Wita was kolejna endo kobieta..:)

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Kasia1981
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 7 września 2011, 11:01

Wita was kolejna endo kobieta..:)

Post autor: Kasia1981 »

Witam.Mam na imię Kasia, mam 29 lat.Napiszę szybciutko o mojej endo.Zawsze wydawało mi się , ze wszystko jest ok.Chodziłam regularnie na wizyty do pani doktor.Generalnie od 17 roku życia przez następne 9 lat brałam tabletki anty, z kilkoma 3 miesięcznymi przerwami.Jakieś dwa lata wstecz postanowiliśmy z moim mężczyzną starać się o dzidziusia.Pani doktor skierowała mnie na badania krwi i moczu, wyszły ok.więc mamy się starać.Niestety po 6 miesiącach nic.Jedyne co mi się nie podobało, jak się nad tym zastanowiłam, że pani doktor przez wszystkie lata nigdy nie skierowała mnie na usg.Chodziłam do niej prywatnie.Pamiętam jak kiedyś przy badaniu powiedziała"pani Kasiu, ale się wystraszyłam, ze ma pani dużą torbiel, ale to jest chyba przepełnione jelito"!!i nic, żadnego Usg nigdy mi nie poleciła, a już wtedy pewnie to świństwo miałam.Postanowiłam zmienić lekarza, na specjalistę poleconego przez moją klientkę.Pan doktor zaraz przy pierwszej wizycie powiedział mi, ze mam torbielki na jajnikach, ale one same zniknęly.I tak chodziłam do niego na kontrolę przez pół roku.W między czasie zrobiłam badania hormonalne, mój mężczyzna nasienie, test PCT i wszystko ok.Od stycznia tego roku zaczęła się "jazda".Każda miesiączka bolesna, że ledwo chodziłam z miesiąca na miesiąc gorzej.Skrzepy, gorączka.W marcu pan doktor podczas usg dojrzał torbiel czekoladową i w związku z bolesną miesiączką namówił mnie na laparo.31 maja po zabiegu dowiedziałam się, ze mam endo IV stopnia.Zalecenia: 6 miesięcy Zoladexu, po 4 miesiącach od rozpoczęcia kuracji ponowna laparo w celu usunięcia zrostów i drożność jajowodów.Teraz 21 września miałam mieć kolejny zabieg, ale...w niedzielę dostałam najmniej spodziewaną miesiączkę, ale jaką.Mam salon kosmetyczny i jestem sama.Klientki pozapisywane, jedna po drugiej,a ja myślałam, ze w poniedziałek padnę przy nich.Bolała mnie cała jama brzuszna, razem z odbytem, nerką itd.Nałykałam się tabletek ,żeby przetrzymać.Już pisałam do mojego gin jak sprawa wygląda.Pan doktor proponuje, żeby przesunąć zabieg o jeden miesiąc, a ja mam na początku listopada własny ślub.Jutro idę na wizytę, na spokojnie coś wymyślimy.Mam wrażenie, ze ten Zoladex wcale mi nie pomógł,bolało mnie bardziej niż przed leczeniem.Miesiączka obfitsza, dłuższa, a o skrzepach nie wspomnę.Zobaczymy.Bardzo się cieszę, że powstała taka strona.Będzie mi na pewno z wami kobietki raźniej.Pozdrawiam.
paulla91
Udzielający się
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 2 września 2011, 03:08

Re: Wita was kolejna endo kobieta..:)

Post autor: paulla91 »

