witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Codziennosc to praca i dom, ale w ostatni weekend poszlismy z Kevinem do kina na film Kingsman - the secret service, a takze w niedziele na dluzszy spacer i przeszlismy 8 km. Po spacerze poszlismy na drinki ale zdecydowalismy sie zamowic tez obiad w Wetherspoons.
Jazda na motorku to duza przyjemnosc - uwielbiam na nim jezdzic i bede czesciej na motorku jak tylko zrobi sie cieplej.

Co do dzidzi to nie zdecydowalismy sie, ale jak cos to na weekend mozemy wziac synka moich przyjaciol a oni beda mogli gdzies wyjsc razem- ja obecnie znow nie mam @ a jakos nie chce brac lekow gdyz ostatnio mialam wywolywana @ i wrocila ona tyllo na xwa cykle :/

Co do zastrzyku to pomagaja mi one a tym razem bede miec zastrzyk z chwila poczatku powrotu bolu a nie jak ostatnio ze czekalam miesiac walczac z bolem.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witajcie

Post autor: domowniczka »

czesc Gosiu :)
Milo cie widziec :)
jak tam w pr.? co z Twoim domkiem? co u Twej polowki? jak kotek?
U mnie bez wiekszych zmian
Ostatnio mialam paskudna grype
ale dzis juz ok
Pozdro mocno Pa
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Witaj kochana domowniczko i super ze napisalas. W pracy dobrze oprocz tego ze jadac z kolezanka do pracy autobusem uczestniczylysmy w kolizji naszego autobus z samochodem osobowym, ktory wjechal przez naszego autobusu skrecajac w prawo z przeciwnego pasa ruchu a my jechalismy prosto. Moja kolezanka ucierpiala bo bola ja plecy oraz nadgarstek. W dniu kolizji bylysmy w szoku i mialysmy bole glowy a ona miala bol w nadgarstku bo sie zaparla reka o siedzenie przed soba i caly impakt ciala poszedl na reke. Ja mam bol w prawym nadgarstku w kolejnym dniu po wypadku.

Kev jest zajety studiami oraz praca wiec spray z domem zostawiamy na okres po zakonczeniu jego studiow w maju. Miedzy nami jest super i lecimy do Wawy 2 maja gdzie zostaniemy do 5 maja skad pojedziemy do Olsztyna i zostaniemy do 12 maja i znow powrot do Anglii.

Luna ma juz 10,5 miesiecy - jest kochana rozrabiara ale psoci mniej niz kiedys. Kicia jest duza i wazy 4,85 kg. Kochamy ja z Kevinem bardzo mocno - mala spi z nami w lozku miedzy nami badz w naszych nogach na koldrze :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Nie czuje sie najlepiej ostatnio - @ mam juz 12 dni oraz bole po stronie prawego jajnika. Bol odczuwam jak siedze, schylam sie badz kicham.
Skontaktowalam sie z sekretarka mojego ginekologa onkologa gdyz moja pielegniarka jest na urlopie do przyszlego poniedzialku.

Mam wciaz problem z nadgarstkiem, ktory zwiazany jest z sytuacja po kolizji autobusu, ktorym jechalam do pracy, z samochodem osobowym.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
olla27
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: środa, 23 lipca 2014, 16:26

Re: witajcie

Post autor: olla27 »

Witaj Gosiu tak długo masz @ :shock: faktycznie musisz być zmeczona tym wszystkim.
A co powiedziała Ci ta sekretarka? a co do kolizji to straszne dobrze że nic groźnego Wam się nie stało
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wczoraj dostalam list ze szpitala i bede widziana przez mojego ginekologa onkologa za 2 tygodnie, czyli 2 kwietnia. Odczuwam silne bole w okolicach prawego jajnika podczas chodzenia. Wkrotce bede wiedziec cos wiecej po badaniach.

Nadgarstek wciaz boli podczas wykonywania roznych czynnosci, jak np. suszenie wlosow a takze ciezko mi znalezc komfortowa pozycje podczas siedzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis udalam sie do lekarza ogolnego i otrzymalam zwolnienie lekarskie z powodu nadgarstka na 2 tygodnie, czyli wlacznie do 3 kwietnia.

