Witam, Ważne

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu tu masz linka z dostepem do specjalistow w leczeniu endo http://forum.endoendo.pl/viewforum.php? ... 69f9a92479 mam nadzieje ze bedzie to pomocne dla Ciebie poniewaz nie wiem z jakich okolic jestes. Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Co sie dzieje? Pisz jakie masz objawy i co Cie niepokoi! Jak sie w ogole czujesz? Czy jestes juz mezatka? Pzdr. :)
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Wszystko wraca to co było wcześniej tak jakby operacji nie było. Wyszłam za mąż(to dobra wiadomość;-)). Hormony nie pomagają (miało być łatwiej zajść w ciążę oraz miały podziałać na jajniki) Mam teraz tak że moja miesiączka trwa ponad 2 tyg. tydzień plamień miesiączka plus znowu plamienia. Wydobywają się ze mnie "duże skrzepy krwi" nie wspomnę o bólach. co prawda nauczyłam się z tym żyć. Gdzieś za 2 tyg pójdę znowu do lekarza ale powoli tracę nadzieje. Jeżeli chodzi o lekarza to aktualnie nie ma znaczenia z jakiego regionu Polski. Musi to być ktoś kto będzie mi w stanie pomóc. Nie mogę narzekać na swojego ale skończyły się jemu pomysły co dalej ze mną zrobić. Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Kochana Teniu (uwielbiam ten skrot Tenia, wiec i Ciebie uwielbiam :D ) Nie wolno tak mowic, ze tracisz nadzieje! Troszke cierpliwosci ;) Zobaczysz, ulozy sie i bedzie lepiej niz potrafisz przypuszczac :) Teraz sie troszke zalamalas, ale zaraz odbijesz sie od dna zwatpienia i wyskoczysz usmiechnieta wysoko ponad tlum :D Ja moglabym Ci polecic pewnego dobrego specjaliste, ale z reguly staram sie tego nie robic, bo... osobiscie uwazam, ze on tez nie jest idealny, ale jesli chcesz to napisz do mnie na priva. Aaaa i wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia!!!!!!!!! Buziaki :P
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam, Ważne

Post autor: agachod1 »

Teniu, bardzo mi przykro, ze tak to u ciebie wyglada. Moze gdybys zdecydowala sie na sztuczna menopauze po operacji i wyciszyla na dluzej chorobe, teraz byloby latwiej. Bez leczenia po operacji to bardzo szybko wraca. U mnie torbiel urosla, bo nie bralam hormonow po pierwszej laparo. Stalo sie to w ciagu czterech mcy. Potem nawet hormony nie pomogly. Objawy, ktore opisujesz pasuja do moich z czasu po pierwszej laparo. Po zatrzymaniu @ wszystko sie uspokoilo, ale torbiel niestety musieli usuwac operacyjnie. Uwazam, ze jeszcze nic straconego. Musisz tylko trafic na dobrego specjaliste, ktory bedzie wiedzial jak postepowac w twoim przypadku. A w ciaze mozesz zawsze zajsc. Wielu dziewczynom sie to udalo, zwlaszcza w ostatnim czasie, o czym mozesz poczytac na kilku watkach. Glowa do gory. Daj znac czy znalazlas juz jakiegos lekarza. Pozdrawiam.
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Witam, w poniedziałek byłam u lekarza. Niestety nadal nie jestem w ciąży. A choroba się rozwija. Mam zmiany w obu jajnikach, "coś rośnie na macicy" oraz w zatoce douglasa też coś się dzieje (rośnie zmiana lub też ponownie mam zrośnięte jelita) Daje sobie kolejne 3 mc, robię testy owulacyjne, jeżeli nic z tego się nie uda to muszę zmienić lekarza, tak sama stwierdziła moja Pani doktor, odsyła mnie na razie do męża, który zajmuje się bezpłodnością. Zrobi mi szczegółowe badania i jeżeli on też nie będzie wiedział co ze mną zrobić odeślą mnie do innego miasta. Pani doktor stwierdziła, że nie jest mi w stanie pomóc, bo nic nie działa. Uprzedziła mnie też o kolejnej 3 operacji...
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Witam, Ważne

Post autor: hercik17 »

Hmmm chociaz tyle,że nie owija w bawełnę tylko wprost mówi,że ona ci nie pomoże.O ile było by łatwiej gdyby wszyscy lekarze tak podchodzili do sprawy.Ja trzymam kciuki oby jednak sie udały starania o dzidzię i z całego serca ci tego życzę :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Dzisiaj ponownie idę do lekarza. Pół nocy nie spałam z bólu. Rano było jeszcze gorzej. Nie mogłam stać, siedzieć ani nawet leżeć. Idę do męża mojej Pani ginekolog. Zobaczymy co on powie. Bolą mnie oba jajniki, żołądek, generalnie cały brzuch. Wzięłam kilka tabletek, trochę uśmierzyło ból.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Przykro mi ze tak sie zle czujesz - dobrze ze idziesz do lekarza i bede trzymac kciuki aby potrafil pomoc Tobie w tej tak trudnej sytuacji. Tule cieplutko :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam, Ważne

