zakonczyc dla pacjenta ktory bedzie operowany w szpitalu.
To sa ogolne zasady prawne w Wlk. Brytanii - ja natomiast potrzebowalam pilnej konsultacji i udalo mi sie zalapac - po prostu nie ma stresowej sytuacji ze jak jest cos nie tak to kombinujesz jak w Polsce bo wiem ze sa osoby ktore szly prywatnie do lekarza po zw. lekarskie zeby nie byc w pracy.

Misiaczki sa naprawde super - ich kolekcjonowanie staje sie moim hobby :lol:
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witajcie

Post autor: EveLondon »

Odpoczywaj kochana jak najwiecej... twoj organizm tego potrzebuje :) misiek jest cudny :) mam nadzieje ze juz lepiej sie czujesz?? :) sciskam :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Slonko dziekuje Ci bardzo mocno :)

Odpoczywam ile moge ale nadal mam bole - nie sa one takie jak byly bo sie zmniejszyly dzieki stosowaniu silniejszych lekow przeciwbolowych. Zobacze jak to bedzie w poniedzialek i czy ewentualnie isc do pracy czy jeszcze wypoczywac.

Lekarz bardzo szczegolowo wypytal mnie o bole ale nic nie sugerowal - wypytal w ktorej czesci mam bole, czy krwawie, czy obecnie mam zaparcia czy biegunke i jak to wyglada. Po rozmowie stwierdzil ze dobrze ze zostalam skierowana do specjalisty gdyz w tej sytuacji wymagam badan specjalistycznych zeby sprawdzic co sie dzieje. Tyle z frontu u lekarza GP z czwartku.
Bole i dyskomfort nadal wystepuja a do toalety tez chodze po kilka razy na dzien z jelitem a do tego mam duza czestotliwosc oddawania moczu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

dzieki za relacje :) Jestes b.b.dzielna! :)
gosiak76 pisze:Odpoczywam ile moge
widzimy po Twojej aktywnosci na forum, ze nie wypoczywasz zbyt mocno, ale sie udzielasz ;) a moze to forma terapi? My w kazdym razie jestesmy b.rade z tego, ze masz dla nas czas i na nas ochode :D Gosiu, kazda Twa wypowiedz jest dokladnie czytana, chce zebys miala tego swiadomosc :) Sciskam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Mam tego swiadomosc kochana Vwd :) Wiem ze sa dziewczyny w ktorych mam wsparcie a Ty jestes jedna z nich i bardzo Ci za to dziekuje :****

U mnie byly znow problemy - mam za soba czesc nieprzespanej nocy z powodu bolu, bol nadal sie utrzymuje pomimo wzietego leku o godz. 3 nad ranem. Nawet jakos jesc mi sie nie chce.
W chwili obecnej mam bole w pepku, dolnej czesci brzucha, dolnej czesci plecow no i doszly mdlosci oraz full gazow wydobywajacych sie ze mnie ktore nawet nie poprawiaja poprawy kondycji a takze czuje dyskomfort w jamie brzusznej
Jutro wybieram sie do lekarza po zwolnienie lekarskie - mam nadzieje ze wystawi mi je chociaz do terminu wizyty w szpitalu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Na spotkaniu grupy wsparcia zaczelismy zastanawiac sie nad tematami ktore bysmy chcialy aby zostaly poruszone - oczywiscie odnosnie tych tematow beda spotkania ze specjalistami. Wiec chcemy poruszyc takie tematy jak - terapia komplementarna, problemy zwiazane ze sprawami seksualnymi, sprawy plodnosci i bezplodnosci, wczesna menopauza, hormonalna terapia zastepcza.
Podczas spotkania nie czulam sie najlepej ale moja pielegniarka czuwala nade mna i jak poczulam bol to spytala mnie czy bralam leki przeciwbolowe - wiec do wziecia mialam jeszcze 30 minut - po wzieciu lekow mialam spokoj na jakies 40 minut i znow zaczely sie bole. Spytalam na koniec spotkania czy jest cos co moglabym stosowac jeszcze do tych lekow ktore biore i pokazalam jakie sa to leki - moja pielegniarka wyjasnila mi ze przy tych lekach nie moge brac niczego innego a jedyne rozwiazanie to pojsc do lekarza rodzinnego zeby przepisal mi jeszcze silniejsze leki przeciwbolowe - bede musiala tak zrobic jutro jak tylko pojde po odbior zw. lekarskiego oraz recepty na tabletki antykoncepcyjne. Rowniez wiem ze w mojej sytuacji nastapi wspolpraca dwoch specjalistow - ginekologa onkologa ze specjalista od schorzen jelita.
Wiec nie sa to ciekawe wiadomosci jednak. Poza tym od razu po wizycie w klinice gastroenterologii ktora mam w czwartek 29 wrzesnia mam od razu meldowac do mojej pielegniarki.
Dzis na spotkanie z grupa wzielam mojego misia - kazdemu sie bardzo podobal a moja pielegniarka byla w nim zakochana bo widziala go juz wczesniej na zdjeciu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

