Witam:)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Anika
Pocz±tkuj±cy
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 26 lipca 2011, 10:19

Witam:)

Post autor: Anika »

Wtam wszystkie Kobietki.
Zalogowałam sie tutaj, ponieważ liczę na Waszą pomoc:)
Jestem po wizycie u Gina.Pan dr bardzo oszczedny w słowach przepisał tabletki na 3 mesiące asubtele i powiedział, że jesli nie rozgonią po 3 miesiacach to laparoskopia:/ i tyle.Dostałam zdjęcie usg i opis" Endometrium 10 mm. Prawy jajnik 4x2 z ogniskiem endometriozy 1cm"
Nie wiem co mam mysleć, nic nie wyjaśnił co to jak to i z czym.. zostawił z tym opisem i pa.Dodam, że potworny atak bólu miałam w sylwestra ze stratą przytomności.Od tamtej pory boli tylko przy stosunku i podczas silnego kaszlu.

Nie wiem co robić, co myśleć?

bede wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz z Waszej strony:)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Witam:)

Post autor: hercik17 »

Witam cię na forum Anika."Lekarz oszczędny w słowach"-my tu dobrze znamy ten problem.Wiesz ciężko stwierdzić na podstawie tego co napisałaś czy to rzeczywiście endo.Powinno być to potwierdzone przez lekarza przynajmniej badaniami,bo uważam że samo usg nic nie mówi.Widać zmiany,ale nie wiadomo od czego są.Jedyny plus tego że dobrze że w ogóle lekarz bierze pod uwagę endo ! Powinien dać ci skierowanie przynajmniej na markery chociaż i one nie zawsze potwierdzają chorobę.Ale zawsze możesz je zrobić sama.Co do choroby to poczytaj troszkę nasze forum i zagość się tu.Na pewno znajdziesz dużo informacji i dowiesz się trochę o chorobie.Jak coś to służę pomocą.
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam:)

Post autor: gosiak76 »

Witaj Aniko na forum i bardzo mi przykro ze choroba dopadla Cie rowniez. Na Twoim miejscu udalabym sie do jeszcze innego lekarza by dowiedziec sie o kolejna opinie - zapisz sobie pytania do lekarza o co chcialabys zapytac - lekarze sa naprawde oszczedni w slowach gdy same o nic nie zapytamy.
Jezeli leki nie rozgonia w Twojej sytuacji problemu to laparoskopia jest jedynym sosobem by obejrzec lepiej jame brzuszna, pobrac wycinki do badania histopatologicznego oraz pousuwac zmiany wystepujace na narzadach rodnych i jamie brzusznej. Dzieki laparoskopii mozna postawic diagnoze czy rzeczywiscie wystepuje endometrioza i w jakim stopniu zaawansowania.
Poprzez samo usg trudno jest stwierdzic czy to rzeczywiscie jest endometrioza.
Trzymam kciuki ze leki pomoga i torbiel sie wchlonie.
Jezeli masz jakies pytania to smialo pytaj - postaramy sie na nie odpowiedziec.
Odsylam Cie do watku na temat co to jest endometrioza ktory pozwoli przyblizyc temat choroby http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=37&t=505
Pozdrawiam cieplo - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Anika
Pocz±tkuj±cy
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 26 lipca 2011, 10:19

Re: Witam:)

Post autor: Anika »

:)
Dziekuję za dobre słowo i szybką odpowiedź:D

W piatek ide na konsultacje do poradni ginekologicznej na odział onkologiczny w kielcach.Jest tam podobo dobry lekarz.Może on powie coś więcej.Choc ten u którego byłam wczoraj tez ma bardzo dobre opinie.
Jestem dobrej mysli.
Bede sie odzywać:)

Pozdrawiam ciepło Kobietki :)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam:)

Post autor: gosiak76 »

Wspaniale ze idziesz na kolejne konsultacje - proponuje wiec zebys przygotowala sobie pytania na wizyte zeby o czyms nie zapomniec oraz spowodowac ze lekarz bedzie mowil - czasem lekarze nie mowia o chorobach gdy sie ich o to nie pyta zbyt wnikliwie albo po prostu nie wiedza za wiele na temat danej choroby.
Bedziemy wobec tego czekaly na wiesci od Ciebie :) Trzymam kciuki ze podczas tej wizyty dowiesz sie troszke wiecej na temat choroby i dalszego postepowania. Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: Witam:)

Post autor: catrina27 »

Anika pisze:Jestem dobrej mysli
Witaj :)
Dobrze, że jesteś pozytywnie "nakręcona" tak trzymaj:)
Daj znać po piątkowej wizycie
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Witam:)