Post autor: domowniczka »

kilka tabletek? Ty musisz miec pod reka cos konkretnego p.bolowego! Na recepte, konkretnie dobrany lek! 3m sie i nie dawaj!!!
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam, Ważne

Post autor: agachod1 »

Kurcze, to smutne ze nic ci nie pomaga. A hormony nie zatrzymywaly @ u ciebie? U mnie bylo podobnie jak u ciebie, ale gdy zaczelam brac antykoncepcje, przestalam miesiaczkowac i wszystko sie uspokoilo. Trzymam kciuki za dobrego lekarza. Oby ci pomogl. Pozdrawiam.
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Byłam. Dowiedziałam się, że pękła mi torbiel plus miałam owulacje bolesną. Miałam zrobione dokładniejsze USG. Lekarz nie pozostawił mi złudzeń. Nie będę mogła zajść w ciąże. Endometrioza jest już tak dalece rozwinięta, że na chwile obecną nie wie czy jakikolwiek lek pomoże. Mam w obu jajnikach torbiele, w zatoce Douglasa zbiornik płynu. Obawia się że mam znowu zrośnięte jelita. Uprzedził mnie, że być może będzie potrzebna kolejna operacja a na pewno w swoim życiu przejdę jeszcze ze dwie. Był zły że tyle czasu nie brałam nic na endo. Dał mi 3 tygodnie na zastanowienie się co chcemy dalej. (IN vitro czy leczymy endometriozę) Powiedział, że muszę zacząć oszczędzać. Przejdę badania jeszcze jakieś pod kontem bezpłodności, ale wg niego nie ma żadnych szans na naturalne zapłodnienie, bo mam odmianę złośliwą.
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Witam, Ważne

Post autor: EveLondon »

Szczerze?? slow mi braklo... po przeczytaniu siedzialam dobre 10 minut w zawiasie ... to naprawde przykre! Nawet nie wiem co ci mozna napisac zeby cie jakos pocieszyc, chyba jedynie ze masz zdecydowanego lekarza ktory wydaje sie znac na rzeczy... choc wiem ze jest tu pare dziewczyn ktorym powiedziano ze nie ma szans na naturalne poczecie a teraz ciesza sie ze skarbow wlasnie przez naturalne zajscie... Co bys nie zdecydowala jestesmy z Toba i przesylam ci moc usciskow :*
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu to jest smutne z tym zajsciem w ciaze ze masz nikle szanse - jezeli nie chcesz zajsc w ciaze teraz to lepiej byloby poddac sie leczeniu niz pozwolic zeby choroba sie panoszyla w Twoim organizmie. Lekarz jest zdecydowany w dalszym dzialaniu a to jest najwazniejsze - teraz wybor nalezy do Ciebie co chcesz dalej osiagnac. Mam nadzieje ze jednak uda Ci sie zajsc w ciaze jak tylko podejmiesz ta decyzje - cokolwiek zrobisz my tu bedziemy by Cie wspierac. Tule cieplo - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Aktualnie jestem załamana. Problem polega między innymi też na tym, że in vitro sporo kosztuje... Nie wiem co jeszcze zrobimy. Mój mąż jest za in vitro bo cały czas łudzimy się że ciążą mi POMOŻE. Podobno powinnam być stale na lekach z przerwami tylko na zajście w ciąże. Wczoraj takich rzeczy się nasłuchałam... np. że są przypadki (kiedy endometrioza atakuje jelita a u mnie tak jest) wycinania"kawałka odbytnicy" SZOK. Jeszcze mam 2-3 tyg. Muszę być po miesiączce, pójdę na wizytę i mam powiedzieć co robimy. Ten Pan jest bardzo konkretny.
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam, Ważne

Post autor: agachod1 »

