witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Syndrom kanalu Karpala (CTS - Carpal Tunnel Syndrome) jest stosunkowo częstym stanem, który powoduje ból, drętwienie i mrowienie dłoni i palców.Syndrom kanalu Karpala jest spowodowany uciskiem nerwu, który kontroluje uczucie i ruch w rękach (nerw środkowy).Zazwyczaj objawy te pojawiają się stopniowo i sa gorzej odczuwane w nocy. Objawy wydają się mieć wpływ na kciuk, palec wskazujący, palec środkowy i polowe palca serdecznego. Bardzo duze ryzyko powstania tego syndromu zwiazane jest z meczaca, powtarzajaca sie praca reki.

Zrodlo: http://www.nhs.uk/conditions/carpal-tun ... final.aspx
Zrodlo: oficjalna strona szpitala angielskiego
Tlumaczenie: gosiak76

Jedyne co moge dodac to tu nie mowi sie o przewleklym stanie zapalnym. U mnie objawy pojawiaja sie stopniowo - najpierw byl nieznaczny bol w przegubie, na drugi dzien mrowienie dloni i palcow, kolejnego dnia mrowienie przechodzi w strone lokcia. Ciezko mi zginac palce i nosic cokolwiek w tej rece bo szybko sie meczy ta reka i odczuwam silniejszy bol. Korzystam z elastycznej pomocy na przegub reki co stabilizuje mi przegub.
We wtorek ide do lekarza, wiec cos wiecej sie dowiem na ten temat - mam nadzieje ze lekarz pozwoli zostac mi w domu na jakis czas zeby zregenerowac moja reke oraz skieruje do specjalisty w szpitalu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

mój cytat pochodził z podanego przez Ciebie linku...

tak czy siak, sa objawy musi byc leczenie... :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wiem ze tak napisano tam, gdzie podalam linka - od tego sie nie wykrece - ale sprawdzilam tez na oficjalnej stronie szpitala zeby znalezc wiecej informacji a reke usztywniam i jest o wiele lepiej bo jest ograniczona mozliwosc wykonywania ruchow w okolicy nadgarstka.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Bylam u lekarza - mam odpoczac przez kilka dni i dac wypoczac rece a do tego stosowac leki przeciwbolowe. Gdy poszlam do apteki, to rozmawialam z lekarzem w aptece, gdyz kazda apteka ma dodatkowo przydzielonego lekarza, i przekazal mi ze moge miec problem z tym ze nerw znajduje sie w pulapce gdyz cos na niego naciska i tez poradzil mi zeby dac rece odpoczac i najlepiej stosowac przeciwzapalne leki od bolu - ja nie moge brac takich lekow wiec mam zwykly paracetamol zeby zobaczyc jak bedzie. Umowilam sie na kolejna wizyte na wtorek jezeli nic mi nie pomoze - wizyte moge zawsze odwolac jak bedzie lepiej a zeby sie umowic to czeka sie do tygodnia czasu. Do piatku wlacznie jestem w domu i zobacze jak bedzie z reka a po weekendzie jak bedzie juz dobrze to wroce do pracy - a jezeli nie bedzie poprawy to zostane na wolnym i we wtorek odwiedze lekarza ponownie z prosba o skierowanie do specjalisty lub przeswietlenie.

W aptece nie mieli leku na moje jelito w takiej dawce jakiej zapisal mi specjalista - dzis zostalo zlozone zamowienie na moj lek a jutro juz bede mogla go odebrac z apteki. Jest to Pentasa w dawce 2000 mg, ktore mam stosowac dwa razy dziennie - lek bedzie w saszetkach co oznacza ze bede miec go do picia i mysle ze lepiej niz w tabletkach.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Gosiu, jeśli mogę coś doradzić to smaruj rekę np fastum żel, ketonal-em itp...fajne są plasty olfen a zamiast RTG raczej przydałoby Ci się USG...(jestem na świezo w temacie zap. nerwów), dobrze robi rehabilitacja (czyt masaż ręczny)

Podane przeze mnie specyfiki przynoszą dużą ulgę i mniejszą szkodliwość niż paracetamol (ten może okazać się kompletnie bezużyteczny przy tego typu bolu)

