Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Jesteś nowy na forum? Zacznij od wpisu tutaj! Przedstaw się, a my Cię przywitamy i pokierujemy dalej.
Magdalena
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2011, 11:15

Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: Magdalena »

Witam serdecznie...Mam 25 lat i od 16 roku życia choruję na Endo ale wykryto ją u mnie dopiero rok temu,wcześniej zatrzymywała mi się miesiączka,pojawiały się torbiele,bardzo silne bóle miesiączkowe a lekarze przepisywali mi Luteinę twierdząc że to zaburzenia hormonalne i mi przejdzie i tak przez kilka lat...Niestety nie przeszło,Luteina przestała już na mnie działać,torbiele nie zanikały,nie mogliśmy z moim partnerem zajść w ciążę...Zrobiono mi badanie Ca 125 a później Laparotomię (usunięto mi torbiel z lewego jajnika i ogniska Endometriozy z prawego jajnika)po zabiegu lekarze dawali nam 3 miesięczną szansę na zajście w ciąży,później miało by być znowu trudniej...Niestety w ciąże nie zaszliśmy i znowu czeka mnie leczenie hormonalne,mój lekarz zaproponował mi DANAZOL,twierdząc że jest najlepszy że są nowsze leki które pozostawiają mniej skutków ubocznych ale mają gorsze działnie niż Danazol ,ale po przeczytaniu ulotki i opinii kobiet które ten lek stosowały mam dużo wątpliwości do jego stosowania w sumie to nie wiem co mam robić,ten lek ma tyle skutków ubocznych do tego ponoć nie jest dość skuteczny,ja wiem że tak naprawdę nie ma leku,który zlikwiduję tę chorobę na zawsze,ale czy jest sens brać coś co nie jest do końca skuteczne (stwierdzam to po przeczytanych opiniach kobiet .które go stosowały)i do tego jeszcze robi taką rewolucję w organizmie...Może Wy mi doradzicie coś lepszego?może jest jakiś lek który nie ma tylu skutków ubocznych,po którym będę mogła zajść w upragnioną ciążę bo w sumie co miesięczne bóle miesiączkowe można jeszcze znieść,gorzej jest znieść myśl że być może nie zostanę nigdy matką:-(....Pozdrawiam serdecznie...
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: rivombroza »

Witaj Magdaleno!!!

Ja brałam Danazol 6 miesięcy powiem krótko szkoda czasu,poczytaj o Visanne jest to mniej inwazyjny lek który nie zaburzy zbytnio Twojej gospodarki hormonalnej.lek ten jest na bazie Dienogestu który leczy endo.po nim udaje sie zajśc w ciąze w wątku "jestem w ciąży" stosowała go Catrina27 jej się udało.pozdrawiam serdecznie i przykro mi że tak jak my nie możesz zajśc w ciąze ...ale nie martw się razem z wiarą i dobrym leczeniem to kwestia czasu.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: gosiak76 »

Witaj Magdaleno,
przykro mi ze sie tak meczysz. Tak jak napisala rivombroza dziewczyny bardzo chwala sobie Visanne a do tego Visanne stalo sie lekiem refundowanym a endometrioza wpisana na liste chorob przewleklych. Po stosowaniu tego leku catrina27 zaszla w ciaze ale rowniez marzenka86 zaszla w ciaze tylko nie pamietam czy stosowala visanne. Mam nadzieje ze wraz z lekarzem podejmiesz decyzje o leczeniu ktore pozwoli Ci stac sie mama. Wiem takze ze vwd zaszla w ciaze po stosowaniu danazalou - wiec wszystko zalezy od organizmu. Zycze wszystkiego dobrego w leczeniu i pozdrawiam - Gosia.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: marzenka86 »

Witaj :)
Tak jak Gosia już wspomniała zaszłam w ciąże a stosowałam danazol!!Brałam go przez 3 miesiące i mnie osobiście pomógł!Owszem ulotka jest pokaźna w skutki uboczne ale nie każdego muszą dotknąć!! Jak to zobaczyłam to sama sie przestraszyłam ale jakoś sie przemogłam no i ja jestem zadowolona bo dzięki temu teraz oczekuje swojego maluszka!!Zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem każdy jest inny i na każdego lek działa inaczej :)

Życzę powodzenia :) pozdrawiam
Magdalena
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2011, 11:15