Teniu, nie zalamuj sie. Ja tez mam endo na jelitach i nie panikuje. Od dwoch lat biore Visanne i wiem, ze choroba sie zatrzymala, ale niestety czeka mnie jeszcze jedna operacja, poniewaz zrosty na jelitach sa tak duze, ze samo leczenie tabletkami nie wystarczy. Pisalas o usuwaniu jelit. Owszem, usuwa sie je, ale tylko wtedy gdy endo jest wewnatrz jelit, nigdy gdy jelita sa tylko pozrastane. Troche cie nastraszyl ten lekarz. Zeby sprawdzic czy endo jest w jelitach nalezaloby zrobic kolonoskopie. Bez paniki. Wiele dziewczyn przechodzilo to badanie i wiele balo sie przed, a potem mowilo, ze naprawde nie bylo sie czego bac.
Napisalas, ze odmiana zlosliwa. Mozesz powiedziec dlaczego? Nie ma zlosliwej endometriozy. Endo to nie rak. Spokojnie. Kazde ognisko endo mozna usunac, a takie ktorych nie sie da, mozna rozpuscic Visanne np. A dlaczego twoj lekarz od razu zalozyl, ze bedziesz miec dwie operacje? Tak wie wszystko bez otwierania ciebie? Moj gin mi powiedzial, ze nie moze dokladnie mi powiedziec gdzie mam zrosty i jak duze one sa teraz. Takze nie ma czym sie przejmowac. Ja bym zmienila lekarza, bo ten to cie tylko porzadnie straszy dziewczyno.
A teraz odsylam cie do watku o naprotechnologi, ktora jest tansza, alternatywna droga do zajscia w ciaze.
http://forum.endoendo.pl/viewtopic.php? ... 560cc903be
Powiem ci jeszcze, ze moim zdaniem lepiej wyciac te ogniska i wyciszyc chorobe Visanne, a potem zaczac starac sie o dziecko, bo teraz, kiedy nawet sam lekarz stwierdza jak bardzo choroba posunela sie do przodu, naprawde bedzie ci ciezko. Na spokojnie zajmij sie wyciszeniem tego gowna, a potem wszytko sie ulozy. Pozdrawiam cie mocno i glowa do gory. :D
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Witam was wszystkie po mojej długiej nieobecności. Trochę się u mnie działo, niektóre rzeczy na plus inne nie. Zmieniłam lekarza. Od kilku mc leczę się w Artemidzie u prof. M. Szamatowicza. Przez kilka mc brałam hormony, które miały pomóc mi zajść w ciążę oraz przy okazji odrobinę zatrzymać rozrost torbieli. No cóż nadal nie jestem w ciąży. Sukces polega na tym, że do tej pory nie udało się nikomu zatrzymać rozrostu torbieli a profesorowi tak. W moim przypadku obecnie mam tylko jedną torbiel która aktualnie zmniejszyła się o całe 3mm. Niestety endo tak zniszczyła mi moje "wnętrze", że nie mam szans na zajście w ciążę w sposób naturalny. Obecnie mam to poparte badaniami. Długo myśleliśmy nad in vitro. Nie mamy zbyt dużo czasu. Zdecydowaliśmy się, pożyczka wzięta i ruszamy. Od 04.05.2013r ruszamy z całą procedurą. Wszystko będzie trwało około 1 i 1/2 mc. Jeżeli nam się uda to pod koniec czerwca może będzie mi dane być w ciąży. Oby. Pozdrawiam
magma
Ekspert
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 15:00

Re: Witam, Ważne

Post autor: magma »

Trzymam kciuki, żeby wszystko udało się tak, jak to sobie zaplanowałaś/wymarzyłaś...Powodzenia :)

(nie miałyśmy okazji się poznac, ale jedziemy na jendym endo-wózku...witaj...mam na imie magda...pozdrawiam)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Najwazniejsze ze profesor znalazl sposob na zatrzymanie rozrostu torbieli. Zycze powodzenia i trzymam kciuki aby wszystko sie udalo i przebieglo zgodnie z planem :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
alcia28
Ekspert
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2012, 16:03

Re: Witam, Ważne

Post autor: alcia28 »

Witaj Tenia1987 mam na imię Ala.
Też jestem przed procedurą in vitro - tylko jeszcze muszę wyleczyć bakterię.
Pisz proszę krok po kroku jak to wygląda bo jestem bardzo ciekawa jak to będzie.
Pozdrawiam serdecznie
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

