strach

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
lucynakonrad
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 16:17

strach

Post autor: lucynakonrad »

:( nie dawno dowieddziałam się że mam endo od dziś biorę tab anty boję się że nie pomogą
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: strach

Post autor: catrina27 »

Witaj
To normalne emocje. Każda z nas go odczuwała. Ale endo to nie koniec życia tylko nowy inny rozdział, któremu trzeba stawić czoła. Jeśli strach przerodzi się w silną wolne to dobrze. Niech będzie Twoim napędem do nie zawsze łatwej walki.
Możesz powiedzieć coś więcej? Jak u Ciebie stwierdzono endo?
Pozdrawiam
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
lucynakonrad
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 16:17

Re: obawa

Post autor: lucynakonrad »

na początku myślałam że mam problemy zpęcherzem ale leczenie nie pomogło w końcu zrobili mi badania i okazało się że pęche i nerki i reszta jest ok więc szukałam dalej poszłam do ginek i powiedział że mam endo narazie mam brać tab anty przez 3 mies a dalej jak nie pomogą droższe leczenie a jeśli dalej nic to laparo
Awatar użytkownika
catrina27
Ekspert
Posty: 522
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 11:53

Re: strach

Post autor: catrina27 »

A u ginekologa jakie miałaś badanie?
Endo można stwierdzić po przez laparoskopię, a nie zwykłe badanie ginekologiczne. Zrobiono Ci usg? to jedna z podstaw. Dobrze jest zawsze skonsultować się z innym lekarzem. Ja na początku miałam 3 lekarzy i z nich wybrałam swoją doktorową.
" po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój"
lucynakonrad
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 16:17

Re: strach

Post autor: lucynakonrad »

nie miałam jeszcze usg mam mieć przy następnej wizycie chorobe stwierdził na podstawie objawów i badaniu na fotelu :?:
lucynakonrad
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 16:17

Re: strach

Post autor: lucynakonrad »

a ty miałaś laparo na początku i co dalej?
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: strach

Post autor: ewooncia1 »

Ostatnio zauważyłam że modne jest stwierdzanie endo bez niezbędnych badań... Można powiedzieć że nasza choroba jest na topie :lol: Fachowe źródła i sprawdzeni lekarze twierdzą, że na podstawie zwykłego badania "fotelowego" i objawów jakie opisuje pacjentka endometriozę można co najwyżej podejrzewać, ale stwierdzić na 100% dopiero podczas laparoskopii, nawet usg nie daje pewności. Więc ja jak zwykle proponuję konsultację u innego lekarza i dokładne badania, polecam zrobić je prywatnie, bo niestety lekarze niechętnie dają skierowania (to akurat wina chorego systemu polskiej służby zdrowia...). Głowa do góry :D Damy radę :wink:
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: strach

Post autor: ewooncia1 »

W ogóle poczytaj sobie forum, wiem że dużo tego ale jest tu mnóstwo przydatnych informacji i rad :D Dopiero uzbrojone w wiedzę możemy stawić czoła niedoinformowanym lekarzom :wink:
lucynakonrad
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 16:17

Re: strach

Post autor: lucynakonrad »

dzięki za rade. podziwiam was że macie tyle energi do walki z endo.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: strach

Post autor: gosiak76 »

Witaj na naszym forum,
ja przechodzilam wiele badan a niestety zle sie czulam i droga eliminacji dobrnelam w koncu do laparoskopii - lekarz podejrzewal endometrioze ale chcial byc pewien ze to jest ta choroba a nie cos innego to dal mi skierowanie na laparoskopie. Nie proponowal zadnych tabletek przed operacja - mam nadzieje ze nie wydasz ogromnych sum zanim dobrniesz do operacji a okaze sie ze nie chorujesz na endo tylko na inna chorobe. Na Twoim miejscu udalabym sie do jeszcze innego lekarza zeby sprawdzic jaka jest ich opinia.
Wyniki histopatologiczne wycinkow pobranych podczas laparoskopii moga ostatecznie potwierdzic lub wykluczyc endometrioze.
Pozdrawiam cieplo - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
lucynakonrad
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 16:17