W tym misiaczku mozna sie faktycznie zakochac! :D
a ta grupa wsparcia b.mi sie podoba! :) tez chetnie chodzilabym na takie spotkania! :) i jakie ciekawe tematy! naprawde warto uczestniczyc :) mam nadzieje, ze cos nam tu z nich przemycisz ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Postaram sie przemysc dla Was cos z tych spotkan - takze na pewno bede Was informowac na biezaco co i jak :)

Dzis dostalam zwolnienie lekarskie od lekarza ktory wystawil mi je na 2 tygodnie czasu od momentu jak po raz pierwszy pokazalam sie u niego czyli od 15 wrzesnia - takze do wizyty w szpitalu jestem w domku (do 29 wrzesnia) oraz dostalam recepte na tabletki antykoncepcyjne Yasmin.
Poza tym dostalam dodatkowo jeszcze leki - Ibuprofen 400 mg, ktory moge brac do 3 razy dziennie jak potrzebuje ale mambrac na peny zoladek oraz Lansoprazole 30 mg, ktory mam brac raz dziennie na okolo 30-60 minut przed posilkiem oraz lekow na niestrawnosc 2 godziny przed lub po wzieciu tego leku (chociaz ja nie biore zadnych lekow na niestrawnosc).
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

A oto moj kolejny nabytek do mojej unikatowej kolekcji :)
na koszulce napis: fight like a girl i dodatkowo jest uwiazana wstazeczka z moim imieniem :)
na koszulce napis: fight like a girl i dodatkowo jest uwiazana wstazeczka z moim imieniem :)
fight_like_a_girl.jpg (48.45 KiB) Przejrzano 9067 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

hej :) zrob nam ich wspolne zdj. - zobaczymy czym sie roznia ;) czy tylko ubiorem :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

ok - zrobie im wspolne zdjecie - one roznia sie ubiorem oraz wielkoscia :)
Prosze bardzo - oto one :)
moje misie przypominajace mi o walce z choroba
moje misie przypominajace mi o walce z choroba
OvCa_fighters_bears.jpg (83.95 KiB) Przejrzano 9056 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis opisalam moja podroz az do zdiagnozowania mnie z rakiem jajnika - historie wyslalam do The Ovarian Cancer National Alliance ktore jest głównym rzecznikiem kobiet z rakiem jajnika w Stanach Zjednoczonych. Zostalam poproszona o napisanie mojej historii przez ta organizacje gdyz chcieliby mnie miec tam rowniez. Historia na lamach strony internetowej tejze organizacji ukaze sie w przeciagu 2-3 tygodni.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Rowniez wyslalam do nich prezentacje ktora zrobilam wczoraj w power point odnosnie uswiadamiania kobiet o raku jajnika.
Dzis przysiadlam i stworzylam video uswiadamiajace kobiety o chorobie jakim jest rak jajnika - video umiescilam na you tube a jezeli ktoras z Was chce je obejrzec to zapraszam http://www.youtube.com/watch?v=V-iNbeQLQwg - zaznaczam tylko ze zrobione jest w jezyku angielskim.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: witajcie

Post autor: Lilla23 »

