Witam, Ważne

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Trzymajcie za mnie kciuki 21 września jadę do Gdańska na konsultacje.;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Bede trzymala kciuki ze dowiesz sie czegos konkretnego podczas tej wizyty - sle moc pozytywnych mysli i bedziemy czekaly na wiesci od Ciebie. Trzymaj sie kochana.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Witam, Ważne

Post autor: hercik17 »

Ja też trzymam kciuki i życzę powodzenia i samych dobrych wiadomości :D
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam, Ważne

Post autor: domowniczka »

Witaj Tenia :) Jesli wazne to zagladam! :) Coz obecnie slychac???
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Obecnie to w sumie nic nie słychać czekam na konsultacje. Aczkolwiek sprawa jest już praktycznie przesądzona. Nie ma innego wyjścia czeka mnie laparo ew. laparotomia. Z dobrych wiadomości hmmm mój szef mnie nie wywali z pracy (uroki zlecenia) ;-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

a dlaczego przypuszczasz, ze chcialby Cie wywalic z pr.? za zwolnienia lek. czy co?
Bedzie dobrze! Teniu, laparo nie jest niczym strasznym ;)
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Słuchajcie byłam w Gdańsku na konsultacji. Dowiedziałam się tyle, że : mam zrosty, oba jajniki "przykleiły" się do macicy i w zatoce Douglasa)chyba tak to się pisze) też mam już zrost. Są powiększone i mam torbiele, wg. tej Pani Doktor mam endometrioze. Z zaleceniem "co dalej" się wahała, najpierw powiedziała, że trzeba operować a potem stwierdziła, że możemy spróbować czegoś takiego: przez miesiąc będę brała visanne, po miesiącu zrobię marker nowotworowy, jeżeli zacznie spadać i torbiele zaczną się zmniejszać ( ogólnie mówiąc jajniki zaczną ładnie wyglądać) ZAJDĘ jak najszybciej w ciąże. Jeżeli się okaże, że nie reaguje na leki to ona przeciągnie mnie do siebie do szpitala w Gdańsku i tam będę miała laparoskopię albo laparotomię. Zdecydowałam się wziąć ten lek. Zobaczę może to coś da. Pani doktor twierdzi, że po takiej reakcji można stwierdzić na co choruję.
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Słuchajcie pamięta ktoś z was ile czasu przed laparo nie wolno przyjmować żadnych hormonów??? Może ktoś był w szpitalu na ul klinicznej w Gdańsku ( chyba jest to akademickie centrum ) jak tam jest, jacy są lekarze- interesuje mnie jakimi są specjalistami.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Warto sprobowac pojsc za rada zalecen pani doktor i zobaczyc jak to bedzie wygladac. Moze rzeczywiscie sytuacja sie poprawi.
Co do specjalistow w Gdansku to nic nie wiem odnosnie tego szpitala ale mam nadzieje ze znajda sie dziewczyny ktore beda w stanie odpowiedziec na Twoje pytanie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Przed operacja wolno przyjmowac rozne leki, rowniez hormony, ale oczywiscie trzeba o tym powiedziec lekarzowi.
Tenia, jestem zdania, ze faktycznie najpierw trzeba sprobowac lekami, a potem ewent. chirurgicznie. Powodzenia w leczniu! A jak sie obecnie czujesz?
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Wczoraj byłam na "konsylium' onkologiczno-ginekologicznym. Zrobiłam najnowszy marker nowotworowy (robią go w Gdańsku, a np. w Olsztynie nie) wg. niego jestem w niskim ryzyku wykrycia raka więc jest super, ale moje ca 125 w ciągu miesiąca ze 100,1 urosło do 163,1. Zostałam gruntownie przebadana. Niestety bez operacji się nie obejdzie, ponieważ mam już zrośnięte jajniki z macicą( nie poruszają się) cała macica jest nieruchoma. Jestem "niedrożna i wszystko jest zapchane" . Zmiany się powiększają. I tak do operacji którą mam w połowie grudnia będę brała vissane. Lekarze są święcie przekonani, że mogę ją brać bo wg nich ja mam endo. Obiecali mi, że zrobią tak, żebym jednak te dzieci miała. Mało tego twierdzą, że jeżeli potwierdzi się ich hipoteza, to 6 mc po operacji będę się leczyć vissane, następnie odstawię ją i "będziemy zachodzić w ciąże":)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Przynajmniej jest plan dzialania a o to wlasnie chodzi. Najwazniejsze ze lekarze super podeszli do Twojej sytuacji oraz ze nie ma wykluczonej mozliwosci zajscia w ciaze.
Czy operacje bedziesz miec przeprowadzona wobec tego w Gdansku czy w szpitalu gdzie juz zostala zaplanowana ???
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Myślałam nad tym i będę miała operację w Olsztynie w szpitalu wojewódzkim. Dużo się w moim życiu dzieje, ale mam nadzieje, że wszystko jakoś się ułoży. Na razie biorę visanne, nie wiem czy to zbieg okoliczności ale boli mnie po niej głowa. A tak poza tym ok.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu wobec tego zycze aby V pomogla Ci a efekty uboczne w postaci bolu glowy poszly sobie od Ciebie daleko. Myslammi bede z Toba Kochana - gdyby udalo mi sie jednak byc w Olsztynie w tym terminie Twojej operacji to z checia bym Cie odwiedzila jezeli oczywiscie bys chciala - mam tez nadzieje ze bedziesz zadowolona z opieki bo ja nie moge narzekac gdyz wszystko bylo fantastycznie zorganizowane. Pozdrawiam cieplutko - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Bardzo chętnie się z tobą zobaczę. 12 grudnia idę do szpitala. Laparo mam 13.12. Sadzę, że 2-3 dni i wyjdę. Po pierwszej leżałam 5 dni ( 1 dzień przed laparo i 4 dni po).
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Ja w sumie w szpitalu bylam tylko 3 dni ale faktycznie przyjmuja dzien wczesniej przed laparo i wypuszczaja przewaznie 2 dni pozniej po przeprowadzonej laparoskopii. Zobacze co bedzie ze mna i jak cos to dam znac.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Witam, potrzebuje waszej opinii. Czy po visanne mogę mieć plamienia co tydzień? w zasadzie nie miałam miesiączki. Tak się zastanawiam kiedy się to unormuje, boję się żeby nie wypadła mi miesiączka wtedy kiedy będę miała laparo. Nie wiem co jest ale jajniki nadal mnie bolą, może nie codziennie ale jednak. Czy to normalne???
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Witam, Ważne

