Aneczka i jej endo

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
aniusia26
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:42

Aneczka i jej endo

Post autor: aniusia26 »

Witajcie dziewczyny !! Jestem Ania mam 23 lata podczas badania usg wykryto mi torbiel lewego jajnika z gesta zawartoscia endometrialna. Lekarze od razu zadecydowali zebym poddala sie laporoskopii. zgodzilam sie! usunieto mi torbiel ale niestety postawiono mi diagnoze! endometrioza! bylam przerazona lekarz kompleta znieczulica gdyby nie moj maz ktory poszedl sie wypytac niewiedzialabym co to takiego. Powiedziano mi ze najlepiej jakbym zaszla w ciaze teraz bo jestm oczyszczona, ale ja narazie nie planuje dzidziusia wiec zaproponowano mi leczenie Visanne. Obecnie zaczelam drugie opakowanie, mam obolale piersi ale tragedii nie ma no i niestety wystapilo plamienie;/ straszny dyskomfrt bo jednak miesiaczka trwala tydzien i koniec a tu drugi tydzien i nadal plamie;/ no i niestety nie mam ochoty na seks;/ nie mam pojecia czy to minie bylam dzisiaj u ginekologa i ona sama nie potrafila mi powiedziec. w przyszlym tyg. ide jeszzce do drugiego zawsze sie konsultuje u kilku lekarzy, bo z nimi to roznie bywa.dzisiaj zobaczylam na reku wyypke przestraszylam sie ze to od Visanne ale ginekolog powiedziala ze raczej nie bo juz za dlugo biore. prawie dwa miesiace.moze cos zjadlam no nie wiem. Bardzo sie ciesze ze znalazlam to forum czy ktoras z was miala podobnie w czasie stosowania Vissane a po kuracji wszystko ustalo jak reka odjal? wiem kazda z nas jest inna kazda ma inny organizm ale martwie sie czy po 6 miesiacach zazywania Visanne moje problemy znikna? okaze sie pewnie za 6 miesiecy buziaki
ewooncia1
Ekspert
Posty: 327
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 12:07

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: ewooncia1 »

Witaj Aniu w naszym gronie :D Ja nie stosuję Visanne więc nie pomogę, ale zaraz na pewno laski się odezwą :D No i fakt, że czytałam tu już różne historie, co organizm to reakcja na leki, trudno to przewidzieć, ale trzeba być dobrej myśli. Ja jestem nastawiona optymistycznie i to pomaga :) Popieram konsultacje u wielu lekarzy, też tak robię :) Chociaż czasami aż głowa boli od nadmiaru różnych opinii i propozycji leczenia :lol: Pewnie buszujesz teraz po forum w poszukiwaniu informacji :wink: Powodzenia, mam nadzieję że znajdziesz interesujące Cię tematy, pytaj o co chcesz, na pewno postaramy się pomóc w miarę możliwości :) Dawaj znać jak sprawy się mają i głowa do góry, będzie dobrze :D A co do wysypki to może coś teraz kwitnie, taki czas że mnóstwo alergenów w powietrzu, w ogóle dziwny zbieg okoliczności ale ja od kilku dni też mam jakąś wysypkę, podejrzewałam nowe perfumy ale to mało prawdopodobne :wink: Pij wapno, pewnie zniknie niedługo :) Pozdrawiam!
nowika
Udzielaj±cy się
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 26 marca 2011, 10:05

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: nowika »

Witaj Aniu, ja biorę Visanne od 4 miesięcy, na początku też miałam obolałe piersi, które myślałam że nawet nieco urosły, ale to wszystko minęło. przez pierwsze 3 opakowania miałam straszne zachcianki, prawie jak w ciąży, lekarz uprzedzał mnie o tym więc była przygotowana na takie dziwne reakcje mojego organizmu. krwawień nie miałam, więc nie wypowiadam się na ten temat. może zaczekaj jeszcze aż organizm przyzwyczai się do hormonów, bądź co bądź to poważne leczenie. Visanne to bardzo dobry lek mnie bardzo pomógł. opisujemy swoje doświadczenia z Visanne w osobnym dziale, poczytaj na pewno znajdziesz tam więcej informacji. Pozdrowienia dla Ciebie
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: gosiak76 »

Witaj Aniu na forum.
Co do postawy lekarza to bardzo dobrze ze od razu przepisal Tobie leki abys mogla dobrze funkcjonowac a pozniej podjac decyzje odnosnie ciazy.
Jezeli chodzi o Visanne to ja nie stosowalam tego leku ale odsylam Cie do watku na temat Visanne http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php?f=27&t=561
Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: vwd »

Witaj na forum Aneczka :)
milo, ze chcesz sie do nas przylaczyc :) szkoda tylko, ze powodem tego jest to endowe okropienstwo :( No, coz rozgosc sie i czuj jak u siebie :)
aniusia26
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:42

