Witam i ja

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Witam i ja

Post autor: svergie »

Witam!
Postanowilam do Was dolaczyc, bo potrzebuje Waszych porad i... wsparcia :)
Mam nadzieje, ze i ja bede mogla komus pomoc.

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow
Weronika
Awatar użytkownika
Motylek
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 18 czerwca 2010, 16:39

Re: Witam i ja

Post autor: Motylek »

Witaj Weroniko :)
Przykro mi że Ciebie tez dopadła ta paskudna choroba. Podziel się z nami swoją historią a będzie nam łatwiej - jak to sama napisałaś - udzielić Ci porad. A może i Twoja historia nam pomoże :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam i ja

Post autor: gosiak76 »

Witaj Weroniko - przykro mi ze endo dopadlo Ciebie - prosze opisz swoja historie dzieki ktorej przyblizysz nas do swojej choroby - kazda historia nas uczy i pozwala zrozumiec co sie wokol nas dzieje.
Pozdrawiam cieplutko - Gosia
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam i ja

Post autor: vwd »

Witaj cieplutko :) :) :) Masz piekne imie Weroniko :) Sciskam Cie mocno i zycze zdrowia! :) oby sie wszystko poukladalo tak jak sobie tego zyczysz ;) Powodzenia! :)
Zaklinka1989
Ekspert
Posty: 261
Rejestracja: środa, 31 marca 2010, 09:36

Re: Witam i ja

Post autor: Zaklinka1989 »

Witaj wśród nas Weroniko :) U nas na pewno znajdziesz wsparacie. Tu każdy dla każdego jest wsparciem. Napisz coś więcej o sobie. Pozdrawiam ciepło
Żaklina
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam i ja

Post autor: domowniczka »

i ja Cie witam :) przeczytalam juz Twoja historie :) Dobrze, ze do nas dolaczylas (tzn. zle, ze zachorowalas, ale dobrze, ze tu trafilas) pzdr. :)
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Witam i ja

Post autor: svergie »

Dziekuje za mile powitanie :D
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam i ja

Post autor: vwd »

zawsze milo gdy jest sie cieplo witanym :)
mysle dziewczyny, ze wlasnie tak powinnysmy robic :) cieplo witac kazda osobe, kt. sie pojawi na naszym forum :)
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam i ja

Post autor: catrina27 »

Hej ;)
Dołączam się do ciepłego powitania ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witam i ja

Post autor: marzenka86 »

Hej :)
Ja również chce gorąco Cię przywitać na forum :)
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Witam i ja

Post autor: karolina794 »

Witaj Weroniko troszkę z opóźnieniem :D Przepiekne imię,kiedy byłam w ciąży córeczka miała mieć na imię Weronika,ale udał się Dawid :D
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam i ja

Post autor: catrina27 »

Svergie a jak się czujesz? Masz jakieś objawy?
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam i ja

Post autor: domowniczka »

Czesc svergie :) Co u Ciebie??
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Witam i ja

Post autor: svergie »

Witam!
Nie bylo mnie przez chwile ale juz sie poprawiam :) Jak narazie jestem zajeta sprawami zwiazanymi ze slubem. Nie mieszkam w Polsce a kiedy przylatuje na kilka dni staram sie nadgonic cala organizacje.

karolina798dziekuje, mam to imie po babci :D

catrina27dziekuje, czuje sie dobrze (pomijajac grype, ktora mnie dopadla :? ) Zapisalam sie na to forum aby dowiedziec sie czegos wiecej o tej chorobie ''u zrodla'', poniewaz nie mam wsrod znajomych nikogo kogo ta choroba dotknela. Ja nie mam zadnych dolegliwosci zwiazanych z ta choroba. Przed operacja miewalam bolesne @ i ciezko znosilam okres przed. Torbiel zostala odkryta przez ''przypadek'' podczas rutynowej kontroli. Po operacji mam tylko bule glowy i doslownie moze raz w roku bolesna @. Lekarze z ktorymi rozmawialam do tej pory twierdzili, ze wszystko jest ok, wyniki wychodza dobre. Nie chce sie sama nakrecac, ze mam problem skoro mi mowia, ze go nie mam. Przestraszylam sie jednak czytajac rozne opinie, ze lekarze czesto myla ta chorobe z innymi i wielu z nich nie wie jak postepowac z pacjetka, ktora jest na nia chora bo nie maja doswiadczenia.
Jak tylko wyczuwam, ze cos moze byc nie tak kontroluje to... zawsze lekarze mnie uspakajaja i oczywiscie namawiaja na... dziecko :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam i ja