Re: strach

Post autor: lucynakonrad »

poczekam do następnej wizyty może coś więcej się wyjaśni jak nie to faktycznie zmienie lekarza. Dzięki za powitanie.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: strach

Post autor: vwd »

i ja Cie rowniez witam na naszym forum :) mam nadzieje, ze znajdziesz dobrego lekarza!
lucynakonrad
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 16:17

Re: strach

Post autor: lucynakonrad »

witam ponownie. Miałam laparo i endo się potwierdziła
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: strach

Post autor: gosiak76 »

Jak sie czujesz obecnie ?? kiedy mialas preprowadzona laparo ??? jakie leczenie zostalo zastosowane po przeprowadzonej operacji ??? Prosze napisz cos wiecej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: strach

Post autor: vwd »

Cze Lucyna :) Co Ty tak lakonicznie nam piszesz 8) Wez sie raz przyloz do wypowiedzi - opisz nam wszystko dokladniej :) jestesmy b.ciekawe
lucynakonrad
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 16:17

Re: strach

Post autor: lucynakonrad »

Witam. Przed laparo miałam leczenie tabletkami anty NOVYNETTE niestety nie pomogły wręcz przeciwnie było gorzej bo moja miesiączka trwała trzy tygodnie. Po kolejnej wizycie gin. stwierdził że nie ma co eksperymentować i wypisał mi skierowania na badania krwi aby sprawdzić czy nie ma żadnego zapalenia i dostałam skierowanie do szpitala. Porobiłam badania i okazało się żenie ma stanu zapalnego czyli jednak szpital. 14 sierpnia trafiłam do szpitala od razu miałam robione dodatkowe badania krwi i ekg ,ok. 9 rano lewatywa następnie espumisan po południu znowu espumisan i lewatywa. nie wolno mi było mi jeść od rana, pić mogłam do północy.Następnego ranka ok. 8.30 kroplówka z antybiotykiem, podłączenie cewnika i tabletka na sen. I jazda na blok operacyjny tam przygotowanie do laparo. potem pamiętam że podawali mi tlen i trzy głębsze wdechy i odlot. Operacja nie trwała długo bo jak zerkałam na zegarek to ostatnia godzina którą pamiętam to 9, a o 9.45 byłam wybudzona, o 10 byłam już na sali poperacyjnej i dzwoniłam już do męża, nasępnie 5 kroplówek . nie było ażtak żle zaczeło mnie mnie boleć dopiero wieczorem, dostałam zastrzyk przeciwbólowy i dało sie usnąć. Następny dzień po obchodzie odłączono mi cewnik i pomogli wstać mogłam chodzić ile chciałam trochę bolało przy poruszaaniu zwłaszcza barki. Mogłam zjeść śniadanie. Około 15 lekarz mnie wypisał do domu.
lucynakonrad
Udzielający się
Posty: 13
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 16:17

Re: strach

Post autor: lucynakonrad »

Obecnie biore ORGAMETRIL od 12 dni ale niestety występuje u mnie plamienie i raczej będę miała zwiększoną dawkę. Ogólnie czuję się lepiej po laparo.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: strach

Post autor: vwd »

dzieki, ze sie przed nami otworzylas :) i opisalas nam swoj przypadek
Ciesze sie, ze
lucynakonrad pisze:Ogólnie czuję się lepiej po laparo.
Mam nadzieje, ze juz naprawde bedzie tylko lepiej :) pzdr. serdecznie :)
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: strach

Post autor: domowniczka »

Czesc :D Co u Ciebie :?: Chce sie przywitac i Cie poznac :) Chce tez zadac Ci jedno pytanie: Co Cie najbardziej denerwuje? pozdr. domowniczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”