Witam, Ważne

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam, Ważne

Post autor: domowniczka »

Lepiej cos?
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu jak badania kontrolne ??? Czy zauwazono jakies zmiany na lepsze ??? Jak sie czujesz ostatnio I czy udaje Ci sie powolutku wychodzic juz z domu ?? Pozdrawiam bardzo cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Cześć dziewczyny, nie pisałam dosyć długo bo w sumie co miałam pisać? Narzekać:). Co u mnie. W miarę dobrze funkcjonuję. Od ponad 5 mc pracuję. Mam gorsze i lepsze dni jeżeli chodzi o bóle. Są dni kiedy ciężko mi wytrzymać. Ale mam news :) jestem w ciąży. Jestem w trakcie piątego tygodnia:):):). Zaszłam naturalnie:) Cieszę się i jestem przerażona:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Teniu,
czekalam na Twoj wpis.
Myslalam o Tobie czesto.
Zwlaszcza gdy sama b.zle sie czulam to Cie w myslach wspominalam i caly czas sledzilam czy czasem sie nie odezwalas.
a tu NIESPODZIANKA
b.b.b.b.b.b.b.b.b.b.b. sie ciesze i GRATULUJE
nie badz przerazona
dasz rade z kregoslupem
wszystko sie ulozy
to ogromne szczescie i radosc!!!
macierzynstwo jest cudowne :)
bedziesz miala ciezko, bo dzwigac Ci pewnie nie wolno, ale wszystko sie ulozy!
A jak w pr.? juz wiedza?
Odzywaj sie, nawet po to, by pomarudzic ;)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

a jak sie czujesz?
wiesz, caly czas ciesze - dzieki, ze sie podzielilas swoja radoscia :)
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Dziękuję:) nie boję się o kręgosłup bo wiem co mnie czeka. Lekarz mnie uprzedził co będzie gdy zajdę w ciążę. Boję się panicznie poronienia. Już raz przez to przechodziłam. W pracy nic nie wiedzą. Wzięłam kilka dni urlopu ale w poniedziałek muszę wrócić. W przyszłym tygodniu mam USG. Mam chyba wszystkie objawy:). Zaczęło się od wymiotów (jeszcze nie widziałam, że to ciąża- myślałam, że się zatrułam) , potem mega mdłości i ból brzucha, upławy, ból żołądka ból kręgosłupa lędźwiowego a teraz mam mega apetyt:). Bardzo się boję, że coś pójdzie nie tak aczkolwiek cały czas powtarzam sobie, że będzie ok. Taka niespodzianka:)
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

aa i zapomniałam, że ciągle biegam siusiu:) hehehe
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Bedzie dobrze-mysl pozytywnie!!!!
Ucz sie na bledach innych - idz na L4, w domu dopilnujesz wszystkiego, mniej stresu, mniej wysilku... Zycze Ci wiele radosci z odmiennego stanu :) Wszystkiego dobrego! - pisze to z duzym usmiechem na ustach :P i prosze odzywaj sie, ok?
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Byłam na usg i widziałam pęcherzyk ciążowy oraz ciałko zoltkowe ( żółte). Niedługo będę miała kolejne usg oby było już serce:) Przyjmuje trochę leków. A i męczą mnie całą dobę mdłości i wymiotuje. Jestem już na zwolnieniu. Jestem mega szczęśliwa ale ciągle się boję:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Ktos opowiedzial mi taka historie: Zyla sobie kobieta. Wiecznie zamartwiala sie na zapas o wszystko. Miala slicznego synka. Ciagle o niego drzala, ze mu sie cos stanie, ze zachoruje, ze spotka zlych ludzi, ze bedzie nieszczesliwy. Pilnowala go, nie pozwala nigdzie samemu chodzic mowiac: "To dla Twojego dobra, zeby Ci sie nic nie stalo.". Potem martwila sie, ze jakas dziewczyna zlamie mu serce. Potem martwila sie, ze wybral zle studia i nie znajdzie pracy. Potem matwila sie, ze jego malzenstwo bedzie nieszczesliwe. A gdy pojawil sie wnuk, zaczela sie zamarwiac o wnuka. Na lozu smierci analizowala swoje postepowanie i doszla do wniosku, ze nie byla szczesliwa, bo ciagle drzala o swoich bliskich, a przeciez miala wiele powodow, aby sie cieszyc...
Przypominam sobie te historie, gdy zaczynam miec obawy co do przyszlosci. Staram sie cieszyc chwila! Staram sie nie zamartwiac na zapas - co ma byc to i tak bedzie, ale moge miec szczesliwe wspomnienia szczesliwych chwil


