Mam endometrioze, jestem po laparoskopii

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Kasiunia
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 13 maja 2011, 10:28

Mam endometrioze, jestem po laparoskopii

Post autor: Kasiunia »

Moja historia pokazuje, że lekarze ginekolodzy o endometriozie prawie nic nie wiedzą albo raczej nie chca wiedziec. W zeszlym roku gdy poszlam do gina bo mialam juz dosyc bardzo obfitych i bolesnych miesiączek to przepisal mi diostinex zeby obnizyc - dobrą prolaktynę :( bo myslal ze to jest przyczyna bolesnych miesiaczek - nic mi to nie pomoglo kompletnie - ja mowie Panie doktorze ja mam chyba endometrioze - lekarz na to (jest Pani za mloda) - oki wyszlam z gabinetu i pomyslalam pewnie tak musi byc jak mowi pan dr. Po paru miesiacach brania diostinexu miesiaczki byly takie same
:((( obfite, dlugie i jeszcze bardziej bolesne. Po paru miesiącach zaczelismy starac sie z mezem o malenstwo niestety bez rezultatu (trwa to juz 8 m-cy). W zeszły czwartek miałam robioną laparoskopię a takze hsg za jednym razem. Wykryto u mnie liczne ogniska endometrialne (tak jak myslalam), zrosty, wyłuszczono torbielke śr 1,5 cm z jajnika, marker CA 125 - 87. Wszystko zostało udrożnione, wyczyszczone :))) od wtorku biore Provag i Visanne. Spoznia mi sie okres juz tydzien, a zawsze mialam cykle regularne. Najgorzej boli mnie brzuch jakbym miala dostac okres i mam zawroty glowy ale to chyba od Visanne a moze predzej od jej ceny 300 zł (ten lek powinien być refundowany). Lekarz kazal mi brac Visanne przez 5 m-cy pozniej go odstawic i staranka. Ja juz sie boje ze znowu nic nie bedzie z naszych staran:((( chyba juz nie mam sil ale nie ma co sie poddawac wkoncu nie jestem sama w tej chorobie :)) pozdrawiam wszystkie endometrioszki :)))
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Mialam endometrioze, juz po laparoskopii

Post autor: catrina27 »

Witaj Kasiu ;)
Cieszę Cię że zdecydowałaś się napisać :) Ja jestem po leczeniu Visanne i jestem bardzo zadowolona :D Życzę Ci, wszystko Ci się ułożyło i żeby wasz starania zakończyły się wielkim szczęściem.
A ja przy Visanne nie miałam @ przez 4 miesiące. Możesz mieć plamienia, albo może Ci całkiem zaniknąć także spokojnie ;)
http://www.forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=27&t=561
podsyłam link do stonki z info o Visanne :)
Pozdrawiam
Kasia
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Mam endometrioze, jestem po laparoskopii

Post autor: gosiak76 »

Witaj Kasiu - pozwolilam sobie wydzielic Twoj watek od watku innej forumowiczki zebysmy mogly sledzic co u Ciebie sie dzieje i zebys mogla z latwoscia znalezac odpowiedzi do swego watku oraz ciesze se ze zdecydowalas sie napisac.
Czy moglabys napisac jak to w koncu sie stalo ze zostalas skierowana na laparoskopie i hsg - czy zmienilas lekarza czy to ten pierwszy lekarz dla Ci skierowanie na operacje ??? Ile czekalas na zabieg ??? Jak to wszystko wygladalo w szpitalu przed operacja jak juz tam bylas ??? Prosze opisz to wszystko jak mozesz.

Mam nadzieje ze efekty uboczne stosowania Visanne mina wkrotce i bedziesz czula sie coraz lepiej. Mam nadzieje ze po tych 5 miesiacach bedziesz mogla spokojnie postarac sie o malenstwo i tym razem bedziesz szczesliwa mama czego bardzo Ci zycze :)
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Mam endometrioze, jestem po laparoskopii

Post autor: catrina27 »

Kasiu jak się czujesz?
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Mam endometrioze, jestem po laparoskopii

Post autor: domowniczka »

Witaj serdecznie na forum :) Droga Kasiuniu, to przykre, ze endo Cie meczy... Ale teraz jestes juz na dobrej drodze! :) Zobaczysz, wszystko bedzie dobrze! :) :) A jak wspominasz pobyt w szpitalu. Czy cos Cie tam zaskoczylo? Jaka mialas opiekę? Ile dni bylas? I jak sie teraz czujesz?? napisz szybko :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”