witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Marika bardzo polubila Olsztyn i byla zadowolona z pobytu - dzis wraca juz do Anglii i jest obecnie na lotniksu.
W czasie pobytu w Olsztynie pokazalam jej zamek, park, fose, wysokie mosty, katedre oraz pszlismy na pokaz do planetarium. Poza tym bylismy nad jeziorem oraz na zakupach :)

Druga czesc odnosnie mojego samopoczucia - nie mam obecnie @ wiec udalam sie do lekarza - mam problem z owulacja wiec dostalam leki aby dochodzilo do pekania pecherzykow (luteina 50).
Poza tym mialam wykonana cytologie a nastepne lekarz przystapil do badania - nie podobalo mu sie to co wyczul u mnie podczas badania na szyjce macicy, gdyz mam tam zgrubienie wiec zdecydowal sie pobrac jeszcze jedna cytologie wlasnie z tego miejsca. Obecnie czekam na wyniki - jezeli bedzie cos nie tak to lekarz bezie do mnie dzwonil a takze dodatkowo napisze list po angielsku do mojego specjalisty w Anglii.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

:D super, ze Marika widziala PL
super, ze Ty jestes teraz w kraju :D
i super, ze masz takiego doktora :) nie wiem czy jest drugi, kt. tak sie przejmuje i nawet po ang. pisze w sprawie pacjentki :) sama chcialabym skorzystac z wizyty u takiego lekarza! :D
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: witajcie

Post autor: optymistka82 »

Gosiu, bardzo fajnie, że mogłaś miło spędzić czas ze swoją przyjaciółką :) i że podoba się jej nasz kraj. Faktycznie trafiłaś na świetnego i rzetelnego lekarza, że tak się angażuje, że nawet list specjalnie napisze. Trzymam kciuki za dobre wyniki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Moj lekarz jest naprawde niesamowity i za to go bardzo cenie. We wrzesniu bede w Olsztynie ponownie wiec bede mogla pojawic sie u mego lekarza aby powtorzyc usg oraz zobaczyc jak wyglada sprawa z jajnikiem. Mam nadzieje ze nie bedzie potrzebna interwencja. Na szczescie Kevin bedzie razem ze mna podczas wizyty gdyz chcialby dowiedziec sie troche wiecej na temat mojej choroby oraz obecnej syuacji.
Dzieki dziewczyny :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Zaczynam odczuwac prawa strone podbrzusza - na razie jako dyskomfort - gdzie znajduje sie zmiana 4 cm. Rowniez wydaje mi sie ze prawa strona jest nieco bardziej powiekszona od lewej.

Nie moge sie juz doczekac powrotu do Anglii zeby spedzac czas z moim facetem - on rowniez chcialby miec mnie juz w domu :)

Otrzymalam wyniki histopato guza ze szpitala w USA gdzie wszystko zostalo przeslane ze szpitala polskiego w ramach miedzynarodowych badan klinicznych - okazuje sie ze moj guz to guz Sertoli cell tumour a nie jak wczesniej otzrymalam wyniki ze to byl guz Sertoli - Leydig cell tumour. Dodatkowo doszla wiadomosc ze oprocz podanych markerw, ktore byly dodatnie badz ujemne doszedl jeszcze jeden marker Vimentin jako dodatni, ktory odpowiada za zlosliwosc nowotworu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

co to oznacza? :shock:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Kochana Vwd jeszcze nie wiem co to oznacza ale jestem w trakcie zbierania informacji na ten temat. Jedyne informacje, ktore na razie mam to ze Vimentin jest zawsze pozytywny jako marker przy guzach taki jak moj. Nie wiedza tez dokladnie czy pozytywna wartosc tego markera daje mi gorsza diagnoze i roznie to jest przy roznych nowotworach - lekarka ze Stanow postara sie dojsc do tego, gdyz ucza sie rowniez czegos nowego na temat tego guza, wiec kazda informacja jest dla nich wazna i postaraja sie uzyskac wiecej informacji na ten temat poprzez przeprowadzenie badan na wycinkach mojego guza przeslanego ze szpitala w Polsce oraz innych wycinkach przeslanych do nich przez innych uczestnikow, ktorzy dolaczyli do tych miedzynarodowych badan klinicznych.
Znalazlam tez ze dodatni Vimentin marker moze wiazac sie ze zwiekszonym wzrostem guza oraz z mozliwoscia przerzutow - na razie chce sie tylko dowiedziec co se dzieje z janikiem i szyjka macicy.