Post autor: ewooncia1 »

Dokładnie - pozytywne nastawienie to podstawa :D Laparoskopia nie jest taka straszna, spoko luzik, jak trzeba to trzeba. Dawaj znać co i jak i nie martw się na zapas bo szkoda zdrowia :) No i witamy w naszym elitarnym klubie :lol:
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Witam:)

Post autor: Lilla23 »

Witaj,
tak, jak radziły dziewczyny, idź koniecznie do jakiegoś bardziej "wylewnego" lekarza. Endo trudno rozpoznać na USG, zresztą same torbiele też mogą budzić wątpliwości. Ja miałam podejrzenie dermoidalnej, a wyszła endo. Powinnaś mieć koniecznie zrobione CA125 oraz badania hormonalne, bo nawet jeżeli to jest zwykła torbiel czynnościowa, to skądś się wzięła. Nalegaj na to u kolejnej lekarki! Trzymaj się :)
Anika
Pocz±tkuj±cy
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 26 lipca 2011, 10:19

Re: Witam:)

Post autor: Anika »

Cześć Dziewczynki:)

No niestety, ale nie udało mi sie z tą kolejną wizyta zaplanowaną na dziś:( okres jak na złość przyszedł za wcześnie. Musze teraz poczekać i pójdę w przyszłym tygodniu. Bardzo Wam dziękuje za rady. Ja sobie wszystkie pytania i żądania spisze:) Tylko zastanawiam się czy powiedzieć na początku co tamten lekarz stwierdził czy czekać i zobaczyć co sam powie?.
Dziewczyny! ja jestem dobrej myśli bo ja się nauczyłam myśleć pozytywnie.Nauczyłam się absolutnie nie pielęgnować w sobie chorób, złości na ludzi, urazy. Może wyda wam sie to co najmniej głupie:) ale kiedyś byłam strzępkiem nerwów i wszystkie choróbska sie do mnie kleiły. Pomogła mi w tym nie jedna książka z serii pt" Diagnostyka karmy" Sergieja Łazariwa.To tak na marginesie:)
Czytam te wszystkie wpisy na forum i widze jakie jesteście fantastyczne:)nie odwrócicie sie od żadnej z takim samym problemem, doradzicie, powiecie dobre słowo ba a nawet opierdzielicie jak trzeba. To jest niesamowite zjawisko:) Choć życze sobie i Wam wszystkim by takie forum nie musiało w ogóle powstawać.
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam:)

Post autor: gosiak76 »

Anika pisze: zastanawiam się czy powiedzieć na początku co tamten lekarz stwierdził czy czekać i zobaczyć co sam powie?.
Nie mow nic o diagnozie poprzedniego lekarza i poczekaj co lekarz sam Tobie powie. Ewentualnie skieruj tor drogi po rozmowie na temat czy Pan doktor sadzi ze te objawy moga sugerowac endometrioze. Mysle ze nie powinno sie mowic o diagnozie innego lekarza gdyz lekaze niechetnie patrza wtedy na nas jak przychodzimy po porade wlasciwie juz po diagnozie innego lekarza - lepiej sie dopytac niz cos sugerowac a bron Boze mowic o czyms co nie zostalo jeszcze zdiagnozowane poprzez laparoskopie i tak naprawde nie masz potwierdzonego.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam:)

Post autor: vwd »

Anika pisze:Cześć Dziewczynki:)Czytam te wszystkie wpisy na forum i widze jakie jesteście fantastyczne:)nie odwrócicie sie od żadnej z takim samym problemem, doradzicie, powiecie dobre słowo ba a nawet opierdzielicie jak trzeba. To jest niesamowite zjawisko:) Choć życze sobie i Wam wszystkim by takie forum nie musiało w ogóle powstawać.
pozdrawiam serdecznie
tak :) atmosfera na forum jest przyjemna-wszyscy sa zyczliwi i mili :) tylko nasze rady sa malo skuteczne, bo... ciagle chorujemy...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam:)

Post autor: gosiak76 »

vwd pisze: atmosfera na forum jest przyjemna-wszyscy sa zyczliwi i mili :) tylko nasze rady sa malo skuteczne, bo... ciagle chorujemy...
moze malo skuteczne bo nie jestesmy lekarzami - najwazniejsze ze rozumiemy siebie nawzajem bo zdrowa osoba nie zrozumie przez co przechodzi osoba chora (to tak samo jak najedzony nie zrozumie glodnego).
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”