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: Magdalena »

Witam Dziewczyny,dziękuję za tak szybką odpowiedź na mój problem...Czytałam trochę o tym leku.który mi proponujecie rzeczywiście ma mniej skutków ubocznych,ale zdecydowałam że nie będę podejmować decyzji na własną rękę,wybiorę się do innego lekarza(świat się nie kończy tylko na opinii jednego lekarza)i zobaczę co ma mi do powiedzenia i jakie tabletki mi przepisze...Marzenko86-MOJE GRATULACJĘ!!! :D ...
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: marzenka86 »

Dziękuje :)

Racja świat się nie kończy na jednym lekarzu ważne by znaleźć takiego któremu zaufasz :)
Obojętnie jaki lek ci przepiszą najważniejsze żeby pomogło i za to właśnie trzymam kciuki
powodzenia :)
Awatar użytkownika
rivombroza
Ekspert
Posty: 568
Rejestracja: niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:33

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: rivombroza »

Taaak...ale nie szukaj w ciemno...ja straciłam dużo czasu gdy chodziłam do jełopów a nie lekarzy, myślałam że endometrioza znikneła wraz z laparoskopią(2008)jak sie okazuje teraz muszę miec laparotomię, ogniska endo umiejscowiły się pomiędzy jajnikiem a kością krzyżową.
Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga - wracać.
vwd
Ekspert
Posty: 4069
Rejestracja: piątek, 23 października 2009, 14:24

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: vwd »

Czesc! W tym calym nieszczesciu jestes szczesciara, bo od niedawna mozna stosowac V., o kt. pisza dziewczyny :) a od doslownie kilku dni mozna go kupic za symboliczna zlotowke :D
Co do Danazolu, zawsze bede go bronic, bo to jedyny lek (a przetestowalam przez kilkanascie lat swojej choroby praktycznie wszystkie mozliwosci leczenia), kt. mi pomogl! :D Dzieki kuracji D. mam wspanialego syna :) na kt. czekalam wiele lat :) Dzieki D. zaszlam ponownie w ciaze, choc niestety ona obumala :( Cale swoje dorosle zycie walczylam o to, by miec dziecko... Z mojej perpektywy D. to najcudowniejszy lek na swiecie :) :) :) ale... byc moze V. bedzie potrafil mu dorownac ;)
Magdalena
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2011, 11:15

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: Magdalena »

Witajcie dziewczyny ,muszę stwierdzić że jestem załamana,szukałam dobrego leku,który pomoże mi zajść w ciąże a tymczasem mogę na razie zapomnieć o staraniu się o dziecko...Zmieniłam mojego lekarza na Panią doktor z Wrocławia (dość dużo mnie skasowała za wizytę,ale pomijam koszta,zdrowie jest najważniejsze ) która po wczorajszym badaniu stwierdziła że mam TORBIEL na lewym jajniku (nie ukrywam że 6 miesięcy temu miałam robioną LAPAROTOMIĘ a mój lekarz do którego chodziłam systematycznie i u którego byłam nie dawno nic nie wykrył a nawet mnie uspokajał że po operacji torbiele tak szybko nie wracają !!! przepisał mi tylko Danazol,którego nie brałam,wolałam się skontaktować z jeszcze z innym lekarzem i chyba w sumie dobrze zrobiłam.... Ale teraz nie wiem co ma robić,jestem załamana,Pani doktor powiedziała że leki hormonalne tutaj nic nie pomogą i czeka mnie kolejna operacja,nie wiem czy to dobry pomysł co pół roku się operować :( :( :( ... Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji ,jeśli tak to napiszcie proszę jak sobie poradziłyście bo ja jestem załamana,planuję iść jeszcze do kolejnego lekarza ale widzę że ilu lekarzy tyle opinii,ale najgorsze jest to że to my się z tym wszystkim męczymy....
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: gosiak76 »

