witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

Ojej słoneczko a miałam dużą nadzieję że po tej wizycie teraz coś ruszy i będzie lepiej. Wiem że nie ma złotego lekarstwa, ale bez "jaj" ile czasu można Cię tak zwodzić - dawać nadzieję a po wizycie i tak się nic nie zmienia... Musimy Ci znaleźć takiego dr. Housa :mrgreen: Mówiąc szczerze wolałbym takiego wariata niż tych naszych mruków od których sama musisz wszystko wyciągać- wypytywać a najlepiej jak przyjdziesz z diagnozą i jeszcze listą leków które powinni Ci przepisać - choć i z tym czasem problem :(
Dobrze, że są zajęcia które pozwalają ci na chwilkę relaksu i że masz na miejscu dobrego aniołka- pozdrów Marike
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje serdecznie Kasienko :) i na pewno ja pozdrowie - jest warta tego by byc przyjaciolka i wiem ze nasza przyjazn jest wielka.
Prosilam o skierowanie do specjalisty od reki ale lekarka obejrzala reke i przekazala ze nie jest tak zle by mnie tam wysylac i jedynie moze wyslac na fizjoterapie - dobre i to bo jak fizjoterapia nie zadziala to moze wysla mnie tam a moze fizjoterapeutka bedzie wiedziala jak postepowac jak dowie sie ode mnie gdzie tkwi problem. Chcialabym aby lekarze czasem bardziej nas sluchali i brali pod uwage to co my myslimy - nie zawsze tak sie dzieje bo to nie my jestesmy lekarzami a poza tym niektorzy uwazaja ze nie dzieje sie nic zlego nawet gdyby sie dzialo (moja sytuacja z ginem po pokazaniu wyniku z usg, ktory wskazywal ze cos sie definitywnie dzieje a on ze nie ma co sie martwic i wszystko jest dobrze - niektorzy pomineli sie z powolaniem).
Z reka jest tak ze jak cos robie to bardzo ja odczuwam gdy nie mam wspomagania na rece, wiec staram sie robic mnie a jak czuje reke to zakladam wrist support by unieruchomic reke na jakis czas.

Dzis dzwonilam do pracy zeby poinformowac ich jak u mnie wszystko wyglada - moj team leader przekazal mi ze jak potrzebuje pomocy jakiejkolwiek to zebym dala znac jak cos - jest naprawde wyrozumialy i to mnie cieszy.
Jutro zamierzam umowic sie na wtorkowa wizyte w przyszlym tygodniu - zobaczymy co dalej z reka.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: witajcie

Post autor: marzenka86 »

Witaj Gosiu :*

Wchodze na forum po długim czasie i myślałam że Twoja sytuacja sie poprawiła a tu co??.....znów coś nowego jeju jeju kiedy Ci to w końcu przejdzie.....???
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Gosiu, przesylam ode mnie calusy! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Marzenko nie wiem kiedy mi to przejdzie bo co roku cos sie dzieje ale walcze i to sie liczy :)
Vwd dziekuje bardzo i sle calusy rowniez w Twoja strone :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

No i jutro bede juz miec pierwsza fizjoterapie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
malutka
Udzielający się
Posty: 37
Rejestracja: środa, 7 listopada 2012, 21:56

Re: witajcie

Post autor: malutka »

ja rowniez trzymam kciuki aby bylo lepiej!! pozdrawiam goraco :*
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo mocno :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

daj znac jak po tej fizykoterapii
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis bylam na fizjoterapii - mialam ultradzwieki, masaz reki oraz mam stosowac cwiczenia aby reka byla bardziej mobilna.
Terapie mam raz na tydzien i najlepiej abym na ten czas wykonywala lekkie czynnosci oraz poszla do lekarza medycyny pracy ktory porozmawia z menadzerem na moj temat ze na razie moge wykonywac lekkie czynnosci a moja reka bedzie dochodzila do siebie dzieki zabiegom.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