Post autor: Lilla23 »

Teniu, ja miałam na pierwszym i drugim opakowaniu V plamienie przez 5 tygodni. Potem się uspokoiło. Ale plamienie to nie okres, okresu raczej mieć nie powinnaś. A jeżeli Cię to martwi, to pogadaj z lekarzem. Co do bólu - mnie bolą jajniki od lipca non-stop, a kończę już 3 opakowanie V. Dziewczyny pisały, że też tak miały. Poczytaj sobie wątek o V - wiem, jest dość długi ;)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu nawet jezeli bedziesz miala okres to nie bedzie przeszkadzal w tym aby mozna bylo przeprowadzic laparoskopie - ja rozmawialam na ten temat z dwoma lekarzami i nie widzieli zadnych przeciwskazan do przeprowadzenia laparoskopii w czasie miesiaczki. Jednak u mnie tak bylo ze miesiaczka nie wystapila ale wolalam sie dowiedziec tak na wszelki wypadek Jezeli to Cie niepokoi to porozmawiaj ze swoim lekarzem.
Pozdrawiam cieplo.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Sama nie wiem. Przed pierwsza laparoskopią lekarze mi mówili, że nie można mieć miesiączki w trakcie laparo, ale teraz będę miała w innym szpitalu. Hmmm nawet nie mam jak się tego dowiedzieć musiałabym umówić się na wizytę a nie mam kiedy:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

A czy mozesz zadzwonic do swego lekarza badz do szpitala i dowiedziec sie tego dokladnie - moge podac Tobie numer do gabinetu lekarskiego do szpitala w ktorym bedziesz miala przeprowadzony zabieg. Na pewno wszystko bedzie wtedy wyjasnione i bedziesz miec dokladniejsze informacje z pierwszej reki czyli od lekarzy. Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Witam was wszystkie.;-) Czy ktoś z was wie jak to jest z przyjmowaniem vissanne przed laparo? Dzisiaj dzwoniłam do swojej pani doktor , każe mi je natychmiast odstawic ( zostało równo 3 tyg do zabiegu), co jest sprzeczne z tym co mi powiedzieli w szpitalu ( tam kazali mi brac do samego zabiegu). Mało tego nie wiem czy to normalne ale pod koniec drugiego opakowania zaczeły mi się bardzo silne bóle głowy. Po jakim czasie od odstawienia powinnam dostac miesiączkę?- nie chce miec na sam zabieg. z góry dziękuje za informacje;-)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