Kochana Teniu, ciesz sie chwila!!!!! :) Badz radosna! Badz jak skowronek, bo to jest ten czas, w ktorym masz miec usmiech od ucha do ucha :) Masz powod, zeby sie cieszyc! Gdy bedziesz bala sie na zapas przycmi to Twoje szczescie. To ze sie obawiasz to naturalne, ale trzeba optymistycznie patrzec w przyszlosc! Trzeba sie umiec cieszyc. Bedzie dobrze, bo niby dlaczego ma byc zle?! To Twoja chwila! To Twoje szczescie - nie przegap go. Wszystko bedzie dobrze :) Bedzie cudownie!!!- i tak do tego podejdz.

A ja ciesze sie razem z Toba :D Odpoczywaj na zwolnieniu, dobrze sie odzywiaj, ogladaj same mile filmy bez przemocy, otaczaj sie przedmiotami puchowymi, miekkimi, kolorowymi. Rozmawiaj tylko z tymi, ktorzy Ci dobrze zycza i wprawiaja Cie w swietny nastroj i nie przejmuj sie niczym. Radze Ci zyczliwie: Posluchaj mnie!
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Jestem mega szczęśliwa. Wczoraj widziałam z mężem bijące serduszko naszego maluszka. Ma się dobrze ma już całe...7 mm :):) . Poplakalam się u swojego lekarza oczywiście że szczęścia. Trochę leków biorę ale jestem dobrej myśli:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Super
Niech to szczescie trwa i trwa
Pozdrawiam b.mocno
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu ale masz wspaniale wiadomosci - ciesze sie ze udalo sie Tobie bo wiem jak bardzo tego pragnelas. Zycze aby maluszek dobrze sie rozwijal a Ty zebys kazdego dnia cieszyla sie chwila macierzynstwa. Dbaj o siebie I malenstwo - buziaki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Jesteśmy bardzo szczęśliwi:) skonczylam 11 tydzień. Niedługo będę miała usg prenatalne. Nie mogę się doczekać:). Trochę lepiej się czuję. Powoli wraca apetyt. Niestety mam cukrzycę ciążowa - mierze cukier kilka razy dziennie.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu ciesze sie Waszym szczesciem oraz ze juz wkrotce bedziesz mogla zobaczyc maluszka na usg - to chyba bedzie najszczesliwsza chwila by zobaczyc maluszka :)
Co do cukrzycy ciazowej - czy jest mozliwosc obnizenie cukru w jakis sposob? Jak cukrzyca ciazowa wplywa na Twoje zdrowie ? Czy lekarz dal jakies wytyczne co mozesz jesc aby poziom cukru nie byl zbyt wysoki ?
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Gosiu widzieliśmy nasze maleństwo. Prawdopodobnie będziemy mieli córeczkę:) jest śliczna. Ma małe rączki, nóżki, mały śliczny nosek. Serduszko bije prawidłowo ( słuchalismy po raz pierwszy) i co najważniejsze jest zdrowa:) Co do cukrzycy to mam wytyczne co do diety. Mierze kilka razy dziennie poziom cukru i patrze co szkodzi a co nie. Mi nic się nie dzieje. Gorzej dziecko będzie znosić cukrzycę dlatego muszę wyrównać poziom.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam, Ważne

Post autor: domowniczka »

Teniu, b.Wam gratuluje! :)
To wspaniale, ze bedziecie miec dziecko.
Wspaniale, ze sie dobrze rozwija :)
Mocno trzymam za Was kciuki i zycze powodzenia!!!
A cukrzyca sie nie martw - duzo kobiet ma podobny problem i jest ok
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu bardzo sie ciesze Twoimi wspanialymi wiadomosciami - to naprawde fantastycznie ze malutka rozwija sie prawidlowo oraz ze jest zdrowa.
Mam nadzieje ze zdolasz utrzymac prawidlowy poziom cukru - dobrze ze mozesz sprawdzac to wszystko oraz starac sie to wszystko wyrownac.
Kiedy masz kolejne usg badz kolejne badania ?