Witaj;)
Nie jesteś pierwszą osobą tutaj, która "zaniedbała" swoją endometriozę dlatego, że któryś lekarz był niedouczony. Spotkałam już na swojej drodze lekarzy, którzy dawali mi dzień w dzień zastrzyki z ketonalu przez miesiąc ;) gratulacje;)
Jeśli mogę Ci coś doradzic co do tej operacji. Oczywiście nie jestem lekarzem, ale też miałam miesiączkę na krótko przed laparoskopią i z obawy, że mi się nie skończy, brałam lek o nazwie Cyklonamina. Hamuje on krwawienie. Dostałam go na krwotoki, ale w tym przypadku też się sprawdził. Nie jest to oczywiście porada lekarska, bo może ten lek koliduje z tymi, które bierzesz teraz, ale warto spróbowac. Drożnosc jajników i sprawdzenie zrostów można zrobic niezależnie od dnia cyklu, byle bez krwawienia. Tak więc to może byc sposób.
Jeszcze jedno tylko chciałam dodac. Zazdroszczę, że mimo choroby jesteś z kimś i to na tyle z tym kimś jesteś, żeby brac ślub ;)
Dla mnie endometrioza prócz bólu oznacza też to, że ludzie mi bliscy trzymają się z dala, z lęku przed moimi nerwicami i atakami złości. Dlatego przede wszystkim ciesz się tym, że możesz mówic do ukochanego faceta "mężu" i bądź dobrej myśli. To zaskakujące jak siła psychiczna ułatwia walkę z tym cholerstwem, jakim jest choroba;)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Wita was kolejna endo kobieta..:)

Post autor: gosiak76 »

Witaj Kasiu,
przykro mi ze przez zaniedbania lekarzy zostalas zdiagnozowana az z IV stopniem endo - podejrzewam ze juz wtedy jak powiedziano Ci o przeplnionym jelicie moglo sie cos dziac i to nie musiala byc wina jelita. Super ze dzieki pewnej osobie trafilas na pana doktora ktory sie Toba zajal i postawil ostateczna diagnoze - mam nadzieje ze podczas wizyty obmyslicie plan dzialania aby nie kolidowalo to ze slubem - w koncu to najwazniejszy dzien w zyciu i moze akurat da rade zrobic tak zeby zabieg byl troszke pozniej po uroczystosci. Mam nadzieje ze wszystko sie pouklada i daj znac co wymysliliscie razem z lekarzem. Pozdrawiam cieplo i sle mnostwo pozytywnej energii - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Kasia1981
Udzielający się
Posty: 34
Rejestracja: środa, 7 września 2011, 11:01

Re: Wita was kolejna endo kobieta..:)

Post autor: Kasia1981 »

Gosiu, tak więc jestem po wizycie u pana doktora.Przesuwamy zabieg na styczeń.Do tego czasu mam stosować Zoladex.Niby do roku można, a w moim przypadku niech jest dłużej niż to zakładane 6 miesięcy.Podczas wizyty jak zawsze miałam robione USG dopochwowe.Prawdopodobnie miałam torbielkę na prawym jajniku i pękła dając takie bóle.Macica czysta,prawy jajnik ok, gorzej z lewym dalej torbiel czekoladowa 33mm.Będę tu często zaglądała do was.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Wita was kolejna endo kobieta..:)

Post autor: gosiak76 »

Kasiu najwazniejsze ze udalo sie przelozyc zabieg i dobrze ze wiemy co wywolalo bole - mam nadzieje ze bedziesz dobrze sie czula na Zoladexie czego mocno zycze. A czas do zabiegu bardzo szybko zleci - po zabiegu powinno byc juz duzo lepiej. Super ze bedziesz nas odwiedzac - mam nadzieje ze dzieki temu zbierzesz mnostwo potrzebnych informacji.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Wita was kolejna endo kobieta..:)

Post autor: rivombroza »

u mnie było podobnie z tym Usg, dopiero po zmianie lekarza wszystko wyszło na wierzch ...ale torbiele nadawały się jedynie do operacji.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Wita was kolejna endo kobieta..:)

Post autor: domowniczka »

Czesc :D Co u Ciebie :?: Chce sie przywitac i Cie poznac :) Chce tez zadac Ci jedno pytanie: Co Cie najbardziej denerwuje? pozdr. domowniczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”