Magda proponuje Ci pojsc do jeszcze jednego lekarza by potwierdzil lub wykluczyl torbiel na Twoim jajniku. Z tego co wiem otrzymalas lek ktory mial pomoc Ci w leczeniu i staraniu sie o dziecko ale jak napisalas nie bralas tego leku co moglo sie przyczynic do odnowienia torbieli niestety. Mysle ze zanim podejmiesz decyzje o kolejnej operacji to udaj sie do jeszcze jednego lekarza zeby przeprowadzil usg a wtedy bedziesz wiedziala jak to wszystko wyglada i w ktore strone sie pokierowac. Sa leki ktore pozwolilyby zmniejszyc torbiel i jest to V. gdyz dziewczyny opisywaly ze torbiel sie u nich zmniejszala przy stosowaniu tego leku.
Zycze aby wszystko sie ulozylo i zebys nie musiala przechodzic kolejnej operacji - ja mialam 2 operacje w przeciagu 2 miesiecy ale u mnie to byla koniecznosc.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Magdalena
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2011, 11:15

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: Magdalena »

Dziękuję "gosiak76" za odpowiedź i współczuję Ci bardzo że w ciągu dwóch miesięcy musiałaś przejść przez takie piekło oby tylko teraz było lepiej...Nie mam innego wyjścia jak wybrać się do jeszcze jednego lekarza tyle że mam mętlik w głowie bo ta lekarka u której byłam jest specjalistką w leczeniu Endometriozy więc myślę że raczej by się nie pomyliła,powiedziała mi także że lekami hormonalnymi tego nie wyleczę i musi być przeprowadzona operacja...Danazol dostałam przepisany od mojego lekarza do którego chodziłam na miejscu nie cały miesiąc temu także podejrzewam że Torbiel już była a nic mi o niej nie powiedział z wczorajszego USG wynika że ma 51 mm X 34 mm także nie jest malutka,przez nie cały miesiąc by nie urosła do tej wielkości...Dziwie się w ogóle dlaczego zaraz po operacji nie dostałam żadnych leków z tego co piszą dziewczyny tutaj, po operacji dostawały jeszcze jakieś leki typu Visanne ja nie dostałam nic ,wyszłam ze szpitala i lekarz kazał nam się tylko starać o dziecko jak nic z tego nie wychodziło po kilku miesiącach, dopiero przepisał mi Danazol,twierdząc że inne leki które są na rynku na Endometriozę są mało skuteczne...Pozdrawiam serdecznie....
Awatar użytkownika
gosiak76
Ekspert
Posty: 7372
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 10:37

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: gosiak76 »

No to rzeczywiscie jest to bardzo dziwne ze nie dostalas zadnych lekow po operacji tylko kilka miesiecy pozniej i moglo byc za pozno a torbiel mogla rosnac. Ja mimo wszystko udalabym sie do jeszcze jednego lekarza by sprawdzic ta cala sytuacje. Zycze wytrwalosci i dobrego specjalisty w dalszym leczeniu.
Zycie jest tajemnica - stawiajac kolejny krok nigdy nie wiesz co odkryjesz
Magdalena
Pocz±tkuj±cy
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2011, 11:15

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: Magdalena »

Witaj "gosiak76 " umówiłam się na wizytę jeszcze z jednym lekarzem także zobaczę co kolejny lekarz mi powie...Jeśli potwierdzi torbiel i zaproponuję mi kurację hormonalną to poddam się takiej kuracji (mimo wszystko że lekarka u której byłam ostatnio kurację taką odradzała i zaleciła od razu zabieg )może akurat taka kuracja mi pomoże,zabieg operacyjny wydaje mi się ostatecznością tym bardziej z tego co się dowiaduję nie którym kobietą tabletki pomagały ,więc po co od razu kłaść się do szpitala...
Awatar użytkownika
marzenka86
Ekspert
Posty: 209
Rejestracja: poniedziałek, 18 października 2010, 22:04

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: marzenka86 »

hej
Ja po pierwszej laparoskopi tez nie dostałam leków i pewnie dlatego niebawem znów miałam torbiel lekarka przepisała mi tabletki hormonalne wzięłam 1 opakowanie a potem zmieniłam lekarza i mój nowy lekarz skierował mnie na laparoskopie potem leczenie i są rezultaty :) może jednak zaufaj tej lekarce!
Awatar użytkownika
karolina794
Ekspert
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 14 października 2010, 20:50

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: karolina794 »