Powodzenia i dbaj o siebie...a kysz sprzed kompa...:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Madziu mam stosowac zwykly lek przeciwbolowy - wiem ze madrze piszesz ale w Anglii sa inne leki i metody postepowania - na szczescie za tydzien wizyta u specjalisty od leczenia bolu, wiec dojdzie teraz reka jeszcze.
Moze specjalista skieruje mnie zeby sprawdzic co z reka i skieruje do specjalisty od nieprawidlosci wystepujacych w rekach.
Mam specjalistyczne wsparcie dla przegubu ktore zostalo zaprojektowane i zrobione przez specjalistow angielskiej sluzby zdrowia - moge powiedziec ze jest fantastyczne i naprawde duzo daje aby jak najmniej ruszac bolacym przegubem a jak najwiecej unieruchomic by nie odczuwalo sie bolu. Posiada metalowa wkladke odpowiednio przystosowana do przegubu i dloni - zapinana na rzepy i bardzo komfortowo sie w nim czuje.
wsparcie dla przegubu - spod reki
wsparcie dla przegubu - spod reki
wrist_support.jpg (13.84 KiB) Przejrzano 11430 razy
wsparcie dla przegubu - wierzch reki
wsparcie dla przegubu - wierzch reki
wrist_support1.jpg (10.09 KiB) Przejrzano 11430 razy
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Podczas spotkania grupy wsparcia rozmawialam z moja pielegniarka o plamieniach na tabletkach anty - powiedziala, ze porozmawia z moim specjalista gin. onkologiem aby dowiedziec sie czy wobec takiej sytuacji on chcialby widziec mnie wczesniej w klinice. Dobrze ze ten temat zalatwiony - przekazala tez zebym poinformowala ja o tym co bedzie sie dziac ze mna nastepnym razem - w ta niedziele koncze opakowanie Yasmin i jak tylko zaczne nowe opakowanie a @ znow wystapi to mam poinformowac moja pielegniarke.
Dzis dowiedziala sie tez o wynikach histopatologicznych mojego jelita a takze o wynikach oraz dodatkowych informacja na temat moich badan genetycznych - dokumenty wziela ze soba gdyz ja zrobilam kopie aby ewentualnie moc przekazac moje wyniki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witajcie

Post autor: EveLondon »

Gosienko kochana wyczekuje z niecierpliwoscia dnia kiedy wejde na forum lub fb i zobacze ze wszystkie twoje problemy zdrowotne odeszly w niepamiec !!! Jestes niesamowicie silna kobieta i dla wielu z nas wielkim przykladem !! Zycze ci duzo spokoju i odpoczynku i aby reka juz nie dlugo wrocila do normy :* sciskam :*
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Ewelinko dziekuje Ci bardzo mocno - staram sie byc silna bo wiem ze tylko tak dopne swego i wygram :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: witajcie

Post autor: svergie »

Gosia widze, ze u Ciebe stale sie cos dzieje, ale dzialasz i idziesz do przodu :) Oby tak dalej do osiagniecia celu! Super, ze udaje Ci sie znalezc odpowiednich ludzi, ktorzy pomagaja :)
Wiesci od Mariki super, kibicuje jej rowniez :)

Sciskam :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje kochana :) :* Niestety dzieje sie ale cieszy mnie fakt ze moja pielegniarka zainteresowala sie ta moja sytuacja i zamierza dzialac aby dopytac lekarza, gdyz jak cos sie dzieje to wtedy on chce mnie widziec wczesniej by to sprawdzic.
Marika jest bardzo dzielna a we dwie nadajemy sobie duzo sily by przejsc przez to wszystko obronna reka :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: witajcie

Post autor: optymistka82 »

Gosiu, mam nadzieję, że szybko zostaniesz matką chrzestną :) Trzymam kciuki za Marikę i za Ciebie. Mam nadzieję, że ból ręki szybko minie. Pozdrawiam Cieplutko superkobietkę :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzieki kochana - mam nadzieje ze tak sie wlasnie stanie :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

Wszystkie trzymamy kciuki i wierzymy :) Wiara jest wielka, Wiara działa cuda, tylko wiara jest w stanie nas uratować :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

To prawda, a skoro wiara czyni cuda to trzeba wierzyc ze sie uda i ja w to wierze, pomimo ze pojawia sie cos nowego na mej drodze co mnie doswiadcza i chyba jednoczesnie czyni coraz bardziej silniejsza. Ostatnio nawet zartuje sobie z tego ze mam ubaw z lekiem na jelito, ktory powoduje ze i tak mam biegunki - razem z Marika sobie zartujemy z roznych rzeczy aby moc wszystko przetrwac nawet przy czarnym humorze ;)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Do 5 lutego jestem na zw. lekarskim z powodu mojej praawej reki - jezeli stan reki nie poprawi sie przez ten okres to bede wyslana do fizjoterapeuty.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
malutka
Udzielaj±cy się
Posty: 37
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 21:56

Re: witajcie

Post autor: malutka »