Poinformowalam o tych wynikach mojego lekarza w Polsce oraz przekazalam ze we wrzesniu bede znow w Polsce i na pewno pojawie sie na wizycie wtedy jako ze we wskazaniach mam powtorzenie badan usg za 2-3 miesiace. Podziekowal mi za informacje oraz przekazal ze zaprasza mnie na wizyte. Kevin juz tez wie o tym i napisal mi ze dobrze, ze powtorzenie badan bedzie moglo byc zrobione w tym samym miejscu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wiadomosci sa pozytywne jak na razie poniewaz wczesniej oceniono ze rokowania sa dobre i pomimo ze doszedl ten marker w mojej sytuacji gdy robiona badania na wycinku guza w USA, to rokowania sie nie zmienia i typ guza jako dobrze zroznicowanego daje dobre rokowania :) Z badan w USA na guzie wyszlo ze to guz Sertoli cell poniewaz moze byc tak ze otrzymali tylko wycinki gdzie byly komorki Sertoli a nie byly uwidocznione komorki Leydig - ogolnie jest ten sam wynik :)
Jestem nieco spokojniejsza i teraz juz tylko wizyta oraz usg 17 wrzesnia - wtedy dowiem sie co jest grane i bede mogla o tym powiedziec gin. onkologowi podczas wizyty pazdziernikowej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis pojawila sie miesiaczka po zazyciu Luteiny 50 mg przez 10 dni dwa razy dziennie - niestety nie czuje sie najlepiej bo mam bole :( Wspomagam sie paracetamolem biorac po 2 tabletki co 4 godziny.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: witajcie

Post autor: rivombroza »

Super, że jesteś w Polsce:)pozdrawiam Cię naprawdę bardzo optymistycznie!!!!!Kocham was i tęskniłam!!! :D
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Juz wrocilam do Anglii i od poniedzialku juz w pracy - dzis mam dzien wypoczynku a w sobote do pracy.
Rivombrozo pozdrawiam Cie goraco z upalnej Anglii :) :*

W niedziele razem z Kevinem chcemy wybrac sie na spacer z dala od naszych miejsc zamieszkania - wybierzemu sie do Lake District nad Ullswater gdzie jest wspanialy wodospad - mam nadzieje ze bedzie cudownie :)

Otrzymalam wiadomosc od mojego lekarza ze obydwa wymazy cytologiczne nie wykazaly zadnych nieprawidlowosci - to spowodowalo usmiech na mej twarzy. Teraz czeka mnie we wrzesniu tylko usg aby sprawdzic czy cos sie zmienilo na prawym jajniku.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Hej! Dzieki za wszystkie informacje :)
kamien z serca, bo na poczatku mnie przestraszylas ;) dobrze, ze sie tak systematycznie kontrolujesz!!! :) i ze znow we wrzesniu bedziesz w domu :) i ze mozesz otwarcie mowic wszystko Kevinowi :)
Mocno , b.mocno Cie sciskam! i zycze dobrego samopoczucia :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Ci moje Ty Sloneczko :)
Kontroluje sie wg zalecen mojego lekarza z Polski, jak i z Anglii - w Polsce normalnie co roku moge sprawdzic co dzieje sie z szyjka macicy tym bardziej ze nie podoba sie wyglad jej mojemu ginowi I dlatego teraz mam miec cytology za 6 miesiecy - znow bedzie wtedy niepewnosc ale poki co bede starala sie to wyrzucic z podswiadomosci. Jeszcze tylko wrzesniowa wizyta I sprawdzenie co z prawym jajnikiem I jak to wyglada.
Kevin angazuje sie w moje sprawy I powiedzial ze przejdziemy razem poprzez moje zdrowotne problem oraz ze nie zostawi mnie z tym samej - ciesze sie ze mam tak wspanialego mezczyzne :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