Witaj Magdo
bardzo mi przykro przez co przechodzisz,ale dasz radę ;-)Najważniejsze żebyś znalazła lekarza,który ci pomoże i do którego będziesz miała 100% zaufanie.Ja miałam 3 laparoskopie,dopiero po 2 miałam włączone "jakieś"leczenie.Od zeszłego roku brałam Visanne,znalazłam rewelacyjnego lekarza,który pomógł mi,dobrał odpowiednie leczenie.Dzięki niemu znowu zaczęłam normalnie funkcjonować,a dzis jestem w 9 tygodniu ciąży.Wiem,że lista skutków ubocznych Visanne jest długa,ale to nie znaczy,że dotkną one ciebie,ja nie odczuwałam za bardzo żadnych.Zresztą możesz poczytać moje doświadczenia z visanne na forum,przecierałam szlaki związane z tym lekiem ;-)
Gdzie są dzieci tam blisko do gwiazd *************
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: domowniczka »

Witaj Magdaleno :)
Z endo bywa roznie... Niekiedy udaje sie zajsc zaraz po operacji, niekiedy trzeba stosowac dlugotrwala kuracje. Praktycznie kazdy przypadek jest inny: inne zrosty, w innym tempie odrastaja torbiele... Roznie tez jest z lekami - czasem pomagaja bardziej, czasem mniej...
Trzeba jednak probowac! Trzeba szukac tego co dla nas najlepsze. Mysle tez, ze trzeba mowic i dzielic sie swoimi spostrzezeniami!
Pzdr. Cie mocno i zycze powodzenia
-domowniczka
agachod1
Ekspert
Posty: 1668
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2011, 21:01

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: agachod1 »

Witaj Madziu. Jestem na forum od niedawna. Dzien po dniu zapoznaje sie z historiami i w miare mozliwosci sluze rada i pomoca. Szkoda, ze po laparo nie przyjmowalas Danazolu. Faktycznie w tym czasie mogla urosnac nowa torbiel. Ja mialam dwie laparoskopie w 6miesiecznym odstepie. Pierwsza z powodu cysty 9cm, druga z powodu endo i cysty 4cm. Potem zapisano mi Visanne. Obecnie nadal jestem na tym leku, ale mam zrosty na jelitach i pewnie czeka mnie kolejna operacja. W przypadku torbieli uwazam, ze to dobrze, ze chca ci ja usunac operacyjnie. Czasem leczenie farmakologiczne nie daje rezultatow. Zgodz sie na zabieg i poddaj leczeniu Visanne, a bedzie dobrze. Goraca pozdrawiam i zycze zdrowka. Aga.
domowniczka
Ekspert
Posty: 1507
Rejestracja: wtorek, 30 marca 2010, 10:05

Re: Witam dziewczyny,jestem tutaj nowa...

Post autor: domowniczka »

Magdalena pisze:Witajcie dziewczyny ,muszę stwierdzić że jestem załamana,szukałam dobrego leku,który pomoże mi zajść w ciąże a tymczasem mogę na razie zapomnieć o staraniu się o dziecko...Zmieniłam mojego lekarza na Panią doktor z Wrocławia (dość dużo mnie skasowała za wizytę,ale pomijam koszta,zdrowie jest najważniejsze ) która po wczorajszym badaniu stwierdziła że mam TORBIEL na lewym jajniku (nie ukrywam że 6 miesięcy temu miałam robioną LAPAROTOMIĘ a mój lekarz do którego chodziłam systematycznie i u którego byłam nie dawno nic nie wykrył a nawet mnie uspokajał że po operacji torbiele tak szybko nie wracają !!! przepisał mi tylko Danazol,którego nie brałam,wolałam się skontaktować z jeszcze z innym lekarzem i chyba w sumie dobrze zrobiłam.... Ale teraz nie wiem co ma robić,jestem załamana,Pani doktor powiedziała że leki hormonalne tutaj nic nie pomogą i czeka mnie kolejna operacja,nie wiem czy to dobry pomysł co pół roku się operować :( :( :( ... Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji ,jeśli tak to napiszcie proszę jak sobie poradziłyście bo ja jestem załamana,planuję iść jeszcze do kolejnego lekarza ale widzę że ilu lekarzy tyle opinii,ale najgorsze jest to że to my się z tym wszystkim męczymy....
Czesc :) Co u Ciebie :?: Czy cos sie zmienilo na lepsze? :) Chce zadac Ci jedno pytanie: Co Cie najbardziej denerwuje?pozdr. domowniczka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział powitań. Przedstaw się.”