podejrzenie endometriozy

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: gosiak76 »

Kinga mam nadzieje ze badania cos wyjasnia. Jak sie dzis czujesz ??? Tule bardzo cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
kingunia
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 26 czerwca 2011, 17:16

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: kingunia »

Dziś jest w miarę dobrze. Nie boli tak mocno, ale sam fakt że poza okresem nigdy mnie nie bolało tylko podczas:-( mam nadzieję że ta pani doktor mi pomoże:-(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: gosiak76 »

Mam nadzieje ze jak cos to dostaniesz skierowanie do szpitala gdzie dokladnie Cie przebadaja by ustalic przyczyne Twego zlego samopoczucia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: ewooncia1 »

Kinga, jeśli nawet lekarz sam nie zaproponuje, to spróbuj poprosić o skierowanie na dokładne badania, powiedz o swoich silnych bólach, że utrudnia Ci to życie, że masz krwawienia, czasem nawet warto trochę wyolbrzymić problemy - w końcu chodzi o Twoje zdrowie, więc każdy chwyt jest dozwolony :wink:
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: gosiak76 »

Ewa ma calkowita racje - gdyz lekarz ogolny moze kluczyc a badania krwi czasem moga nie wskazywac na zadne problemy - a w szpitalu robia mimo wszystko dokladniejsze badania.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: ewooncia1 »

Dokładnie - ja miałam wyniki krwi i moczu super, bez żadnych zastrzeżeń. Dopiero marker CA125 lekko podwyższony pokazał, że coś jest nie tak. Czy miałaś może zlecone to badanie?
kingunia
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 26 czerwca 2011, 17:16

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: kingunia »

Byłam dziś oddać krew do zbadania. Jutro będzie wynik i umówię się od razu do lekarza. Jesteście kochane, że jesteście ze mną:*
kingunia
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 26 czerwca 2011, 17:16

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: kingunia »

Nie narazie tylko badanie krwi i moczu, bo chce zobaczyć czy nie ma stanu zapalnego.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: gosiak76 »

Jestesmy tu po to zeby dawac wskazowki w ktora strone pojsc - jak podejsc do sprawy. Wspieramy sie wzajemnie a to duzo daje. Bedziemy z Toba jak bedziesz tego potrzebowac. Pozdrawiam cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
kingunia
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 26 czerwca 2011, 17:16

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: kingunia »

Witajcie.

Wczoraj u mojej mamy była pewna koleżanka. Ona też ma endometriozę i trochę z nią na ten temat porozmawiałam. Powiedziała mi to co Wy, że nie ma żadnej reguły na to, że mam dziecko i nie mogę mieć endo. Gdy Ona leżała w szpitalu na badaniach leżała z nią na sali kobieta która miała dwójkę dzieci i zachorowała na endo. Poleciła mi także jej panią doktor do której chodzi, bo ona podchodzi do takich rzeczy poważnie. Jutro idę na odczytanie wyników, zobaczymy co dalej. Na pewno pójdę się umówić do dr. Błońskiej.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: gosiak76 »

Super ze moglas porozmawiac z osoba ktora choruje na endometrioze a dzieki temu otrzymalas namiary na pania doktor ktora powaznie podchodzi do tej choroby. Mam nadzieje ze juz teraz bedzie dobrze - przynajmniej bedziesz coraz blizej prawidlowej diagnozy oraz w dobrch lekach. Mam nadzieje ze teraz bedzie prawidlowo zorganizowany plan dalszego postepowania w Twoim diagnozowaniu i leczeniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
kingunia
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 26 czerwca 2011, 17:16

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: kingunia »

Lekarz rodzinny po badaniu krwi stwierdził że mam bardzo niski poziom żelaza i dlatego mnie tak boli podczas okresu. A co z innymi objawami? Dziwni ci lekarze:-(
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: gosiak76 »

Witaj Kinga,
nie sadze ze bol spowodowany jest niskim poziomem zelaza - jedyne co znalazlam odnosnie bolu to to ze bol moze wystepowac w okolicy serca ale jak wiem to Ty nie uskarzalas sie na bole tego typu tylko na bole w okolicy narzadow rodnych.
Czy dostalas jakies leki na podwyzszenie poziomu zelaza ???? Jezeli masz obfite krwawienia to wiazac sie to moze z anemia spowodowana deficytem zelaza.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Objawem niedokrwistości dotyczącym wyłącznie kobiet jest nieregularne miesiączkowanie lub brak miesiączkowania przez dłuższy okres.