22 marca mam wizyte u gastroenterologa w celu przedyskutowania wyniku wycinkow pobranych do badania histopatologicznego podczas sigmoidoskopii - mikroskopowego zapalenia jelita.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

fizjoterapia pomaga po dluzszym czasie, wiec czeka Cie wiele pracy :) wielu sil zycze! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Pracuje nad swoja reka a przynajmniej staram sie chociaz nadal odczuwam bole jak wykonuje cwiczenia. Jutro ide do lekarza rodzinnego i zamierzam wziac jeszcze 2 dodatkwe tygodnie zw. lekarskiego bo nie czuje sie na silach by wrocic do pracy - nawet do lekkich czynnosci gdyz reka jest wciaz slaba jeszcze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Reka boli ale to pewnie dlatego ze zaczela sie fizjoterapia oraz cwiczenie reki w domu. Dzis bylam u lekarza - dostalam zwolnienie lekarskie na kolejne 4 tygodnie oraz zel do smarowania reki z ibuprofenem - lekarka powiedziala ze zel nie bedzie mial wplywu na moje jelito i moge go stosowac.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: witajcie

Post autor: optymistka82 »

Gosiu, mam nadzieję, że rehabilitacja przyniesie zamierzony rezultat i popuści. Dobrze, że lek nie będzie niekorzystanie wpływał na jelita. Powodzenia :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Mam juz bol od 6 tygodni i to mnie troszke przeraza - nawet nie wiem co jest tego przyczyna.
Jednak mam tez nadzieje ze rehabilitacja pomoze i bede mogla pod koniec marca wrocic do pracy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

Współczuję Ci serdecznie... Ja dopiero teraz wiem co to jest ból... A Ty biedna już tyle czasu to znosisz... :cry:
Podziwiam Twoją wytrwałość w walce i biorę przykład :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzieki Araju - staram sie przeciwdzialac bolowi a zel ktory dostalam dziala i usmierza ten bol. Zel mam stosowac 3 razy dziennie - wczoraj wieczorem zanim nadszedl czas zastosowania zelu widzialam jak spuchniete mialam palce.
Walcz ze swoim bolem i przeciwdzialaj jemu - nie musisz zyc w bolu i cierpiec, gdyz sa leki ktore moga pomoc w walce.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

Niby tak, są leki, ale ja nie chcę ciągle brać leków przeciwbólowych... Ostatnio ma 3 tygodnie w trakcie których nie miałam ani jednego dnia w którym by mnie coś nie bolało... Często ten ból bywa taki lekki choć uciążliwy, ale nie biorę tabletek bo nie boli aż tak, żebym musiała je wziąć...
Ale Ciebie podziwiam i tak :mrgreen:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Ja musialam isc do specjalisty od leczenia bolu - biore leki przeciwbolowe z powodu uszkodzonego nerwu i powiem ze one przyniosly mi wiecej komfortu ale tez wiem ze jestem pod kontrola i opieka specjalisty od leczenia bolu. Wiem ze nie chcesz ich brac i ja wolalabym ich nie brac ale tez nie chce zmagac sie z bolem ktory zarowno zle wplywa na fizyczne, jak i psychiczne samopoczucie. Wiem ze na 100 % nigdy nie bede czula sie tak jak kiedys ale wiem ze specjalista od leczenia bolu moze zwiekszyc i poprawic moj komfort zycia, co tak naprawde sie stalo.
Ciezko jest walczyc z bolem jak jestes pozostawiona sama sobie - uwierz mi.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: witajcie

Post autor: svergie »

Gosia to bardzo madre co napisalas. Bol wplywa bardzo na nasza psychike i nerwy. Moja mama zawsze powtarza, ze nie nalezy sie denerwowac bo stad biora sie wszystkie choroby. Jak cie boli to sie denerwujesz, jak sie denerwujesz to napedza to nerwy i kolko sie zamyka. Ja tez jestem zdania, ze jak tylko mozna to trzeba sobie ulzyc w cierpieniu...
Gosia a jak teraz sie czujesz?