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: aniusia26 »

Bardzo dziękuje Wam dziewczyny za mile przyjecie mnie do Waszego grona, szkoda ze poznajemy sie przez endo ale mam nadzieje ze razem przetrwamy buziaki:)
aniusia26
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:42

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: aniusia26 »

a tak w wogole to wysypke o ktorej pisalam powyzej mialam jak stwierdzila dermatolog od opryskanych bananow takze myjcie dobrze owoce i warzywa bo moze przyplatac sie jakies kolejne swinstwo no nic ide spac bo padam ze zmeczenia po weselichu buziaki
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: gosiak76 »

Co do czystosci to nalezy rzeczywiscie dbac o to bo nie wiadomo jakie srodki byly uzywane do spryskiwania owocow badz warzyw.
Trzeba przetrwac i byc cierpliwa w trakcie dlugiego i zmudnego leczenia - nie ma innego wyjscia z tej sytuacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
judyta85
Udzielaj±cy się
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2011, 23:34

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: judyta85 »

Cześć Aniu,

Trochę Ci zazdroszczę, że jesteś już po laparoskopii. Powiedz mi czy przed wizytą u gin miałaś jeszcze jakieś inne dolegliwości? Pozdrawiam i miło mi cię poznać:)
aniusia26
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:42

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: aniusia26 »

Ogolnie moja torbiel wykryto calkiem przypadkiem. otoz lezalam w szpitalu na oddziale hematologii robiono mi szereg badan gdyz z niewiadoomo jakich przyczyn gdyz mialam za malo bialych krwinek,wiec musieli pobrac mi szpik do badania. wiadomo oddzial hematologii choroby krwi bialaczki itp. bylam przerazona, gdy jest podejrzenie bialaczki musza robic usg jamy brzusznej bo zawsze albo watraba albo sledziona sa powiekszone,dzieki Bogu wszystko wyszlo ok lecz pani z usg zobaczyla ze na lewym jajniku mam torbiel z gesta zawartoscia-torbiel prawdopodobnie endometrialna. Dziekie Bogu przygoda z hematologiem zakonczyla sie pozytywnie stwierdzono ze leukocyty mi uciekaja gdy jestem przeziebiona lub mam gorsze samopoczucie. ale teraz ta torbiel co to takiego,mialam konsultacje ginekologiczna co lekarz to chcial zastosowac co raz to inne leczenie. jedene ze tabletki antykoncepcyjne zalatwia sprawe balam sie faszerowac tabletkami z uwagi na wczesniejsze problemy z krwia wiec poszlam do innego lekarza i ta powiedziala ze nie bedzie mnie faszerowac tabletkami tlyko laporoskopia. torbiel mialam ok 4 cm nic mnie nie bolalo nie mialam objawowo zadnych dopiero jak sie dowiedzialam to cvhyba bardziej walczylam ze swoja psychika bo w podswiadomosci wmawialam sobie ze mnie boli;/ po miesiacu mialam laporoskopie normalnie bylam pod narkoza smiesznie pamietalam jak zawozono mnie na operacje a po godz. jestem juz w swoim pokoju w szpitalu. ale niestety podczas zabiegu stwierdzono mi endometrioze:(:(((:(:(: nie mialam pojecia co to za choroba lekarz oschly nic nie mowil po operacji sie ruszac nie moglam szwy to wszystko bolalo gdyby nie moj maz to bym nic nie wiedziala,ktory poszedl do lekarza i szczerze porozomawial. lekarz powiedzial ze najlepiej jakbym teraz zaszla w ciaze bo jestem oczyszczona i ciaza niby pomaga leczyc endo.ale ja jak to ja uparta jestem mam troche inne plany swiezo upieczona mezatka jeszcze nie planuje dzieci,boje sie ze pozniej nie bede mogla miec ich wcale...ale lekarka ktora zaproponowala mi laporoskopie wydaje sie najbardziej konkretnym ginekologiem ktory zna sie na swojej pracy. To wlasciciwie dzieki niej tak szybko wykryto mi endo, a tak antykoncepcje bym stosowala i moje miesiaczki nadala bylyby nieregularne i bolesne jak zawsze.
aniusia26
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:42

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: aniusia26 »