Gosia - super, że tak aktywnie działasz! Jak to się mówi - szacun :)
Jedyna uwaga ode mnie - znam dobrze angielski, ale nie nadążyłam z czytaniem dłuższych tekstów na filmie. Troszkę za szybko znikają. Jak wydłużysz o parę sekund klatki z tekstem, będzie super. I najlepiej się je czyta, jak są na tle tego beżowego, półtransparentengo paska. Na tle zdjęcia trzeba odrobinę wytężyć wzrok. To mi się tak rzuciło w oczy, pewnie zboczenie zawodowe :) Na co dzień mam dużo do czynienia z grafiką.
Ale - keep going! :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Lilla dziekuje bardzo za uwagi - musze wlasnie przejrzec i troszke wydluzyc katki z tekstem.
Dzialam aktywnie na dwa fronty - dla Was i dla samej siebie - obecnie jestem na zwolnienu lekarskim.
Do tego dochodzi praca i wolontariat a takze spotkania w grupie wsprcia raka ginekologicznego.

Czytam tez info na forum z rakiem jajnika i staram sie dowiedziec roznych rzeczy a takze szukam informacji i porad i z tego co sie dowiedzialam biorac pod uwage moje dolegliwosci to moge miec zablokowane jelito i dlatego mam tak olbrzymie bole - niedlugo wizyta u specjalisty od chorob jelita - mam obawy ze jak dojdzie do zabiegu to moze zakonczyc sie tym ze bede miala stomie - mam tylko nadzieje ze jak bede musiala ja miec to bedzie zalozona tylko okresowo a nie na stale.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Sytuacja nie wyglada zbyt dobrze
Okolo godz. 15 wrocilam oslabiona ze spacerku i zakupow a takze zaczelam odczuwac bole gleboko w pepku i ponizej pepka w dolnej czesci brzucha.
Okolo godz. 17 podczas podcierania sie papierem toaletowym (po tym jak chcialam wydalic stolec a nie udalo mi sie tego dokonac) zauwazylam sladowe ilosci krwi na papierze. Odczulam tez bole w dolnej czesci brzucha a to spowodowalo mdlosci ktore zakonczyly sie tym ze zwymiotowalam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

A oto filmik ktory ostatnio stworzylam w zwiazku z moja choroba http://www.youtube.com/watch?v=KiSu7ZHVaJA - informacje tam podane sa w jezyku angielskim. Nanioslam kilka poprawek i mam nadzieje ze jest lepiej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Twoje misie sa przesliczne :D a Twoja dociekliwosc wzgledem Twojej choroby i wszystko to co robisz w zwiazku z nia - godne podziwu :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Slonko :) - ale pomimo mojej choroby staram sie zbierac informacje rowniez o endo i tu razem z Wami byc :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: witajcie

Post autor: Lilla23 »

gosiak76 pisze:A oto filmik ktory ostatnio stworzylam w zwiazku z moja choroba http://www.youtube.com/watch?v=KiSu7ZHVaJA - informacje tam podane sa w jezyku angielskim. Nanioslam kilka poprawek i mam nadzieje ze jest lepiej.
Gosia, tym razem nadążyłam z czytaniem tekstu :) Jest OK :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie bardzo i pozdrawiam serdecznie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witajcie

Post autor: EveLondon »

Witaj Gosiu filmik obejrzalam poprawkach jest super :) Dobrze ze sa takie kobiety ktore mimo ze same walcza staraja sie pomoc innym :) Mam nadzieje ze czujesz sie lepiej sciskam cie mocno :*
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Ewelinko dziekuje Ci bardzo :**** Wiem jakie to jest wazne by uswiadamiac inne kobiety o chorobach - tak malo sie wie o chorobach ginekologicznych.

Niestety jak na razie nie widac u mnie poprawy a 29 wrzesnia mam wizyte na gastroenterologii ze specjalista od schorzen i raka jelita. Zobaczymy jakie beda dalsze plany postepowania.
Tego dnia po wizycie w szpitalu udaje sie do lekarza GP aby wystawil mi zwolnienie lekarskie na dalszy okres gdyz bole nie daja mi normalnie funkcjonowac.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”