witajcie

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

U mnie jest jeszcze problem tego typu, że lekarze do których potrzebowałabym się dostać, przyjmują w takich godzinach w jakich ja pracuję a wziąć u mnie urlop to jest problem, poza tym co chwilę potrzebuję wolne na jakieś badania itp. i już się krzywo patrzą i myślą że sobie wymyślam choroby itp.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

To jest tez wlasnie dodatkowy problem o ktorym napisalas - ciezko jest jak nie mozna sie wybrac do lekarza po godz. pracy zeby nikt nie patrzyl na Ciebie krzywo myslac ze znow cos wymyslasz.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

czesc :) wlacze sie do rozmowy :) u mnie tez problem jak u Araji79 i dlatego zazdroszcze osobom pracujacym na zmiany ;) choc one znow marudza, ze praca na zmiany to lipa... ech...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wszystko zalezy na jakie zmiany sie pracuje - ja nie narzekam ze pracuje na zmiany bo kiedy koncze wczesniej to mam czas dla siebie po pracy jeszcze, a jak ide na pozniejsza zmiane to moge troszke dluzej sobie pospac co czasem jest dobre dla mojego organizmu. Nie robie nocek - na szczescie, gdyz jest ciezko pozniej funkcjonowac w ciagu dnia ( pracowalam na nocy w tesco swego czasu i bylo tak ze do poludnia jakos wytrwalam a pozniej spalam az do wyjscia do pracy - takze nie mialam zycia w ogole).
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis byla juz 4 sesja fizjoterapii - robie postepy ale ostatecznie bedzie wiadomo cos wiecej na ostatnim spotkaniu z fizjoterapeutka, ktore mam 26 marca. Jezeli nadal bedzie cos nie tak, to wtedy oni kieruja na blokady sterydowe badz zabieg chirurgiczny.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis otrzymalam list ze szpitala i 6 kwietnia w sobote bede miec rezonans magnetyczny.
Jeszcze nie dotarl do mnie raport od lekarza medycyny pracy, wiec nie wiem jakie sa sugestie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

Podziwiam Cię Gosiu coraz bardziej... Masz istne wycieczki po tych lekarzach i znosisz to dzielnie.. Tak trzymać :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Musze to znosic dzielnie - w koncu chodzi tu o moje zdrowie. Dziekuje Araju :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Hej Gosiu i jak książka doszła?
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Hej Gosienko - ksiazka dotarla dzis do mnie :) Dziekuje kochana bardzo mocno :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Jak tam dzielna kobieto, jest postęp po rehabilitacji ręki? widzisz efekty? pozdrawiam
Milionek66
Ekspert
Posty: 112
Rejestracja: środa, 23 marca 2011, 16:45

Re: witajcie

Post autor: Milionek66 »

Witajcie :)

Właśnie że powtórzę za Magmą... Gosiu... :)
Jak się czujesz i w ogóle.


Pozdrawiam :)
patrycja89
Ekspert
Posty: 721
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2010, 20:13

Re: witajcie

Post autor: patrycja89 »

Hej Gosiu ;)

Jak się czujesz?? Jak Twoja ręka, lepiej troszkę po rehabilitacji?? Zgadzam się z Arają.. jesteś bardzo dzielna. nie jedna już dawno by się poddała.. ale Ty walczy dzielnie.. tak jak napisałaś.. to chodzi o Twoje zdrowie.. i życzę Ci, żeby w końcu te wszystkie odwiedziny u lekarzy nie były już potrzebne..
Wracaj do formy ;*

buziaki słońce..
"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje Wam kochane bardzo mocno za pamiec :) :*

Raport lekarza medycyny pracy:
Doktor ma nadzieje ze moja kondycja poprawi sie satysfakcjonujaco w ciagu 3-6 tygodni. Napisal ze oczekuje dalszej medycznej interwencji. Przez nastepne 3 tygodnie bede miec fizjoterapie i ze ma nadzieje ze przez nastepne 2-3 tygodnie moja kondycja sie poprawi, ze bede mogla wykonywac zadania w domu- ze nie jestem gotowa jeszcze wrocic do pracy aby wykonywac moje zadania. Bede gotowa wrocic do pracy 3- 4 tygodnie po ukonczeniu fizjoterapii. Bede mogla wykonywac tylko lzejsze czynnosci po powrocie do pracy przez 3-4 tygodnie. Nie bede mogla dzwigac nic ciezszego niz 5 kg, zebym mogla robic regularne przerwy 10-minutowe co godzine, jezeli to mozliwe. Ustalenie godzin pracy aaby bylo dla mnie dobrze. Dobrze by bylo zebym pracowala na jednej z moich zmian w poczatkowych 3-4 tygodniach podczas gdy bede w okresie programu rehabilitacyjnego. Napisal tez ze moja prawa reka jest slabsza niz lewa reka, co potwierdzilo jego kliniczne rozeznanie (to polegalo na tym ze mialam scisnac jego rece tak mocno by polamac kosci - niestety nie udalo mi sie tego zrobic, chociaz bardzo sie staralam i lewa reka byla duzo bardziej silniejsza niz prawa )

Bylam u lekarza ogolnego - mam podwyzszona temperature oraz troche zaczerwienione gardlo. Mam pic duze ilosci plynow oraz brac paracetamol. Powinno byc dobrze do soboty, a jezeli nie to mam wrocic do lekarza. Na reke dostalam zwolnienie lekarskie na kolejne 4 tygodnie.

Z powodu nawrotu bolu prawej reki stanelo na tym wczoraj, ze fizjoterapeutka postara sie zalatwic kilka sesji wiecej dla mnie badz blokady sterydowe. Wiecej wiadomosci bedzie 26 marca w zaleznosci od stanu reki.