Pozdrawiam cieplo :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Walcze kochana zeby moja reka powrocila do 100 % funkcjonowania ale wiem ze na to trzeba czasu. Owszem boli mnie reka, palce nie zginaja sie do konca i sa sztywne oraz napuchniete. Cwicze reke a juz we wtorek ide na kolejna sesje fizykoterapii. Stosuje tez zel przeciwbolowo na moja reke co usmierza mi bole.
Dodatkowo tez mam bole powiazane z dolna czescia w okolicy podbrzusza, szybko sie mecze oraz mam biegunki - ale to sa chyba skutki uboczne leku Pentasa na moje jelito. W sprawie jelita bede widziala sie z gastroenterologiem 22 marca i bede chciala przedyskutowac z nim pewne kwestie.

Obecnie jestem w domku na zw. lekarskim aby moja reka na spokojnie mogla dojsc do siebie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: witajcie

Post autor: catrina27 »

Co do bólu to pewnie że bywa różnie i są chwilę że bierzemy leki garściami :( Dlatego ja żeby wybrać mniejsze zło jak już naprawdę nie wyrabiam biorę czopki... wiem że to mało przyjemna forma ale i pomaga na ból, działa szybciej no i nie obciążam wątroby i żołądka. Bo często jest tak że bierzemy coś na sprawy kobiece ale bierzemy już tego tyle że później boli nas ogólnie brzuch i musimy brać znów tabletki na żołądek ... i koło się zamyka

Gosiu ale tego 22 to tylko wizyta u lekarza czy on wtedy może wykonać jakieś badanie?
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

22 marca mam wizyte u lekarza - nie wiem czy wykona jakies badania czy nie - jedynie moze zlecic badania krwi i stolca, bo raczej tego dnia nie ma mozliwosci sprawdzenia czy jest lepiej z moja dolegliwoscia gdyz trzeba pobrac wycinki do badania histopatologicznego. Ewentualnie moze sprawdzic mi brzuch w zaleznosci gdzie mam bole. Bedziemy rozmawiac na temat wyniku histopatologicznego z ostatniej sigmoidoskopii i prawdopodobnie efekcie dzialania leku. Dam znac jak bede juz po wizycie - dla mnie to tez bedzie niespodzianka.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: witajcie

Post autor: svergie »

Gosia jak po wizycie?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Svergie ja dopiero jutro mam kolejna sesje fizjoterapii (jeszcze czeka mnie 5 wizyt razem z jutrzejsza) natomiast 22 marca mam wizyte u gastroenterologa, a 11 kwietnia - u ginekologa onkologa.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Jestem juz po drugiej fizjoterapii - czuje sie troszke inaczej a mianowicie jakby ktos przytwierdzil mi ciezarki do lokcia i przegubu - to bylo moje pierwsze odczucie po wykonaniu ultradzwiekow, pradow oraz cwiczen na palce bo mam sztywne, opuchniete i nie zginaja sie do konca.
Powoli zaczynam tez odczuwac wiekszy bol jak to bylo po pierwszej sesji fizjoterapii.

Dodatkowo dzis dostalam powiadomienie od mojego menadzera ze 12 marca mam wizyte u lekarza medycyny pracy (occupational health).
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

pozdrowienia ode mnie :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo mocno kochana Vwd i pozdrawiam Cie rowniez bardzo cieplutko i sle caluski :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: witajcie

Post autor: svergie »

gosiak76 pisze:Svergie ja dopiero jutro mam kolejna sesje fizjoterapii (jeszcze czeka mnie 5 wizyt razem z jutrzejsza) natomiast 22 marca mam wizyte u gastroenterologa, a 11 kwietnia - u ginekologa onkologa.
A widzisz, kalafior ciazowy dziala. Prepraszam.Przeczytalam, ze mialas wizyte 22lutego zamiast marca :oops:

Mam nadzieje, ze dolegliwosci po zabiegach szybko mina. Niestety to tak jest, ze po takich sesjach czlowiek czuje sie gorzej :( Ale dasz rade, trzymam kciuki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”