Bole w okolicy prawego jajnika bardzo sie nasilaja podczas siedzenia, dluzszego stania oraz chodzenia. Bole powoduja zmeczenie oraz nie czuje sie zbyt dobrze.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Czesc Gosiu :)
tez mialam kiedys problem z nadgarstkiem - trzeba go oszczedzac, korzystac gl.z lewej reki, mnie pomagalo, gdy nosilam reke na temblaku
Z tym jajnikiem... oby okazalo sie, ze to chwilowe
Gosiu, milej wiosny :) Usmiechu :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje kochana Vwd - jestem na zw.lekarskim do 3 kwietnia a nadgarstek do chodzenia do siebie I jest duzo lepiej.

Co do jajnika - boli gdy sprzatam, robie zakupy, ide gdzies a do tego siniak na nodze po wypadku powoduje bol jak mialam kozaki na nogach. Bol powoduje ze jestem zmeczenie, co zauwazyl juz nawet Kevin.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

bedziesz sie starala o odszkodowanie w zwiazku z tym wypadkiem?
a Kevin tez ucierpial?
Trzymam caly czas mocno kciuki za Ciebie!!!
i wierze, ze bedzie dobrze :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Skontaktowalam sie z prawnikiem zeby starac sie o odszkodowanie. Kevin nie jechal razem ze mna w autobusie-bylam pasazerka autobusu ktory mial kolizje z samochodem osobowym. Jechalam autobusem do pracy.

Poki co, to nie mysle o najgorszym ale czekam na wizyte w szpitalu oraz na transvaginal ultrasound scan-scan mam o godz.15.20 a gin.onkologa zaraz po skanie o godz.16.00.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Mam zmiane na lewym jajniku - ginekolog onkolog podjal decyzje o powtorzeniu skanu za 6 tygodni a takze o wizycie u niego w tym samym dniu zaraz po skanie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

czyli czekamy wraz z Toba 6 tygodni! :)
Gosiu, trzymaj sie! zycze Ci dobrego samopoczucia!!!
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje kochana :)

@ wrocila z powrotem po 19 dniach spokoju - bol powraca ponownie.

Nadgarstek coraz lepiej bo juz moge robic wiecej czynnosci.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witajcie

Post autor: EveLondon »

Gosienko czytam, sciskam kciuki i serduchem jestem z toba!! zawsze :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Ewelinko :)

Dostalam list ze szpitala z wizyty ginekologiczno - onkologicznej, ktora mialam 2 kwietnia - torbiel na jajniku okolo 40mm a do tego ginekolog onkolog wyczul tkliwosc w prawym dole biodrowym.
Do tego zauwazylam, ze @ szaleja - najpierw od 5 do 17 marca, nastepnie od 6 do 10 kwietnia a teraz obecnie kolejna @ od 18 kwietnia. Cos nie tak sie dzieje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witajcie

Post autor: EveLondon »

Wspolczuje kochana! Trzymam kciuki by wszystko sie szybko wyjasnilo i uspokoilo :* Jakbys chciala pogadac wiesz gdzie jestem :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wiem kochana i dziekuje bardzo serdecznie. Na razie nie chce o tym myslec poki nie mam kolejnego skanu i wizyty podczas ktorej dowiem sie co dalej. Wyslalam maila do mojej pielegniarki z Macmillan Cancer Support zeby poinformowac ja o tym co sie obecnie ze mna dzieje.
Ewelinko jak cos to bede pisac by porozmawiac i napisz mi kochana co tam u Ciebie. Buziaki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: witajcie

Post autor: patrycja89 »

cześć Gosiu, najsilniejsza kobieto na tym forum!

Z miesiączkami to akurat Cię rozumiem.. ja mam już tego dość.. Co do Twojego samopoczucia i zdrówka.. to mocno ściskam.. przykro mi, że znowu pojawiły się problemy, wątpliwości.. Ale po każdym Twoim wpisie widać jak bardzo dzielnie się trzymasz.. Jednak tak jak napisałaś nie myśl o tym wszystkim jeszcze.. bo na to przyjdzie czas.. a teraz ważne byś się nastawiała jak najbardziej pozytywnie się da. Trzymam za Ciebie mocno kciuki kochana!
Pozdrawiam
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witajcie

Post autor: EveLondon »