Post autor: gosiak76 »

Svergie zycze udanych przygotowan do slubu.
Czy chodzisz do jednego lekarza czy szukasz opinii u innych specjalistow rowniez? czy kazdy z tych lekarzy mowi ze wszystko w porzadku ?
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Witam i ja

Post autor: svergie »

gosiak nie konsultowalam tego z innymi specjalistami... powinnam? Diagnoze postawila pani dr, ktora specjalizuje sie w onkologi, bylam w tym samym czasie konsultowana z bardzo dobrym specjalista od nieplodnosci, wlasciwie razem stawiali te diagnoze. Po operacji zmienilam przychodnie i od tamtego czasu nie mam stalego lekarza, kazdy ktoremu opowiadam moja historie twierdzi, ze teraz jest ok, ale zaden nie wytlumaczyl mi problemu ''prosto z mostu'', nie wiem czy brac to jako ''nie ma sie co przejmowac, nic sie nie dzieje'' czy ''ja nie za bardzo wiem o czym mowisz, ale jak narazie ja nie widze problemu, wiec jest ok, wroc jak sie bedzie cos dzialo a najlepiej to zrob sobie dziecko bo to podobno najlepsza metoda na ta chorobe'' :(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam i ja

Post autor: gosiak76 »

wydaje mi sie ze czesc lekarzy nie bierze endo jako problemu - odsylaja dziewczyny w takiej sytuacji uwazajac ze dobrym sposobem wyleczenia bolow jest ciaza. niestety czasem nie jest to latwa sprawa zajsc w ciaze przy tej chorobie - wiec jedno co moge powiedziec to postaraj sie znalezc specjaliste ktory wytlumaczy problem jezeli tylko bedziesz miala pytania odnosnie tej choroby.
czy mialas robiona laparoskopie zevy okazac wyniki histopatologiczne lekarzowi - czy cos powiedzial jak zobaczyl ze to endo ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Witam i ja

Post autor: svergie »

Wycinek do badania histopatologicznego zostal pobrany podczas operacji usuwania torbieli. Po odebraniu wynikow bylam z nimi u tej samej pani dr i ona tylko potwierdzila, ze to endo (juz podczas USG kiedy konsultowala mnie z tym drugim ginem, zakladali, ze to endo)powiedziala, ze wszystko jest ok, nie ma zmian nowotworowych, zalecila ''kuracje'' evra aby torbiele nie powracaly i tyle.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam i ja

Post autor: gosiak76 »

czyli po prostu zachowala sie tak jakby wyciecie torbieli moglo spowodowac wyniszczenie endo i na tym sie wszystko skonczylo? co to za "kuracja" evra? mozesz przyblizyc na czym polega.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
svergie
Ekspert
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 5 lutego 2011, 22:14

Re: Witam i ja

Post autor: svergie »

pani dr. uprzedzila mnie przed nawrotami, jednak nie wytlumaczyla na czym ta choroba polega. Kiedy pytalam o ciaze zazwyczaj mowili aby sie nie martwic, ze wszystko jest ok- nie wspominali o utrudnieniach. Kuracja- uzylam tego slowa niedoslownie, mialam na mysli zastosowanie hormonow, ktore maja zastopowac nawrot torbieli. Evra to plastry zawierajace hormony
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam i ja

Post autor: gosiak76 »

czy te plastry powstrzymaly kolejne @ w Twoim przypadku czy pojawialay sie one normalnie co miesiac ?? Czy moga byc one stosowane w sytuacji endometriozy - co jest napisane na ulotce ze w jakich sytuacjach sa stosowane?
No wlasnie - dobrze ujelas bo czasem przy endo wystepuja utrudnienia podczas starania sie o dzidziusia - a o tym powinna Cie pani dr poinformowac i sprawdzic co jest przyczyna jezeli para pomimo starania sie o malenstwo ma nadal trudnosci.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam i ja

Post autor: catrina27 »

svergie pisze:Ja nie mam zadnych dolegliwosci zwiazanych z ta choroba
To bardzo dobrze ;) i żeby tak zostało ;)
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”