Niedokrwistość spowodowana niedoborem żelaza stanowi 80% chorób tego rodzaju, nierzadko anemia pojawia się w wyniku stosowania niewłaściwej diety. Doskonałym źródłem żelaza dobrze przyswajalnego przez nasz organizm są chude mięso i wędliny, a także wątroba. Wchłanianie żelaza zwiększa witamina C, duża jej ilość znajdziemy w: papryce, natce pietruszki, brokułach, pomidorach, truskawkach, cytrusach, czarnej porzeczce.
Produkty o średniej zawartości żelaza to: drób, mięso, kasze, warzywa, o dużej zawartości zaś: podroby, warzywa strączkowe.
Zrodlo: http://anemia.org.pl/
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: ewooncia1 »

Może kup sobie w aptece jakiś preparat z żelazem, najlepiej z kwasem foliowym bo lepiej się wchłania, ja łykam Biofer C, polecam. A co do diety to polecam wołowinkę i wątróbkę, gorzką czekoladę, produkty pełnoziarniste, szpinak, sałaty, a przed snem lampkę czerwonego wina (z tym winem to rada od lekarza z punktu krwiodawstwa :wink: ) Żelazo pochodzenia zwierzęcego dużo lepiej się wchłania, musiałabyś zjeść baaardzo dużo szpinaku żeby wchłonąć go tyle co z kawałka wołowiny :wink:
Popieram pomysł umówienia się ze sprawdzonym i poleconym lekarzem :) Dawaj znać jak sprawy się mają :)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: vwd »

co za glupstwa Ci lekarze mowia...
Wiele razy mialam problemy z zelazem i podpisuje sie pod tym co napisala przede mna ewooncia1
Slodka30
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 11:15

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: Slodka30 »

Od 15 lat jestem wegetarianka i nigdy nie miałam anemii. Organizm pozbywa sie żelaza ponieważ jest ono idealna pozywka dla bakterii i guzow a dodatkowo bardzo obciąża wątrobę dlatego nie powinno sie dostarczać jej z zewnątrz w postaci tabletek lub płynów. Zażywanie dużych dawał wit.c reguluje wchlanianie żelaza. Mojej mamie lekarz przepisał żelazo gdy chorowała na raka jelita grubego. Organim celowo pozbywal sie żelaza gdyż ono powoduje wzrost raka. Lekarze wiedza o tym. Ja po suplementach z dodatkiem żelaza zawsze chorowalam i byłam osłabiona- teraz kupuje każda wit. osobno lub bez dodatku żelaza. W książce Tombaka przeczytałam ze świeżo wycisniety sok z czerwonego buraka daje niesamowite efekty i bardzo stawia na nogi. Kurację należy zacząć od bardzo małych dawek gdyż ma on w sobie taka bombę witaminowa ze czasami po jego wypiciu może sie zakręcić w głowie. Gorąco polecam i życzę Wam dużo zdrowia:-)
kingunia
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 26 czerwca 2011, 17:16

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: kingunia »

witajcie.

Od ponad miesiąca nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Dziwnym cudem pierwszy okres po odstawieniu tabletek przebiegł bez żadnych kłopotów. Czy coś z tymi tabletkami jest coś nie tak?? Troche to dziwne:( Zobaczymy co będzie dalej...

Pozdrawiam:)
kingunia
Udzielający się
Posty: 18
Rejestracja: niedziela, 26 czerwca 2011, 17:16

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: kingunia »

Witajcie

Jestem właśnie w trakcie okresu. Wogóle nie czuje że go mam nie mam bolow brzucha biegunki wymiotów. I wszystko to przeszło gdy tylko odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Jak to możliwe?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: gosiak76 »

Kingunia a moze rzeczywiscie nie mialas endo - po prostu obserwuj siebie caly czas i notuj wszystko jak to wyglada u Ciebie. Dobrze ze wszystkie dolegliwosci minely i jest poprawa. Mam nadzieje ze taki stan utrzyma sie dosc dlugo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: podejrzenie endometriozy

Post autor: domowniczka »

kingunia pisze:witajcie.

Od ponad miesiąca nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Dziwnym cudem pierwszy okres po odstawieniu tabletek przebiegł bez żadnych kłopotów. Czy coś z tymi tabletkami jest coś nie tak?? Troche to dziwne:( Zobaczymy co będzie dalej...

Pozdrawiam:)
Czesc :) Chce sie przywitac i Cie poznac :) Chce tez zadac Ci jedno pytanie: Co Cie najbardziej denerwuje?
pozdr. domowniczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”