Kochana i masz racje nie ma co myslec na zapas :) dobrze ze masz to wsparcie z charity :) U mnie hmmm ciezko ... czekam wciaz na date operacji, mialam kontakt z ginekologiem w tym tygodniu ze warto wrocic na provere bo mooze cos urosnac co spowodowalo ze mi smutno bo czuje ze robie krok w tyl plus naprawde dobrze sie czuje bez tabletek i mimo ze fajnie bylo bez okresu to chyba wolalabym zyc bez provery. Zaczelam terapie mialam dwie wizyty mam nadzieje ze cos to da :) sciskam kochana :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Ewelinko ja tak sobie mysle, czy to nie provera miala wplyw na Twoje zdrowie - rozmawialas na ten temat ze swoim specjalista ? Chcialabym zebys wiedziala ze wirtualnie oraz myslami i serduszkiem jestem razem z Toba zebys sie tylko dzielnie trzymala - ciesze sie ze zaczelas terapie i rowniez mam nadzieje ze przyniesie ona pozytywne skutki a Ty musisz dazyc do tego by rozmawiac o tym co Cie trapi.
Ewelinko ja na pewno bede walczyc - Ty tez to musisz robic i mam nadzieje ze wkrotce otrzymasz date operacji, by moc sie przygotowac do zabiegu, ktory przebiegnie pomyslnie bez zadnych dodatkowych komplikacji a Ty szybciutko wyjdziesz ze szpitala by cieszyc sie sloneczkiem :*

Zmienilam prace bo mialam troszke dosc mojej firmy w ktorej pracowalam a dokladnie nie firmy ale kadry menadzerskiej, ktora pokazala ze maja tak naprawde gdzies pracownikow oraz tak naprawde jedna menadzerka powiedziala mi prosto w oczy ze ona nie musi wiedziec co sie ze mna dzieje (czy naprawde nie musi, bo wydaje mi sie ze tez ze strony pracodawcy pracownik powinien miec dodatkowe wsparcie, ktorego tak wlasciwie nie mialam, bo nikt z kadry menadzerskiej nie potrafil rozmawiac ze mna ani na temat mojej choroby nowotworowej ani na temat tego jak czuje sie razem z kolezanka po wypadku autobusowym i czy jestesmy w stanie dotrzec do pracy). Do tego wszystkiego doswiadczeni pracownicy w mojej starej firmie zaczeli szukac rowniez nowych prac - dwie osoby juz mialy interview i czekaja na odpowiedz czy zostali przyjeci.

Juz za tydzien w sobote lece do Polski - najpierw 2 dni w Warszawie a pozniej 8 dni w Olsztynie - mam nadzieje ze wypoczne. Z Kevinem chcemy sie wybrac na jeden dzien do Malborka :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

patrycja89 pisze:cześć Gosiu, najsilniejsza kobieto na tym forum!

Z miesiączkami to akurat Cię rozumiem.. ja mam już tego dość.. Co do Twojego samopoczucia i zdrówka.. to mocno ściskam.. przykro mi, że znowu pojawiły się problemy, wątpliwości.. Ale po każdym Twoim wpisie widać jak bardzo dzielnie się trzymasz.. Jednak tak jak napisałaś nie myśl o tym wszystkim jeszcze.. bo na to przyjdzie czas.. a teraz ważne byś się nastawiała jak najbardziej pozytywnie się da. Trzymam za Ciebie mocno kciuki kochana!
Pozdrawiam
Dziekuje najdrozsza Pati - trzymam sie dzielnie jak na razie, no i 14 maja zobaczymy co dalej a wtedy bede ladowala bateryjki by ewentualnie podjac kolejna walke. Ale poki co staram sie gdzies wyjezdzac z Kevinem I wylaczyc sie od szarej codziennosci a bardziej poznawac nowych ludzi I podziwiac cudne angielskie widoki w okolicy Cumbrii.
Dziekuje za kciuki oraz wsparcie - przyda sie na pewno. Buziaki kochana :) :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witajcie

Post autor: EveLondon »

