Witam, Ważne

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Jutro kładę się do szpitala. We wtorek rano operacja. Odezwę się jak będzie po wszystkim.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu mam nadzieje ze wszystko przebiegnie pomyslnie a jak sie wybudzisz to bedzie juz tylko lepiej - przepraszam ze nie ma mnie w Olsztynie bo z pewnoscia bym Cie odwiedzila - niestety sama mam rozne badania i wczoraj mialam usg jamy brzusznej w szpitalu w Anglii. Bede czekac na wiesci od Ciebie jak tylko bedziesz w stanie nas poinformowac jak sie czujesz. Trzymam kciuki i zycze aby czas pobytu w szpitalu minal blyskawicznie, operacja przebiegla bez zadnych komplikacji a Ty po wybudzeniu nabierala sil i wracala szybciutko do zdrowia. Tule cieplutko i sle pozytywne fluidki.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Witam:) Słuchajcie jestem już po. Dzisiaj wróciłam do domu. W poniedziałek poszłam na czczo do szpitala i dobrze zrobiłam bo przesunęli mi operacje z wtorku właśnie na poniedziałek. W sumie leżałam 5 dni. Miałam wykonaną laparotomię, czuję się w miarę dobrze, wiadomo wszystko mnie boli, wyglądam jak w ciąży, jestem wzdęta itd. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze jestes w domku i dobrze ze poszlas na czczo - przewaznie przyjmuja do szpitala na czczo gdyz wykonuja wiele badan zanim pojdzie sie na oddzial w szpitalu. Dbaj o siebie i duzo wypoczywaj - pij herbatke mietowa bo ona jest bardzo pomocna przy wzdeciach. Mam nadzieje ze mialas mila opieke. Pozdrawiam.
Ja bede w Olsztynie w drugiej polwie lutego to jak bedziesz miala ochote sie spotkac to byloby milo - ale decyzja nalezy do Ciebie.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Dzięki za wszystko. Byłoby miło się spotkać. Póki co odpoczywam, brzuch i jelita bolą. Usunęli mi torbiele "czekoladowe" niestety miałam jajniki powiększone zrośnięte z jelitami oraz otrzewną zatoki Douglasa, usunęli mi też jakiegoś polipa. Lekarze uświadomili mi co teraz mnie czeka. Na szczęście "podobno jajowody wyglądają na jeszcze nie uszkodzone", więc jest nadzieja na dziecko. Nie namawiają mnie nawet do leczenia farmakologicznego tylko, na to żeby za 2 mc zacząć się o dziecko starać, chociaż uprzedzili mnie jak ciężko będzie i jakie wysokie jest ryzyko poronień. Powiedzieli, że to ostatni dzwonek na dziecko. Hmmm a ja za 6 mc wychodzę za mąż:-) A i bardzo ważna wiadomość w wyniku śródoperacyjnym wyszło, że nie mam raka a tego się bali;-)
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Najwazniejsza wiadomosc ze nie masz raka - duzy plus poniewaz kazda taka diagnoza wywraca swiat do gory nogami i ja cos o tym wiem. Dobrze ze jajowody sa cale i nienaruszone przez endo wiec powinno byc troszk latwiej w staraniach niz poprzednio gdzie jajniki byly unieruchomione. Odpoczywaj wobec tego i pisz jak sie czujesz. Pozdrawiam cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Witam wszystkich ostatnio nie pisałam na forum ponieważ dużo się u mnie działo... Mam endometrioze w jednym jajniku stwierdzoną badaniem histopatologicznym w drugim nie. Po 6 tyg od operacji zdecydowaliśmy się w porozumieniu z lekarzem starać o dziecko ponieważ pojawiła się zmiana i niestety (jestem 4.5 mc po operacji) urosła. Nie wiem dlaczego w moim przypadku wszystko tak szybko rośnie. Mam powiększone jajniki. W sumie to nie wiem co dalej.... Nie leczę się.. ponieważ chcemy dzidziusia. Dostałam teraz tylko luteinę ( mam po niej mieć prawidłową owulację) Nie wiem co mam zrobić. jeżeli w przeciągu 2; 3 mc nie zajdę to chyba będę musiała zapomnieć o potomstwie bo będę musiała się już leczyć. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Witam, Ważne