22 marca w piatek ide na wizyte do gastroenterologa - grafik napiety ale najwazniejsze aby wrocic do swego normalnego samopoczucia i zyc komfortowo i bez bolu, wiec nie wazna jest ilosc wizyt u lekarzy jak dla mnie - oby tylko wszystko bylo pod kontrola.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
Araja79
Ekspert
Posty: 858
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 13:18

Re: witajcie

Post autor: Araja79 »

O joj, to niedobrze, ale niestety taki okres przeziębieniowy... A co do opinii.. hmm... w Polsce już by podziękowali takiemu pracownikowi za współpracę, no może nie od razu bo nie mogą ale zaraz po powrocie do pracy... Polskie realia...:(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

No coz tu realia sa nieco inne i naprawde pracownik jest ceniony jak dobrze wykonuje swoja prace a a naprawde robie co moge pomimo swoich problemow, ale moge powiedziec ze moja praca jest naprawde doceniana na comiesiecznych rozmowach z przelozonymi. Jako osoba zdiagnozowana z nowotworem jestem chroniona prawnie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: witajcie

Post autor: hercik17 »

Gosiu no tylko pozazdrościć tego,że jesteś tak doceniana.U nas już dawno pozbyliby się pracownika z takimi problemami.Dlatego mam nadzieję,że mnie też będzie łatwiej z chorobą w Irlandii.Podziwiam Cię za ilość odbytych wizyt u specjalistów :) No ale wiem jak bardzo chcesz żyć normalnie,bez żadnych dolegliwości.I oczywiście tego Ci życzę,żebyś wraz z nadchodzącą wiosną mogła cieszyć się życiem bez bólu :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje bardzo Gosienko - mam nadzieje ze w Irlandii znajdziesz wspanialych lekarzy ktorzy tez beda pomagac Tobie aby bylo lepiej. Buziaki kochana :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Wrocilam od gastroenterologa i po tym jak powiedzialam jemu jak wyglada sytuacja zmienil mi dawke leku na nizsza z 2 gram na 1 gram dwa razy dziennie.
Spytalam go czy to mozliwe ze mikroskkopowe zapalenie jelita moze byc choroba genetyczna - powiedzial ze nie jest pewien, ale nie wykluczyl tego.
Nastepna wizyta za 4 miesiace zeby zobaczyc jak bedzie na tym leku o nizszej dawce.
Jezeli nie bedzie dobrze nadal to zmieni na inny lek.
Powiedzial tez ze zobaczymy jak bedzie na tym leku na nizszej dawce bo jest szeroka gama lekow - leki sterydowe, immunosupresanty ale to leki ktore stosuje sie w dalszej kolejnosci jak obecne nie pomoga.
Wiec zobaczymy jak bedzie przez 4 m-ce na nizszej dawce leku i jak organizm zareaguje.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzis mialam ostatnia fozjoterapie i jeszcze 3 tygodnie zw. lekarskiego - mam wykonywac cwiczenia, ktore wykonywalam do tej pory oraz cwiczyc reke z pileczka poprzez jej sciskanie by wzmocnic reke. Powrot do pracy pokaze na ile moja reka bedzie sprawna i czy sytuacja sie powtorzy - gdyby zaczelo sie dziac to fizjoterapeutka w liscie do lekarza oglnego ujmie skierowanie mnie na rezonans oraz blokady sterydowe.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Gosia, ale widzisz wyraźną poprawę, jeśli chodzi o sprawność ręki? fizjoterapia przynosi efekty?
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Fizjoterapia w mojej sytuacji przyniosla olbrzymie efekty (mialam 6 sesji po 30 minut) - czuje poprawe i to duza, gdyz nie ma bolu a tylko sztywnosc palcow od czasu do czasu ale to powinno tez minac :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Bravo Gosiu, jak fajnie słyszeć jakieś dobre wieści...

Pozdrawiam świątecznie, życzę Ci spokojnych, radosnych Świąt!
;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dzieki Madziu i Tobie rowniez zycze radosnych i spokojnych Swiat Wielkanocnych :)

Jutro bedzie u mnie Marika to razem spedzimy swieta - troszke rzeczy kupionych i troszke przygotowanych na jutro. Od czwartku do piatku bylam u innej kolezanki ktora jest po pierwszej chemii po wznowie nowotworu - pomoglam jej troszke w zakupach i dostalam troszke bigosu do domku - przyda sie tez na jutro :)

6 kwiecein - rezonans magnetyczny narzadow rodnych
11 kwiecien - wizyyta u gin. onkologa
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

czesc Gosiu :D przepraszam, ze nie dotarlam z koszyczkiem zyczen do Ciebie przed Swietami... za to teraz zycze Ci wszystkiego najlepszego po swietach!!!!!! zdrowia i wiosny nie tylko w sercu ;) goraco pozdrawiam i przesylam calusy :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Dziekuje kochana Vwd bardzo mocno - ja wpisalam dla Was zyczenia w watku zyczen wielkanocnych bo z powodu mojej reki nie chcialo mi sie pisac zyczen na kazdym watku.
Tobie rowniez zycze wszystkiego co najlepsze, no i przede wszystkim zdrowka :*
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witajcie

Post autor: vwd »

gosiak76 pisze:bo z powodu mojej reki
a ja z powodu oka...
hihi, dobraly sie 2 moderatorki :lol: biedne to forum :oops:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Kochana jakos damy rade :) Nie jest tak zle bo zagladam tu codziennie :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witajcie

Post autor: gosiak76 »

Jutro czeka mnie rezonans a w czwartek wizyta u gin. onkologa.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: witajcie

Post autor: magma »

Daj znać Gosia jak będziesz miała wynik rezonansu...;)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”