Gosiu udalo mi sie w koncu przeczytac cale Twoje forum z adresiku ktory mi wyslalas strasznie duzo lekow i bolu w Twoim zyciu..trzeba z tym walczyc ile sil i mam nadzieje,ze sie uda!!! Duzo sily zycze i pozdrawiam goraco!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo kochana - bede walczyc na pewno ale pamietaj ze tez musisz walczyc i sie nie poddawac. Pozdrawiam cieplutko :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Gosia czym leczysz rękę?dostałaś jakieś leki?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Madziu nie dostalam zadnych lekow oprocz przeciwbolowych. Reka jest usztywniona i ma wypoczywac. Jak to nie pomoze to wizyta u fizjoterapeuty.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Hej Gosiaczku jak tam ręka? z tego co piszesz to widzę że nie ma poprawy :( smutno mi z tego powodu.:(
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Niestety nie ma poprawy a im bardziej mysle nad tym co jest przyczyna tego bolu to nic do glowy mi nie przychodzi - oby to nie byl zly znak ze cos sie dzieje. Zobaczymy jak bedzie - poza tym we wtorek musze jechac do pracy na rozmowe z managerem odnosnie mojej reki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Gosiu, to są sprawy wymagające niestety długiego leczenia. Leczenia, oszczędzania, rehabilitacji. Lekami przeciwbólowymi nie wygonisz przyczyny bólu...niestety...Nadal upieram sie przy wcierkach (zelach przeciwólowych, przeciwzapalnych) są bez recepty, przeznaczone dla np sportowców i naprawdę przynoszą potężną ulgę...stosuję aktualnie m.in te metody i naprawdę polecam.
aaa, ostatnio dowiedziałam sie, że w tego typu urazach nie wolno dopuścić do bólu...orgaznizm uruchamia wtedy bodźce, ktore ten ból dodatkowo nasilają (np kiedy boli zaczynasz niezaleznie od siebie się "spinac" itd itp.zesztywniasz mięśnie, nerwy,ścięgna i ból się nasila...No proszę, jaka jestem mądra ... :D)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Madziu znalazlam w swej apteczce cos takiego jak Dip rilif w zelu, ktory zawiera ibuprofen oraz mentol. Ja nie moge stosowac ibuprofenu ze wzgledu na mikroskopowe zapalenie jelita i tu troszke to wszystko sie u mnie zamyka. Takze nie wiem - poszperam moze w tesco i moze znajde cos bez dodatkow w postaci lekow przeciwzapalnych.
Zastanawiam sie czy moge w tym przypadku zastosowac altacel w zelu - ale to nie jest w sumie stluczenie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

W Tesco znalazlam fajny zel chlodzacy z mentholem dzialajacy przeciwbolowo i nie zawiera zadnych dodatkowych skladnikow dzialajacych przeciwzapalnie - nazywa sie Deep Freeze Cold Gel (effective pain relieving gel - zel efektywnie usmierzajacy bol). Wlasnie go sobie nalozylam na reke i daje uczucia chlodzenia :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Samo chłodzenie powoduje, że rozluźniasz mięsnie...i sama widzisz jak nie dużo potrzeba do szczęścia...a przeciwbólowo i jednoczesnie chłodzaco zadziała fastum, olfen, ketonal itd...Dip relief jest ok, ale rzeczywiście z ibuprofenem...choć smarowanie ręki nie spowoduje, chyba, że przeniknie on do jelit...
pozdrawiam...kuruj się... :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wole jednak nie ryzykowac uzywajac ibuprofenu w jakiejkolwiek postaci - lek wchlania sie do organizmu mimo wszystko, wiec jednak nie siegne po leki ze srodkami przeciwzapalnymi w jakiejkolwiek postaci.
Bede sie na pewno kurowac - dzieki :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Gosiunia, ostatnie moje przemądrzanie: jeśli chcesz skutecznie się znieczulić to OLFEN (zel lub plastry, mi najlepiej pomagają plastry), to jest Diclofenac, a więc lek przeciwbolowy i spokojnie mozesz aplikować...
Pozdrawiam i wiem przez co przechodzisz...jestem w tym samym "klubie" i szczerze mówiąc ja już tracę cierpliwość...
buziaki!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Madziu niestety ale przy mojej chorobie jelita nie moge brac zadnych lekow przeciwzapalnych gdyz one spowoduja ze moje leczenie mikroskopowego zapalenia jelita idzie na darmo - z mojej listy lekow wykluczone sa wszelakie leki przeciwzapalne.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Gosia, szczerze mówiąc myslałam, że diclofenac jest wyłącznie przeciwbolowy...teraz dopiero doczytałam, że działa także przeciwzapalnie...Jestem nierzetelnym źródłem informacji...;)_
buziaki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”