Post autor: hercik17 »

Teniu choroba jak bumerang powraca i nie tylko w twoim przypadku.czy nie lepszym wyjściem byłoby ją uciszyć,a potem starać się o dzidziusia?W wielu przypadkach się tak robi,no ale to decyzja twoja i lekarza.Mam nadzieję że mimo wszystko sie uda i trzymam kciuki
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Niby tak. Cały problem polega na tym że nie działają na mnie żadne leki. Po vissanne wylądowałam w szpitalu. Nie wiadomo co mam brać. A sztucznej menopauzy się boję bo nikt nie da mi gwarancji że mi miesiączkę ponownie przywrócą. Ciąża ma mi pomóc
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Sa tez leki na wywolanie miesiaczki jezeli sa z tym problemy - jednak z choroba trzeba walczyc a skoro chcesz sie starac o dzidzie to powodzenia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
optymistka82
Ekspert
Posty: 204
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 14:22

Re: Witam, Ważne

Post autor: optymistka82 »

Kochana ja jestem w tej samej sytuacji co Ty. Po visane nie umiałam dostać @ i brałam luteinkę, po której przyszła. Jednak teraz mam małe obawy, czy ta następna przyjdzie sama, czy będę się musiała znowu wspomóc luteiną. Po operacji znowu mi się zrobiła torbiel, ale nie chcę słyszeć o operacji, bo też się o dzidzię staram, a z tymi lekami na endo, to takie błędne koło. Brałam 6 miesięcy przed laparo i co, i tak mi się nowa torbiel zrobiła
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Miesiączkę mam ale nie wiadomo czy komórka jajowa jest płodna. Daje sobie jeszcze ze 2 mc. W połowie czerwca wychodzę za mąż. Po ślubie zdecydujemy ostatecznie co dalej. Wiem że 4mc starania się o dziecko to krótki okres czasu tylko ja nie mam go za dużo. Wróciły bóle' miesiączki bardzo bolesne. Nie wiem co dalej nie chce 3 operacji...
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam, Ważne

Post autor: agachod1 »

Teniu, to bardzo przykre, co piszesz. Ani leki na ciebie nie dzialaja, ani z zajsciem w ciaze nie taka latwa sprawa. Ech, ciezko czasem zachowac optymizm zwlaszcza jak wszystko idzie jak po grudzie. Jedyna nadzieja, ze w koncu uda sie z malenstwem. Zycze ci powodzenia.
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

witam wszystkich, czy ktoś z was może mi polecić jakąś klinikę, lekarza, który specjalizuje się w leczeniu endometriozy??. Bardzo proszę o odpowiedz
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu tu masz linka z dostepem do specjalistow w leczeniu endo http://forum.endoendo.pl/viewforum.php? ... 69f9a92479 mam nadzieje ze bedzie to pomocne dla Ciebie poniewaz nie wiem z jakich okolic jestes. Pozdrawiam.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Co sie dzieje? Pisz jakie masz objawy i co Cie niepokoi! Jak sie w ogole czujesz? Czy jestes juz mezatka? Pzdr. :)
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Wszystko wraca to co było wcześniej tak jakby operacji nie było. Wyszłam za mąż(to dobra wiadomość;-)). Hormony nie pomagają (miało być łatwiej zajść w ciążę oraz miały podziałać na jajniki) Mam teraz tak że moja miesiączka trwa ponad 2 tyg. tydzień plamień miesiączka plus znowu plamienia. Wydobywają się ze mnie "duże skrzepy krwi" nie wspomnę o bólach. co prawda nauczyłam się z tym żyć. Gdzieś za 2 tyg pójdę znowu do lekarza ale powoli tracę nadzieje. Jeżeli chodzi o lekarza to aktualnie nie ma znaczenia z jakiego regionu Polski. Musi to być ktoś kto będzie mi w stanie pomóc. Nie mogę narzekać na swojego ale skończyły się jemu pomysły co dalej ze mną zrobić. Pozdrawiam
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam, Ważne