A tak poza tym to jak wyglada nasze miasto po zimie ? Czy robi sie coraz cieplej ? Buziaki I dbaj o siebie i malutka. Sciskam cieplutko :)
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Gosiu, dzisiaj idę na wizytę:) będę miała robione ponownie USG. Nie mogę się doczekać:). Inne badania mam robione w zasadzie co chwilę. Tylko mam problem z cukrem. Jest mi strasznie ciężko wyregulowac. Jednego dnia zjem i mam dobry cukier a następnego dnia zjem to samo i jest zły. Szczególnie na czczo. Pogoda jest całkiem fajna. Robi się coraz cieplej. A i oczywiście wszędzie pełno dziur w drogach po zimie:)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

No to rzeczywiscie dziwnie sie dzieje z tym cukrem - nie wiem jak to jest gdy jest sie w ciazy poniewaz ja nie bylam w ciazy oraz nie bylam w sytuacji gdy musialam pilnowac poziom cukru.
Jak sie ogolnie odzywiasz podczas ciazy - czy masz jakies zachcianki czy jesz duzo owocow ? Ja ostatnio jem duzo owocow dzieki czemu stracilam az 12 kg :)

Z tymi dziurami w ulicy to niezbyt ciekawie - ja I Kevin bedziemy w lipcu na motorize wiec mam nadzieje ze do tej pory zalataja te dziury :)
Buziaki
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

i jak tam nasza mamuska?
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

U nas wszystko w porządku. Malutka rośnie- a co za tym idzie brzusio też:) z cukrzycą nie jest źle. Czasami tylko ma podwyższony. Ogólnie mam ogromną ochotę na słodycze w szczególności lody ale niestety muszę sobie odmawiać. A i czasami chce mi się....kebaba:) ale też nie wolno:). Owoców też zbytnio mi nie wolno jeść. Skonczylam 4 miesiąc.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Dobrze sobie radzisz - wiem ze ciezko jest sobie odmowic tego na co ma sie ochote a szczegolnie w okresie ciazy - ale Ty nie ulegasz pokusom zeby tylko wszystko ulozylo sie jak najlepiej. Jestem pelna podziwu dla Ciebie ze tak wsdpaniale sobie radzisz.
Kiedy masz nastepna wizyte u lekarza oraz skan - mam nadzieje ze wspaniale jest zobaczyc mala istotke na monitorze.
Czy duzo wypoczywasz ??

Moja chrzesniaczka urodzila chlopca - jest naprawde fajny. Zycze duzo radosci w okresie ciazy - dbaj nadal o siebie. Buziaki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Czesc Tenia
podziel sie swoimi spostrzezeniami i radosciami kobiety w ciazy :)
czekamy na wiesci
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Hehe rośniemy. Malutka jest bardzo ruchliwa. Kopie:). Cieszę się z każdego- póki co nie bolą. Oszczędza mój kręgosłup. Mam już większe problemy z kręgosłupem a i zrosty dają o sobie znać. Dzisiaj mam wizytę i dowiem się ile córcia waży bo ogólnie ja bardzo mało przytyłam. Cóż więcej- niestety dieta nie wystarczyła i jestem na insulinie. Cieszę się bardzo:) za 3 miesiące wezmę w ramiona upragnione dziecko:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

:D
cudownie
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam, Ważne

Post autor: domowniczka »

CZeeeeeeeesc Mamuska
Jaka jestes juz gruba? ;) napisz ile przytylas i jak sie czujesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Cześć:) czuje się od jakiegoś czasu źle. Miewam skurcze i bóle brzucha. Skonczylam 28 tydzień ale przytyłam malutko bo zaledwie 3 kg ( a dodam że nie jestem otyla. Przed ciąża moje BMI było w normie). Mała waży już 1,1 kg. Mam problemy z cukrzycą. Od 2 tyg nie możemy zapanować nad nią. Nawet po samych warzywach cukier się podnosi ponad normę. Szczególnie na czczo. A tak poza tym jestem szczęśliwa:)
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

ok Kochana Trzymaj sie !!!!!!!!!!!!!
Badz dzielna jak zawsze :)
a masz gina kt. zna sie na cukrzycy?
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Jeżeli chodzi o cukrzycę to jestem pod opieką poradni diabetologicznej. Chodzę tam co 2 tyg. Natomiast ginekolog ocenia rozwój dziecka. Czy nic złego przez cukrzycę się nie dzieje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”