Witaj kochana troszke z opoznieniem ale bylam w polsce odpoczac psychicznie. czulam sie tak dobrze ze myslalam o anulowaniu operacji jednak po rozmowie z paroma osobami doszlam do wniosku ze jesli tam wszystko wporzadku to i tak zabieg bedzie szybki i przynajmniej bede wiedziec a bol i tak znow co jakis czas sie pojawia wiec lepiej niech to juz sie stanie. Na proverze ogolnie dobrze sie czulam tylko czulam sie pusta, wyprana z emocji to jedyny minus. teraz te emocje wrecz kipialy ze mnie. wlasnie czekam na okres by wziasc pierwsza tabletke. Czas pokaze nie poddaje sie :) staram sie pozytywnie patrzec w przyszlosc z pomoca zadan domowych od pani terapeutki ucze sie tez trzymac emocje na wodzy :)
Trzymaj sie cieplutko i baw sie dobrze w Polsce :) oraz powodzenia w nowej pracy :) sciskam
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Super ze moglas wypoczac troszke bo to pomaga i to bardzo. Bede trzymac kciuki aby operacja nie byla skomplikowana i zebys wiedziala co dokladnie dolega i jak z tym sobie radzic.

Ja wiele chodzilam w Warszawie a przez to odczuwalam silniejsze bole. W hotelu zastanawialam sie jaka przyjac pozycje lezaca aby nie odczuwac bolu podbrzusza. Jak tylko wstawalam po malym wypoczynku to bol ponownie wracal. Ponownie zaczelam brac leki przeciwbolowe na usmierzenie bolu. Juz tylko 8 dni do mojej wizyty w szpitalu i dowiem sie czy cos sie dzieje co wymaga interwencji chirurgicznej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Jutro juz czeka mnie wizyta w szpitalu - scan oraz wizyta u ginekologa onkologa. Co ma byc to bedzie ale niestety nadal odczuwam bole podbrzusza po dzwiganiu, dluzszym chodzeniu i staniu, oraz podczas siedzenia. Kevin zauwazyl nawet ze troszke przybylo mi wagi - mysle ze glownie w okolicy brzucha ale wiem ze moze to byc spowodowane ze wciaz tam siedzi sobie torbiel na jajniku, co powoduje te wszystkie niedogodnosci w mojej sytuacji. Jutro wieczorem jak tylko bede mogla to dam znac jak wyglada moja sytuacja po wizycie w szpitalu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: witajcie

Post autor: Drobi »

Gosia, powodzenia jutro! Oby wizyta w szpitalu przyniosła wyjaśnienia, plan działania i ostatecznie ulgę. Myślę, że większość z nas jest oswojona z bólem, ale tym bardziej cenimy te momenty, gdy nic nie boli i można normalnie funkcjonować jak również wiedzę na temat dokładnego źródła bólu. Życzę szybkiej poprawy zdrowia.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo Drobi. U mnie zrodlem bolu jest cysta (mam tylko nadzieje ze nie przeksztalcila sie w guza, z ktorym zostalam zdiagnozowana w grudniu 2010 roku). Wszystko zaczelo sie po 26 lutym 2015 roku, kiedy to doszlo do kolizji autobusu, ktorego bylam pasazerka, z samochodem osobowym. Poza tym dostaje tez zastrzyki przeciwbolowe w znieczuleniu i przy uzyciu aparatury rentgenowskiej w prawa strone dolnej czesci plecow na sterylnej sali szpitalnej. Zastrzyki wystarczy na okres 7-miu miesiecy, podczas ktorego moge wykonywac dowolne czynnosci nie odczuwajac bolu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

czy te zastrzyki tzw. blokada?
Gosiu, oby bylo lepiej!!! :)
Drobi
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 17:56

Re: witajcie

Post autor: Drobi »

Hej Gosia!
I jak zdrówko? Cysta do obserwacji, czy operacyjna?
Przyznam szczerze, że mi aż tak duży ból, wymagający zastrzyków, nie jest znany. Miewam, a przynajmniej przed operacją miałam, epizody bólu, ale to były kilkugodzinne ataki, raz na miesiąc, półtora. Poza tym funkcjonuję raczej normalnie.
Czytałam na Twoim wątku o wypadku i o braku zrozumienia w poprzedniej pracy.
Ty jesteś prawdziwą weteranką życia :) Napisz jak się czujesz.
Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

Zamilklas
Gosiu, prosze odzywaj sie! Jak jest?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”