witam ciepło

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

witam ciepło

Post autor: imyske »

Mam na imię Iwona. W lipcu dowiedziałam sie, że mam endo. Dowiedziałam sie dosyć brutalnie, po opreracji, podczas której wycięto mi guz jelita grubego. Początkowo wszyscy lekarze obstawiali nowotwór złosliwy jelita, ale z histo wyszło endo. Miałam szczęście w nieszczęściu :D Narodzona na nowo.
Czeka mnie wkrótce jeszcze jedna operacja - mam nadzieje, że wszystko pójdzie OK.
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :)
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: witam ciepło

Post autor: Lilla23 »

Witaj Iwona. Czy stwierdzono u Ciebie także endo w obrębie narządów rodnych? Czy na razie masz wyniki dotyczące tylko jelita? Fantastycznie, że to nie był nowotwór złośliwy, choć diagnoza o endo też pewnie Cię nie bardzo ucieszyła. Jaka kolejna operacja Cię czeka?
Mam nadzieję, że dochodzisz do siebie po operacji i że szybko lekarze zabiorą się za leczenie endo. Pozdrawiam.
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: witam ciepło

Post autor: imyske »

czść Lilla23
Jeżeli chodzi o jajniki i pozostałe narządy wewnetrzne, to lekarze podczas rewizji brzucha zrobili dokładny ogląd pozostałych narządów i nie znaleźli innych ognisk. Miesiąc przed operacją miałam USG narządu rodnego i wyszło OK. 2 tygodnie po operacji rozpoczęłam leczenie endo- przyjmuję Visanne. Dopiero po zespoleniu jelita będę miała wykonane dokładne badania hormonalne. Oczywiście diagnoza mnie niezbyt ucieszyła, ale już nie była szokiem po pierwotnej :D
Lilla23
Ekspert
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 19:52

Re: witam ciepło

Post autor: Lilla23 »

Super, że już 2 tygodnie po operacji dostałaś Visanne! Widocznie trafiłaś na dobrych i wyedukowanych lekarzy. Może gdyby mnie też od razu przepisali leki, endo by się nie rozsiało. Skoro nie masz innych ognisk endo i się leczysz, to trzeba być dobrej myśli. Mam nadzieję, że z jelitem też będzie już wszystko ok!
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: witam ciepło

Post autor: imyske »

Też mam nadzieję że wszystko zacznie sie prostować. Moja Pani Doktor to super lekarz i człowiek. Wszystkim życzę takich lekarzy na drodze życiowej. Niestety trafiłam do Niej trochę późno. Mój poprzedni lekarz wyznawał zasadę, że skoro mam bolesne miesiączki to ten typ tak ma. Ale nie ma tego złego-podobno :D Postaram się opisać moją historie trochę dokladniej w odpowiednim wątku. Może ktoś będzie mógł pójść na skróty bez zbędnego okaleczania. Mam nadzieje, że u Ciebie też wszystko pod kontrolą.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam ciepło

Post autor: gosiak76 »

Witaj Iwonko,
szczescie w nieszczesciu ze dzieki operacji zostalas zdiagnozowana i ze zaczelas leczenie w kierunku endometriozy. Mam nadzieje ze wiecej takich niespodzianek nie bedzie juz bo rzeczywiscie jest to duza niespodzianka ze nie ma endo na narzadach rodnych a umiescila sie az tam na jelicie.
Czy w zwiazku z tym ze tam bylo endo odczuwalas jakies dolegliwosci i co bylo przyczyna Twojej hospitalizacji ??? Czy robiono Ci jakies przeswietlenia i dlatego podjeto decyzje o zabiegu na jelicie ??
Zycze duzo zdrowka i uwazaj na siebie. Pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
EveLondon
Ekspert
Posty: 588
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2011, 10:16

Re: witam ciepło

Post autor: EveLondon »

Witaj wsrod nas :) I zycze powodzenia z kolejna operacja i leczeniem :)
"Ból jest jak tkanina. Im jest mocniejszy, tym więcej jest wart..."
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: witam ciepło

Post autor: vwd »

i ja Cie witam imyske :)
czekamy na Twoja szczegolowa historie :)
Lilla23 pisze:Super, że już 2 tygodnie po operacji dostałaś Visanne! Widocznie trafiłaś na dobrych i wyedukowanych lekarzy. Może gdyby mnie też od razu przepisali leki, endo by się nie rozsiało
ja nie mialam sznas na V., bo gdy byl mi potrzebny, jeszcze go nie wymyslili ;) ale tez sie ciesze, ze sa dziewczyny, kt. maja szanse byc dobrze leczone i trafiaj na odpowiednich lekarzy :D
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: witam ciepło

Post autor: imyske »

EveLondon pisze:Witaj wsrod nas :) I zycze powodzenia z kolejna operacja i leczeniem :)
dzięki za życzenia :D
imyske
Udzielający się
Posty: 27
Rejestracja: środa, 21 września 2011, 20:12

Re: witam ciepło

Post autor: imyske »

gosiak76 pisze:Witaj Iwonko,
szczescie w nieszczesciu ze dzieki operacji zostalas zdiagnozowana i ze zaczelas leczenie w kierunku endometriozy. Mam nadzieje ze wiecej takich niespodzianek nie bedzie juz bo rzeczywiscie jest to duza niespodzianka ze nie ma endo na narzadach rodnych a umiescila sie az tam na jelicie.
Czy w zwiazku z tym ze tam bylo endo odczuwalas jakies dolegliwosci i co bylo przyczyna Twojej hospitalizacji ??? Czy robiono Ci jakies przeswietlenia i dlatego podjeto decyzje o zabiegu na jelicie ??
Zycze duzo zdrowka i uwazaj na siebie. Pozdrawiam - Gosia.
przez ostatni rok wzmogły sie dolegliwości ze strony układu pokarmowego - biegunki, które nie wynikały z błędów żywieniowych. Podczas bardzo bolesnych miesiączek dokuczało mi bardziej. A do szpitala trafiłam w ostrym stanie brzucha z mocno rozdętymi jelitami zarówno cienkim i grubym. Bo zapomniałam wspomnieć, że nagle dostałam zaparcia-tak jakby odcieto mi funkję wypróżniania. Nie było to typowe. Operacja była już jako ratująca życie w ostatniej chwili. Miałam naprawde bardzo dużo szczęścia. :D
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: witam ciepło

Post autor: gosiak76 »

Ciesze sie ze operacja zakonczyla sie pomyslnie i ze lekarze tak szybko zareagowali abys mogla dalej funkcjonowac. Powodzenia z druga operacja i dalszym leczeniem wobec tego. Sciskam cieplutko.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: witam ciepło

Post autor: domowniczka »

Czesc :D Co u Ciebie :?: Chce sie przywitac i Cie poznac :) Chce tez zadac Ci jedno pytanie: Co Cie najbardziej denerwuje? pozdr. domowniczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”