W czwartek byłam u profesora. Przebadał mnie, czy możemy zacząć całą procedurę. 3 mc wcześniej zbadał mi poziom AMH i FSH. Na razie z dniem pierwszej miesiączki zacznę brać tabletki antykoncepcyjne. Będę brała je przez 21 dni. 21 dnia muszę udać się na zastrzyk domięśniowy z lekiem, który wprowadzi mnie w menopauzę. Dopiero po 14 dniach od zastrzyku muszę ponownie pojechać do kliniki, zrobią mi USG i pobiorą krew, żeby określić poziom hormonów (estradiol). Wtedy też rozpocznie się stymulacja, tzn. przez 5 dni będę robiła sobie w domu zastrzyki. Następnie po tych 5 dniach muszę pojechać na około 10 dni do kliniki. Będą codziennie robić mi USG oraz badać poziom estradiolu. I w zależności od potrzeby podawać mi hormony lub nie. Jak to wyjdzie ostatecznie później to zobaczymy. W teorii w przeciągu tych 10 dni będą obserwować kiedy komórki jajowe osiągnął odpowiedni rozmiar. Pobiorą je pod znieczuleniem ogólnym, "połączą" z nasieniem mojego męża. Po kilku dniach będzie transfer. Z tego co wiem to jest chyba ze 3 rodzaje in vitro. W naszym przypadku mamy IVF- ET. Wiem że na pewno jest też ICSI.
Znam co najmniej 3 osoby, które są już po in vitro i z tego co wiem różnie to może być. Jest jakieś ryzyko, że zamienię się w potwora:). Wahania nastroju, wymioty, omdlenia itd. Aczkolwiek nie ma reguły. Nie każdy tak reaguje. Poznałam dziewczynę, która całą procedurę zniosła świetnie. Nic jej nie było. Wiadomo po pobraniu trochę ją bolało i tyle.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Teniu, bedzie dobrze, bedzie dobrze! :) nie zamienisz sie w potwora ;) i uda sie, zobaczysz! ja b.b.b.b. mocno Ci kibicuje i prosze pisz wszystko dokladnie :)
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Staram się myśleć pozytywne. Boję się trochę. Dużo się "naczytałam" ale jestem pewna tego co robię. Bardzo chcemy mieć dziecko. Liczymy również na to że ciąża mi pomoże. Chciałabym, żeby był już 04.05.13, żeby już zacząć wszystko. Męczy mnie ta niepewność. Wiem, że wszystko do pierwszego transferu będzie trwało ponad półtora miesiąca. Oby się udało. Mam koleżankę, która jest zdrowa i jest już po 3 próbach i nic. Wiem, że nie ma reguły komu się udaje a komu nie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu mojej przyjaciolce sie udalo zajsc w ciaze przy drugim badz trzecim podejsciu - byla zalamana gdyz obawiala sie ze nie jest jej dane byc mama ale jest w ciazy i na razie wszystko przebiega dobrze. Takze trzymam kciuki i za Ciebie by wszystko sie powiodlo :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

A czy ta twoja koleżanka podczas ciąży musi cały czas leżeć? Staram się myśleć pozytywne aczkolwiek zastanawiam się czasami jakim cudem w tak "niesprzyjających" warunkach uda mi się zajść i donosić ciążę. Moja macica jest pofałdowana. Wiem, że nie ma reguły ale przychodzą mi takie myśli.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Nie nie musis lezec przez caly okres ciazy, jakkolwiek od czasu do czasu jest w szpitalu i monitoruja ja czy wszystko jest dobrze. Najwazniejsze aby w razie niepokojacych Ciebie sytuacji odnosnie tego co dzieje sie z malenstwem udac sie jak najszybciej do szpitala (np. bole brzucha). Ona jest obecnie w 36. tygodniu ciazy.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Wychodzę z założenia, że zrobię wszystko co trzeba. Kilku lekarzy mówiło mi że prawdopodobnie będę leżeć. Czasami jest mi ciężko gdy w moim bliskim otoczeniu cieszą się z dzieci i ktoś kolejny zachodzi w ciążę. Bardzo się ciesze tylko, że potem przychodzi refleksja, co takiego w życiu złego zrobiłam, że jest mi tak ciężko.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu nie mysl w ten sposob - to nie tak jak sadzisz a tez nie znajdziesz odpowiedzi na to dreczace Cie pytanie. Staraj sie zrobic wszystko aby osiagnac swoj upragniony cel, jakim jest zajscie w ciaze i byc mama.
Znam dziewczyny, ktore w mlodym wieku mialu usuniete narzady rodne z powodu chorob nowotworowych i tu zaczyna sie droga pod gorke.
Glowa do gory kochana i pamietaj ze sa jeszcze szanse abys mogla miec maluszka. Trzymaj sie dzielnie - pozdrawiam cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

JESTEM W CIĄŻY!!!!!! NIE WIEM JAK jest to możliwe. Spóźniał mi się okres 2 dni wiec postanowiłam ot tak zrobić badanie bhcg a tu 556,1 ;-) Byłam u lekarza bo brzuch mnie boli. Jeszcze nic nie widać. W środę jadę zrobić ponownie test ciążowy. Troszkę nastraszył mnie ciążą pozamaciczną ale ja i tak jestem dobrej myśli. WYDARZYŁ SIĘ CUD;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”