Post autor: vwd »

Kochana Teniu (uwielbiam ten skrot Tenia, wiec i Ciebie uwielbiam :D ) Nie wolno tak mowic, ze tracisz nadzieje! Troszke cierpliwosci ;) Zobaczysz, ulozy sie i bedzie lepiej niz potrafisz przypuszczac :) Teraz sie troszke zalamalas, ale zaraz odbijesz sie od dna zwatpienia i wyskoczysz usmiechnieta wysoko ponad tlum :D Ja moglabym Ci polecic pewnego dobrego specjaliste, ale z reguly staram sie tego nie robic, bo... osobiscie uwazam, ze on tez nie jest idealny, ale jesli chcesz to napisz do mnie na priva. Aaaa i wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia!!!!!!!!! Buziaki :P
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam, Ważne

Post autor: agachod1 »

Teniu, bardzo mi przykro, ze tak to u ciebie wyglada. Moze gdybys zdecydowala sie na sztuczna menopauze po operacji i wyciszyla na dluzej chorobe, teraz byloby latwiej. Bez leczenia po operacji to bardzo szybko wraca. U mnie torbiel urosla, bo nie bralam hormonow po pierwszej laparo. Stalo sie to w ciagu czterech mcy. Potem nawet hormony nie pomogly. Objawy, ktore opisujesz pasuja do moich z czasu po pierwszej laparo. Po zatrzymaniu @ wszystko sie uspokoilo, ale torbiel niestety musieli usuwac operacyjnie. Uwazam, ze jeszcze nic straconego. Musisz tylko trafic na dobrego specjaliste, ktory bedzie wiedzial jak postepowac w twoim przypadku. A w ciaze mozesz zawsze zajsc. Wielu dziewczynom sie to udalo, zwlaszcza w ostatnim czasie, o czym mozesz poczytac na kilku watkach. Glowa do gory. Daj znac czy znalazlas juz jakiegos lekarza. Pozdrawiam.
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Witam, w poniedziałek byłam u lekarza. Niestety nadal nie jestem w ciąży. A choroba się rozwija. Mam zmiany w obu jajnikach, "coś rośnie na macicy" oraz w zatoce douglasa też coś się dzieje (rośnie zmiana lub też ponownie mam zrośnięte jelita) Daje sobie kolejne 3 mc, robię testy owulacyjne, jeżeli nic z tego się nie uda to muszę zmienić lekarza, tak sama stwierdziła moja Pani doktor, odsyła mnie na razie do męża, który zajmuje się bezpłodnością. Zrobi mi szczegółowe badania i jeżeli on też nie będzie wiedział co ze mną zrobić odeślą mnie do innego miasta. Pani doktor stwierdziła, że nie jest mi w stanie pomóc, bo nic nie działa. Uprzedziła mnie też o kolejnej 3 operacji...
Awatar użytkownika
hercik17
Ekspert
Posty: 1444
Rejestracja: środa, 9 marca 2011, 08:53

Re: Witam, Ważne

Post autor: hercik17 »