bo sa rozne teorie...
ale jesli odstawisz to wlasnie za ok 3 tyg. mozesz dostac @
Ja bym nie odstawiala i trzymala sie tego co mowili doktorzy ze szpitala.
Zadzwon do nich do dyzurki i spytaj. Powiedz, ze juz zapomnialas jak to faktycznie mialo byc, a nie chcialabys nawalic. pzdr. :)
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Dzwoniłam:-) i niczego sie nie dowiedzialam. Powiedzieli, że niby nie trzeba odstawiac ale o tym indywidualnie powinien mó lekarz zadecydowac. Czyli :"i tak i nie":-)
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Witam, Ważne

Post autor: rivombroza »

Ojej teniu...ale to jest pokręcone!lekarze mącą tylko.do zabiegu trzeba przyjśc od razu po miesiączce.lekarz powiedział że mogę jeszcze miesiączkowac.mi terminu nie wyznaczali .Mój lekarz dał mi skierowanie (jest ordynatorem oddziału) i praktycznie od zaraz będe operowana.
Tenia1987 pisze: Powiedzieli, że niby nie trzeba odstawiac ale o tym indywidualnie powinien mó lekarz zadecydowac. Czyli :"i tak i nie":-)
Nie można stawic w takiej sytuacji "że niby" nie wiem co to oznacza !!od razu po miesiączce i tyle!!!przecierz nie możesz brac Visanne na drugi dzień po zabiegu!!!!i co wtedy będzie!!!burza hormonów !!!ja przy laparoskopii w 2008 roku musiałam odstawic Danazol na miesiąc przed zabiegiem.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: Witam, Ważne

Post autor: Lilla23 »

Teniu, może faktycznie te 3 tygodnie to ciut za wcześnie? Ja czytałam, że po odstawieniu V okres może powrócić w przeciągu 3-6 tygodni, ale każdy organizm reaguje inaczej i nie ma tu żadnej reguły. Wydaje mi się, że głównym powodem odstawienia jest kwestia krzepliwości (hormony ją podnoszą), ale nie byłoby dobrze, gdybyś miała okres podczas zabiegu. Mi lekarze mówili, że najlepszy termin to pierwsza połowa cyklu, ale ciężko powiedzieć, kiedy to będzie po odstawieniu V. Może zadzwoń do lekarza prowadzącego i powiedz, że w szpitalu mają wątpliwości i spytaj, czy 2 tygodnie nie byłyby bezpieczniejszym terminem, tak krakowskim targiem?
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Nie lubie takich sytuacji, kiedy nie wiem co mam robic. Moja Pani doktor powiedziała mi, że właśnie vissanne zaburza krzepliwośc i podczas zabiegu można dostac krwotoku a tuż po, kiedy będe leżec może się zrobic skrzep. Nie wiem jutro odstawiam, mam nadzieje, że w przeciągu tych 3tyg nie dostane, a nawet jeżeli to może zrobią ten zabieg w trakcie miesiączki, jak nie to trudno będę znowu czekac kilka miesięcy. Denerwuje mnie to wszystko.
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Niestety takie zabiegi ustala się kilka miesięcy przed i trudno jest powiedziec czy wtedy będzie miesiączka czy nie. Rok temu brałam tabletki anty i nimi wyregulowałam miesiączke tak , żeby jej nie miec podczas laparo. Nie wiem jak jest z tym vissanne, na początku przez 6 tyg miałam na przemian miesiączke z plamieniami non stop, teraz nie mam nic. W ulotce nie ma żadnych informacji na temat odstawiania. Mój lekarz twierdzi, że chociażby z powodu tych silnych bóli głowy powinnam odstawic
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Trzymajcie za mnie kciuki w poniedziałek kładę się do szpitala, będę miała laparoskopię lub laparotomię. Odstawiłam vissane ponieważ miałam tak silne bóle głowy, że wylądowałam na pogotowiu. Strasznie się boję...
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Powodzenia Teniu - trzymam kciuki i myslami jestem z Toba. Daj znac jak dojdziesz do siebie. Tule cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”