Oj już się pogubiłam na Twoimwątku... :lol: :lol: Cieszę się że u Ciebie wszystko posuwa się w dobrym kierunku i że masz osobiste wsparcie, bo to bardzo ważne : :lol:
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

wlasnie!
mozna sie pogubic, w koncu ktora to strona naszych rozmow?..
ale grunt, ze teraz jest ok :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Prawy jajnik ze zmiana na nim daje mi niezle popalic dzisiaj a do tego prawa strona podbrzusza jest wieksza niz lewa :(
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

opuchnieta?
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witajcie

Post autor: EveLondon »

ojjj kochana mogloby ci to wszystko juz dac spokoj! A informowalas kogos w Uk o tym co znalazl lekarz w pl? moze warto byloby sie temu przyjrzec? sciskam cie cieplutko i wracaj do formy kochana :*
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Poinformowalam moja pielegniarke o tym ale poki co jest to pod kontrola - postaram sie wziac ze soba dokumenty z usg na spotkanie grupy wsparcia. Jest troche opuchnieta prawa strona - poobserwuje co sie dzieje z tym I jak cos to bede sie kontaktowac z pielegniarka by poinformowala mojego gin. onkologa.
GP (lekarz ogolny) nie wysle mnie na usg bo jestem pod opieka specjalisty w sprawach ginekologicznych.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witajcie

Post autor: EveLondon »

Jak sie czujesz Gosienko? polepszylo sie cos?
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

hej nasza moderatorko ;)
co tam u Ciebie???
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Czesc dziewczyny - od czasu do czasu odczuwam bole oraz ratuje sie przeciwbolowymi. We wtorek w pracy bylo troche ciezko ale wytrzymalam 30 minut do przerwy a pozniej wzielam przeciwbolowe - cale szczeszcie ze pomagaja mi 2 tabletki paracetamolu wizete razem.
Podczas spotkania w grupie wsparcia chce pokazac obraz usg prawego jajnika mojej pielegniarce oraz przekazac informacji na temat bolu.
Wczoraj mialam problem z reka bo zaczelam odczuwac dyskomfort podczas czyszczenia instrumentow medycznych.
13 sierpien - kilinika medycyny genetycznej w szpitalu w Manchesterze.

Z Kevinem bylismy w Windermere (obszar The Lake District) w poblizu jeziora Ullswater - po prostu cudownie i zamierzamy tam wrocic ponownie, i pojsc innym szlakiem - gorskie sciezki oraz jeziora a do tego male kaskady wod oraz wiekszy wodospad :) Fantastyczna odskocznia od codziennych spraw :)

Otrzymalam certyfikat o ukonczeniu najwyzszego poziomu jez. angielskiego dla obcokrajowcow w Anglii a obecnie przygotowuje sie na prawo jazdy :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

ciagle cos robisz :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Kevin zmobilizowal mnie do zrobienia prawa jazdy :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: witajcie

Post autor: marzenka86 »

No i bardzo dobrze to teraz będziesz miała kolejne zajęcie :) a prawo jazdy na pewno ułatwi Ci życie :)

Pozdrawiam :*
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Marzenko na pewno sie przydadza bo bede dojezdzac do pracy kiedy przeprowadze sie do Kevina :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

O proszę... :) Mój mąż do dnia dzisiejszego nie może mnie namówić na zrobienie prawka...:P
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Araju tu prawko mi sie naprawde przyda bo nie bede mieszkac zbyt blisko firmy gdzie pracuje I nie zawsze moj chlopak bedzie mogl mnie zawiezc do pracy - w przyszlosci bede mogla zawozic dzieci do przedszkola I je odbierac gdy on bedzie w pracy :)

Oto moja foteczka z wypadu do the Lake District - Windermere :)
Windermere
Windermere
Windermere.jpg (43.56 KiB) Przejrzano 11717 razy
Ponizej ja z Kevinem na motocyklu Yamaha Hornet 900 :)
wyprawa :)
wyprawa :)
bike_riding1.jpg (151.62 KiB) Przejrzano 11717 razy
W niedziele mielismy przejazdzke motocyklem - bylo naprawde wspaniale :)
W kolejny weekend wybieramy sie pod namiot do Oulton Park na wyscigi motocyklowe MotoGP - nie moge sie juz doczekac. Dzis natomiast robimy zakupy aby miec prowiant na caly weekend, ktory spedzimy pod namiotem :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

a kto Wam zrobil tak udane zdj? :D
sluchaj, widoki sielskie-anielskie, a wy na motorze jak zawodowcy z reklamy :) :)
cos fantastycznego, ze tak Ci sie wszystko uklada! :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Zdjecie zrobiono nam z magazynu motocyklowego SYB - zamowilam je wiec dla nas I oprawilam w ramke :) Stoi sobie w pokoju goscinnym :)
Widoki sa naprawde cudowne w tamtych okolicach - jestem pod wrazeniem tego co widzialam dzieki wyprawie z Kevinem :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”