Hmmm chociaz tyle,że nie owija w bawełnę tylko wprost mówi,że ona ci nie pomoże.O ile było by łatwiej gdyby wszyscy lekarze tak podchodzili do sprawy.Ja trzymam kciuki oby jednak sie udały starania o dzidzię i z całego serca ci tego życzę :)
"Codziennie upadam...codziennie się waham...codziennie podpieram...Ale dźwigam cały mój świat i dźwigać będę..."
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Dzisiaj ponownie idę do lekarza. Pół nocy nie spałam z bólu. Rano było jeszcze gorzej. Nie mogłam stać, siedzieć ani nawet leżeć. Idę do męża mojej Pani ginekolog. Zobaczymy co on powie. Bolą mnie oba jajniki, żołądek, generalnie cały brzuch. Wzięłam kilka tabletek, trochę uśmierzyło ból.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Przykro mi ze tak sie zle czujesz - dobrze ze idziesz do lekarza i bede trzymac kciuki aby potrafil pomoc Tobie w tej tak trudnej sytuacji. Tule cieplutko :**
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam, Ważne

Post autor: domowniczka »

kilka tabletek? Ty musisz miec pod reka cos konkretnego p.bolowego! Na recepte, konkretnie dobrany lek! 3m sie i nie dawaj!!!
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam, Ważne

Post autor: agachod1 »

Kurcze, to smutne ze nic ci nie pomaga. A hormony nie zatrzymywaly @ u ciebie? U mnie bylo podobnie jak u ciebie, ale gdy zaczelam brac antykoncepcje, przestalam miesiaczkowac i wszystko sie uspokoilo. Trzymam kciuki za dobrego lekarza. Oby ci pomogl. Pozdrawiam.
Tenia1987
Ekspert
Posty: 247
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 20:15

Re: Witam, Ważne

Post autor: Tenia1987 »

Byłam. Dowiedziałam się, że pękła mi torbiel plus miałam owulacje bolesną. Miałam zrobione dokładniejsze USG. Lekarz nie pozostawił mi złudzeń. Nie będę mogła zajść w ciąże. Endometrioza jest już tak dalece rozwinięta, że na chwile obecną nie wie czy jakikolwiek lek pomoże. Mam w obu jajnikach torbiele, w zatoce Douglasa zbiornik płynu. Obawia się że mam znowu zrośnięte jelita. Uprzedził mnie, że być może będzie potrzebna kolejna operacja a na pewno w swoim życiu przejdę jeszcze ze dwie. Był zły że tyle czasu nie brałam nic na endo. Dał mi 3 tygodnie na zastanowienie się co chcemy dalej. (IN vitro czy leczymy endometriozę) Powiedział, że muszę zacząć oszczędzać. Przejdę badania jeszcze jakieś pod kontem bezpłodności, ale wg niego nie ma żadnych szans na naturalne zapłodnienie, bo mam odmianę złośliwą.
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: Witam, Ważne

Post autor: EveLondon »

Szczerze?? slow mi braklo... po przeczytaniu siedzialam dobre 10 minut w zawiasie ... to naprawde przykre! Nawet nie wiem co ci mozna napisac zeby cie jakos pocieszyc, chyba jedynie ze masz zdecydowanego lekarza ktory wydaje sie znac na rzeczy... choc wiem ze jest tu pare dziewczyn ktorym powiedziano ze nie ma szans na naturalne poczecie a teraz ciesza sie ze skarbow wlasnie przez naturalne zajscie... Co bys nie zdecydowala jestesmy z Toba i przesylam ci moc usciskow :*
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam, Ważne

Post autor: gosiak76 »

Teniu to jest smutne z tym zajsciem w ciaze ze masz nikle szanse - jezeli nie chcesz zajsc w ciaze teraz to lepiej byloby poddac sie leczeniu niz pozwolic zeby choroba sie panoszyla w Twoim organizmie. Lekarz jest zdecydowany w dalszym dzialaniu a to jest najwazniejsze - teraz wybor nalezy do Ciebie co chcesz dalej osiagnac. Mam nadzieje ze jednak uda Ci sie zajsc w ciaze jak tylko podejmiesz ta decyzje - cokolwiek zrobisz my tu bedziemy by Cie wspierac. Tule cieplo - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”