Dlatego dziewczyny najlepiej kosultowac sie u kilku lekarzy bo dzisiaj posluchalabym tego pierwszego co polecil antykoncepcje i nadal nie wiedzialabym ze mam endo. Jesli chodzi o wizyte u ginekologa to na poczatku stycznia br bylam prywatnie u ginekologa zrobila mi cytologie b/u zbadala i mowila ok.ja zadnych dolegliwosci nie odczuwalam,znaczy sie wiadomo jak miesiaczka to bolaly mnie peirsi pod brzuchem ale nie myslalam ze mam torbiel.w marcu trafilam na hematologie wykryto mi przy okazji torbiel, a w czerwcu mialam laporoskopie. takze pamietajcie prywatnie nie zawsze znaczy dobrze i jednej lekarz tez moze miec swoja wizje. w tej chwili jestem leczona visanne mam wcinam drugie opakowanie.ani nie przytylam ani nie mam wypryskow, tlyko czuje ze mam nabrzmiale i troszke obolale piersi.no i niestety hustawki nastrojow, pierdola potrafi mnie wyprowadzic z rownowagi;/ ale staram sie nad soba panowac. teraz zapisuje sie na silownie bo podobno to pomaga w walce z endo wlasnie ruch, gdzies to wyczytalam. po laporoskopii po 2 tyg. wrocilam do siebie a po miesiacu juz szalalam na swoim slubie :P mam niewielkie blizny w okolicy bikini i w pepku.ale nie mam sie czego bac trzymam kciuki i ciesze sie ze Was poznalam :) i moge z Wami dzielic sie swoimi poroblemami,maz choc mnie slucha nie zawsze jest w domu praca wiadomo itp. takze ciesze sie ze znalalzlam to forum ...pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: gosiak76 »

Aniu dobrze ze przypadkowo u hematologa wykryto ta torbiel i szybko zareagowano, dobrze ze lekarka podjela decyzje o laparoskopii i nie faszerowala Cie tabletkami antykoncepcyjnymi.
Co do lekarzy to naprawde trzeba szukac az znajdzie sie tego odpowiedniego - ja znalazlam juz takiego ale tez szukalam i trafilam do 3 lekarzy nim podjelam decyzje ze chce byc leczona przez tego a nie innego lekarza.
Super ze funkcjonujesz na Visanne - wiadomo leki wplywaja czasem na nasze emocje i zachowania - to normalne ale najwazniejsze ze funkcjonujesz coraz lepiej.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: vwd »

Aniu, czyli niedawno wyszlas za maz? wszystkiego najlepszego :) :) :) masz juz spore doswiadczenie dot. leczenia endo - moglabys zapewne posluzyc niejedna rada, dlatego zapraszam Cie do udzielania sie w watkach tematycznych :) mysle, ze b. nam sie tu przydasz :) pzdr. Cie cieplo i zycze wspanialego samopoczucia i zdrowka :)
aniusia26
Udzielaj±cy się
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 9 sierpnia 2011, 18:42

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: aniusia26 »

dziekuje i przeparszam ze rozpisalam sie tylko w swoim temacie bo dopiero ucze sie obslugi i tego gdzie i o czym trzeba pisac.buziaki:*
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: gosiak76 »

Nie szkodzi - jak nabierzesz wprawy to bedziesz wkrotce smigala po forum tak jak my to robimy :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Aneczka i jej endo

Post autor: domowniczka »

aniusia26 pisze:Dlatego dziewczyny najlepiej kosultowac sie u kilku lekarzy bo dzisiaj posluchalabym tego pierwszego co polecil antykoncepcje i nadal nie wiedzialabym ze mam endo. Jesli chodzi o wizyte u ginekologa to na poczatku stycznia br bylam prywatnie u ginekologa zrobila mi cytologie b/u zbadala i mowila ok.ja zadnych dolegliwosci nie odczuwalam,znaczy sie wiadomo jak miesiaczka to bolaly mnie peirsi pod brzuchem ale nie myslalam ze mam torbiel.w marcu trafilam na hematologie wykryto mi przy okazji torbiel, a w czerwcu mialam laporoskopie. takze pamietajcie prywatnie nie zawsze znaczy dobrze i jednej lekarz tez moze miec swoja wizje. w tej chwili jestem leczona visanne mam wcinam drugie opakowanie.ani nie przytylam ani nie mam wypryskow, tlyko czuje ze mam nabrzmiale i troszke obolale piersi.no i niestety hustawki nastrojow, pierdola potrafi mnie wyprowadzic z rownowagi;/ ale staram sie nad soba panowac. teraz zapisuje sie na silownie bo podobno to pomaga w walce z endo wlasnie ruch, gdzies to wyczytalam. po laporoskopii po 2 tyg. wrocilam do siebie a po miesiacu juz szalalam na swoim slubie :P mam niewielkie blizny w okolicy bikini i w pepku.ale nie mam sie czego bac trzymam kciuki i ciesze sie ze Was poznalam :) i moge z Wami dzielic sie swoimi poroblemami,maz choc mnie slucha nie zawsze jest w domu praca wiadomo itp. takze ciesze sie ze znalalzlam to forum ...pozdrawiam Anka
Czesc :) Przesylam Ci moje spoznione powitanie :) Chce zadac Ci jedno pytanie: Co Cie najbardziej denerwuje?
pozdr. domowniczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”